Zenit – Benfica 1:2 (koniec) | Chelsea – PSG 1:2 (koniec)
Chelsea F.C.
1:2 (1:1)
Paris Saint-Germain
Środa 09.03.2016, 20:45 • Stamford Bridge, Londyn • Liga Mistrzów UEFA • 1/8 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

O meczu:

W środowy wieczór czeka nas wielki hit w Champions League! Na Stamford Bridge w Londynie miejscowa Chelsea zmierzy się z francuskim Paris Saint-Germain. Będzie to sracie obecnych mistrzów Anglii i Francji.

Pierwsza połowa dwumeczu:

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami odbyło się trzy tygodnie temu. W każdym elemencie gry przeważali paryżanie, ale goście również mieli sporo okazji na strzelenie bramki. Ostatecznie pojedynek zakończył się rezultatem 2:1 dla PSG, co sprawia, że awans wciąż jest możliwy dla każdej z drużyn.
    Kilka ujęć z wtorkowych zajęć gospodarzy:

Chelsea Londyn:

Gospodarze pod wodzą Guusa Hiddinka powoli odzyskują swoją optymalną dyspozycję. W Premier League londyńczycy oddalili się od strefy spadkowej i zdecydowanie bliżej im do miejsc premiowanych gra w Lidze Europy. Na krajowym podwórku Chelsea nie przegrała od niemal trzech miesięcy. Ostatnia porażka miała miejsce 14 grudnia, gdy "The Blues" ulegli na wyjeździe liderowi, Leicester City, 1:2.

Paris Saint-Germain:

Drużyna z Paryża już od dłuższego czasu w lidze gra mecze niemalże sparingowe. Przewaga PSG nad wiceliderem wynosi 23 punkty. Do końca sezonu pozostało jeszcze dziewięć kolejek, a podopieczni Laurenta Blanca już teraz mają zapewnione wicemistrzostwo. Francuzi, niemal pewni obronienia tytułu mistrzowskiego, mecze ligowe w ostatnim czasie nieco odpuszczają i skupiają się przede wszystkim na Lidze Mistrzów.
    W Paryżu większość nadziei pokładanych jest w Zlatanie. Czy SuperIbra i w tym spotkaniu wpisze się na listę strzelców?

Poprzednia edycja Ligi Mistrzów:

W zeszłym sezonie obie drużyny również trafiły na siebie na tym samym etapie rozgrywek. Pierwszy mecz w Paryżu zakończył się remisem 1:1, a rewanż przyniósł dokładnie taki sam rezultat. W dogrywce obie drużyny zdobyły bramce, dzięki czemu awans, z powodu większej liczby goli strzelonych na wyjeździe, wywalczyli paryżanie.

Start pojedynku:

Pierwszy gwizdek arbitra tradycyjnie usłyszymy o godzinie 20:45. Zestawienia obydwu drużyn zaprezentujemy Państwu około pół godziny wcześniej. Bądźcie z nami, to będzie futbol na najwyższym poziomie!

Witam Państwa serdecznie! Niecała godzina dzieli nas od rozpoczęcia tego znakomicie zapowiadającego się widowiska. Pojawiły się już składy, za moment zaprezentujemy Wam zestawienia obu zespołów!

Protokół meczowy:

Chelsea F.C.: Courtois – Azpilicueta, Ivanović (C), Cahill, Kenedy – Obi Mikel, Fàbregas – Pedro, Willian, Hazard – Diego Costa.
    Rezerwowi: Begović – Baba, Oscar, Traoré, Matić, Rémy, Loftus-Cheek.

Paris Saint-Germain FC: Trapp – Marquinhos, Thiago Silva (C), David Luiz, Maxwell – Rabiot, Motta, Matuidi – Di María, Ibrahimović, Moura.
    Rezerwowi: Sirigu – Kurzawa, Stambouli, Cavani, van der Wiel, Pastore, Augustin.

Główny: Felix Brych
    Asystenci:Mark Borsch, Stefan Lupp
    Sędzia techniczny: Marco Achmuller.

Piłkarze już na murawie, hymn Ligi Mistrzów odegrany! Już za kilka chwil rozpocznie się to widowisko!

1

1
    Od środka rozpoczęli podopieczni Guusa Hiddinka.

2
    Motta próbował uruchomić Ibrahimovicia z przodu, ale Szwed nie zdołał opanować futbolówki i ta trafiła do Courtoisa.

3
    I już było groźnie! Nieodpowiedzialnie blisko własnego pola karnego zagrali paryżanie. Piłka trafiła do Diego Costy, którego uderzenie z szesnastego metra świetnie wybronił Trapp!
    3. Diego Costa (CHE)

4
    Piłkarze prowadzeni przez Laurenta Blanca od początku stosują wysoki pressing. W tym momencie goście starają się jednak wyprowadzić atak pozycyjny.

5
    Na prawym skrzydle z kontratakiem próbowali wychodzić miejscowi, ale Jon Obi Mikel zagrał za plecy Diego Costy. Od autu grę wznowią PSG.
    5. Ángel Di María (PSG)

6
    Strzał Di Marii z ostrego kąta, ale piłkę zmierzającą do bramki wślizgiem na rzut rożny wybił kapitan Chelsea, Ivanović!

6
    Piłka ląduje w siatce londyńczyków, ale gol nie zostaje uznany! Ibrahimović uderzał z pozycji spalonej.

7
    Pedro sfaulował Angela Di Marię na połowie paryżan i arbiter bez wahania zdecydował się na podyktowanie gościom rzutu wolnego.

8
    Zupełnie nieudane uderzenie Di Marii z dystansu i Courtois wyłapuje futbolówkę bez jakichkolwiek kłopotów.

10
    Strzał z Latana z obrębu szesnastki Chelsea zablokowany przez jednego z defensorów. Od rzutu rożnego grę wznowią mistrzowie Francji.

11
    Rabiot powalił na murawę jednego z rywali szarżujących na lewym skrzydle i arbiter słusznie odgwizduje przewinienie.

12
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne PSG, ale w powietrzu lepsi okazali się defensorzy gości, którzy oddalili zagrożenie.

13
    Trapp bez większych problemów wyłapał futbolówkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Hazarda z lewego skrzydła.

15
    Ostro faulowany Motta przez Williana w środkowej strefie boiska, ale arbiter nie decyduje się na sięgnięcie po kartkę.

16
    Gol dla PSG!

Przyjezdni wychodzą na prowadzenie, znakomita akcja paryżan! Zlatan Ibrahimović kapitalnie zagrał na trzeci metr, a tam piłkę do siatki wbił wbiegający ADRIEN RABIOT!
    16. Adrien Rabiot (PSG) - 0:1

17
    Goście spokojnie kontrolują teraz przebieg wydarzeń na boisku. Ogromną przewagę psychiczną mają w tym momencie goście.

19
    Groźne uderzenie Hazarda z narożnika boiska, ale piłka trafiła w jednego z defensorów i wyszła poza pole karne.

20
    Mądra gra paryżan. Podopieczni Laurenta Blanca długo utrzymują się teraz przy piłce nie dając rywalom szans na jej odbiór.

21
    Zapowiadała się znakomita okazja dla Chelsea, jednak przerwał ją arbiter. Diego Costa w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej.

22
    Dużo walki mieliśmy teraz w środkowej strefie boiska, ostatecznie zwycięsko wyszli z tego goście. PSG spokojnie konstruuje kolejna akcję.

24
    Niesamowity spokój w grze prezentują zawodnicy prowadzeni przez Laurenta Blanca. Cenny czas dla gospodarzy ucieka.

25
    Ibrahimović zagrywał prostopadle do Di Marii, ale Argentyńczyk znajdował się na pozycji spalonej.

26
    Willian na pełnej szybkości wbiegł w pole karne drużyny gości, ale było tam zbyt wiele defensorów PSG i nie zdołał odegrać futbolówki do Costy.

27
    Gol dla Chelsea!

I jest wyrównanie! Kolejna głupia strata jednego z zawodników PSG w środku pola i Chelsea wyprowadziła znakomitą kontrę zakończoną płaskim uderzeniem DIEGO COSTY obok interweniującego golkipera rywali!
    27. Diego Costa (CHE) - 1:1

28
    Cały czas możliwe jest rozstrzygnięcie kwestii awansu w dogrywce. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu paryżanie zwyciężyli 2:1.

29
    Przy piłce w dalszym ciągu częściej utrzymują się przyjezdni. Chelsea niemal całym zespołem znajduje się teraz na własnej połowie boiska.

30
    Matuidi nieprzepisowo przerwał kontratak drużyny z Londynu, ale arbiter cały czas nie decyduje się na indywidualne kary.

31
    Centra w pole karne paryżan, ale bardzo dobrze w defensywie zainterweniował jeden z obrońców. Mimo to Chelsea cały czas w natarciu.

32
    Brzydki faul Diego Costy, który ewidentnie nie był zainteresowany piłką i perfidnie podciął Ibrahimovicia.

33
    Zaostrza nam się to spotkanie! Tym razem Di Maria ucierpiał w starciu z Fabregasem, na szczęście Argentyńczyk szybko powstał z murawy.

34
    Zrobiło się gorąco w polu karnym Chelsea! Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła na strzał głową zdecydował się Zlatan, ale uderzył prosto w objęciach Courtoisa!

35
    Rabiot powalił na murawę rozpędzonego Costę i arbiter po raz pierwszy w tym spotkaniu decyduje się sięgnąć po kartonik.

35
    Zdecydowanie za głębokie było to dośrodkowanie Williana i piłka bezpiecznie ląduje w objęciach Trappa.

37
    Ibrahimović ograny w środkowej strefie boiska i zamiast akcji PSG będziemy mieli wrzut z autu dla drużyny z Anglii.

38
    Ibrahimović próbował przedzierać się na lewym skrzydle, ale było tam zbyt wielu zawodników Chelsea i Szwed utracił futbolówkę.

39
    Uderzenie Ibrahimovicia z siedemnastego metra zablokowane i londyńczycy mają okazję na wyprowadzenie kontrataku.

40
    Na strzał z osiemnastu metrów zdecydował się Cesc Fabregas, ale po jego uderzeniu piłka poszybowała obok słupka bramki PSG.

41
    Motta podciął na połowie gospodarzy Fabregasowi i arbiter po raz kolejny sięga do kieszonki po żółtą kartkę.

42
    Eden Hazard oddał strzał z linii pola karnego, ale bardzo dobrze ustawiony był Trapp i nie było szansy, aby golkiper PSG mógł przepuścić tę piłkę.

43
    Z kontratakiem wyruszyła Chelsea, ale zbyt długo przy piłce utrzymywał się Costa, który następnie niedokładnie odegrał.

45
    Fabregas nakładką zaatakował Mottę na połowie gości i arbiter ukarał zawodnika Chelsea Londyn żółtym kartonikiem.

45+1
    Trapp wybił piłkę przed siebie po uderzeniu Costy, ale przed nadbiegającym Pedro piłkę na rzut rożny wybił jeden z defensorów.

45+2

Niesamowite, pełne emocji trzy kwadranse za nami! Goście wyszli na prowadzenie w 16. minucie, ale niedługo potem odpowiedzieli londyńczycy i to zapowiada nam ogromne emocje w drugiej połowie! Przed nami przerwa, po której wracamy i zapraszamy ponownie!

46

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

48
    Zbyt mocne zagranie Ibrahimovicia do Di Marii i futbolówka ląduje w objęciach golkipera mistrzów Anglii.

49
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Paris Saint-Germain, ale ostatecznie żadnemu z zawodników gospodarzy nie udało się oddać strzału.

50
    Stracił piłkę po zagraniu piętą Ibrahimović, ale Azpilicueta, który przejął futbolówkę zagrał zbyt mocno. Costa nie zdołał utrzymać piłki w boisku i od autu rozpoczną rywale.

51
    Realizator skupia teraz swoją uwagę na Edenie Hazardzie, który wyraźnie utyka. Najprawdopodobniej jest to jakiś uraz mięśniowy.

52
    Willian próbował wymusić rzut wolny metr od pola karnego rywali, ale arbiter nie dał się nabrać.

53
    Obi Mikel faule przerwał kontrę PSG i arbiter w pełni zasłużenie ukarał go żółtym kartonikiem.

54
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie Di Marii z rzutu wolnego, ale przy piłce cały czas znajdują się przyjezdni.

55
    Fabregas czystym wślizgiem wybija piłkę na aut przed nadbiegającym Di Marią. Bardzo dobra interwencja reprezentanta Hiszpanii.

56
    Dobrze zapowiadająca się akcja Chelsea przerwana przez arbitra. W momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Diego Costa.

58
    Miękka wrzutka Maxwella z lewej strony boiska, ale wysoki Courtois nie miał kłopotów z wyłapaniem futbolówki.

58
    Cahill uderzał zza pola karnego, ale ten strzał okazał się zupełnie nieudany. Od bramki grę wznowi golkiper PSG.

59
    Gra została przerwana ponieważ z murawy nie podnosi się Diego Costa. Nie wiadomo, czy Hiszpan będzie w stanie kontynuować grę.

60
    To już koniec meczu dla strzelca pierwszej bramki dla Chelsea! Za Costę na murawie pokaże się Bertrand Traore.

62
    Groźne dośrodkowanie w pole karne Chelsea, ale przytomnie futbolówkę wybił Branislav Ivanović.

63
    To mógł być gol dla PSG! Zlatan otrzymał znakomite podanie w pole karne rywali, ale zbyt długo prowadził piłkę i zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.
    63. Zlatan Ibrahimović (PSG)

64
    Zbyt mocne dogranie Azpilicuety w pole karne rywali, dodatkowo zablokowane przez Di Marię i piłka wylądowała w objęciach Trappa.

65
    Ależ okazja gospodarzy! Willian uderzał zza pola karnego, ale fantastyczną paradą popisał się Trapp! Chwilę później golkiper PSG bezbłędnie spisał się również przy dobitce!

67

Paryżanie ponownie na prowadzeniu! Motta zagrał do Di Marii, a Argentyńczyk wystawił piłkę na piąty metr do ZLATANA IBRAHIMOVICIA! Szwed nie miał najmniejszych kłopotów ze skierowaniem piłki do siatki!
    67. Zlatan Ibrahimović (PSG) - 1:2

68
    Pewne jest, że dziś nie doczekamy się dogrywki. Sytuacja PSG jest obecnie wymarzona, Chelsea do awansu potrzebuje trzech goli, przy założeniu, że żadnej bramki już nie straci.

70
    Przy futbolówce dużo częściej znajdują się przyjezdni. Statystyka posiadania piłki prezentuje się następująco: 38% – 62% na korzyść PSG.

71
    Lucas Moura przedzierał się na prawym skrzydle, ale ostatecznie został powstrzymany przez dwóch defensorów Chelsea.

72
    Niedokładne zagranie Zlatana, ale paryżanie cały czas znajdują się przy piłce. Wydaje się, że nic już nie może odebrać awansu drużynie z Francji.

73
    Indywidualna akcja Hazarda zakończona przejęciem piłki przez jednego z defensorów zespołu mistrza Francji.

74
    Zagranie Ibrahimovicia w pole karne do Di Marii, który próbował uderzyć piętą. Argentyńczyk nie trafił jednak czysto w piłkę.

75
    Płaski strzał Fabregasa z ostrego kąta bez najmniejszych komplikacji wybroniony przez Trappa.

76
    Eden Hazard sygnalizuje kontuzję i konieczna będzie kolejna wymuszona zmiana w zespole prowadzonym przez Guusa Hiddinka!

77
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Eden Hazard, na boisku pojawia się Oscar.

78
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Lucas Moura, na boisku pojawia się Javier Pastore.

80
    To mógł być kolejny gol dla Francuzów! Ibra nie trafił czysto w piłkę z najbliższej odległości, ale Courtois również miał kłopoty z wyłapaniem futbolówki!

81
    Utrzymują się przy piłce na połowie rywali londyńczycy, ale nie bardzo mają koncepcję na wykończenie akcji. Strzał Pedro zupełnie nieudany.

82
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Ángel Di María, na boisku pojawia się Edinson Cavani.

83
    Cavani zbyt szybko wyszedł do piłki zagranej przez Pastore i został złapany przez defensywę Chelsea w pułapkę ofsajdową.

85
    Lekkie, zupełnie niegroźne uderzenie Traore z siedemnastu metrów. Piłka pewnie wyłapał przez Trappa.

86
    Dzielnie przez cały mecz o upomnienie walczył Matuidi i przy kolejnym faulu w końcu mu się to udało.

87
    Silva przewracany kilka metrów przed własnym polem karnym. Tymczasem kibice PSG naśmiewają się z fanów Chelsea machając im i żegnając z Ligi Mistrzów.

87
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Blaise Matuidi, na boisku pojawia się Gregory van der Wiel.

89
    W posiadaniu futbolówki znajdują się teraz miejscowi. Piłkarze PSG na ogromnym luzie wymieniają się podaniami.

90
    David Luiz nieprzepisowo powstrzymywał Williana na prawym skrzydle i arbiter słusznie dyktuje gospodarzom rzut wolny.