KPR Ruch – SPR Pogoń 17:26 (koniec) | KPR J.G. – UKS PCM 27:21 (koniec) | Olimpia-Beskid – Zagłębie 27:23 (koniec)
MKS Perła – AZS Łączpol 30:21 (koniec) | Arka – Młyny Stoisław 34:28 (koniec)
MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz
27:23 (12:13)
Metraco Zagłębie Lubin
Sobota 27.02.2016, 17:00 • Hala MOSiR, Nowy Sącz • PGNiG Superliga kobiet • 21. kolejka

Cóż za seria zawodniczek Olimpii-Beskid Nowy Sącz! Po środkowym zwycięstwie nad MKS-em Selgros Lublin, tym razem sądeczanki pokonują Metraco Zagłębie Lubin i po raz kolejny zgarniają komplet punktów! Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje w portalu Lajfy.com! (18:32:46)

Koniec meczu. (27:23)

60
    Karolina Szczurek! Cóż za mecz bramkarki Olimpii-Beskid! Najpierw obroniła rzut Żany Marić, a później zatrzymała dobitkę Joanny Obrusiewicz! (27:23)

59
    Faul w ataku Kingi Janik! (27:23)
    59
    Szczurek broni rzut Marić, ale po chwili próbę oddaje Karolina Semeniuk, która zdobywa bramkę! (27:23)

58
    Zawodniczka Zagłębia jest gotowa! Gramy dalej! (27:22)

58
    Przerwa w grze. Żana Marić ucierpiała w jednym ze starć i udzielana jest jej pomoc medyczna. (27:22)
    58
    Fantastyczny techniczny rzut Dagmary Nocuń ze skrzydła! Monika Wąż przelobowana! (27:22)
    57
    Podanie na koło do Aleksandry Stokłosy i bramka! (26:22)

57
    Karolina Szczurek! Kolejna świetna interwencja bramkarki Olimpii-Beskid! Żana Marić po raz kolejny zatrzymana! (25:22)
    56
    Małe zamieszanie, piłka wpada w ręce Stokłosy, która zdobywa bramkę! (25:22)

56
    Zagłębie w komplecie. (24:22)

55
    Gramy dalej! (24:22)

55
    Przerwa na życzenie Lucyny Zygmunt, trenerki Olimpii-Beskid Nowy Sącz. (24:22)

55
    Karolina Szczurek broni rzut Żany Marić! (24:22)
    54
    Potężny rzut Iriny Stelmak z drugiej linii! Monika Wąż pokonana! (24:22)

54
    Dwie minuty kary dla Agnieszki Jochymek! (23:22)

53
    Rzut Premović z drugiej linii i piłka odbija się od słupka! (23:22)

52
    Gramy dalej! (23:22)

52
    Przerwa na życzenie Bożeny Karkut, trenerki Metraco Zagłębia Lubin. (23:22)
    52
    Strata przyjezdnych i kontratak Olimpii-Beskid świetnie wykończony przez Dagmarę Nocuń! (23:22)
    51
    Podanie na skrzydło do Dagmary Nocuń i piłka wpada do bramki pomiędzy nogami Moniki Wąż! (22:22)

51
    Szczurek broni rzut Żany Marić! (21:22)

50
    Gramy dalej! (21:22)

50
    Przerwa na życzenie Lucyny Zygmunt, trenerki Olimpii-Beskid Nowy Sącz. (21:22)
    49
    Podanie na koło do Żany Marić i pewny rzut! Piłka w siatce! (21:22)
    48
    Figiel na koło do Stokłosy i Monika Wąż pokonana! (21:21)

47
    Gospodynie zbyt długo rozgrywały akcję i sędziowie odgwizdali grę pasywną. (20:21)

47
    Smbatian faulowana przez Obrusiewicz i będzie rzut wolny. (20:21)
    46
    Olimpia-Beskid traci piłkę i z kontrą rusza Obrusiewicz. Pewna bramka zawodniczki z Lubina! (20:21)

45
    Piłka na koło do Milojević, która trafia w słupek! (20:20)

44
    Stelmakh rzuca obok słupka. (20:20)
    44
    Odpowiedź Żany Marić! Bramka z drugiej linii! (20:20)
    43
    Potężny rzut Stelmakh z 11. metra! co za bramka! (20:19)

43
    Przyjezdne w komplecie! (19:19)

42
    Załęczna trafia w poprzeczkę! (19:19)

41
    Wąż broni rzut Leśniak z kontrataku! (19:19)

41
    Gramy dalej! (19:19)

41
    Przerwa na życzenie Bożeny Karkut, trenerki Metraco Zagłębia Lubin. (19:19)

41
    Do tego dwie minuty kary dla Joanny Obrusiewicz! Przyjezdne w podwójnym osłabieniu! (19:19)
    41
    Piłka na koło do Stokłosy i bramka! (19:19)
    40
    Agnieszka Leśniak pokonuje Monikę Wąż! (18:19)

40
    Dwie minuty kary dla Jovany Milojević. Będzie rzut karny. (17:19)
    39
    Potężny rzut Żany Marić! Piłka odbija się od dwóch słupków i ląduje w siatce! (17:19)
    39
    Szybka odpowiedź Karoliny Plachty! (17:18)
    38
    Załęczna trafia do bramki! Karolina Szczurek była blisko obrony, ale nie sięgnęła piłki! (16:18)

38
    Premović faulowana w trakcie rzutu i będzie karny. (16:17)
    37
    Podanie na kolo do Milojević, która nie daje szans Karolinie Szczurek! (16:17)
    36
    Kolejne dobre podanie do Obrusiewicz i kolejna bramka! (16:16)

36
    Metraco Zagłębie Lubin w komplecie. (16:15)
    35
    Świetnie rozegrana akcja, którą rzutem z koła kończy Karolina Semeniuk! (16:15)
    34
    Rzut Karoliny Płachty z drugiej linii i Monice Wąż pozostało wyciągnąć piłkę z siatki! (16:14)

34
    Dwie minuty kary dla Aleksandry Paluch. (15:14)

33
    Wąż wygrywa pojedynek sam na sam z Nocuń! (15:14)
    33
    Efektowny lob Iriny Stelmakh i piłka w siatce! (15:14)
    32
    Obrusiewicz mija obronę Olimpii-Beskid i zdobywa bramkę! (14:14)
    31
    Strata przyjezdnych i skuteczna kontra Dagmary Nocuń! (14:13)
    31
    Stelmakh mocno rzuca z 9. metra i nie dała szans Monice Wąż. (13:13)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:13)

Oglądamy bardzo dobry mecz w wykonaniu obu zespołów. Jak na razie to Zagłębie jest bliżej zwycięstwa, ale zobaczymy co pokaże nam drugie trzydzieści minut. Wracamy po przerwie!

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:13)

30
    Smbatian rzuca w ostatnich sekundach, ale piłka po bloku trafia w ręce Moniki Wąż. (12:13)
    30
    Piłka na koło do Paluch i Zagłębie na prowadzeniu! (12:13)

30
    Dwie minuty kary dla Aleksandry Stokłosy. (12:12)

29
    Monika Wąż broni rzut Karoliny Płachty! (12:12)

28
    Przyjezdne w komplecie. (12:12)

28
    Szczurek broni rzut Premović! (12:12)
    27
    Obrusiewicz rzuca z drugiej linii po koźle i trafia! (12:12)

26
    Dwie minuty kary dla Aleksandry Paluch. (12:11)

26
    Sędziowie sygnalizowali grę pasywną, na rzut zdecydowała się Semeniuk, ale nie trafiła w bramkę! (12:11)

25
    Karolina Szczurek po raz kolejny broni rzut Joanny Obrusiewicz w sytuacji sam na sam! (12:11)
    24
    Długo rozgrywana akcja zakończona świetnym rzutem Płachty! (12:11)
    23
    Wejście między obronę Kaji Załęcznej i bramka! (11:11)
    23
    Świetny rzut Premović. Karolina Szczurek bez szans! (11:10)

22
    Potężny rzut Stelmakh i bramka! (11:9)

22
    Gramy dalej! (10:9)

22
    Przerwa na żądanie Lucyny Zygmunt, trenerki Olimpii-Beskid Nowy Sącz. (10:9)

22
    Szczurek fenomenalnie broni rzut Chojnackiej! To powinna być bramka! (10:9)

21
    Piękna, ale nieskuteczna akcja przyjezdnych! Wiertelak nie trafiła w bramkę! (10:9)

20
    Aleksandra Sach broni rzut Sanji Premović! (10:9)

20
    Kara dwóch minut dla Tamary Smbatian. Będzie rzut karny. (10:9)
    20
    Natychmiastowa odpowiedź Karoliny Płachty! (10:9)
    19
    Podanie na skrzydło do Wiertelak i pewna bramka! (9:9)

19
    Zawodniczka Zagłębia jest już gotowa do gry! (9:8)

19
    Karolina Semeniuk leży na boisku. Potrzebna pomoc medyczna. (9:8)

19
    Olga Figiel ukarana żółtą kartką. (9:8)

18
    Błąd kroków Iryny Stelmakh. (9:8)
    18
    Premović zbiegła do drugiej linii i rzuciła nie do obrony! (9:8)
    17
    Podanie na koło do Stokłosy i bramka! (9:7)
    17
    Marić rzuca na bramkę i piłka po rękach Szczurek wpada do bramki! (8:7)
    16
    Natychmiastowa odpowiedź Karoliny Semeniuk! (8:6)
    16
    Dagmara Nocuń znalazła się na kole, dostała piłkę i rzuciła bramkę! (8:5)
    15
    Paluch trafia z koła! Piłka odbiła się od biodra Karoliny Szczurek, ale ostatecznie ugrzęzła w siatce! (7:5)
    15
    Szybka odpowiedź gospodyń! Stelmakh trafia z koła! (7:4)
    14
    Premović pewnie w lewy dolny róg bramki! (6:4)

14
    Paluch faulowana i będzie rzut karny. (6:3)
    13
    Piękny rzut z wyskoku Tamary Smbatian! (6:3)

12
    Fenomenalna obrona Moniki Wąż w starciu sam na sam z Aleksandrą Stokłosą! (5:3)
    12
    Świetna indywidualna akcja Agnieszki Leśniak i pewny rzut! (5:3)

12
    Karolina Szczurek broni rzut Żany Marić! (4:3)

11
    Jochymek wraca do gry! (4:3)

11
    Agnieszka Jochymek leży na parkiecie. Potrzebna pomoc masażystów Metraco Zagłębia Lubin. (4:3)

11
    Monika Wąż broni rzut Aleksandry Stokłosy. (4:3)
    10
    Agnieszka Jochymek trafia z kontrataku! (4:3)

9
    Trzy rzuty zawodniczek Olimpii-Beskid zatrzymują się na słupku! Piłkarki Zagłębia mogą mówić o szczęściu w tej akcji! (4:2)
    8
    Świetny rzut Obrusiewicz z biodra! (4:2)

8
    Agnieszka Leśniak przypadkowo trafiła Joanne Obrusiewicz w twarz. Żółta kartka dla kapitan Olimpii-Beskid (4:1)
    8
    Agnieszka Leśniak nie daje szans Patrycji Chojnackiej! (4:1)

7
    Dagmara Nocuń upada na parkiet. Będzie rzut karny. (3:1)

7
    Lesik faulowana na kole. Paluch ukarana żółtą kartką. (3:1)
    6
    Obrusiewicz mocno z drugiej linii i Karolina Szczurek pokonana! (3:1)
    5
    Rzut Stelmakh z 9. metra i Monika Wąż jest bezradna! (3:0)

5
    Ależ seria Karoliny Szczurek! Cztery bardzo ważne obrony w pierwszych minutach spotkania! (2:0)

4
    Obrusiewicz trafia w słupek, później świetnie interweniuje Karolina Szczurek! (2:0)
    3
    Świetne przejęcie Olgi Figiel i pewny rzut w sytuacji sam na sam! (2:0)
    3
    Rzut z biodra Iryny Stelmakh! Pierwsza bramka w tym spotkaniu! (1:0)

2
    Żana Marić trafia w słupek! (0:0)

2
    Podanie na koło do Paluch, która jest faulowana i będzie rzut karny. (0:0)

1
    Dagmara Nocuń rusza z kontratakiem, ale nie trafia w bramkę. (0:0)

1
    Pierwsza akcja i strata przyjezdnych. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Zawodniczki już wychodzą na boisko. Za kilka chwil prezentacja piłkarek obu drużyn i pierwszy gwizdek w tym meczu.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz:

Metraco Zagłębie Lubin:

Jesteśmy już na hali MOSiR-u w Nowym Sączu!

Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Czy Olimpia-Beskid Nowy Sącz pokusi się o sprawienie kolejnej niespodzianki? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie państwo śledząc naszą relację minuta po minucie! Zaczynamy kilka minut przed rozpoczęciem spotkania!

Drużyna z Lubina może pochwalić się najskuteczniejszą zawodniczką w tym sezonie PGNiG Superligi Kobiet. Mowa tu o Żanie Marić, która w dwudziestu meczach rzuciła 146. bramek. Dla porównania, w zespole z Nowego Sącza najskuteczniejsza jest Agnieszka Leśniak, która w dwudziestu spotkaniach 107. razy pokonywała bramkarki rywali.

Piłkarki Metraco Zagłębia są w dużo korzystniejszej sytuacji. Zajmują one miejsce w czubie tabeli i są jednymi z poważniejszych kandydatek do walki o Mistrzostwo Polski.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz po rozegraniu zaległych spotkań plasuje się na 9. miejscu z 13. punktami na swoim koncie. Do 8. Łączpolu Gdańsk sądeczanki tracą cztery punkty, co daje im jeszcze matematyczne szanse na awans do czołowej ósemki.

Piłkarki z Lubina przyjadą do Nowego Sącza w bardzo dobrych nastrojach. W ostatnich trzech kolejkach mierzyły się z drużynami walczącymi o czołowe lokaty. Wszystkie z tych spotkań zakończyły się zwycięstwem Zagłębia.

Sądeczanki po sprawieniu ogromnej niespodzianki w środowy wieczór, jaką było pokonanie faworyzowanego MKS-u Selgros Lublin, będą starały się po raz kolejny pokazać z dobrej strony w starciu z wyżej notowaną drużyną.

Już za kilka godzin Olimpia-Beskid Nowy Sącz zmierzy się z czwartą drużyną PGNiG Superligi Kobiet, Metraco Załębiem Lubin.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Krzysztof Orzeł

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz: Sach, Szczurek – Leśniak, Stelmakh, Płachta, Figiel, Lesik, Olejarczyk, Stokłosa, Smbatian, Nocuń, Janik, Golec
    Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Chojnacka – Załęczna, Semeniuk, Obrusiewicz, Paluch, Premović, Wiertelak, Walczak, Marić, Jochymek, Milojević

Sędziowie: Cezary Figarski, Dariusz Źak (Radom)