Siedlce – Polkowice 78:77 (koniec) | Kraków – AZS Lublin 74:57 (koniec) | Energa Toruń – Poznań 79:56 (koniec)
Łodź – Sosnowiec 47:79 (koniec) | Bydgoszcz – Basket Gdynia 82:67 (koniec) | Ślęza Wrocław – Gorzów Wlkp. 78:47 (koniec)
PGE MKK Siedlce
78:77 (20:22, 45:34, 59:59)
CCC Polkowice
Wtorek 15.03.2016, 18:00 • OSiR, Siedlce • Tauron Basket Liga Kobiet • 21. kolejka

Siedlce: Koperwas 30, Trzeciak 6, Morawiec 5, Jagodzińska 3, Kisilova 7, Parysek 16, Olchowyk 11, Paczóska 0, Artych 0, Paczkowska 0, Prochenka 0

Polkowice: Adams 18, Diaz 4, Bucyk 0, Schmidt 7, Skobel 14, Majewska 0, Nowacka 3, Żukowska 3, Michael 4, Greene 24 (19:48:32)

Koniec meczu. (78:77)

39:59
    Nie trafia Schmidt z półdystansu w ostatniej sekundzie meczu! (78:77)

39:54
    Strata MKK! Od razu o czas prosi szkoleniowiec MKS-u Polkowice! (78:77)

39:24
    Po przerwie Skobel także za trzy! Co tu się dzieje! Znów blisko remisu! (78:77)

39:15
    Ponownie traci w ataku Koperwas. Niecelne podanie i rozegranie do Adams, a ta za trzy! Jeszcze jeden czas dla gospodyń! (78:74)

39:10
    Od razu odpowiedź rywalek i dwa punkty Adams! (78:71)

38:57
    Po przerwie Koperwas wpada pod kosz i trafia! 30 punktów tej zawodniczki! (78:69)

38:41
    Jeszcze o czas prosi szkoleniowiec koszykarek z Siedlec! (76:69)

38:39
    Adams daje sygnał do ataku! Trójka z dystansu! (76:69)

38:02
    Greene myli się przy rzucie za dwa. Od razu spokojna kontra gospodyń i błąd 24 sekund po ich stronie. (76:66)

37:19
    Nowacka wpada pod kosz i nie trafia! Kolejna kontra MKK i dwa punkty Parysek! Świetna kwarta w wykonaniu gospodyń! (76:66)

36:39
    Schmidt wpadając pod kosz nie trafia. Kontra gospodyń i rozegranie ponownie do Koperwas, a ta znów celnie! Czas dla MKS-u! (74:66)

36:06
    I trafia po kontrze Koperwas za dwa! (72:66)

35:49
    Polkowiczanki dwukrotnie źle w ataku! Tracą piłkę na rzecz rywalek! (70:66)

35:12
    Olchowyk trafia za dwa wpadając pod kosz! I kto w tym spotkaniu okaże się lepszy? (70:66)

34:08
    Jednak i koszykarki z Polkowic mylą się w ataku! (68:66)

33:58
    Strata Trzeciak i szansa dla przyjezdnych na wyrównanie! (68:66)

33:46
    Od razu w odpowiedzi trafia Greene! (68:66)

33:18
    A teraz za trzy trafia niezawodna dziś Koperwas! (68:64)

33:00
    I ten dodatkowy osobisty także trafiony. (65:64)

33:00
    Greene trafia za dwa z faulem! Dodatkowy osobisty. (65:63)

32:54
    Po dosyć dobrym początku tej kwarty, mały kryzys z obu stron. Sporo niecelnych rzutów. (65:61)

32:00
    I ten osobisty też trafiony! (65:61)

32:00
    Parysek dobija spod kosza z faulem! Dodatkowy osobisty! (64:61)

31:47
    Oj tu będzie dużo emocji! Teraz Skobel wpadając pod kosz trafia za dwa! (62:61)

31:28
    Olchowyk udanie z dystansu za trzy! (62:59)

30:30
    A teraz faul ofensywny Michael! (59:59)

30:20
    Gospodynie rozpoczynają czwartą kwartę od niecelnego rzutu spod kosza Koperwas. (59:59)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (59:59)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (59:59)

29:38
    Cios za cios! Po przerwie trafia Skobel i znów remis. Oj ta czwarta kwarta będzie niezwykle ciekawa. (59:59)

29:08
    Po kontrze jeszcze raz celnie Koperwas i o czas prosi szkoleniowiec MKS-u! (59:57)

28:33
    Od razu odpowiedź gospodyń. Koperwas wpada pod kosz i także punktuje! (57:57)

28:11
    I Żukowska dwa razy trafia! (55:57)

28:11
    Sporo fauli i sporo rzutów wolnych w tej kwarcie. Teraz przed szansą na punkty Żukowska. (55:55)

27:30
    Koperwas dwa razy celnie z linii rzutów wolnych! (55:55)

27:28
    Strata gospodyń w ataku. Szybka kontra i rozegranie do Skobel, która decyduje się na rzut z półdystansu, jednak nie trafia! (53:55)

26:55
    Schmidt dwa razy trafia z linii rzutów wolnych! (53:55)

26:42
    MKS się myli! Szybka kontra rywalek i Kisilowa wpadając pod kosz trafia za dwa! (53:53)

25:43
    Faul w ataku polkowiczanek i strata. Kontra gospodyń jednak te źle! (51:53)

25:16
    Kisilowa dwa razy trafia z linii rzutów wolnych! (51:53)

25:02
    Wykorzystuje to Green. Decyduje się na rzut z półdystansu i trafia za dwa! (50:53)

24:44
    Faulowana Koperwas dwukrotnie nie trafia z linii rzutów wolnych. (50:51)

24:39
    Nowacka od razu odpowiada celną trójką! (50:51)

24:22
    Teraz Trzeciak dwa razy trafia z linii rzutów wolnych. (50:48)

24:17
    Ponownie strata MKK. Kontra zawodniczek z Polkowic, jednak te popełniają błąd 24 sekund! (48:48)

23:51
    Od razu odpowiedź rywalek i Koperwas wpadając pod kosz trafia za dwa. (48:48)

23:35
    Teraz dwa razy trafia Adams z linii rzutów wolnych. (46:48)

23:07
    Koperwas raz trafia z linii rzutów wolnych! (46:46)

22:50
    Po przerwie MKS wychodzi na prowadzenie! Trafia z półdystansu Adams i coś nieprawdopodobnego! 12:0 w tej kwarcie dla polkowiczanek! (45:46)

22:40
    Kolejna strata koszykarek MKK i w końcu o czas prosi ich szkoleniowiec! (45:44)

22:26
    Do tego trafia z linii rzutów wolnych i już prawie mamy remis! (45:44)

22:26
    Ponownie w kontrze zawodniczki przyjezdnych! Adams wpada pod kosz i trafia z faulem za dwa! Niesamowite! (45:43)

21:52
    Ależ pogoń drużyny MKS-u! Kolejny przechwyt i kontra. Rozegranie do Michael, która wpada pod kosz i trafia! (45:41)

21:26
    I ponowie polkowiczanki z linii rzutów wolnych! Tym razem trafia raz Greene! (45:39)

21:10
    Jeszcze teraz Skobel dwa razy trafia z linii rzutów wolnych! (45:38)

20:53
    Od dwóch punktów trzecią kwartę rozpoczyna Greene! (45:36)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (45:34)

20:00
    Druga kwarta skończona. (45:34)

19:20
    Po przerwie jednak to polkowiczanki trafiają do kosza! Diaz za dwa! (45:34)

19:10
    Fatalna kwarta polkowiczanek. Skobel nie trafia z dystansu za trzy i o czas prosi szkoleniowiec MKK Siedlce! (45:32)

18:46
    Strata Schmidt. Nieudane podanie i przechwyt Trzeciak. Szybka kontra i podanie do Jagodzińskiej, a ona za trzy! (45:32)

18:20
    I jeszcze jedna kontra MKK! Teraz udanie Parysek za dwa! (42:32)

17:33
    Michael traci wskutek niecelnego podania. Szybka kontra koszykarek gospodyń i jeszcze raz trafia Koperwas! (40:32)

17:04
    Cios za cios! Teraz trójka zza obwodu Olchowyk! (38:32)

16:46
    Mylą się koszykarki MKK. Rozegranie w kontrze do Adams, a ta z dystansu za trzy! (35:32)

16:09
    A teraz Skobel wpada pod kosz i także trafia! (35:29)

15:54
    W odpowiedzi udany atak Parysek i dwa oczka! (35:27)

15:35
    Po przerwie odblokowuje się Greene i trafia za dwa! (33:27)

15:14
    W ataku fauluje Greene. Ponownie w kontrze gospodynie i celnie Koperwas! Drugi czas na żądanie szkoleniowca przyjezdnych! (33:25)

14:38
    Nie trafia Żukowska! Od razu szybka kontra MKK i Parysek nie myli się przy rzucie za dwa. (31:25)

14:01
    W odpowiedzi Koperwas z bliskiej odległości znajduje drogę do kosza! (29:25)

13:48
    Faulowana Żukowska raz trafia z linii rzutów wolnych. (27:25)

13:03
    Naprzemiennie mylą się zawodniczki obu drużyn. Oj od jakiegoś czasu nie idzie, w szczególności przyjezdnym. (27:24)

11:59
    Na boisko wraca Greene. Od razu rozegranie do niej, a ta źle z dystansu za dwa! (27:24)

11:43
    Po przerwie Koperwas trafia! (27:24)

11:43
    Koperwas po kontrze trafia za dwa! Do tego z faulem i będzie jeden osobisty. Wcześniej jednak przerwa dla szkoleniowca MKS-u! (26:24)

11:07
    Schmidt wpada pod kosz, jednak nie trafia! Strata! (24:24)

10:49
    I znów mamy remis na tablicy wyników! Z dystansu za trzy trafia Olchowyk! (24:24)

10:32
    Odpowiedź Michael. Wpada pod kosz i także trafia. (21:24)

10:20
    A teraz faulowana Koperwas raz trafia z linii rzutów wolnych. (21:22)

10:11
    Gospodynie rozpoczynają drugą kwartę od niecelnego rzutu za trzy! (20:22)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (20:22)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (20:22)

09:33
    Kisilowa także trafia z linii rzutów osobistych! (20:22)

09:22
    Faulowana Diaz dwa razy trafia z linii rzutów wolnych. (18:22)

09:02
    Ależ atak polkowiczanek! Rozegranie na obwód do Skobel, a ta za trzy! (18:20)

08:49
    Koperwas w odpowiedzi wpada pod kosz i dwa punkty! (18:17)

08:33
    Jeszcze raz Greene w ataku! Teraz dobija i też trafia! (16:17)

08:13
    A teraz Morawiec dwa razy celnie z linii rzutów wolnych. (16:15)

08:04
    Ponownie Greene! Gra dziś niesamowicie i ma już 12 oczek na swoim koncie. (14:15)

07:48
    Kolejna szansa dla koszykarek MKK. Teraz Kisilowa decyduje się na rzut i trafia. (14:13)

07:45
    I jeszcze jedna pomyłka gospodyń! Teraz myli się Parysek! (12:13)

07:36
    I jest kontra przyjezdnych. Schmidt wpada pod kosz i trafia za dwa. (12:13)

07:18
    Tym razem MKK się myli. Rozegranie do Morawiec na obwód, a ta nie trafia za trzy. (12:11)

06:59
    Jest odpowiedź przyjezdnych i za dwa celnie niezawodna dziś Greene! (12:11)

06:49
    Najpierw niecelny rzut Schmidt z dystansu. Dopada do piłki Skobel, jednak przy próbie rzutu jest zablokowana! (12:9)

06:22
    Tym razem dwa razy celnie z linii rzutów wolnych Trzeciak. (12:9)

06:09
    Za to polkowiczanki ponownie źle w ataku. Oj coś dopadła ich niemoc... (10:9)

05:29
    I wykorzystuje kontrę Koperwas. Decyduje się na rzut i trafia za dwa. (10:9)

05:13
    I strata koszykarek z Siedlec. Kontra MKS-u, ale Schmidt nie trafia z dystansu za dwa. (8:9)

04:38
    Znów MKS nie trafia! Teraz źle Adams z dystansu. (8:9)

04:20
    Sporo niedokładności z obu stron. Najpierw nieudanie w ataku zawodniczki z Polkowic wskutek niecelnego rzutu Michael, a potem strata Kisilowej! (8:9)

03:45
    MKK nie odpuszcza. Rozegranie do Trzeciak, a ta z półdystansu za dwa! (8:9)

03:26
    Nieskutecznie w ataku zawodniczki z Siedlec. Kontra polkowiczanek i rozegranie na obwód do Schmidt, a ta za trzy! (6:9)

02:47
    Jeszcze raz Greene udanie w ataku! Niezawodna jak dziś! (6:6)

02:28
    Dwukrotnie nie trafiają spod kosza zawodniczki przyjezdnych. Kontra rywalek, jednak i Parysek się myli. (6:4)

01:42
    I ten dodatkowy rzut także celny! (6:4)

01:42
    Od razu w odpowiedzi za dwa Morawiec także z faulem i dodatkowy osobisty. (5:4)

01:21
    A teraz z drugiej strony boiska faulowana Greene dwa razy trafia do kosza. (3:4)

01:05
    Ten osobisty także trafiony. (3:2)

01:05
    Od razu odpowiedź i Parysek z półdystansu za dwa! Do tego z faulem i jeden osobisty. (2:2)

00:27
    Przyjezdne rozpoczynają od dwóch punktów Greene! (0:2)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

MKS Polkowice: Adams, Diaz, Bucyk, Schmidt, Skobel, Majewska, Nowacka, Żukowska, Michael, Greene.

Na relację z pojedynku MKK Siedlce – MKS Polkowice zapraszam już we wtorek od godziny 18:00 do serwisu Lajfy.com! Faworytem MKS Polkowice, ale kto wie czy gospodynie nie zaskoczą w pewnym elemencie gry i czy nie pokuszą się o zwycięstwo we własnej hali. O tym kto wygra przekonamy się już we wtorek! Zapraszamy.

Polkowiczanki od 4 spotkań są niepokonane. Kolejno wygrywały u siebie z JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań, na wyjeździe z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, we własnej hali z JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec oraz w poprzedniej kolejce na wyjeździe koszykarki z Polkowic wygrały 90:80 z drużyną Basket 90 Gdynia.

Zawodniczki MKK Siedlce uległy w poprzedniej kolejce w Sosnowcu w meczu wyjazdowym drużynie JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 63:56. Wcześniej gospodynie wygrały dwa mecze z rzędu u siebie z ekipą z Gorzowa Wielkopolskiego, oraz na wyjeździe z czerwoną latarnią ligi, zespołem JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań.

Ekipa gości z Polkowic zajmuje o wiele bardziej prestiżowe 3. miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi Kobiet. Koszykarki Vadima Czeczuro przyjeżdżają do Siedlec na walkę o kolejne punkty, który potrzebują jeśli myślą o mistrzostwie Polski! MKS Polkowice po 20 rozegranych meczach ma w dorobku 36 punktów. Bilans meczów przyjezdnych jest totalnie odwrotny, bo mają aż 16 zwycięstw i zaledwie 4 porażki.

Na 11. pozycji w tabeli w tym momencie plasuje się drużyna MKK Siedlce. Po 20 rozegranych spotkaniach w swoim dorobku siedlczanki mają zaledwie 24 punkty. Ich bilans spotkań to 4 mecze wygrane, a aż 16 przegranych.

We wtorkowe popołudnie w Siedlcach miejscowy MMK podejmie drużynę MKS Polkowice. Podopieczne Teodora Mollova mimo niżej zajmowanego miejsca w tabeli postarają się stawić czoła polkowiczankom i powalczyć we własnej hali o pełną pulę.

Piotr Grabowski

PGE MKK Siedlce: Koperwas, Trzeciak, Morawiec, Jagodzińska, Kisilova, Parysek, Olchowyk, Paczóska, Artych, Paczkowska, Prochenka
    CCC Polkowice: Adams, Diaz, Bucyk, Schmidt, Skobel, Majewska, Nowacka, Żukowska, Michael, Greene
    KWarty: 20:22, 25:12, 14:25, 19:18