BBTS – ZAKSA 0:3 (koniec) | Trefl – Jastrzębski 1:3 (koniec) | Norwid – Skra 2:3 (koniec)

0:0
    Fatalna dyspozycja gdańszczan została wykorzystana przez jastrzębian, którzy wygrali to spotkanie za trzy punkty. Przez tę porażkę sytuacja gospodarzy w tabeli nieco się skomplikowała. Podopieczni Anastasiego grali tragicznie. JSW za to bardzo pewnie w każdym elemencie gry. (16:48:55)

17:25
    Czwarty set skończony.

17:25
    As serwisowy Szafranowicza kończy to spotkanie.

17:24
    Rata z rzędu popsuta zagrywka gdańszczan. Piłka meczowa dla JSW.

17:23
    Mika na skrzydle trafia prosto w siatkę. Po challenge'u okazuje się, ze piłka dotyka rąk rywali.

16:23
    Trzecia z rzędu popsuta zagrywka gdańszczan. Fatalna dyspozycja gospodarzy.

16:22
    Kąśliwy atak po prostej w wykonaniu Hebdy na skrzydle.

15:22
    Tak samo autowy serwis Troya.

15:21
    Podobnie i przyjezdni mylą się w polu zagrywki.

14:21
    Jeszcze jedna popsuta zagrywka gospodarzy. JSW coraz bliżej trzech punktów.

14:20
    Troy jeszcze raz o blok i w aut!

13:20
    Pomimo kontry Hebda zatrzymany po raz kolejny blokiem.

13:19
    O proszę! As serwisowy Mateusza!

12:19
    Czujny na siatce Mika trafia w boisko.

11:19
    Muzaj pewnie obok bloku po ostrym skosie.

11:18
    Troy nabija na blok na skrzydle i piłka minimalnie wychodzi na aut. Sporo szczęścia miał Amerykanin.

10:18
    Fatalny błąd Stępnia na siatce. Dotyka piłka po drugiej stronie siatki utrudniając rozegranie Masnemu.

10:17
    Troy z wykorzystaniem bloku na skrzydle uderza w aut.

9:17
    Kolejny błąd po stronie gospodarzy. To już chyba mamy zwycięzcę.

9:16
    Fatalny atak Miki na skrzydle. Obok bloku kiwa w aut i to przyjezdni bardzo pewnie prowadzą na drugiej przerwie technicznej.

9:15
    Ale teraz Mateusz psuje zagrywkę.

9:14
    Po przerwie Mika z drugiej linii w okolice 9 metra.

8:14
    Jeszcze raz w kontrze pewnie Szafranowicz. Kolejny czas dla Anastasiego.

8:13
    Cóż za obrona Muzaja! Kontra i Van Lankvelt na potrójnym bloku z drugiej linii bardzo pewnie.

8:12
    Schwarz pewnie na skrzydle nad blokiemtrafia w 9 metr!

7:12
    Kontra zawodników gości i po skosie w aut atakuje Szafranowicz z wykorzystaniem bloku.

7:11
    Hebda zatrzymany po raz kolejny blokiem. Postawa gdańszczan jest fatalna.

7:10
    Hain bardzo pewnie na środku siatki obok pojedynczego bloku.

7:9
    Po przerwie w polu zagrywki myli się Maciek Muzaj.

6:9
    Po przerwie kontra przyjezdnych i udany atak na środku siatki. O czas prosi Andrea Anastasi.
    6:8

6:8
    Hebda zatrzymany blokiem i to jastrzębianie prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

6:7
    Zerwany atak Bartka Gawryszewskiego na środku siatki!

6:6
    Cios za cios. Rozegranie gości na środek do Haina, a ten bezbłędny.

6:5
    Kapitalna kiwka na skrzydle Murphy'go Troya!

5:5
    Van Lankvelt z wykorzystaniem bloku atakuje w aut.

5:4
    Potężny atak Troya wybroniony, jednak van Lankvelt wpada w siatkę skacząc do bloku.

4:4
    Trafiony zagrywką Hebda i po serwisie Szafranowicza mamy remis!

4:3
    Niskończona kontra gdańszczan. Odpowiedź rywali i pewnie na środku siatki Sobala.

4:2
    Mika udanie na skrzydle kiwa obok bloku.

3:2
    Muzaj na skrzydle przebija się przez blok.

3:1
    W odpowiedzi przez ręce Sobali kiwa Mateusz Mika.

2:1
    W kolejnej akcji skutecznie na skrzydle Muzaj.

19:25
    As serwisowy van Lankvelta! Jastrzębianie wygrywają trzeciego seta.

19:24
    Pewnie na środku siatki Sobala i to przyjezdni mają piłkę na wagę seta.

19:23
    W polu zagrywki myli się Maciek Muzaj.

18:23
    Na środku siatki bardzo pewnie w ataku Piotr Hain.

18:22
    Dłuższa akcja w której Mika trafia po ostrym skosie mijając blok. Czas na żądanie szkoleniowca gości!

17:22
    Mika na skrzydle kiwa obok bloki i trafia w boisko.

16:22
    Fatalna dyspozycja gospodarzy w zagrywce. Teraz błąd Miłosza Hebdy.

16:21
    Pewnie ze środka siatki atakuje Artur Ratajczak.

15:21
    Schulz psuje zagrywkę. Trafia prosto w siatkę.

15:20
    Potężny atak po prostej w wykonaniu Miłosza Hebdy.

14:20
    Z przechodzącej piłki pewnie atakuje Szafranowicz. JSW już chyba wygra tego seta.

14:19
    Kolejny zerwany atak gospodarzy. Schulz po skosie w aut i drugi czas dla Andrei Anastasiego!

14:18
    Sobala w odpowiedzi pewnie na środku siatki na pojedynczym bloku.

14:17
    Hebda potężnie ustrzelił jednego z rywali.

13:17
    Nabity blok gdańszczan i piłka ląduje daleko na aucie.

13:16
    Po przerwie pewnie po skosie atakuje Mateusz Mika.

12:16
    Muzaj pewnie na skrzydle nabija na blok i piłka na aucie. Przyjezdni dosyć pewnie prowadzą na drugiej przerwie technicznej.

12:15
    Bardzo duży aut po zagrywce Maćka Muzaja.

11:15
    Popsuta zagrywka Wojtka Grzyba. Piłka zatrzymuje się na siatce.

11:14
    Nie kończy Mika. Kontra jastrzębian, jednak Muzaj na pojedynczym bloku trafia prosto w siatkę!

10:14
    Przechodząca piłka na stronę gdańszczan, a Ci kompletnie zaskoczeni i piłka ląduje w boisku.

10:13
    Druga udana kiwka na środku siatki w tym secie w wykonaniu Marco Falaschiego.

9:13
    Van Lankvelt skutecznie na środku siatki atakuje z drugiej linii.

9:12
    Nie do końca udany atak Schulza, jednak Sobala w obronie popełnia błąd podwójnego odbicia.

8:12
    Autowy atak na środku siatki Wojtka Grzyba i o czas prosi Andrea Anastasi!

8:11
    Kapitalnie w defensywie jastrzębianie. Rozegranie do Szafranowicza, który pewnie atakuje z miejsca!

8:10
    Muzaj potężnie nabija na blok, a piłka daleko na aucie.

8:9
    Potężne uderzenie po skosie w wykonaniu Sebastiana Schwarza.

7:9
    Szafranowicz na skrzydle kiwa obok bloku i trafia w boisko.

7:8
    Znów Damian Schulz skutecznie na skrzydle po ostrym skosie z wykorzystaniem bloku rywali.

6:8
    Dotknięta siatka przez skaczących do bloku siatkarzy gospodarzy i to goście prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

6:7
    W odpowiedzi udanie na środku siatki Gawryszewski, który trafia w punkt.

5:7
    Na czystej siatce z drugiej linii i środka siatki pewnie atakuje Szafranowicz.

5:6
    Zaskakująca kiwka Falaschiego i piłka trafia w boisko rywali.

4:6
    Potężny atak po przekątnej przez dziurę w bloku van Lankvelta.

4:5
    Popsuta zagrywka Szafranowicza. Piłka trafia prosto w taśmę.

3:5
    Ponownie pewny atak Muzaja na skrzydle.

3:4
    A teraz pewnym atakiem popisuje się Schulz, który wykorzystuje blok.

2:4
    W odpowiedzi potężnie po skosie atakuje Maciek Muzaj.

2:3
    As serwisowy Bartka Gawryszewskiego! Co prawda z wykorzystaniem taśmy, ale punkt dla gdańszczan.

1:3
    Na środku siatki pewnie atakuje Bartek Gawryszewski.

0:3
    Autowy atak po ostrym skosie Sebastiana Schwarza. Sytuacja podobna jak w pierwszym secie.

0:2
    Kontra gości i przez potrójny blok udanie atakuje Szafranowicz.

0:1
    Od pewnego ataku na skrzydle rozpoczyna Muzaj!

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

25:20
    Drugi set skończony.

25:20
    Teraz Maciek myli się w polu zagrywki i w całym spotkaniu mamy remis!

24:20
    A Maciek Muzaj trafia zagrywką i o czas prosi Andrea Anastasi!

24:19
    Popsuta zagrywka Sebastiana Schwarza!

24:18
    Jak się okazuje van Lankvelt wpada na stronę przeciwnika i piłka setowa dla gospodarzy.

23:18
    Jeszcze Muzaj pewnie po skosie przez dziurę w bloku.

23:18
    Spokojnie na skrzydle Schwarz. Nabija na blok i piłka na aucie.

22:18
    Po przerwie minimalnie autowa zagrywka Damiana Schulza.

22:17
    Ponownie w kontrze zawodnicy LOTOSu. Tym razem na środku z drugiej linii bardzo pewnie uderza Mateusz Mika. Drugi czas na żądanie szkoleniowca przyjezdnych!

21:17
    Kolejna kontra gdańszczan zakończona pewnym atakiem w okolice 9 metra w wykonaniu Schulza.

20:17
    Zerwany atak po ostrym skosie van Lankvelta i o czas prosi szkoleniowiec przyjezdnych!

19:17
    Po chwili Szafranowicz psuje serwis. Minimalny aut po jego zagrywce.

18:17
    Szafranowicz na skrzydle po prostej z wykorzystaniem bloku atakuje w aut.

18:16
    Schwarz na skrzydle bardzo pewnie po prostej.

17:16
    Akcja przyjezdnych przez środek i dosyć pewnie zachowuje się Sobala, który trafia w punkt.

17:15
    Po przerwie asem serwisowym popisuje się Mateusz Mika!

16:15
    Damian Schulz kończy pewnym atakiem przez dziurę w bloku i to gdańszczanie po raz pierwszy w tym spotkaniu prowadzą na przerwie technicznej!

15:15
    Pewny atak Gawryszewskiego na środku siatki bez bloku.

14:15
    Szafranowicz na skrzydle przez blok i trafia w boisko.

14:14
    Ale teraz popsuta zagrywka van Lankvelta.

13:14
    Jest kontra jastrzębian zakończona dosyć pewnym atakiem Muzaja.

13:13
    Muzaj dosyć pewnie atakuje na czystej siatce na skrzydle plasując piłkę.

13:12

12:12
    Van Lankvelt lekko nabija na blok, a piłka ląduje na aucie.

12:11
    Świetny blok na środku siatki Grzyba! Zatrzymany Piotrek Hain i to gdańszczanie na prowadzeniu.

11:11
    Popsuta zagrywka Wojtka Sobali. Minimalnie autowy serwis.

10:11
    Schwarz przegrywa walkę na siatce o piłkę z rywalami i ta ląduje po stronie gospodarzy.

10:10
    Jest potrójny blok gospodarzy i znów równowaga na tablicy wyników!

9:10
    Po dłuższej akcji lepsi okazują się gdańszczanie. Schulz na skrzydle nabija na blok i piłka na aucie.

8:10
    Fatalny atak z przechodzącej piłki Schulza. Trafia ręką w siatkę.

8:9
    Gawryszewski psuje zagrywkę. Piłka trafia prosto w taśmę.

8:8
    Masny rozgrywał juz piłkę na stronie rywala i mamy remis na tablicy wyników!

7:8
    Kapitalny atak Schwarza po przekątnej przez dziurę w bloku do narożnika boiska.

6:8
    Muzaj po przekątnej i na pierwszej przerwie technicznej prowadzą zawodnicy gości!

6:7
    Jest pierwszy blok gospodarzy! Szafranowicz zatrzymany przez Schulza na prawym skrzydle!

5:7
    Pewnie po prostej do narożnika boiska atakuje Mateusz Mika!

4:7
    Ajjj minimalnie autowa zagrywka Marco Falaschiego.

4:6
    Pewnie Mika na skrzydle. Nabija na blok, a piłka ląduje daleko na aucie.

3:6
    Kolejna kontra w której Szafranowicz po skosie nie daje szans gospodarzom.

3:5
    Tak samo w polu zagrywki myli się Wojtek Grzyb.

3:4
    Popsuta zagrywka Maćka Muzaja. Obita siatka.

2:4
    Jeszcze raz blokiem zatrzymany Damian Schulz.

2:3
    Kolejny pewny atak gości. Po skosie pewnie atakuje Muzaj.

2:2
    Jeszcze raz potężnie Schulz. Z wykorzystaniem bloku na aut!

1:2
    Świetna kontra gości i pewny atak po ostrym skosie van Lankvelta.

1:1
    Kontra gospodarzy, jednak na prawym skrzydle Schulz zablokowany przez dwóch rywali.

1:0
    Schulz rozpoczyna drugie seta od pewnego ataku po przekątnej.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

15:25
    Pierwszy set skończony.

15:25
    Pewny atak Muzaja na skrzydle i pierwszy set pada łupem przyjezdnych!

15:24
    Teraz Mateusz z wykorzystaniem bloku rywali atakuje w aut.

14:24
    Mika trafia przy ataku prosto w siatkę i to JSW ma piłkę ma wagę seta!

14:23
    Kolejna popsuta zagrywka gdańszczan. Grzyb daleko w aut.

14:22
    Ponownie pewnie w ataku Damian Schulz, tym razem po prostej obok bloku.

13:22
    Teraz w polu zagrywki myli się Sebastian Schwarz.

13:21
    Pewny atak po skosie Damiana Schulza.

12:21
    Nie kończy Troy. Odpowiedź rywali i pewnie po skosie Szafranowicz.

12:20
    Jeszcze teraz pewnie z przechodzącej piłki Szafranowicz.

12:19
    Przyjezdni coraz bliżej wygranej. Tym razem nieczyste rozegranie Przemka Stępnia.

12:18
    Po ostrym skosie w aut atakuje Murohy Troy i o kolejny czas prosi Andrea Anastasi.

12:17
    Pomimo obrony po stronie gdańszczan nieczyste odbicie Wojtka Grzyba.

12:16
    Nieudane rozegranie po stronie gości i Hain wpada z piłką w siatkę.

11:16
    Po przerwie skutecznie Grzyb na środku siatki.

10:16
    Zerwany atak po skosie ponad blokiem w aut w wykonaniu Schulza i to jastrzębianie prowadzą bardzo pewnie na drugiej przerwie technicznej!

10:15
    Kolejna akcja przyjezdnych przez środek i udanie tym razem Hain.

10:14
    Podobnie autowa zagrywka gości. W boisko nie trafia Muzaj.

9:14
    Teraz minimalnie autowa zagrywka Mateusza Miki.

9:13
    Mika na skrzydle nabija piłkę na blok a ta ląduje na aucie.

8:13
    Nie kończy Schulz. Kontra rywali i pewnie po prostej trafia Maciek Muzaj!

8:12
    Kolejny atak jastrzębian przez środek. Ponownie pewnie uderza Sobala.

8:11
    Jeszcze raz potężne uderzenie po skosie Damiana Schulza.

7:11
    Sobala zdecydowanie na środku. Mija blok rywali i pewnie trafia.

7:10
    Pewne uderzenie po przekątnej obok bloku w wykonaniu Damian Schulza.

6:10
    Kolejny raz blokiem zatrzymany na skrzydle Mateusz Mika! O czas prosi Andrea Anastasi!

6:9
    Szafranowicz kiwa nad blokiem i piłka wpada w boisko tuż za rywalami.

6:8
    Dwukrotnie kapitalnie w defensywie Schwarz. W końcu rozegranie do Grzyba na środek, który atakuje nie do obrony.

5:8
    Środek, druga linia i bardzo pewny atak Mateusza Miki.

4:8
    Autowy atak ponad blokiem w wykonaniu Damiana Schulza i to jastrzębianie dosyć pewnie prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

4:7
    Szafranowicz na skrzydle nabija na blok i piłka na aucie.

4:6
    Przy kolejnej zagrywce pomyłka i autowy serwis.

3:6
    Jeszcze asem serwisowym popisuje się van Lankvelt.

3:5
    Ponownie w ataku Muzaj, jednak teraz przy uderzeniu po przekątnej trafia w boisko.

3:4
    Maciek Muzaj po prostej na pojedynczym bloku atakuje w aut.

2:4
    W odpowiedzi potężne uderzenie Damiana Schulza po przekątnej.

1:4
    Pewny atak po przekątnej w wykonaniu van Lankvelta.

1:3
    Kapitalna gra środkiem gdańszczan. Krótka na środek do Gawryszewskiego, a ten w punkt.

0:3
    Świetne rozpoczęcie przyjezdnych. Teraz Mika zablokowany na skrzydle.

0:2
    Jeszcze teraz kontra jastrzębian zakończona pewnym atakiem na skrzydle Sobali.

0:1
    Na początek udany atak Szafranowicza. Kiwka nad blokiem z drugiej linii.

0:0

0:0

LOTOS Trefl Gdańsk: Grzyb, Stępień, Falaschi, Schulz, Schwarz, Troy, Gawryszewski, Ratajczak, Hebda, Mika, Dębski libero: Czunkiewicz, Gacek

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Muzaj, Gil, Boruch, Masny, Derocco, van Lankvelt, Sobala, Formela, Hain, Szafranowicz libero: Popiwczak, Mihułka.
    0:0 Szykuje się ciekawy mecz!

0:0
    - W sobotę wychodzimy na boisko po zwycięstwo i trzy punkty. Będziemy walczyć tak, by nie rozgrywać dziesiątego tie-breaka w tym sezonie, a zgarnąć pełną pulę – kończy Hebda. W gdyńskiej hali, w której odbędzie się sobotni mecz LOTOS Trefl walczył do tej pory dwa razy. W ubiegłym sezonie z Asseco Resovią Rzeszów oraz w styczniu tego roku z DHL-em Modena w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

0:0
    20 lutego gdańszczanie zmierzą się z dziesięciokrotnym medalistą krajowych rozgrywek, a także zdobywcą trzeciego miejsca w Lidze Mistrzów z 2014 roku. LOTOS Trefl od ubiegłego sezonu nie daje jednak szans drużynie z Jastrzębia-Zdroju, wygrywając wszystkie trzy ostatnie spotkania. Mecze pomiędzy tymi zespołami były jednak niezwykle zacięte i dramatyczne. Aż dwa z trzech ostatnich starć kończyło się po tie-brekach, a w ostatnim pojedynku LOTOS Trefl przegrywał już 0:2, by ostatecznie sięgnąć po zwycięstwo.

0:0
    Po 16 rozegranych meczach i z 35 punktami na koncie LOTOS Trefl zajmuje 4. miejsce w tabeli. Drużyny z 2. i 3. miejsca, PGE Skra Bełchatów i Asseco Resovia Rzeszów, mierzyły się natomiast z rywalami już 17-krotnie i zgromadziły po 37 punktów. Gdańszczanie zaległe spotkanie z BBTS-em Bielsko-Biała odbędą 24 marca. – Na 9 kolejek przed końcem rozgrywek różnice punktowe w czołówce tabeli są bardzo małe. Walczymy o to, by być w najlepszej dwójce i na koniec sezonu zagrać w finale – mówi przyjmujący LOTOSU Trefla.

0:0
    Po starciu fazy play-off Ligi Mistrzów, w którym LOTOS Trefl podejmował Zenit Kazań, gdańszczanie wracają do rozgrywek PlusLigi. Już w sobotę o godz. 14:45 żółto-czarni zmierzą się w Gdynia Arenie z czwartą drużyną poprzedniego sezonu, Jastrzębskim Węglem. – Każdy mecz w sezonie jest najważniejszy, w sobotę jak zawsze wychodzimy na boisko po 3 punkty. To starcie jest jednak bardzo istotne dla układu tabeli – mówi przed tym spotkaniem Miłosz Hebda.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:45.