Zgorzelec – Wrocław 99:84 (koniec) | Ostrów Wielkopolski – Szczecin 72:87 (koniec) | Radom – Starogard Gdański 72:66 (koniec)
Lublin – Tarnobrzeg 70:59 (koniec) | Toruń – Zielona Góra 83:80 (koniec)
TBV Start Lublin
70:59 (23:10, 47:20, 56:38)
Siarka Tarnobrzeg
Niedziela 20.03.2016, 18:00 • MOSiR Globus, Lublin • Tauron Basket Liga • 24. kolejka

Już w niedzielę o godzinie 18:00 w Lublinie w hali MOSiR Globus miejscowy Start podejmie ekipę Siarki Tarnobrzeg. Ciężko o wskazanie faworyta tego meczu, bo każdy kto interesuje się Tauron Basket Ligą wie, że Start i Siarka nie są w tym sezonie najlepiej dysponowane. Mimo tego iż te dwie drużyny nie grają najlepiej możemy mieć w Lublinie wyrównane starcie zespołów z dołu tabeli.
    Może i w Lublinie wielu emocji nie ma podczas meczy koszykówki, ale z pewnością atmosferę w hali MOSiR Globus podgrzewają takie oto piękne dziewczyny!

Start Lublin po rozegraniu 25 spotkań ligowych ma w swoim dorobku 28 punktów i plasuje się na ostatnim 17. miejscu w ligowej tabeli. Gospodarze niedzielnej potyczki grają wręcz fatalnie w tym sezonie o czym świadczy bilans spotkań. Tylko 3 mecze wygrali lublinianie, a aż 22 przegrali.

Tarnobrzeska Siarka plasuje się nieco wyżej, bo na 15. pozycji z 29 punktami, które zdobyli w 24 spotkaniach. Ekipa z Tarnobrzega w aktualnym sezonie wygrywała 5 razy, a wyższość rywala musiała uznać, aż 19-krotnie.

Gospodarze niedzielnej potyczki w ubiegłym tygodniu ulegli na wyjeździe Czarnym Słupsk 94:60, a "Siarkowcy" przegrali we własnej hali 59:84 z Polskim Cukrem Toruń.

Obie ekipy spotkały się ostatni raz 5 grudnia 2015 roku w Tarnobrzegu, gdzie Siarka zwyciężyła 85:73.

Do śledzenia relacji z meczu Start Lublin – Siarka Tarnobrzeg serdecznie zapraszam na stronę Lajfy.com już w niedzielę od godziny 18:00!

Siarka Tarnobrzeg: 2. P. Wolski, 5. G. Bell, 8. M. Strzelecki, 13. J. Zalewski, 14. J. Patoka, 16. D. Wall, 20. P. Pandura, 23. K. Karliński, 25. W. Rycerz, 32. K. Młynarski, 33. M. Udofia, 42. Z. Robbins.

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

00:27
    Mfon Udofia zdobywa pierwsze punkty rzutem spod kosza. (0:2)

00:53
    Małecki teraz odpowiada po stronie gospodarzy podobnym trafieniem. (2:2)

02:48
    Trojan świetnie w szybkim ataku trafia za dwa. (4:2)

03:04
    Znów lublinianie zabierają piłkę graczom Siarki wyprowadzają kontrę i Kellogg tym razem pierwszy raz w tym spotkaniu trafia za "3"! (7:2)

03:49
    Salamonik próbuje z wyskoku za trzy, ale piłka odbija się od poręczy, a dwa punkty po dobitce zdobywa Trojan. (9:2)

04:23
    Kolejny rzut w tym meczu za "3" w wykonaniu Nicka Kellogga i mamy już dużą przewagę na samym początku gospodarzy! (12:2)

04:38
    Czas na życzenie szkoleniowca Siarki Tarnobrzeg! (12:2)

05:20
    Robbins skutecznie egzekwuje przyznane mu dwa rzuty wolne. (12:4)

05:30
    Od razu skontrowali Siarkę gospodarze, a konkretnie Popović podał z około 20. metrów i rzutem za "3" do kosza popisuje się Małecki! (15:4)

05:52
    Udofia po stronie gości także próbuje rzucać za "3" i to była dobra decyzja. Punkty na koncie Siarki. (15:7)

06:21
    Daniel Wall skutecznie wykonał dwa indywidualne rzuty. (15:9)

06:59
    Szansa na dużą ilość punktów dla gospodarzy. Paweł Kowalski podchodzi do trzech rzutów wolnych z których w koszu ląduje tylko jeden. (16:9)

07:25
    Teraz Robbins po stronie gości trafia jeden na dwa przyznane mu rzuty indywidualne. (16:10)

07:41
    Co kilkadziesiąt sekund jedni lub drudzy wykonują ciągle rzuty wolne. Teraz Jeftić trafił jeden rzut wolny. (17:10)

08:10
    Znów Jefitć i rzuty indywidualne. Tym razem dwukrotnie piłka w poręczy. (19:10)

08:28
    Szybka kontra Startu Lublin i świetnie za dwa trafia Grzeliński. (21:10)

09:35
    Indywidualna akcja Nicka Kelloga i kolejne dwa punkty dopisuje drużyna gospodarzy. (23:10)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (23:10)

Zdecydowanie pierwsze 10 minut pod dyktando gospodarzy. Drużyna Startu mocno ruszyła i szybkie trzy trójki z rzutów z dystansu dają więcej tlenu przed kolejną kwartą ekipie gospodarzy. Za moment początek kwarty numer dwa!

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (23:10)

11:51
    Czujkowski niecelnie próbuje rzucać, ale skutecznie dobija Jeftić. (25:10)

12:08
    Zabójczo szybka kontra Startu Lublin i dwa punkty do swojego dorobku dopisuje Grzeliński. (27:10)

12:47
    Ładna akcja Robbinsa z Patoką i ten drugi rzuca świetnie za "3"! (27:13)

12:48
    O przerwę poprosił szkoleniowiec Startu Lublin! (27:13)

12:52
    Szybki atak gości i kończy celnym rzutem Robbins. (27:15)

12:52
    W tej akcji Robbins wywalczył jeszcze jeden rzut wolny, który wykonuje skutecznie. (27:16)

13:07
    Dobry rzut Grzelińskiego za "3" i ciągle utrzymują przewagę w przedziale od 12 do 15 punktów gospodarze. (30:16)

14:20
    Udane trafienie Robbinsa za dwa oczka. (30:18)

14:44
    Popović do Kellogga i dwa punkty dopisują gospodarze. (32:18)

15:42
    Kolejna zdobycz punktowa Kelloga. Szybki i dynamiczny jest ten gracz co mogą wykorzystywać lublinianie w szybkich kontratakach. (34:18)

15:44
    Kellog w tej samej akcji wywalczył rzut indywidualny, który zamienia celnym rzutem na punkt. (35:18)

16:28
    Czujkowski bardzo dobrze wbiegł pod kosz i zdobywa kolejne oczka dla Startu. (37:18)

17:14
    Kolejne punkty Czujkowskiego, który tym razem w szybkim ataku ryzykuje i rzuca z wyskoku za "3"! (40:18)

17:42
    Dwa rzuty wolne otrzymuje Czujkowski i obydwa dobrze wykonane. (42:18)

18:07
    Nie zwalniają tempa gospodarze. Za trzy trafił Paweł Kowalski! (45:18)

19:12
    Trafia spod kosza Kowalski. (47:18)

19:39
    W końcu trafiają "Siarkowcy", a konkretnie Patoka. (47:20)

20:00
    Druga kwarta skończona. (47:20)

Co za przewaga Startu Lublin! Całą drugą kwartę to tylko gracze gospodarzy rzucali do kosza, a Siarkowcy zdobyli zaledwie 10 oczek. Muszą wziąć się zdecydowanie do pracy koszykarze z Tarnobrzega jeśli myślą o lepszych rezultatach. Wracamy za około 15 minut.

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (47:20)

20:41
    Popović za dwa w szybkim ataku. (49:20)

21:30
    Teraz szybki atak w wykonaniu gości i Młynarski za "3"! (49:23)

21:59
    Świetnie teraz Zalewski w szybkim ataku i kolejne punkty dla Siarki. (49:25)

22:41
    Ależ efektowna gra gości. Kolejne trzy oczka zdobyte przez Młynarskiego! (49:28)

22:41
    Jak najprędzej o czas prosi trener gospodarzy! (49:28)

23:11
    Znów z wyskoku próbował Młynarski i tym razem jego próba niecelna, ale dobija ten rzut za dwa Robbins. (49:30)

24:48
    Jakaś niemoc w szeregach gospodarzy. Robbins świetnym wsadem zgarnia kolejne punkty dla Siarki. (49:32)

26:01
    Przerwa na żądanie dla tarnobrzeskiej Siarki! (49:32)

26:24
    Świetny rajd Grzelińskiego, który rzuca celnie spod kosza. (51:32)

26:49
    Szybka odpowiedź gości i rzut Zalewskiego za trzy oczka! (51:35)

27:38
    Piękna próba Nicka Kellogga z dystansu i mamy trzy punkty dla gospodarzy! Obudzili się z tego snu gospodarze! (54:35)

28:11
    Grzeliński bardzo ładnie wbiega pod kosz i trafia. (56:35)

29:00
    Minuta do końca trzeciej kwarty, a Wall cudownie trafia za "3"! (56:38)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (56:38)

Bardzo dobra, ale nie idealna gra w trzeciej kwarcie Siarki Tarnobrzeg. Goście poszli w pogoń za Startem Lublin i wygrali tą kwartę 18:9 i to zwiastuje nam jeszcze dużo emocji w kwarcie czwartej. Śmie wątpić żeby coś tutaj uległo zmianie, bo jak widzieliśmy dobra gra Siarki i tak nie była jakoś mocno porywająca tylko to po prostu gorszy okres gry mieli gospodarze co powinno ulec zmianie w ostatniej w tym meczu kwarcie.

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (56:38)

30:50
    Znów mocnym akcentem rozpoczęli goście i po raz kolejny ten sam zawodnik. Za trzy Młynarski! (56:41)

31:10
    Szybka odpowiedź gospodarzy. Grzeliński wbiega pod kosz i rzuca za dwa. (58:41)

31:24
    Zalewski rzuca spod kosza, a niecelną próbę kolegi kończy Patoka. (58:43)

33:47
    Świetnie z wyskoku trafia za "3" Nick Kellogg! (61:43)

33:59
    Teraz po stronie Siarki bardzo ładnie za trzy rzucił Młynarski! (61:46)

34:45
    Dwie udane próby Małeckiego z rzutu wolnego. (63:46)

35:27
    Bardzo ładne trafienie za "3" Małeckiego. Możemy już śmiało powiedzieć pieczętuje wygraną Startu Lublin! (66:46)

35:28
    Timeout dla gości! (66:46)

35:42
    Bardzo ładnie za "3" trafił Młynarski! (66:49)

36:07
    Spod kosza Trojan. (68:49)

36:21
    I odpowiada podobnym trafieniem bardzo skuteczny w ostatnim czasie Młynarski. (68:51)

37:13
    Szybko atakują gospodarze, a konkretnie Grzeliński i dwa punkty dopisujemy Lublinowi. (70:51)

37:30
    Rzuca jak z automatu Młynarski. Znów za "3"! (70:54)

38:52
    Dwa rzuty wolne trafia Robbins. (70:56)

38:56
    Kolejne rzuty indywidualne tym razem dla Walla, który trafia jeden na dwa możliwe. (70:57)

39:47
    Duża ilość strat dziś gospodarzy, którzy właśnie w taki sposób stracili 29 oczek, a goście tylko 10. (70:57)

39:53
    Jeszcze walka Siarki. Patoka w szybkiej kontrze za dwa i zmniejsza to rozmiary porażki. (70:59)

Koniec meczu. (70:59)

Dwie pierwsze kwarty pod zdecydowane dyktando gospodarzy, ale w kolejnych do głosu doszli "Siarkowcy"i i to oni wygrywali trzecią oraz czwartą kwartę, ale mecz 70:59 wygrali gospodarze, którzy mieli wystarczającą przewagę po pierwszej połowie by dowieźć to do końca! Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia innych relacji na Lajfy.com! Dobrej nocy! (19:32:37)

Adam Ka

TBV Start Lublin: 1. J. Grzeliński, 3. M. Popović, 4. M. Salamonik, 5. A. Myśliwiec, 7. G. Małecki, 8. W. Hałas, 10. A. Czujkowski, 12. P. Kowalski, 15. B. Ciechociński, 22. J. Trojan, 24. N. Jeftić, 25. N. Kellogg
    KWarty: 23:10, 24:10, 9:18, 14:21