BBTS – ZAKSA 0:3 (koniec) | Trefl – Jastrzębski 1:3 (koniec) | Norwid – Skra 2:3 (koniec)

0:0
    Mecz bez historii. Dość pewnie triumfuje Asseco Resovia. W pierwszej i trzeciej partii Łuczniczka była bardzo bliska dogonienia rywali, ale wydawało się, że Mistrzowie Polski mają sytuację pod kontrolą.

Dzięki dzisiejszej wygranej rzeszowianie przesuwają się na drugą pozycję w tabeli i wyprzedzają o jedno oczko Skrę Bełchatów, która dopiero po tie-breaku pokonała AZS Częstochowa. Przypomnijmy, że na pozycji lidera melduje się ZAKSA. Kędzierzynianie mają przewagę aż dziesięciu punktów nad podkarpacką ekipą!

To już wszystko z hali Podpromie w Rzeszowie. Na relację dziękuje Państwu Tomasz Krucan, do usłyszenia! (21:43:00)
    0:0 Trzy oczka zostają w Rzeszowie!

25:21
    Trzeci set skończony.

25:21
    Nie było tam perfekcyjnego przyjęcia i wystawy, ale poradził sobie Julien Lyneel!

24:21
    Nie tym razem! Bartosz Kurek serwuje w siatkę.

24:20
    Potrójny blok i zatrzymany na lewym skrzydle został Jakub Jarosz. Pierwsza piłka meczowa dla Asseco Resovii!

23:20
    Nie było dotknięcia siatki po stronie Resovii. Punkt dla Mistrzów Polski.

23:20
    Kontra Resovii. Nie skończył Kurek, ale fatalne nieporozumienie po stronie bydgoszczan, którzy nie podbili drugiej piłki! Sprawdza Piotr Makowski.

22:20
    W aut serwuje Murilo Radke.

21:20
    Zagrywka Russella Holmesa w aut. Wraca na boisko Radke i Jarosz.

21:19
    Blok-aut! Atakował z lewego skrzydła Julien Lyneel!

20:19
    Dziurę w bloku rywali wykorzystał Łukasz Wiese! Murek w miejsce Jurkiewicza.

20:18
    Świetnie teraz Bartosz Kurek, który mija podwójny blok. Dobrze przyjmował Lyneel.

19:18
    Wielkie kłopoty rzeszowian na przyjęciu po zagrywce Ruciaka. Na potrójnym bloku zatrzymany Bartosz Kurek. Lyneel w miejsce Penczewa.

19:17
    Kontra Łuczniczki! Bartosz Krzysiek z prawego skrzydła trafia w boisko! O przerwę poprosił Andrzej Kowal.

19:16
    Dobra akcja przyjezdnych. Z drugiej linii skutecznie Łukasz Wiese.

19:15
    Dotknięcie siatki po stronie Łuczniczki. Punkt dla Asseco Resovii. O czas poprosił Piotr Makowski.

18:15
    Z trudem sięgnął piłkę jedną ręką Tichacek i wystawił do Russella Holmesa, który skończył ze środka.

17:15
    Potrójny blok i zatrzymany został Bartosz Kurek! Na nic zdała się wielka siła tego ataku!

17:14
    Ależ wyraźny aut. Serwował Grzegorz Kosok.

16:14
    Po bloku rywali skutecznie atakuje Michał Ruciak!

16:13
    Z drugiej piłki rozgrywający Łuczniczki. Piłka po bloku spada w aut.

16:12
    W siatkę zagrywa Łukasz Wiese. Druga przerwa techniczna w trzeciej partii.

15:12
    Pomylił się na zagrywce Bartosz Kurek. Piłka spada w aut.

15:11
    Ależ bomba! Z prawego skrzydła Bartosz Kurek!

14:11
    Fatalne nieporozumienie po stronie Resovii. Rzeszowianie nie podbijają piłki w prostej sytuacji.

14:10
    Z lewego skrzydła po bloku rywali skutecznie atakuje Nikołaj Penczew!

13:10
    Z lewego skrzydła skutecznie bydgoszczanie.

13:9
    Thomas Jaeschke! As serwisowy Amerykanina!

12:9
    Z lewego skrzydła Wiese atakuje w aut. Miał przed sobą jedynie pojedynczy blok.

11:9
    Tym razem Michał Ruciak serwuje w aut. Wykonał jednak kawał pracy dla swojego zespołu.

10:9
    Świetna zagrywka Michała Ruciaka! Nie radzą sobie w przyjęciu gospodarze!

10:8
    Lewe skrzydło i Bartosz Kurek atakuje w aut. Przerwa dla Andrzeja Kowala.

10:7
    Bardzo trudna piłka do Thomasa Jaeschke, który nie był w stanie nic z niej zrobić.

10:6
    W siatkę serwuje Lukas Tichacek.

10:5
    Jakub Jarosz serwuje w aut. W jego miejsce wchodzi Nikodem Wolański.

9:5
    Michał Ruciak przedziera się przez podwójny, ruchomy blok rywali. Krzysiek na boisku w miejsce Radke.

9:4
    Ze środka skutecznie i pewnie atakuje Dawid Dryja.

8:4
    W aut serwuje Nikołaj Penczew.

8:3
    Z prawego skrzydła Bartosz Kurek po bloku rywali. Pierwsza przerwa techniczna w tym secie.

7:3
    W siatkę serwuje Bartosz Kurek.

7:2
    Trochę zerwał atak ze środka Dawid Dryja, piłka po obronie wpada jednak w boisko.

6:2
    Z lewego skrzydła skutecznie Łukasz Wiese!

6:1
    Z prawego skrzydła Bartosz Kurek. Rywale bronią, ale na drugą stronę w aut.

5:1
    W końcu pomylił się Thomas Jaeschke i zaserwował w aut.

5:0
    Jeszcze jeden punkt dla rzeszowian!

4:0
    Thomas Jaeschke ponownie z drugiej linii!

3:0
    Thomas Jaeschke! As serwisowy Amerykanina! O czas poprosił Piotr Makowski!

2:0
    Kontra gospodarzy. Z lewego skrzydła Nikołaj Penczew.

1:0
    Od punktowego bloku zaczyna Asseco Resovia.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.
    0:0

0:0
    Druga partia za nami. Pewnie triumfują Mistrzowie Polski. Śmiało można powiedzieć, że był to set bez historii.

25:18
    Drugi set skończony.

25:18
    W aut serwuje Jakub Jarosz. Set dla gospodarzy.

24:18
    Tym razem Jakub Jarosz już skutecznie atakuje z prawego skrzydła.

24:17
    Rzeszowianie znaleźli sposób na Jakuba Jarosza. Atakujący Łuczniczki zablokowany. Piłka setowa dla Asseco Resovii!

23:17
    Udanie z prawego skrzydła atakuje Thomas Jaeschke. O czas poprosił Piotr Makowski.

22:17
    Skuteczny atak z prawego skrzydła Jakuba Jarosza.

22:16
    Autowy serwis Łuczniczki.

21:16
    Zagrywał Dryja i oddają za darmo przyjezdni. Na kontrze Thomas Jaeschke atakuje w aut.

21:15
    W pół siatki serwuje Murilo Radke. Aleksander Śliwka wchodzi na boisko za Lukasa Tichacka.

20:15
    Pojawił się na boisko Dawid Murek. Skutecznie atakuje on po bloku rywali. Na placu gry meldują się ponownie Jarosz i Radke.

20:14
    Piłka dla Resovii. Decyzja podtrzymana.

20:14
    W aut posyłają piłkę bydgoszczanie. Sprawdza Piotr Makowski.

19:14
    Szukał kierunku Bartosz Kurek! Piłka mija jednak boczną linię boiska!

19:13
    Przechodząca piłka po serwisie Bartosza Kurka! Kończy ją zawodnik z sympatyczną brodą, czyli Dawid Dryja!

18:13
    Tym razem Michał Ruciak zaserwował w aut.

17:13
    Z zagrywką Michała Ruciaka nie poradził sobie Nikołaj Penczew!

17:12
    Nie skończył kontry Nikołaj Penczew. Potem udanie atakowali bydgoszczanie!

17:11
    W siatkę serwuje Jakub Jarosz. W jego miejsce wchodzi teraz Nikodem Wolański.

16:11
    Kontra Łuczniczki. Bartosz Krzysiek atakuje po potrójnym bloku. Czas dla Andrzeja Kowala!

16:10
    Świetnie teraz Michał Ruciak na kontrze! Doświadczony przyjmujący obija blok rywali. Krzysiek wchodzi w miejsce Radke.

16:9
    Z drugiej linii atakował Kevin Klinkenberg, ale zatrzymuje go Russell Holmes! Druga przerwa techniczna.

15:9
    Podwójne odbicie jednego z gości. Punktuje Asseco Resovia.

14:9
    Blok-antenka. Z lewego skrzydła atakował Michał Ruciak.

14:8
    Naprawia swój błąd z poprzedniej akcji Nikołaj Penczew. Skuteczny atak reprezentanta Bułgarii.

13:8
    Z drugiej linii Nikołaj Penczew atakuje w aut.

13:7
    Jaeschke chciał na pojedynczym bloku zatrzymać Klinkenberga, ale piłka spada w aut.

13:6
    Zagrywał Dryja i rywale oddają za darmo. Na kontrze na czystej siatce pewnie atakuje Holmes.

12:6
    Za dużo podbić było po stronie Łuczniczki. Punkt dla Resovii.

11:6
    Z prawego skrzydła skutecznie atakuje Jakub Jarosz.

11:5
    Potrójny blok miał przed sobą Bartosz Kurek, ale dla niego nie ma misji niewykonalnych! Atakujący Resovii przedziera się przez ręce rywali. O czas poprosił Piotr Makowski.

10:5
    Thomas Jaeschke! Skuteczny atak z drugiej linii Amerykanina.

9:5
    W aut serwuje również Bartosz Kurek.

9:4
    Wyraźnie w aut serwuje Michał Ruciak.

8:4
    Punktowy atak Wojciecha Jurkiewicza ze środka.

8:3
    Świetna akcja Resovii! Ze środka kończy atak Russell Holmes! Pierwsza przerwa techniczna w drugim secie.

7:3
    Z prawej flanki skutecznie Jakub Jarosz. Nie obronił piłki Krzysztof Ignaczak.

7:2
    Z lewego skrzydła po bloku rywali atakuje Bartosz Kurek!

6:2
    Ofiarnie broniła Resovia i opłaciło się. Nieporozumienie po stronie Łuczniczki!

5:2
    Punktowy blok Asseco Resovii!

4:2
    Blok-antenka. Atakował z lewego skrzydła Bartosz Kurek.

3:2
    Błąd po stronie rzeszowian. Punkt dla Łuczniczki.

3:1
    Decyzja podtrzymana.

3:1
    Przechodząca piłka i Bartosz Kurek do spółki z Russellem Holmesem skutecznie atakują. Sprawdza Piotr Makowski.

2:1
    Bardzo mocno z prawego skrzydła Bartosz Kurek. Łuczniczka nie wyciągnęła piłki zza band reklamowych.

1:1
    Kevin Klinkenberg z prawego skrzydła.

1:0
    Punktuje ze środka Dawid Dryja, pewny atak.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.
    0:0

0:0
    Pierwsza partia za nami. Triumfuje 25:22. Rzeszowianie byli na prowadzeniu przez praktycznie całego seta i dowieźli przewagę do końca.

25:22
    Pierwszy set skończony.

25:22
    Nie było dotknięcia siatki. Set dla Asseco Resovii.

25:22
    Mieli swoją szansę goście, ale nie wykorzystali oni kontry! Potem Łuczniczka dotyka siatki. Sprawdza Piotr Makowski.

24:22
    Zagrywka po taśmie Jarosza. Problemy rzeszowian i Nikołaj Penczew zatrzymany na potrójnym bloku. O czas poprosił Andrzej Kowal.

24:21

24:20
    Nie było błędu rzeszowian. Piłka setowa dla Asseco Resovii!

24:20
    Blok! Zatrzymany na lewym skrzydle został Michał Ruciak. Sprawdza jednak Piotr Makowski.

23:20
    Po przekątnej z prawego skrzydła Bartosz Kurek!

22:20
    Żurek pewnie przyjmuje na palce. Potem Jakub Jarosz mija pojedynczy blok.

22:19
    Russell Holmes pewnie atakuje ze środka.

21:19
    Skutecznie z lewego skrzydła atakuje Jakub Jarosz. Na boisko wchodzi Dawid Murek.

21:18
    Bartosz Kurek z lewego skrzydła. Atakujący Resovii mija podwójny blok.

20:18
    Ależ to zrobił Krzysiek. Stoicki spokój tego zawodnik. Pewnie minął on pojedynczy blok.

20:17
    Lukas Tichacek! Trafiony zagrywką został Michał Żurek! Przerwa dla Piotra Makowskiego!

19:17
    Ponownie niesamowicie bliscy obronienia piłki po ataku Jaeschke byli bydgoszczanie.

18:17
    Bardzo mocny atak z prawego skrzydła Bartosza Krzyśka. Rywale przyjmują w aut.

18:16
    Niepewny atak Jaeschke! Bardzo bliscy obrony byli bydgoszczanie!

17:16
    Był aut. Punkt dla Łuczniczki.

17:16
    Z lewego skrzydła Thomas Jaeschke atakuje w aut. Sprawdza Andrzej Kowal!

17:15
    W siatkę serwuje Nikołaj Penczew. W miejsce Radke wchodzi Krzysiek i Wolański za Jarosza.

17:14
    Wyraźnie w aut serwuje tymczasem Jakub Jarosz.

16:14
    Za darmo oddała Resovia. Potem błąd popełniają rzeszowianie i punkt dla Łuczniczki. O czas poprosił Andrzej Kowal.

16:13
    Walkę na siatce wygrywają przyjezdni.

16:12
    Teraz wyraźnie się pomylił Bartosz Kurek. Serwis w pół siatki.

16:11
    Bardzo mocny serwis Bartosza Kurka! Trafiony został Michał Żurek! Druga przerwa techniczna, pewne prowadzenie rzeszowian.

15:11
    Ze środka Dawid Dryja. Bardzo pewny atak.

14:11
    Atak Łuczniczki. Bronią rzeszowianie, ale Bartosz Kurek nie ryzykował i nie przeskoczył bandy reklamowej.

14:10
    Kontra Resovii! Z prawego skrzydła Bartosz Kurek. Wcześniej ataków nie skończyli Kosok oraz Jarosz.

13:10
    Russell Holmes popisuje się asem serwisowym! Przerwa dla Piotra Makowskiego.

12:10
    Ze środka Russell Holmes!

11:10
    Psuje również zagrywkę Thomas Jaeschke. Amerykanin serwuje w aut.

11:9
    W siatkę posłał piłkę po zagrywce Murilo Radke.

10:9
    Na siłę na kontrze atakował Bartosz Kurek. Piłka nie otarła się o blok i spadła w aut.

10:8
    Dużo błędów po obu stronach w tej akcji. Ostatecznie na podwójnym bloku zatrzymany został Klinkenberg.

9:8
    Kapitalnie Bartosz Kurek! Atakujący Resovii z gracją obija palce jednego z blokujących.

8:8
    Tym razem z lewego skrzydła Thomas Jaeschke. Amerykanin odbija podwójny blok rywali.

7:8
    Wyraźnie zerwał atak na lewym skrzydle Nikołaj Penczew. Pierwsza przerwa techniczna.

7:7
    Nie było błędu po stronie rozgrywającego Łuczniczki. Decyzja podtrzymana.

7:7
    Z drugiej piłki Radke, który ratował się przed stratą i zdobywa punkt. Sprawdza jednak Andrzej Kowal!

7:6
    Znów grają środkiem rzeszowianie. Blok miał przed sobą Dryja, ale skutecznie atakuje.

6:6
    Świetnie wyczekał teraz Jakub Jarosz i w dogodnym momencie obił blok rywali.

6:5
    Praktycznie pustą siatkę miał Dawid Dryja. Bardzo pewny atak.

5:5
    Chyba trochę za bardzo przeciągnięta piłka do Nikołaja Penczewa, który został zatrzymany na podwójnym bloku.

5:4
    Prawe skrzydło. Skutecznie Jakub Jarosz.

5:3
    Ruciak przyjmuje na drugą stronę. Z lewego skrzydła skutecznie Nikołaj Penczew!

4:3
    As serwisowy! Bartosz Kurek!

3:3
    Kurek dwa razy się nie myli. Tym razem atakujący Asseco Resovii już skutecznie!

2:3
    Trudna piłka do Bartosza Kurka, który zaryzykował. Autowy atak!

2:2
    Pojedynczy blok miał przed sobą Jakub Jarosz. Pewnie mija ręce zawodnik Resovii atakujący Łuczniczki.

2:1
    Kontra gospodarzy! Z drugiej linii Thomas Jaeschke!

1:1
    Z prawego skrzydła odpowiadają rzeszowianie!

0:1
    Od udanego zagrania zaczynają mecz przyjezdni.

0:0

0:0
    Resovia: Kurek, Jaeschke, Tichacek, Dryja, Penczew, Holmes, Ignaczak (l).

Łuczniczka: Klinkenberg, Jurkiewicz, Jarosz, Radke, Ruciak, Kosok, Żurek (l).
    0:0 Trwa rozgrzewka!

0:0

Asseco Resovia: Kurek, Jaeschke, Tichacek, Dryja, Achrem, Lyneel, Paszycki, Drzyzga, Śliwka, Penczew, Holmes, Witczak, libero: Ignaczak, Wojtaszek.

Łuczniczka Bydgoszcz: Nowakowski, Klinkenberg, Jurkiewicz, Jarosz, Radke, Wiese, Murek, Ruciak, Kosok, Krzysiek, Wolański, libero: Bonisławski, Żurek.

Sędziowie: Paweł Burkiewicz – Jacek Litwin..

0:0
    Resovia przed tygodniem bardzo łatwo rozprawiła się z Jastrzębskim Węglem. Czy rzeszowianie pójdą za ciosem? Czy może Łuczniczkę będzie stać na sensację i wywiezienie punktów z stolicy Podkarpacia? Przekonamy się o tym już w sobotnim wieczór. Na relację live zapraszamy Państwa od godziny 20:00 jedynie na lajfy.com!
    0:0 Tak Resovia rozprawiła się z Jastrzębskim Węglem przed tygodniem.

0:0
    Poprzedni mecz obie ekipy rozegrały w ramach piątej kolejki PlusLigi. Kibice w Bydgoszczy oglądali bardzo ciekawe spotkanie. W pierwszym secie ich ulubieńcy pokonali Resovię 25:23. W kolejnych partiach lepsi byli już jednak Mistrzowie Polski, którzy triumfowali odpowiednio do 20, 27 oraz 23 i trzy oczka pojechały do Rzeszowa. Zawodnikiem meczu został wybrany Bartosz Kurek.

0:0
    O miejsce w czołowej ósemce walczy z kolei Łuczniczka. Ekipa z Bydgoszczy plasuje się obecnie na dziewiątym miejscu i ma na swoim koncie dwadzieścia trzy punkty. Strata do wyprzedzającego ich Indykpolu AZS-u wynosi cztery oczka, jednak olsztynianie rozegrali swój mecz w piątek.

0:0
    Faworytem spotkania są oczywiście gospodarze. Resovia po dotychczasowych pojedynkach plasuje się na trzeciej pozycji w PlusLidze. Sytuacja w czołówce jest jednak niesamowicie ciekawa. Druga Skra posiada także trzydzieści siedem punktów. Czwarty jest LOTOS, który ma dwa oczka mniej, ale rozegrał szesnaście, a nie siedemnaście spotkań.

0:0
    Przed nami kolejne spotkania osiemnastej kolejki PlusLigi. Jeden z meczy zostanie rozegrany w Rzeszowie. Asseco Resovia podejmie Łuczniczkę Bydgoszcz.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Tomek

Asseco Resovia Rzeszów: Kurek, Jaeschke, Tichacek, Dryja, Achrem, Lyneel, Paszycki, Drzyzga, Śliwka, Penczew, Holmes, Witczak, libero: Ignaczak, Wojtaszek.
    BKS Visła Proline Bydgoszcz: Nowakowski, Klinkenberg, Jurkiewicz, Jarosz, Radke, Wiese, Murek, Ruciak, Kosok, Krzysiek, Wolański, libero: Bonisławski, Żurek.

Sędziowie: Paweł Burkiewicz – Jacek Litwin.