23 23 23
Metalkas Pałac Bydgoszcz
3
25 25 25
Poniedziałek 22.02.2016, 18:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR, Piła • Tauron Liga • 19. kolejka

0:0
    To jest właśnie siatkówka kobiet! Duża przewaga siatkarek Pałacu Bydgoszcz następnie prowadzenie 21:15 zawodniczek z Piły po to by trzeci set z rzędu do 23 wygrały podopieczne Adama Grabowskiego. Z piekła do nieba można powiedzieć trafiły siatkarki Pałacu! MVP tego spotkania została wybrana zupełnie zasłużenie Natalia Misiuna! Mamy niespodziankę w Pile, ponieważ ostatnia drużyna tabeli Orlen Ligi wygrywa 3:0 i zgarnia 3 punkty co stało w połowie partii trzeciej pod znakiem zapytania, ale ostatecznie ten wyczyn udał się zawodniczkom z Bydgoszczy! Dziękuje za wspólnie spędzony czas i życzę spokojnej nocy! Zapraszam do śledzenia innych relacji na Lajfy.com! Do usłyszenia! (19:47:50)

23:25
    Trzeci set skończony.

23:25
    Wygrywają to spotkanie siatkarki z Bydgoszczy! Blokowana po raz kolejny na lewej stronie Oliwia Urban przez podwójny blok rywalek!

23:24
    Co się dzieje w Pile!? Skuteczny blok na Oliwii Urban! I piłka meczowa dla gości!

23:23
    Anita Kwiatkowska blokowana przez Małgorzatę Śmieszek na lewej stronie.

23:22
    Znów ze środka grają siatkarki Pałacu Bydgoszcz, a konkretnie mocno uderzyła Misiuna.

23:21
    Kuligowska z lewego ataku uderza w blok, a piłka szybko wraca na stronę bydgoszczanek i spada w boisko.

22:21
    Znów akcja na środku i po raz kolejny Misiuna udanie punktuje.

22:20
    Po rękach Leggs ze środka uderza Natalia Misiuna. Tu jeszcze może się wiele wydarzyć.

22:19
    Z lewego skrzydła przebija się przez blok rywalek Oliwia Urban, która obija ręce Dominiki Minicz.

21:19
    Błąd przy rozegraniu Doroty Wilk, która dotyka siatki. Stopniała niesamowicie ta przewaga gospodyń.

21:18
    W aut po bloku uderzyła mocno Ewelina Krzywicka. Czas dla Nicola Vettoriego!

21:17
    Świetnie kiwnęła Dominika Minicz na prawej stronie.

21:16
    Zatrzymana na środku Skorupa przez Krzywicką.

21:15
    Myli się Krzywicka uderzając z lewego ataku w aut. Jakiś uraz odniosła przy skoku do bloku Anita Kwiatkowska i z tego powodu teraz Nicola Vettori prosi o czas!

20:15
    Krzywicka mocno atakuje, ale nic z tego, bo zostaje zatrzymana na podwójnym bloku gospodyń.

19:15
    Z prawego ataku przez blok w boisko trafia Agata Babicz.

18:15
    Jagoda Maternia uderza po bloku w aut na prawym ataku.

18:14
    Teraz z kolei Wilk trafia w siatkę.

18:13
    Świetna zagrywka Doroty Wilk i punktuje ta zawodniczka serwisem!

17:13
    Na lewej stronie przedostaję się przez blok rywalek Babicz.

16:13
    Z prawego ataku kiwa Kwiatkowska i świetna seria siatkarek z Piły daje im prowadzenie na drugiej przerwie technicznej 16:13!

15:13
    Małgorzata Skorupa przeciska się na środku i nie daje rady zablokować tego ataku Ewelina Krzywicka.

14:13
    Ratuje rzutem na taśmę akcję Weronika Fojucik i uderza w sam narożnik boiska.

14:12
    Maternia na lewym skrzydle uderza po antence. Co za seria zawodniczek PTPS-u Piła. Drugi czas dla trenera Grabowskiego!

13:12
    Małgorzata Skorupa po raz kolejny blokuje Kuligowską.

12:12
    Co za gra teraz siatkarek z Piły. Skorupa zatrzymuje atak Kuligowskiej, a o czas prosi Adam Grabowski!

11:12
    Po raz kolejny Babicz po bloku w aut. Topnieje przewaga bydgoszczanek.

10:12
    Po bloku w aut uderza Agata Babicz.

9:12
    Zagrywka Pleśnierowicz także szybuje w aut.

8:12
    Oliwia Urban posyła piłkę za linię 9. metra.

8:11
    Walka na siatce Wilk z Małgorzatą Śmieszek wygrana przez rozgrywającą PTPS-u.

7:11
    Świetnie przyczaiła się na lewym skrzydle Joanna Kuligowska i dobrze zablokowała atak Anity Kwiatkowskiej.

7:10
    Ze środka w boisko uderza Kiesha Leggs, która jest bardzo powtarzalna w dzisiejszym spotkaniu.

6:10
    Ewelina Krzywicka punktuje zagrywką! Problemy z obroną miała Joanna Sobczak.

6:9
    Joanna Sobczak atakuje nad blokiem w aut. Coraz większe nerwy w szeregach PTPS-u Piła.

6:8
    Kuligowska na obiegnięcie zdobywa punkt pewnym atakiem. Pierwsza przerwa techniczna w partii trzeciej i prowadzenie zawodniczek z Bydgoszczy!

6:7
    Blokowana na lewej akcji Ewelina Krzywicka. Nie otrzymała ona łatwej piłki by zdobyć jakikolwiek punkt.

5:7
    Anita Kwiatkowska rozbija swoim uderzeniem obronę Pałacu Bydgoszcz.

4:7
    Świetna akcja na obiegnięcie i Misiuna bez problemu mija blok Joanny Sobczak.

4:6
    Psuje zagrywkę Agata Babicz.

4:5
    Po bloku Misiuny na prawym skrzydle uderza Babicz.

3:5
    Świetna akcja Pałacu Bydgoszcz i Ewelina Krzywicka kończy atak na czystej siatce.

3:4
    Krzywicka na lewym ataku zatrzymana przez Dorotę Wilk.

2:4
    Sobczak na środku zatrzymana przez podwójny blok.

2:3
    Końcami palców i nieczysto trafiła w piłkę Śmieszek, ale co najważniejsze atak ląduje w boisku.

2:2
    Rzucona piłka zdaniem arbitra przez Pleśnierowicz.

1:2
    Agata Babicz na lewej stronie uporała się z potrójnym blokiem rywalek.

0:2
    Na pojedynczym bloku Kuligowskiej zatrzymana Leggs.

0:1
    Punktuje już w pierwszej akcji trzeicego seta na zagrywce Marlena Pleśnierowicz!

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:0
    Podopieczne Adama Grabowskiego zapewniły już sobie minimum jeden punkt w tym spotkaniu, ale mają realne szansę na zgarnięcie 3 punktów i sprawienie niespodzianki w Pile. Ta druga partia bardzo wyrównana i ostatecznie wygrana przez bydgoski Pałac. Liczymy, że w trzeciej partii emocji nie zabraknie, bo zdeterminowana do odrobienia strat z pewnością będzie ekipa PTPS-u Piła, a siatkarki Pałacu Bydgoszcz będą zdecydowanie skupione na tym by zakończyć to spotkanie w trzech setach i sprawić nie lada niespodziankę.

23:25
    Drugi set skończony.

23:25
    Dominika Minicz kończy ten drugi set atakując po bloku w boisko. Jesteśmy świadkami niespodzianki w Pile, bo nikt nie spodziewał się, że siatkarki Pałacu urwią jakikolwiek punkt w starciu z PTPS-em Piła!

23:24
    Ewelina Krzywicka z lewego skrzydła huknęła mocno, ale niestety nad blokiem.

22:24
    Jagoda Maternia blokowana na lewym skrzydle przez Kieshę Leggs.

21:24
    Świetny atak Krzywickiej i nie radzą sobie z przyjęciem gospodynie. Piłka setowa dla Pałacu Bydgoszcz!

21:23
    Odskakują teraz w końcówce przyjezdne po tym jak Ewelina Krzywicka obiła blok rywalek na lewym skrzydle. Ostatni czas wykorzystuje Nicola Vettori!

21:22
    Nisko rozegrana piłka do Joanny Kuligowskiej, ale mimo wszystko kapitan drużyny z Bydgoszczy kończy atak.

21:21
    Punktuje w polu serwisowym Joanna Sobczak! O drugi czas w tej partii prosi Adam Grabowski!

20:21
    A Kwiatkowska odpowiada teraz atakiem po dłoniach Kuligowskiej.

19:21
    W ciężkiej sytuacji była Kuligowska, ale bohaterka ostatnich akcji Pałacu mimo wszystko kończy atak.

19:20
    Kiesha Leggs blokuje na prawej stronie Kuligowską.

18:20
    Natalia Misiuna po bloku Sobczak w aut.

18:19
    W aut po ostrym skosie uderza Joanna Kuligowska.

17:19
    Znalazła Anita Kwiatkowska dziurę w dwubloku rywalek i uderzyła pewnie po prostej w parkiet.

16:19
    Z lewego ataku po dłoniach blokujących z Piły uderza Kuligowska i odskakują na trzy punkty gospodynie.

16:18
    Dawno nie atakowała Ewelina Krzywicka, ale teraz świetnie uderzyła po prostej w boisko.

16:17
    Z lewego skrzydła po zewnętrznej części bloku rywalek w aut uderza Kwiatkowska.

15:17
    Misiuna ze środka kiwa na czystej siatce i nie zdążyły z asekuracją pilanki.

15:16
    Szybka piłka do Małgorzaty Skorupy, a ta pewnie uderza i punktuje.

14:16
    Obity blok gospodyń na lewym skrzydle i piłka spada na aut. Druga przerwa techniczna i prowadzenie 16:14 Pałacu Bydgoszcz!

14:15
    Z lewej strony Babicz po bloku trafia w boisko.

13:15
    Punktowy serwis Joanny Kuligowskiej i nie radzi sobie w przyjęciu Sobczak. Czas dla trenera Nicoli Vettoriego!

13:14
    Znów punktuje Maternia, która z prawego ataku pewnie uderza, a z przyjęciem nie radzą sobie gospodynie.

13:13
    Maternia z lewego ataku po bloku w aut.

13:12
    Joanna Sobczak nad podwójnym blokiem idealnie trafiła w boczną linię boiska.

12:12
    Bardzo ładnie omija blok Jagoda Maternia i trafia po skosie w boisko.

12:11
    Przebija się przez blok rywalek na drugą stronę Kuligowska.

12:10
    Leggs lekko plasuje piłkę na środku w boisko.

11:10
    Joanna Kuligowska wykonuje bardzo dobry serwis, a Ewelina Krzywicka przebija piłkę na drugą stronę w aut i o pierwszy czas w tej partii prosi Adam Grabowski!

10:10
    Kiwa z lewej strony w boisko Joanna Sobczak.

9:10
    Mocno wbija się w boisko ze środka Leggs.

8:10
    Bardzo precyzyjnie po prostej uderza Misiuna obijając po drodze blok pilanek.

8:9
    Świetnie po skosie Anita Kwiatkowska, która jako jedyna z Kieshą Leggs zdobywa punkty dla PTPS-u Piła w tym pojedynku.

7:9
    Misiuna obija z prawego ataku blok rywalek i piłka spada na aut.

7:8
    Kwiatkowska z lewego skrzydła uderza po taśmie w boisko.

6:8
    Blokowana na lewym skrzydle Agata Babicz. Tym razem przez podwójny blok Misiuny i Materni. Pierwsza przerwa techniczna w drugiej partii i siatkarki Pałacu sprawiają coraz większą niespodziankę, bo to one kroczą na ten moment po zwycięstwo w drugiej partii!

6:7
    Myli się teraz w ataku Maternia, która z prawego ataku uderza po skosie w aut.

5:7
    Blokowana Agata Babicz na lewej stronie przez Maternię. Jeszcze kilka minut temu to Babicz blokowała właśnie Jagodę Maternię.

5:6
    Joanna Kuligowska atakuje na środku z drugiej linii i bez problemu zdobywa oczko dla swojej drużyny.

5:5
    Przejście linii 3. metra przy ataku z drugiej strefy Anity Kwiatkowskiej. Drugi taki błąd w tym meczu kapitan drużyny PTPS-u Piła.

5:4
    Po skosie daleko w aut uderza Ewelina Krzywicka. To dopiero pierwsze prowadzenie pilanek w tym spotkaniu!

4:4
    Babicz blokuje na pojedynczym bloku atak Jagody Materni.

3:4
    Z prawej strony uderza Kwiatkowska i przedostaje się przez dziurę w bloku rywalek.

2:4
    Leggs bez problemu ze środka w parkiet.

1:4
    Błąd Doroty Wilk, która rozgrywa za plecy, a piłka przelatuje na drugą stronę i spada na aut. Kiks rozgrywającej drużyny z Piły.

1:3
    Przedziera się przez blok rywalek Joanna Kuligowska, kapitan bydgoskiej drużyny.

1:2
    Zepsuta zagrywka przez Marlenę Pleśnierowicz.

0:2
    Kiesha Leggs uderza ze środka w siatkę.

0:1
    Z lewego ataku po bardzo ostrym skosie przepycha się przez blok rywalek Kuligowska.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:0
    Aż kłują oczy, gdy widzi się w jednym secie tyle błędów z obu stron, a w większości te błędy popełniały zwyciężczynie pierwszej odsłony. Adam Grabowski niejednokrotnie dostawała szału przy linii, ale ostatecznie siatkarki Pałacu wybrnęły z całej sytuacji i przewaga od samego początku została udokumentowana w postaci wygrania seta.

23:25
    Pierwszy set skończony.

23:25
    Joanna Sobczak serwuje w siatkę i to bydgoszczanki niespodziewanie zwyciężają w pierwszej partii!

23:24
    Sobczak bardzo mocno po skosie z lewego ataku.

22:24
    Co za wyczerpująca wymiana! Będzie piłka setowa dla Pałacu Bydgoszcz. Świetnie Joanna Kuligowska obija na lewej stronie blok rywalek! Drugi czas dla szkoleniowca gospodyń!

22:23
    Bardzo ładnie ze środka w narożnik boiska trafia Leggs.

21:23
    Ze środka w boisko trafia Śmieszek.

21:22
    Dotknięcie siatki przy rozegraniu przez Bałdygę.

20:22
    Pierwsza akcja po przerwie i Misiuna kończy atakiem ze środka.

20:21
    Świetnie z lewego ataku trafia w boisko Joanna Sobczak. Drugi czas w tym secie na życzenie Adama Grabowskiego!

19:21
    Uderzenie Kuligowskiej w siatkę. Coraz większe nerwy szkoleniowca przyjezdnych, który nie może patrzeć na błędy swoich zawodniczek, które jakimś cudem nadal prowadzą.

18:21
    Amatorski błąd Kuligowskiej, która przy próbie ataku bez bloku rywalek wpada w siatkę.

17:21
    Joanna Kuligowska z lewego skrzydła trafia w linię 9. metra.

17:20
    Przechodząca piłka i punkt na koncie Eweliny Krzywickiej.

17:19
    Serwis w siatkę Jagody Materni.

16:19
    Anita Kwiatkowska nadepnęła na linię 3. metra przy ataku z drugiej linii i o czas prosi Nicola Vettori! Chimeryczna gra obu drużyn, które co chwilę popełniają błędy.

16:18
    Kiesha Leggs zepsuła swój serwis.

16:17
    Kolejny w tym secie błąd w rozegraniu Pleśnierowicz i Krzywicka nie ma szans by skutecznie skończyć ten atak.

15:17
    Nieczyste odbicie Eweliny Krzywckiej. Znów błędy wdzierają się w szeregi Pałacu Bydgoszcz, a pilanki skutecznie to wykorzystują.

14:17
    Udanie kiwa po skosie Anita Kwiatkowska.

13:17
    Na aut serwuje Joanna Sobczak.

13:16
    Złe dogranie rozgrywającej do Eweliny Krzywickiej, a ta próbuje uratować akcję, ale nieskutecznie, ponieważ kiwa w antenkę. O czas prosi trener Pałacu Bydgoszcz Adam Grabowski!

12:16
    Błąd Jagody Materni, która atakuje w siatkę.

11:16
    Po rękach Doroty Wilk uderza z prawej strony Natalia Misiuna. Druga przerwa techniczna i prowadzenie gości 16:11!

11:15
    Świetna walka na siatce wygrana teraz przez Małgorzatę Śmieszek. Znów uciekają siatkarki Pałacu Bydgoszcz!

11:14
    Autowa zagrywka gospodyń.

11:13
    Pogubiły się bydgoszczanki i atak z drugiej linii nieudany.

10:13
    Punktowy serwis Marleny Pleśnierowicz! Bez szans na obronę była libero drużyny z Piły Alicja Markiewicz.

10:12
    Pewnie teraz obija blok rywalek Misiuna.

10:11
    Maternia zablokowana na lewym skrzydle.

9:11
    Anita Kwiatkowska uderzyła precyzyjnie po prostej nad blokiem w boisko.

8:11
    Teraz już szybkie rozegranie do Natalii Misiuny, a ta z prawego skrzydła trafia idealnie w linię 9. metra.

8:10
    Misiuna atakuje w aut.

7:10
    Babicz uderza mocno po prostej i idealnie trafia w boisko. Bardzo precyzyjnie wykonują swoje ataki w ostatnich akcjach zawodniczki PTPS-u Piła.

6:10
    Ewelina Krzywicka odpowiada także mocnym, ale i bardzo technicznym atakiem z lewego skrzydła.

6:9
    Bardzo mocny atak Babicz z lewego skrzydła i bez szans na dobre przyjęcie siatkarki Pałacu.

5:9
    Anita Kwiatkowska zdobywa punkt atakiem po prostej w boisko. Wolno wprowadza się w ten mecz ta zawodniczka.

4:9
    Atak na prawej stronie Misiuny, która zostaje zablokowana przez Agatę Babicz.

3:9
    Świetna gra Pałacu Bydgoszcz! Misiuna blokuje na prawej stronie Agatę Babicz.

3:8
    Świetny flot w wykonaniu Jagody Materni i piłka bezpośrednia z zagrywki ląduje w boisku! Pierwsza przerwa techniczna i niespodziewanie wysoko prowadzą siatkarki Pałacu Bydgoszcz!

3:7
    Znów skuteczny blok przyjezdnych. Na lewym skrzydle dwuosobowy blok Pałacu i Agata Babicz zatrzymana.

3:6
    Fatalne błędy w grze gospodyń. Sobczak zablokowana na prawym skrzydle.

3:5
    Kontratakują bydgoszczanki i Jagoda Maternia z prawego skrzydła trafia w parkiet.

3:4
    Mocno z lewej strony huknęła Agata Babicz w boisko.

2:4
    Przechodząca piłka i Natalia Misiuna wygrywa walkę na siatce.

2:3
    Krzywicka dobrze uderza po skosie i punktuje.

2:2
    Jeszcze raz z lewego skrzydła uderzyła Sobczak skutecznie obijając blok rywalek.

1:2
    Joanna Sobczak zablokowana na lewej stronie przez podwójny blok, a dokładnie przez Małgorzatę Śmieszek.

1:1
    Ponowiona akcja przez pilanki i skutecznie kiwa Anita Kwiatkowska.

0:1
    Kwiatkowska z prawego skrzydła uderza nad blokiem w aut.

0:0

0:0

PTPS Piła: 3. Małgorzata Skorupa, 4. Anita Kwiatkowska, 5. Klaudia Konieczna, 6. Adrianna Kukulska, 8. Anna Stencel, 9. Joanna Sobczak, 10. Katarzyna Lewandowska, 11. Agata Babicz, 16. Dorota Wilk, 17. Oliwia Urban, 18. Kiesha Leggs. Libero: 13. Volha Pauliukouskaya, 15. Alicja Markiewicz

KS Pałac Bydgoszcz: 1. Dominika Minicz, 4. Marta Ziółkowska, 5. Natalia Misiuna, 8. Ewelina Krzywicka, 10. Joanna Kuligowska, 11. Zuzanna Czyżnielewska, 12. Małgorzata Śmieszek, 13. Paulina Bałdyga, 14. Marlena Pleśnierowicz, 15. Weronika Fojucik, 16. Karolina Świderska, 19. Jagoda Maternia. Libero: 7. Karolina Portalska, 9. Pola Nowakowska

Sędziowie: Marek Słowik – Dariusz Wolski.

0:0
    Czy w poniedziałkowe popołudnie siatkarki Pałacu znajdą receptę na zwycięstwo i po bardzo długiej przerwie zdobędą ligowe punkty? Była by to wielka niespodzianka, gdyby właśnie zawodniczki PTPS-u Piła straciły w poniedziałek punkty przed własną publicznością, ale jak wiemy siatkówka potrafi zaskakiwać. Na relację ze spotkania PTPS Piła – KS Pałac Bydgoszcz zapraszamy na stronę Lajfy.com już od godziny 18:00! Emocje gwarantowane.

0:0
    Faworytem spotkania w Pile są oczywiście gospodynie, które pewnie znajdują się w środku ligowej stawki i walczą w ostatnich kolejkach o jak najlepszą pozycję przed fazą play-off, natomiast siatkarki z Bydgoszczy muszą walczyć o resztki honoru oraz o to by móc jeszcze zachować szansę gry właśnie w fazie play-off.

0:0
    W poprzedniej kolejce zawodniczki PTPS-u Piła gładko, bo w trzech setach uporały się z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim z kolei siatkarki Pałacu Bydgoszcz uległy Impelowi Wrocław 0:3.

0:0
    Siatkarki z Bydgoszczy zamykające tabelę mają na swoim koncie zaledwie 7 punktów i ciężko o optymizm patrząc na grę zawodniczek Adama Grabowskiego, które w ostatnich siedmiu ligowych spotkaniach nie zdobyły ani jednego punktu.

0:0
    Gospodynie poniedziałkowe starcia mają po rozegraniu 18 spotkań ligowych na swoim koncie 30 punktów. Podopieczne Nicoli Vettoriego wygrały w tym sezonie 10 spotkań, a 8 razy schodziły z parkietu pokonane.

0:0
    Ostatnia drużyna w tabeli Orlen Ligi czyli KS Pałac Bydgoszcz przyjeżdża do Piły, gdzie zmierzy się z szóstym w tabeli PTPS-em. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie w Bydgoszczy to siatkarki z Piły okazały się lepsze wygrywając 3:1.

Adam Ka

ENEA PTPS Piła: 3. Małgorzata Skorupa, 4. Anita Kwiatkowska (C), 5. Klaudia Konieczna, 6. Adrianna Kukulska, 8. Anna Stencel, 9. Joanna Sobczak, 10. Katarzyna Lewandowska, 11. Agata Babicz, 16. Dorota Wilk, 17. Oliwia Urban, 18. Kiesha Leggs. Libero: 13. Volha Pauliukouskaya, 15. Alicja Markiewicz
    Metalkas Pałac Bydgoszcz: 1. Dominika Minicz, 4. Marta Ziółkowska, 5. Natalia Misiuna, 8. Ewelina Krzywicka, 10. Joanna Kuligowska (C), 11. Zuzanna Czyżnielewska, 12. Małgorzata Śmieszek, 13. Paulina Bałdyga, 14. Marlena Pleśnierowicz, 15. Weronika Fojucik, 16. Karolina Świderska, 19. Jagoda Maternia. Libero: 7. Karolina Portalska, 9. Pola Nowakowska

Sędziowie: Marek Słowik – Dariusz Wolski