Olimpia-Beskid – MKS Perła 25:24 (koniec) | EKS Start – Piotrcovia 29:21 (koniec)
MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz
25:24 (13:12)
MKS Perła Lublin
Środa 24.02.2016, 17:30 • Hala MOSiR, Nowy Sącz • PGNiG Superliga kobiet • 14. kolejka

Sensacja w Nowym Sączu! Olimpia-Beskid pokonuje Mistrza Polski, MKS Selgros Lublin! Cały mecz przyniósł nam niesamowicie dużo emocji, ale ostatecznie to zawodniczki gospodyń zgarniają komplet punktów! Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje w portalu Lajfy.com! (18:58:46)

Koniec meczu. (25:24)

60
    Repelewska nie trafia w bramkę! (25:24)

60
    Do końca spotkania pozostało 14. sekund! Gramy! (25:24)

60
    Przerwa na życzenie Sabiny Włodek, trenerki Selgrosu Lublin! (25:24)
    60
    Bramka Dagmary Nocuń ze skrzydła! (25:24)
    60
    Joanna Drabik zdobywa bramkę! Mamy remis! (24:24)

59
    Co się tutaj dzieje! Najpierw świetnie interweniowała Szczurek, później festiwal błędów po obu stronach! (24:23)
    58
    Marta Gęga pokonuje Karolinę Szczurek! (24:23)

58
    Rzut karny dla Selgrosu Lublin. (24:22)

58
    Piłka na koło do Olgi Figiel, ale zawodniczka Olimpii-Beskid rzuca obok bramki! (24:22)

58
    Dwie minuty kary dla Edyty Charzyńskiej! (24:22)

55
    Stokłosa podnosi się z boiska i będzie mogła kontynuować grę. (24:21)

55
    Aleksandra Stokłosa leży na boisku. Potrzebna jest pomoc medyczna. (24:21)
    55
    Natychmiastowa odpowiedź Gęgi! (24:21)
    54
    Kombinacyjna akcja, podanie do Stelmakh i bramka! (24:20)

54
    Gramy dalej! (23:20)

54
    Przerwa na życzenie Lucyny Zygmunt, trenerki Olimpii-Beskid Nowy Sącz. (23:20)

53
    Quintino próbuje lobować Szczurek na skrzydle, ale piłka mija bramkę! (23:20)
    52
    Rzut Gęgi odbija się od rąk Szczurek, ale piłka ląduje w bramce! (23:20)
    52
    Podanie na koło do Olgi Figiel i bramka! (23:19)

51
    Szczurek broni rzut Gęgi! (22:19)
    50
    Świetna praca w obronie gospodyń, przejęta piłka zostaje posłana do Dagmary Nocuń, która zamienia kontratak na bramkę! (22:19)

50
    Piłkarki Selgrosu grają z wycofanym bramkarzem. (21:19)

50
    Gramy dalej! (21:19)

50
    Przerwa na życzenie Sabiny Włodek, trenerki MKS-u Selgros Lublin. (21:19)

50
    Gawlik świetnie broni rzut Nocuń w sytuacji sam na sam! (21:19)

49
    Błąd kroków Iriny Stelmakh. (21:19)

49
    Kocela zatrzymana na skrzydle! Świetna interwencja Szczurek! (21:19)
    48
    Szczurek broni rzut Charzyńskiej w sytuacji sam na sam, a po chwili Nocuń trafia z kontrataku! (21:19)
    48
    Tamara Smbatian rzuca z 8. metra i trafia w okienko! (20:19)

47
    Repelewska trafia w słupek! (19:19)

47
    Niecelny rzut Iriny Stelmakh! (19:19)
    46
    Gęga pokonuje Karolinę Szczurek! Remis! (19:19)

46
    Drabik faulowana, będzie karny! (19:18)

46
    Gawlik broni rzut Leśniak ze skrzydła! (19:18)
    45
    Kolejny rzut i kolejna bramka Repelewskiej! (19:18)
    44
    Repelewska mocno rzuca z dystansu i zdobywa bramkę! (19:17)

44
    Piłka trafia na koło do Stokłosy, ale obrotowa Olimpii-Beskid nie zdołała sięgnąć piłki. (19:16)

44
    Kara dwóch minut dla Edyty Charzyńskiej! (19:16)
    43
    Potężny rzut Olgi Figiel! Dzhukeva bez szans! (19:16)
    42
    Szybkie podanie do dobrze ustawionej Charzyńskiej i Karolina Szczurek pokonana! (18:16)
    42
    Nocuń podaje na koło do Stokłosy, a ta w bardzo trudnej sytuacji sprytnym rzutem zdobywa bramkę! (18:15)

42
    Gospodynie w komplecie. (17:15)

41
    Festiwal błędów po obu stronach. (17:15)

41
    Błąd w rozegraniu przyjezdnych. Piłka dla Olimpii-Beskid. (17:15)

40
    Repelewska zatrzymana! Co za obrona Karoliny Szczurek! (17:15)

40
    Kara dwóch minut dla Aleksandry Stokłosy. (17:15)
    40
    Świetna akcja Stelmakh, wejście w obronę Selgrosu i pewny rzut! Bramka! (17:15)

39
    Gramy dalej! (16:15)

39
    Przerwa na życzenie Lucyny Zygmunt, trenerki Olimpii-Beskid Nowy Sącz. (16:15)
    39
    Charzyńska świetnie minęła obronę gospodyń i trafiła w okienko bramki! (16:15)

38
    Charzyńska wyrzuca piłkę w aut. (16:14)

38
    Płachta faulowała Drabik, rzut wolny. (16:14)

37
    Jessica Quintino przegrywa pojedynek sam na sam z Karoliną Szczurek! (16:14)

37
    Selgros w komplecie. (16:14)
    36
    Piłka do Repelewskiej i dobry rzut z 8. metra! (16:14)

36
    Stelmakh próbowała podać na skrzydło do Leśniak, ale wyrzuciła piłkę w aut. (16:13)
    35
    Leśniak pewnie, w lewy dolny róg bramki Dzhukevej! (16:13)

34
    Kara dwóch minut dla Joanny Drabik. Będzie rzut karny. (15:13)
    34
    Gęga dostaje piłkę na 8. metrze i celnie rzuca! (15:13)

34
    Olga Figiel rzuca z 10. metra, ale trafia w słupek! (15:12)
    33
    Nocuń podaje do Smbatian, która rzuca na bramkę i piłka po rykoszecie wpada do siatki! (15:12)

33
    Kocela trafia w poprzeczkę! (14:12)
    32
    Leśniak przejmuje piłkę, podaje do Nocuń, a ta rzuca bramkę! (14:12)

31
    Stelmakh zatrzymana przez Dzhukevą! (13:12)

31
    Szczurek broni rzut Charzyńskiej! (13:12)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (13:12)

Po pierwszych trzydziestu możemy mówić o małej niespodziance! Olimpia-Beskid prowadzi jedną bramką z faworyzowanym Selgrosem Lublin. Szykuje się bardzo ciekawa druga część spotkania! Wracamy za kilka minut!

30
    Pierwsza połowa skończona. (13:12)

30
    Karolina Szczurek broni rzut Kamili Skrzyniarz! (13:12)

30
    Gramy dalej! (13:12)

30
    Przerwa na życzenie Lucyny Zygmunt, trenerki Olimpii-Beskid Nowy Sącz. (13:12)
    30
    Szybka odpowiedź Kozimur! Szczurek pokonana! (13:12)
    29
    Przechwyt gospodyń, długie podanie do Olejarczyk, ta podaje do Stelmakh i bramka! (13:11)

29
    Dwie minuty kary dla Agnieszki Leśniak. (12:11)
    28
    Obrona Karoliny Szczurek, szybkie podanie do Agnieszki Leśniak i bramka! (12:11)

27
    Skrzyniarz rzuca z koła, ale świetnie broni Szczurek! (11:11)

26
    Stelmakh rzuca prosto w Weronikę Gawlik! (11:11)
    25
    Rzut Repelewskiej z 9. metra i piłka w siatce! (11:11)

24
    Gramy dalej. (11:10)

24
    Przerwa na życzenie Sabiny Włodek, trenerki MKS-u Selgros Lublin. (11:10)
    23
    Zaskakujący odbiór Figiel, podanie do Stokłosy, która ma już tylko przed sobą Gawlik, którą pokonuje! (11:10)
    23
    Piłka na koło do wbiegającej Repelewskiej i bramka! (10:10)
    23
    Podanie na skrzydło do Leśniak i Gawlik pokonana! (10:9)
    22
    Dobry rzut Repelewskiej z dystansu i bramka! (9:9)
    21
    Co za bramka Smbatian! Fantastyczna indywdualna akcja i rzut prosto w okienko bramki! (9:8)

20
    Dobry powrót Smbatian, która powstrzymała pędzącą na bramkę Quintino. (8:8)
    20
    Szybkie podanie do Płachty, natychmiastowy rzut i bramka! (8:8)
    19
    Gęga rzuca z dystansu i Lublinianki na prowadzeniu! (7:8)
    19
    Podanie na koło do Quintino i mamy remis! (7:7)

18
    Żółtą kartką ukarana Marlena Lesik. (7:6)
    17
    Strata piłkarek Olimpii-Beskid i szybkie podanie do wybiegającej Quintino, która zdobywa bramkę! (7:6)
    17
    Potężny rzut Marty Gęgi i piłka po ręce Karoliny Szczurek wpada do siatki! (7:5)

16
    Atak gospodyń, ale Agnieszka Leśniak popełnia błąd kroków. Piłka dla zawodniczek z Lublina. (7:4)

16
    Charzyńska rzuca z 9. metra, ale piłka mija bramkę strzeżoną przez Karolinę Szczurek. (7:4)
    15
    Krótkie podanie do Stelmakh i mocny rzut z drugiej linii! Gawlik bez szans! (7:4)

14
    Podanie na skrzydło do Quintino, ale ta nie trafia w bramkę. (6:4)
    13
    Fantastyczna akcja Tamary Smbatian! Zawodniczka Olimpii-Beskid minęła obronę rywalek i w bardzo trudnej sytuacji zdobyła bramkę! (6:4)

13
    Piłka na koło do Drabik i świetna interwencja Karoliny Szczurek! (5:4)
    12
    Odbiór Olgi Figiel na 10. metrze, podanie do wybiegającej Stelmakh i bramka! (5:4)
    12
    Dobra, indywidualna akcja Gęgi i znowu mamy remis! (4:4)
    11
    Świetny, zaskakujący rzut Tamary Smbatian z biodra i piłka w siatce! (4:3)

11
    Gęga rzuca, ale Szczurek nie daje się pokonać! (3:3)

10
    Kozimur ucierpiała w starciu z Smbatian i będzie musiała chwilę odpocząć. (3:3)

9
    Długo rozgrywały akcję przyjezdne. W końcu na rzut zdecydowała się Gęga, ale nie trafiła w bramkę! (3:3)
    8
    Świetne podanie Gęgi do Kozimur i piękna bramka! (3:3)
    8
    Leśniak pewnym rzutem w prawy dolny róg bramki pokonuje Dzhukevą, która pojawiła się na boisko na czas wykonywania rzutu karnego! (3:2)

7
    Indywidualna akcja Smbatian, faul i będzie karny. (2:2)

7
    Skrzyniarz trafia w poprzeczkę! Dobitka również niecelna! Piłka odbija się od słupka i wznowi Karlina Szczurek! (2:2)

6
    Gęga po raz kolejny na koło do Drabik i będzie rzut karny. (2:2)

5
    Charzyńska próbowała podać na koło do Drabik, ale wyrzuciła piłkę w aut. (2:2)

4
    Dwie szybkie akcje zakończone świetnymi interwencjami Weroniki Gawlik i Karoliny Szczurek! (2:2)
    4
    Gęga na koło do Drabik, która po raz kolejny rzutem z koła pokonuje Karolinę Szczurek! (2:2)
    3
    Kolejny rzut karny i kolejna bramka Agnieszki Leśniak! (2:1)
    2
    Piłka do Joanny Drabik, sprytny rzut po koźle i bramka! (1:1)
    2
    Agnieszka Leśniak otwiera wynik spotkania! Wykorzystany rzut karny! (1:0)

2
    Indywidualna akcja Smbatian, która jest faulowana. Będzie rzut karny. (0:0)

1
    Płachta rzuca, ale Gawlik zbija piłkę na aut. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Właśnie zakończyła się rozgrzewka zawodniczek obu drużyn. Już za kilka minut początek spotkania.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz:

MKS Selgros Lublin:

Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Odpowiedź poznacie państwo śledząc naszą relację minuta po minucie! Zaczynamy kilka minut przed pierwszym gwizdkiem sędziów!

W zespole Olimpii-Beskid, trener Lucyna Zygmunt powinna mieć do dyspozycji wszystkie swoje zawodniczki. W ekipie przyjezdnych zabraknie Iwony Niedźwiedź i Alesii Mihdaliovej.

Mecz pierwszej rundy pomiędzy obiema drużynami zakończył się pewnym zwycięstwem lublinianek 37:28. Jeśli zawodniczki ze stolicy Lubelszczyzny zdołałyby ograć "Góralki", to wskoczyłyby na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

W pierwszej dziesiątce najlepszych strzelczyń PGNiG Superligi Kobiet plasuje się Agnieszka Leśniak. Po 17. rozegranych spotkaniach ma ona na swoim koncie 93. bramki. Co ciekawe, w czołowej dziesiątce nie ma żadnej zawodniczki Selgrosu Lublin. Najwyżej sklasyfikowana jest Marta Gęga, która w 17. meczach zdobyła 82. bramki, co daje jej szesnastą pozycję w tej klasyfikacji.

Zawodniczki z Nowego Sącza będą próbowały sprawić miłą niespodziankę miejscowym kibicom. Choć piłkarki trenerki Lucyny Zygmunt, podobnie jak zawodniczki z Lublina, w ostatnich czterech kolejkach zdobyły cztery "oczka", to zajmują miejsce w dolnych rejonach tabeli. Były to zwycięstwa nad zespołami zajmującymi dwie ostatnie lokaty, a więc UKS-em PCM Kościerzyna i KPR-em Jelenia Góra.

Piłkarki Selgrosu Lublin choć są w czubie tabeli, to w ostatnich czterech meczach zdobyły tylko cztery punkty. Trzeba podkreślić, że musiały uznać wyższość drużyn, które również znajdują się w czołówce – Zagłębia Lubin i Pogoni Szczecin.

Do Nowego Sącza przyjeżdża Mistrz Polski – MKS Selgros Lublin. Zawodniczki z Lubelszczyzny będą zdecydowanym faworytem tych zawodów, a każdy inny wynik niż zwycięstwo przyjezdnych, będzie olbrzymią niespodzianką.

Już za kilka godzin na hali MOSiR-u w Nowym Sączu, odbędzie się zaległy mecz 14. kolejki PGNiG Superligi Kobiet!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Krzysztof Orzeł

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz: Sach, Szczurek – Leśniak, Stelmakh, Płachta, Figiel, Lesik, Olejarczyk, Stokłosa, Smbatian, Nocuń, Janik, Golec
    MKS Perła Lublin: Dzhukeva, Gawlik – Bijan, Quintino, Kocela, Rola, Gęga, Kozimur, Drabik, Skrzyniarz, Charzyńska, Szarawaga, Repelewska

Sędziowie: Kamil Dąbrowski, Paweł Staniek (Kielce)