Ruda Śląska – AZS UŚ 1:7 (koniec) | Zduńska Wola – Głogów 6:0 (koniec) | Piast – Clearex 0:2 (koniec)
Gwiazda Ruda Śląska
1:7 (0:1)
AZS UŚ Katowice
Sobota 05.03.2016, 17:00 • Hala Sportowa, Ruda Śląska. • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 18

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (18:31:42)

AZS UŚ Katowice tryumfuje zdecydowanie w meczu naprawdę ogromnej rangi. Katowiczanie pokonali aż 7:1 Gwiazdę Ruda Śląska, ale należy zauważyć, że Rudzianie otrzymali dzisiaj łącznie aż dwie czerwone kartki. Najlepszym zawodnikiem spotkania jest zdecydowanie Rafał Krzyśka, który zdobył dzisiaj dwie bramki. Niezbyt często zdarza się, aby golkiper wpisywał się na listę strzelców, a reprezentant Polski zrobił to dzisiaj dwukrotnie. Niestety szanse podopiecznych Adama Krygera na utrzymanie w Ekstraklasie są już bardzo nikłe.

39:22
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Bramkę z 10 metrów zdobywa KRZYŚKA.

To już drugie trafienie dzisiaj bramkarza katowickiego teamu!!! Tym razem golkiper Akademików pokonał Krystiana Brzenka uderzeniem z przedłużonego rzutu karnego!!!

39:00
    Przed nami ostatnia minuta tego spotkania. Lapa otrzymał niezłe podanie w polu karnym, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

38:26
    Od rzutu rożnego swoją grę wznowi zespół przyjezdnych. Wykonawcą tego stałego fragmentu gry będzie Jędrzej Jasiński.

38:08
    Kapitalną okazję na swoje trzecie trafienie w tym spotkaniu miał Marcin Czech, ale kolejny już raz dobrze broni wychodzący z bramki Krystian Brzenk!

37:55
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tego meczu. Gwiazda jeszcze walczy, ale widać wyraźne zmęczenie u rudzian.

37:16
    Akademicy już totalnie kontrolują boiskowe wydarzenia. Nie schodzi już niemal z boiska lotny bramkarz gości Jędrzej Jasiński.

36:52
    Paweł Barański powinien w tej sytuacji odegrać piłkę do lepiej ustawionego Stasiaka, a jednak sam finalizował akcję i trafił wprost w Brzenka! Przy okazji mamy piąty faul gospodarzy!

36:00
    Nie są w stanie teraz wyprowadzić odpowiedniej akcji ofensywnej piłkarze gospodarzy. Bardzo wysokim pressingiem atakują ich rywale.

35:26
    Strzelcem bramki CZECH.

Kolejny wielki błąd w defensywie Gwiazdy Ruda Śląska i wykorzystuje go z najbliższej odległości Marcin Czech!!! To już raczej jest gwóźdź do trumny dla gospodarzy!!!

35:03
    Krzysztof Piskorz miał świetną okazję na swoje drugie dzisiaj trafienie, ale w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Krystiana Brzenka!

34:22

Wielkim spokojem wykazał się w tej sytuacji Marcin Czech!!! Zdecydował się on na uderzenie z własnej połowy boiska i trafił pewnie do opuszczonej przez bramkarza bramki!!!

33:45
    Bardzo szybką kontrę wyprowadzili katowiczanie, ale nie zdołał Piskorz odpowiednio dograć do lepiej ustawionego partnera.

33:10
    Wojciech Działach miał sporo miejsca i czasu na oddanie strzału z dystansu. Został on jednak ostatecznie zablokowany.

32:17
    Bardzo wysoko odebrał futbolówkę Paweł Barański, ale jego próba lobowania bramkarza była z góry spisana na straty.

32:02
    Stasiak wykonuje aut na połowie rywali. Po jego podaniu Czech zdołał jeszcze ugrać kolejny aut dla swojego teamu.

31:33
    Warto podkreślić, że na chwilę obecną gospodarze mają na koncie cztery faule, a ich rywale o jeden mniej.

31:15
    Mijają kolejne sekundy tego pojedynku. Gospodarze starają się grając z wycofanym bramkarzem zdobyć szybko drugiego gola.

30:16
    Strzelcem bramki PATER.

Kolejny już raz goście wykorzystują w ostatniej chwili grę w przewadze!!! Najpierw strzał Łukasza Kusia wybronił jeszcze Krystian Brzenk, ale wobec dobitki Adriana Patera był już bez szans!!!

30:00
    To końca spotkania pozostało już tylko dziesięć minut. Gospodarze jeszcze przez pół minuty będą grali w osłabieniu.

29:39
    Bardzo wytrwale swoją kolejną akcję w przewadze konstruują Akademicy. Nie potrafią odebrać im piłki rywale.

29:00
    To już drugi raz w tym meczu zespół gości grać będzie w przewadze jednego zawodnika. Paweł Barański cały czas otrzymuje pomoc medyczną po przewinieniu Krzymińskiego.

28:25
    Czerwona kartka dla Krzymiński (Gwiazda Ruda Śląska).

28:03
    Jędrzej Jasiński miał teraz zdecydowanie bliżej do futbolówki od szarżującego Sławomira Pękali i wybił ją za linię boczną.

27:33
    Proste błędy w zespole Gwiazdy Ruda Śląska. Zdenerwowany Adam Kryger ogląda poczynania swojego teamu z wysokości trybun.

27:00
    Nieźle kombinowali teraz przyjezdni i po przejęciu piłki szybko uruchomili Marcina Krzywkę. Ten po obrocie o mały włos nie wpisał się na listę strzelców.

26:30
    Gwiazda Ruda Śląska decyduje się teraz na grę z wycofanym bramkarzem. W roli lotnego widzimy natomiast Jacka Hewlika.

26:22
    Timeout dla gospodarzy.

26:22
    Strzelcem bramki PISKORZ.

W ostatnich sekundach gry w przewadze mamy bramkę dla gości!!! Krzysztof Piskorz otrzymał idealne podanie w polu karnym i musiał już tylko skierować piłkę do pustej siatki!!!

26:00
    Ariel Piasecki źle zabrał się teraz z piłką, którą otrzymał od partnera. W efekcie jeden z gości wybija futbolówkę na aut.

25:40
    Jeszcze tylko niespełna minutę w przewadze grają przyjezdni piłkarze. Nie wykorzystują gry w przewadze goście.

25:00
    Podręcznikową akcję wyprowadzili teraz goście, ale po świetnym zagraniu Tomasza Szczurka nie zdołał zamknąć podania Łukasz Kuś.

24:26
    Timeout dla gości.

24:26
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Drozd (Gwiazda Ruda Śląska).

24:01
    Gwiazda Ruda Śląska próbowała wyjść spod wysokiego pressingu rywali, ale Pękala niecelnie podawał do Krzymińskiego.

23:35
    Żółtą kartkę otrzymuje Drozd (Gwiazda Ruda Śląska).

23:00
    Strzelcem bramki KRZYŚKA.

Pięknie zachował się w tej sytuacji golkiper przyjezdnego zespołu i wpisał się na listę strzelców!!! Otrzymał on podanie na lewej stronie boiska, pognał z piłką kilka metrów i potężnym strzałem w krótki róg trafił do siatki!!!

22:40
    Drugie przewinienie w tej odsłonie spotkania przyjezdnego zespołu. Gospodarze z kolei mają póki co o jedno mniej.

22:16
    Żółtą kartkę otrzymuje Szczurek (AZS UŚ Katowice).

21:59
    Gol dla Gwiazdy!
    Strzelcem bramki TKACZ.

Bardzo szybko po zmianie stron goście wyrównują stan rywalizacji!!! MICHAŁ TKACZ zdecydował się na uderzenie z lewego skrzydła i pokonał bezradnego w tej sytuacji Krzyśkę!!!

21:11
    Katowiczanie bardzo wysoko odebrali piłkę rywalom, jednak później Adrian Pater niecelnie przymierzył z lewego skrzydła.

20:50
    Akademicy z Katowic przejmują futbolówkę i starają się wyjść z własnej połowy boiska, a wysoki pressing rywali przynosi efekt.

20:10
    Tym razem Gwiazda rozpoczęła rywalizację od środka boiska i próbuje krótkimi podaniami przejść do ofensywy.

21

Za nami już pierwsza odsłona tego pojedynku, która naprawdę dostarczyła nam sporo emocji. Gwiazda Ruda Śląska ładnie konstruuje swoje akcje, jednak zawodzi zdecydowanie skuteczność. Z kolei Akademicy z Katowic pokazują nam dzisiaj bardzo odważny futbol i dzięki temu podopieczni Błażeja Korczyńskiego prowadzą 1:0 po bramce Tomasza Szczurka. Z pewnością w drugiej odsłonie zobaczymy jeszcze wiele okazji podbramkowych.

20

19:47
    Kapitalną okazję na podwyższenie wyniku mieli przyjezdni! Finalnie piłkę na prawym skrzydle otrzymał Czech i fantastycznie interweniuje wychodzący z bramki Krystian Brzenk!

19:00
    Ostatnia minuta pierwszej odsłony spotkania. AZS UŚ Katowice wyprowadza swoją akcję znowu z lotnym bramkarzem.

18:49
    Hewlik popisał się w tej sytuacji świetną indywidualną akcją! Po jego zagraniu na wślizgu uderzał z linii pola karnego Drozd, ale trafił tylko w boczną siatkę!

18:00
    To już ostatnie dwie minuty pierwszej odsłony tego pojedynku. Goście zbyt długo teraz wznawiali grę od autu.

17:31
    Danyleiko przymierzył niezwykle precyzyjnie z dalszej odległości, ale czujny był w bramce Rafał Krzyśka i paruje piłkę na korner!

17:03
    Piękną kombinacyjną akcję przeprowadzili gospodarze! Ostatecznie przesadził Krzymińskiego, który nie zdołał celnie odegrać do partnera na piąty metr!

16:26
    Ładnie wypracowali sobie gospodarze pozycję strzelecką, ale uderzenie zza pola karnego było zdecydowanie zbyt słabe.

16:10
    Katowiczanie wznawiają grę od własnej połowy boiska, a później mamy przewinienie Krzywki na uciekającym mu Działachu.

15:50
    Świetny powrót na własną połowę w wykonaniu Piskorza! To dzięki jego interwencji w polu karnym nie mamy wyrównania!

15:12
    Mocno przymierzył zza pola karnego Drozd, ale bez większego trudu paruje przed siebie ten strzał Rafał Krzyśka.

15:00
    Źle zachował się teraz Tosik, który przed własnym polem karnym faulował Hyżego. Nic jednej z tego rzutu wolnego nie wynikło.

14:40
    Krzysztof Piskorz chciał coś zdziałać na lewej stronie boiska, ale podczas jego akcji piłka uciekła mu za linię boczną.

14:06
    Drozd nie zdołał teraz opanować dość prostej piłki, ale chwilę później niecelnie posłał futbolówkę do przodu Łukasz Kuś.

13:40
    Krzymińskiego bardzo ładnie odzyskał teraz piłkę i pognał za nią wzdłuż linii końcowej, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

13:00
    Siedem minut do zakończenia pierwszej połowy spotkania. Oba teamy mają na chwilę obecną po dwa popełnione przewinienia.

12:36
    Jasiński nie ma okazji, aby zmienił go w bramce Rafał Krzyśka. W efekcie od dłuższego czasu to tego gracza widzimy między słupkami Akademików.

12:15
    Ariel Piasecki za przewinienie na Barańskim został ukarany napomnieniem.

11:58
    Bardzo ładnie rozwija się kolejna akcja gości, ale nie można powiedzieć, aby defensywa Gwiazdy była dzisiaj bez formy. Naprawdę rudzianie dobrze grają w tym aspekcie.

11:12
    Katowiczanie teraz niemal w każdej spokojnej akcji ofensywnej decydują się wycofać Krzyśkę z boiska, a wprowadzić Jasińskiego.

10:45
    Zapędził się teraz Stasiak pod pole karne przeciwnego zespołu, ale uderzeniem z półobrotu wyraźnie się pomylił.

10:02
    Świetną kontrę wyprowadził zespół gości! Ostatecznie na uderzenie zdecydował się Łukasz Kuś, ale chybił z prawego skrzydła!

10:00
    Połowa tej części spotkania już za nami. Gwiazda Ruda Śląska póki co przegrywa 0:1 z AZS UŚ Katowice po bramce Tomasza Szczurka.

9:16
    Wojciech Działach powinien się zachować lepiej w tej sytuacji, ale nie udało mu się opanować podania w polu karnym katowiczan.

9:05
    Od pewnego czasu AZS UŚ Katowice znowu zdecydował się na grę z Jędrzejem Jasińskim w roli lotnego bramkarza, ale bez powodzenia.

8:15
    Udanie interweniuje teraz Adrian Pater we własnym polu karnym i w ostatnim momencie wybił futbolówkę spod nóg rywala.

8:00
    Źle wykonali ten rzut wolny zawodnicy katowickiego teamu. Tym samym na nic poszedł czas zabrany przez Błażeja Korczyńskiego.

7:56

7:56
    Mamy błąd Krystiana Brzenka i za moment w polu karnym Gwiazdy będzie rzut wolny pośredni dla gości!

7:44
    Marcin Krzywka zdaniem sędziego nieprzepisowo zatrzymywał w tej sytuacji szarżującego Jacka Hewlika.

7:16
    Strzelcem bramki SZCZUREK.

Bardzo ryzykownie zagrali teraz Akademicy z Katowic, ale opłaciło się! Jędrzej Jasiński zagrał jako lotny bramkarz, a dobijając uderzenie Barańskiego zdołał Tomasz Szczurek pokonać golkipera rywali!!!

6:51
    Obie ekipy starają się grać bardzo uważnie w defensywie, przez co nie mamy nadal zbyt wielu okazji strzeleckich.

6:15
    Zastopowana została szybka akcja miejscowego teamu, ale nadal to oni utrzymują się w posiadaniu futbolówki.

5:36
    Zablokował uderzenie Wojciecha Działacha jeden z zawodników gości, a piłka po rykoszecie przeleciała tuż obok słupka!

5:00
    Spora rotacja następuje w drużynie Akademików z Katowic. Bezbłędnie grają jednak w defensywie zawodnicy Gwiazdy.

4:30
    Łukasz Tosik zagrał teraz agresywniej pressingiem i mało brakowało, a popełniłby on drugie przewinienie dla swojego teamu.

4:05
    Jacek Hewlik niepotrzebnie starał się w tej sytuacji wymusić rzut wolny. Sędzia Grzegorz Hamowski nie dał się jednak na to nabrać.

3:15
    Ariel Piasecki oddaje pierwsze celne uderzenie w tej rywalizacji. Dość pewnie interweniuje z kolei Rafał Krzyśka.

3:00
    Pierwsze przewinienie w tym meczu. Przekroczył przepisy grający teraz w defensywie zawodnik AZS UŚ Katowice.

2:33
    Niemal nie mamy przerw w tym spotkaniu. Zdecydowanie najczęściej w posiadaniu piłki jest Pater, który wyprowadza atak.

2:09
    Bliżej podeszli teraz przyjezdni piłkarze pola karnego przeciwnego zespołu, ale nadal nie zdołali dojść do pozycji strzeleckiej.

1:50
    Piskorz i Pater grają między sobą na własnej połowie. Później Lapa był bliski przejęcia futbolówki.

1:19
    Katowiczanie wymieniają niemal od początku spotkania kolejne podania na połowie rywali. Rudzianie skupieni wyraźnie na defensywie.

0:42
    Paweł Barański otoczony przez rywali na prawym skrzydle, ale młody zawodnik zachował się odpowiednio i ugrał aut.

0:15
    Akademicy rozpoczęli spotkanie od środka boiska i zdecydowali się na spokojną wymianę na własnej połowie.

1

Na to interesujące spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 do relacji Lajfy.com!

AZS UŚ Katowice:

Katowiczanie kolejny już sezon muszą walczyć o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Póki co podopieczni Błażeja Korczyńskiego zajmują przedostatnie miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy i muszą za wszelką cenę gonić Clearex Chorzów oraz Red Dragons Pniewy. Ostatnie wyniki są jednak dość korzystne i zdołałi Akademicy wywieźć punkt z niezwykle trudnego terenu FC Toruń. W tamtym spotkaniu bramkę na wagę remisu zdobył na kilka sekund przed końcem rywalizacji Jędrzej Jasiński.

Gwiazda Ruda Śląska:

Rudzianie szczególnie słabo spisali się w pierwszej rundzie tego sezonu. W obecnej z kolei ich szkoleniowcem jest były trener Rekordu Bielsko-Biała Adam Kryger i stara się on utrzymać najwyższą klasę rozgrywkową w Rudzie Śląskiej. Na chwilę obecną team ten zamyka ligową tabelę i traci sporo punktów nawet do miejsca barażowego. W ostatnim ligowym pojedynku udało się Gwieździe ugrać punkt na trudnym terenie i zremisować 2:2 z GAF Omega Gliwice. Przed rundą rewanżową do ekipy dołączył Krystian Brzenk, ale do Rekordu powrócił z wypożyczenia Łukasz Biel.

Już w najbliższą sobotę będziemy świadkami emocjonującego pojedynku pomiędzy Gwiazdą Ruda Śląska i azs UŚ Katowice. Jest to Zarazem nie tylko derbowy mecz, ale również niezwykle istotne starcie w kwestii utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Miejscowy zespół na chwilę obecną zamyka ligową tabelę, a Akademicy z Katowic plasują się o jedną lokatę wyżej. Z pewnością w tej rywalizacji nie zabraknie emocji, jak i wielu bramek.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Dawid Czempisz

Gole: 22. Tkacz – 8. Szczurek, 23. Krzyśka, 27. Piskorz, 31. Pater, 35. Czech, 36. Czech, 40. Krzyśka (10 m rzut karny)

Kartki:   13. Piasecki (RDS), 24. Drozd (RDS) – 23. Szczurek (KAT)   25. Drozd (RDS)   29. Krzymiński (RDS)

Gwiazda Ruda Śląska: Waszka, Brzenk – Tkacz, Hyży, Działach, Danyleiko, Hiszpański, Piasecki, Haase, Pękala, Drozd, Hewlik, Krzymiński, Lapa.
    AZS UŚ Katowice: Krzyśka – Jasiński, Stasiak, Krzywka, Minkus, Barański, Kuś, Pater, Tosik, Czech, Szczurek, Piskorz.

Główny: Grzegorz Hamowski (Kraków)
    Drugi: Mariusz Krupa (Bochnia)
    Trzeci: Tomasz Kasek (Jastrzębie Zdrój)
    Techniczny: Marcin Ciechanowicz (Kraków)