Zielona Góra – Sopot 102:79 (koniec)
Stelmet BC Zielona Góra
102:79 (22:15, 57:30, 77:55)
Trefl Sopot
Wtorek 08.03.2016, 19:00 • Hala CRS, Zielona Góra • Tauron Basket Liga • 23. kolejka

Świetny mecz w Zielonej Górze. Trefl postawił się jak mógł, ale widać było różnicę w grze jednych i drugich. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do śledzenia inny relacji na Lajfy.com! Miłego wieczoru i do usłyszenia! (20:45:02)

Koniec meczu. (102:79)

39:57
    Świetnie za "3" Łukasz Koszarek i jest przekroczona granica 100 punktów przez gospodarzy! (102:79)

39:44
    Jeszcze jeden rzut wolny przyznany i trafia Ater Majok. (99:79)

39:43
    Szybki atak i wsad Majoka. (99:78)

39:36
    Teraz dwa rzuty wolne zamienił na punkty Paweł Krefft. (99:76)

39:24
    Dwa rzuty wolne autorstwa Marcela Ponitki wykonane perfekcyjnie. (99:74)

38:51
    Celnie Szymon Szewczyk z wyskoku w szybkiej kontrze. (97:74)

38:35
    Szewczyk trafia raz z rzutu osobistego na dwie możliwe próby. (95:74)

37:49
    Sikora wykorzystuje obydwa rzuty indywidualne. (94:74)

37:33
    Josip Bilinovac bardzo dobrze trafił za dwa. Zmniejszają trochę przewagę goście. (94:72)

37:07
    Teraz Ater Majok ma dwa rzuty osobiste, które celnie rzuca. (94:70)

36:45
    Taak! Świetnie trafił Koszarek z wyskoku za "3"! Pogrom gospodarzy prawie 30 punktów przewagi nad Treflem! (94:68)

36:08
    Dwa punkty Hrycaniuka i dążą do zdobycia 100 punktów w tym pojedynku gospodarze. (91:68)

35:42
    Świetnie trafia z dystansu za "3" Grzegorz Kulka! (89:68)

35:28
    Marcel Ponitka spod kosza za dwa. (89:65)

35:13
    Szybki atak i celny wsad Majoka. (87:65)

34:59
    Ater Majok ma dwa rzuty wolne i trafia jeden z nich. (87:63)

34:42
    Teraz w kontrze gospodarze i za dwa trafia Szewczyk. (87:62)

34:27
    10 punkt w tym meczu Majoka. Dobry rzut Atera z dystansu. (85:62)

33:37
    Przyznano dwa rzuty wolne Śmigielskiemu, a ten wykorzystuje tylko jeden. Walczą o honor już teraz sopocianie. (85:60)

33:09
    Kolejny dobry rzut za "3" Stelmetu. Tym razem autorem był Szymon Szewczyk! (85:59)

32:13
    Sławomir Sikora przytomnie pod koszem i trafił za dwa. (82:59)

31:20
    Teraz dla odmiany punkty na koncie Marcela Ponitki, który popisał się skutecznym wsadem. (82:57)

30:34
    Dzierżak z dystansu za dwa. (80:57)

30:16
    Akcja palce lizać na początek ostatniej kwarty. Dobre podanie z głębi pola Dee Bosta i Mateusz Ponitka świetnie rzucił za trzy! (80:55)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (77:55)

Wygrywają trzecią kwartę 25:20 zawodnicy z Sopotu, ale to marne pocieszenie, bo w pewnym momencie kiedy odrobili już trochę strat goście to znów do rzutowej formy wrócili gospodarze, a szczególnie Ponitka i Hrycaniuk.

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (77:55)

29:53
    Na chwilowe otarcie łez trafia Piotr Śmigielski za "3"! (77:55)

29:05
    Piękny wsad Mateusza Ponitki i kolejne punkty na koncie Stelmetu! (77:52)

27:52
    Mateusz Ponitka w szybkim ataku trafił za dwa i znów nabierają tempa gospodarze! Czas dla Marticia! (75:52)

27:07
    Ale jeszcze mocniejszy cios Zamojskiego, który pewnie rzuca za "3" z dystansu! (73:52)

26:45
    W odpowiedzi Kulka za dwa. (70:52)

26:28
    Z dystansu za dwa trafił Mateusz Ponitka. (70:50)

26:04
    Sławomir Sikora dobrze punktuje w szybkim ataku gości. (68:50)

24:46
    Bardzo dobry rzut Grzegorza Kulki z dystansu i kolejne trzy punkty na koncie gości! O wiele lepsza gra prezentowana w trzeciej kwarcie przez zawodników Trefla niż dotychczas! (68:48)

23:56
    Ater Majok pewnie trafił za dwa w akcji pod koszem. (68:45)

23:40
    Znów Hrycaniuk za "2". (68:43)

23:07
    Adam Hrycaniuk teraz bez najmniejszych problemów kieruje swój rzut do kosza Trefla. (66:43)

22:49
    W przysłowiowym gazie jest Josip Bilinovac, który znów bezlitośnie rzuca za dwa. (64:43)

22:27
    Czas dla Saso Filipovskiego! (64:41)

22:20
    Bardzo dobre trafienie za "3" Bilinovaca. Chyba jest to jeden z najbardziej skutecznych graczy Trefla w dzisiejszym spotkaniu! (64:41)

21:55
    Paweł Dzierżak skutecznie przy obydwu próbach. (64:38)

21:55
    Moldoveanu fauluje Dzierżaka i mamy dwa osobiste rzuty dla gości. (64:36)

21:30
    Piękny rzut Grzegorza Kulki za "3"! (64:36)

21:10
    Szybka akcja Koszarka i spod kosza za dwa pakuje piłkę do poręczy. (64:33)

20:42
    Bardzo pewnie wykonany ten rzut indywidualny przez Zamojskiego. (62:33)

20:42
    Prawie, że zmałpował akcję gości Przemysław Zamojski, który po celnym rzucie za dwa wywalczył jeszcze jeden osobisty rzut. (61:33)

20:30
    Wykorzystany rzut osobisty przez zawodnika Trefla Sopot. (59:33)

20:30
    Majok zdobywa dwa punkty z wyskoku i wywalczył jeszcze jeden rzut wolny. (59:32)

20:11
    Mateusz Ponitka szybkim wejściem pod kosz i trafieniem otwiera tą kwartę numer 3. (59:30)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (57:30)

Pewne prowadzenie po pierwszej połowie Stelmetu, który być może z końcem meczu przekroczy granicę zdobytych 100 punktów. Miejmy nadzieję, że jeśli chodzi o skuteczność w grze gospodarzy to w trzeciej kwarcie nie ulegnie zmianie, a Trefl weźmie się lekko mówiąc do roboty.

20:00
    Druga kwarta skończona. (57:30)

19:57
    Kolejny raz świetnie z wyskoku do kosza Hrycaniuk. (57:30)

19:26
    Dobrze z wyskoku rzuca za dwa Adam Hrycaniuk. (55:30)

19:14
    Jeszcze Josip Bilinovac egzekwuje rzut osobisty i trafia. (53:30)

19:13
    Idealnie trafia do kosza za "3" Biilinovac! (53:29)

17:52
    Dobre wyjście w górę Kreffta i ten nie myli się przy próbie trafienia za trzy! (53:26)

17:28
    Gruszecki bardzo dobrze rzuca w szybkiej kontrze za dwa. (53:23)

17:21
    Josip Bilinovac rzuca celnie tylko jeden na dwa możliwe rzuty indywidualne. (51:23)

17:07
    Djurisić niecelnie rzuca, ale już dobitka perfekcyjna w jego wykonaniu. (51:22)

16:20
    Kolejny raz już w dzisiejszym pojedynku! Trafienie za "3" Dee Bosta! (49:22)

15:26
    Dobrze powalczył i trafił Ater Majok. (46:22)

14:58
    Mateusz Ponitka w szybkim ataku za "3"! (46:20)

14:42
    Pewnie rzuca spod kosza za dwa Szewczyk. (43:20)

14:20
    Bilinovac walczy o honor drużyny z Sopotu. Trafia teraz za trzy! (41:20)

14:02
    Próba Dee Bosta najwyższej klasy i na razie to możemy nazwać demolką. (41:17)

13:05
    Josip Bilinovac pierwszy raz w tej kwarcie drugiej trafia dla ekipy gości za dwa. (38:17)

12:37
    Czas dla Trefla Sopot! Nic dziwnego, bo w kwarcie drugiej gospodarze wygrywają 16:0, a za nami niecałe 3 minut grania. (38:15)

12:34
    Ależ trafia za "3" Szewczyk! (38:15)

12:05
    Dobre wbiegnięcie pod kosz i pewny wsad Dee Bosta. Miażdżąca przewaga w grze gospodarzy w kwarcie drugiej. (35:15)

11:48
    Znów Szymon Szewczyk egzekwuje rzuty osobiste, ale tym razem tylko raz celnie piłka ląduje w koszu. (33:15)

11:27
    Gospodarze idą jak burza. Kolejny raz trafia w tym meczu Zamojski! Tym razem za "3"! (32:15)

11:10
    Dwa skuteczne rzuty osobiste Szewczyka. (29:15)

10:52
    Celnie rzuca z dystansu do kosza Przemysław Zamojski. (27:15)

10:22
    Ależ rozpoczął tą kwartę Szymon Szewczyk! Świetne trafienie za trzy! (25:15)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (22:15)

Większa część gry w Zielonej Górze to do tej pory rzuty wolne. Mamy nadzieję na to, że zobaczymy w kolejnych kwartach na boisku więcej gry w polu oraz ciekawie konstruowanych ataków. Na ten moment wszystko idzie po myśli trenera Filipovskiego, którego drużyna prowadzi 22:15.

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (22:15)

09:59
    Gruszecki nie trafia do kosza, a tam do piłki doskakuje Szewczyk, który celnie dobija tuż przed końcem pierwszej kwarty. (22:15)

09:37
    Zabawa w rzuty osobiste w Zielonej Górze. Teraz dwa razy celnie Majok. (20:15)

09:31
    Rzut wolny za rzutem wolnym. Teraz dwa trafienia po stronie gospodarzy zaliczył Djurisić. (20:13)

09:26
    W odpowiedzi rywale i Majok otrzymuje dwa rzuty wolne z których rzuca raz celnie, a raz nie. (18:13)

09:02
    Przemysław Zamojski powalony przez Śmigielskiego i dwa osobiste rzuty gracz Stelmetu BC Zielona Góra zamienia na dwa punkty dla swojej drużyny. (18:12)

08:46
    Akcja Trefla, Krefft podaje do Śmigielskiego, a ten skutecznie rzuca za dwa. (16:12)

08:00
    Świetny wsad teraz Gruszeckiego po szybkim ataku. (16:10)

07:18
    Po raz drugi w tym meczu za "3" trafia Krefft! Rozpędzają nam się obie drużyny! (14:10)

07:07
    Dwa osobiste dla Stelmetu. Podchodzi Adam Hrycaniuk, który pierwszą próbę zalicza do udanych, ale drugą już niekoniecznie. (14:7)

06:25
    Vlad-Sorin Moldoveanu dobrze przymierzył i rzuca do kosza za dwa. (13:7)

06:03
    Krefft odpowiedział Koszarkowi na świetny rzut z dystansu i także trafił za trzy! (11:7)

05:30
    Bardzo szybka kontra i na odważny rzut za "3" decyduje się Łukasz Koszarek, który popisuje się efektownym trafieniem. (11:4)

05:00
    Po podaniu Moldoveanu wyskakuje do rzutu Przemysław Zamojski i ta próba gracza z Zielonej Góry jak najbardziej udana. (8:4)

04:18
    Szybka kontra gości i Stefański dobija za dwa. (6:4)

04:10
    Szybka kontra Stelmetu i dwa rzuty przyznane dla gospodarzy. Przy obu próbach nie myli się Moldoveanu. (6:2)

03:52
    Bardzo ładnie wykonuje obydwa rzuty Marcin Stefański co skutkuje tym, że Trefl zdobył pierwsze w dzisiejszym meczu oczka. (4:2)

03:52
    Moldoveanu fauluje Stefańskiego i dwa rzuty osobiste dla gości. (4:0)

02:18
    Indywidualna akcja i celnie za "2" oczka trafia Mateusz Ponitka. Na razie to tylko on zdobywa punkty w tym meczu. Czas dla trenera Zorana Marticia – szkoleniowca Trefla Sopot! (4:0)

01:16
    Po raz kolejny w tym meczu jeden rzut wolny w koszu, a drugi już niecelny w wykonaniu Mateusza Ponitki. (2:0)

00:39
    Gospodarze otrzymują dwa rzuty wolne z których jeden celnie rzuca Mateusz Ponitka. (1:0)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Dwie ekipy już na parkiecie. Lada moment początek widowiska!

Stelmet BC Zielona Góra: 1. D. Bost, 10. S. Szewczyk, 11. Mar. Ponitka, 14. V. Moldoveanu, 20. Mat. Ponitka, 33. K. Gruszecki, 34. A. Hrycaniuk, 35. P. Zamojski, 41. D. Borovnjak, 42. N. Djurisić, 55. Ł. Koszarek

Trefl Sopot: 3. A. Majok, 4. P. Dzierżak, 5. P. Śmigielski, 6. S. Sikora, 7. M. Dutkiewicz, 10. M. Stefański, 11. J. Bilinovac, 13. J. Motylewski, 14. G. Kulka, 21. P. Krefft.

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na rozpoczęcie spotkania Stelmet BC Zielona Góóra – Trefl Sopot. Pierwszy gwizdek arbitra kibice zgromadzeni w Zielonej Górze usłyszą o godzinie 19:00! Mimo różnicy klas między jedną, a drugą drużyną mamy cichą nadzieję na to, że poziom spotkania będzie stał na bardzo wysoki poziomie i obie ekipy powalczą ze sobą, a nie będzie to wyglądało jak walka Dawida z Goliatem. Na relację z tego spotkania zapraszamy na Lajfy.com!

Stelmet ostatni raz punkty stracił w spotkaniu z Rosą w Radomiu przegrywając 88:86. Od tamtej pory czy to na własnym parkiecie czy na wyjeździe zielonogórzanie wygrywają mecz za meczem krocząc pewnie po tytuł Mistrza Polski. W ostatnim meczu w jaskini lwa, bo tak można nazwać halę w Zielonej Górze przed tygodniem uległa tarnobrzeska Siarka 101:78.

Ostatni ligowy mecz Trefla to wyjazdowa porażka w Tarnobrzegu z Siarką 92:81. Sopocianie od 3 tygodni czekają na upragnione zwycięstwo, bo wtedy ostatni raz wygrali w lidze wygrywając u siebie 66:60 z Polpharmą Starogard Gdański.

W pierwszym meczu tych drużyn w Sopocie triumfowali gracze z Zielonej Góry zwyciężając 62:45. Z pewnością gospodarze wtorkowej potyczki nie zaliczą wpadki i od początku będą chcieli wyrobić sobie jak największą przewagę nad ekipą z Sopotu.

Gracze Stelmetu BC Zielona Góra plasują się po 21 rozegranych spotkaniach w lidze na 1. pozycji mając w dorobku 40 punktów z kolei ekipa Trefla Sopot zajmuje 16. czyli przedostatnią pozycję w ligowej tabeli i po 24 rozegranych meczach ma na swoim koncie 29 oczek. Faworytem zdecydowanie gospodarze!
    Jak wszyscy wiedzą 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. W tym szczególnym dla pań dniu klub z Zielonej Góry przygotował promocję dla płci pięknej!

8 marca w Zielonej Górze w Hali CRS miejscowy Stelmet BC podejmie słabo spisującą się w tym sezonie drużynę Trefla Sopot.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.