PGE Vive – Mieszkow 33:30 (koniec) | HC Vardar – Orlen Wisła 25:24 (koniec)
Vive Kielce
33:30 (14:14)
Mieszkow Brzesc
Sobota 26.03.2016, 16:00 • Hala Legionów, Kielce • Liga Mistrzów • 1/8 finału

Vive Tauron Kielce wygrywają zasłużenie 33:30 i meldują sie w 1/4 finału! (17:30:09)

Koniec meczu. (33:30)
    60
    Strlek świetnie i ustala wynik spotkania. (33:30)
    60
    Aginagalde świetnie teraz! (32:30)
    60
    Przerwa pomogła przyjezdnym Dainis Kristopans pokonuje Sego (31:30)

59
    75 sekund do końca i goście proszą o czas (31:29)
    59
    Cupić trafia z rzutu karnego (31:29)

59
    Kielce w ataku. Awans gospodarzy bez problemu, ale czy dziś wygrają? (30:29)

58
    Baranau pokonuje Sego. Już tylko gol przewagi gospodarzy (30:29)
    58
    Tioumentsev trafia na 30:28 (30:28)
    57
    Zorman do Aginagalde i Hiszpan bez problemów trafia (30:27)
    57
    Tioumentsev zmniejsza rozmiary porażki (29:27)
    56
    Buntić trafia po raz kolejny (29:26)
    55
    Baranau trafia po raz 3 z 3 swojego rzutu karnego (28:26)

55
    Dwie minuty dla Jureckiego (28:25)
    55
    Cupić z dwoma obrońcami, ale trafia (28:25)

54
    Kristopans pokonuje Sego. Jednym słowem jest to najlepszy gracz gości, w tym meczu (27:25)

54
    Strlek i już Kielce prowadzą 3 bramkami (27:24)
    53
    Buntić ponownie, tym razem trafia do siatki (26:24)

53
    Buntić wprost w Pesić'a, na całe szczęscie był faulowany. (25:24)
    52
    Babichev trafia i już tylko gol przewagi Vive (25:24)

51
    Pesić powstrzymuje Bieleckiego. (25:23)

51
    Czas dla Vive Tauronu (25:23)
    51
    Słaby okres gospodarzy. 3 bramki stracone w zaledwie 60 sekund (25:23)
    50
    Kristopans po raz kolejny, szybka akcja przyjezdnych skuteczna (25:22)
    50
    Tioumentsev trafia, ale to Kielce są bardzo bliskie awansu (25:21)

50
    Cupić i powiększa się przewaga VIve Tauronu (25:20)
    49
    Bramka Baranau, ale i tak Kielce wysoko prowadzą (24:20)
    48
    Reichnann w sytuacji sam na sam, nie myli się zawodnik gospodarzy (24:19)
    47
    Buntić zmylił rywali i utrzymuje się czterobramkowe prowadzenie Kielczan (23:19)
    46
    Wieżowiec Kristopans ponownie pokonuje Sego (22:19)

46
    Cupić zastępuje Lijewskiego (22:18)
    45
    Rozkręca się Aginagalde i rzutem pod poprzeczkę przywraca czterobramkowe prowadzenie (22:18)
    44
    Nikulenkau nie daje szans Sego (21:18)

44
    Fantastyczna atmosfera w Kielcach. Kibice już świętują awans? (21:17)
    44
    Jurecki trafia w poprzeczkę. Aginagalde trafiia przy dobitce (21:17)

43
    Jurecki rzuca ponad bramką Pesić'a (20:17)

43
    Sego po raz kolejny powstrzymuje Mieszkowa. (20:17)
    42
    Zorman skuteczny w ataku (20:17)
    42
    Kristopans nie daje szans Sego. 2-metrowy gracz imponuje warunkami fizycznymi (19:17)

41
    Czas dla Mieszkowa (19:16)
    40
    Strlek takich sytuacji nie marnuje. Kielce już z 3 bramkowym prowadzeniem (19:16)

40
    Nikulenkau fauluje w ataku. Kontra Kielczan! (18:16)

39
    Pesić broni rzut Lijewskiego i Mieszko w ataku (18:16)

39
    Fantastyczna obrona Sego, który dzisiaj jest w znakomitej dyspozycji. Szmal dzisiaj jeszcze nie pojawił się na parkiecie, co pokazuje jak dobrze gra Sego (18:16)
    38
    Reichnann po koźle bez problemów trafia do siatki (18:16)
    36
    Lijewski do Aginagalde i rzut karny dla Kielczan (17:16)

35
    Baranau faulował Kusa w ataku. Szansa dla Vive, aby odskoczyć (17:16)
    34
    Lijewski z koła i pokonuje Pesić'a (17:16)

34
    Goście grają w osłabieniu po karze dla Szumaka (16:16)

33
    Hiszpan Aginagalde trafia i ponownie remis w Kielcach (16:16)
    33
    Baranau trafia z 7 metrów (15:16)

32
    Rzut karny dla Mieszkowa, Stojković faulowany (15:15)

32
    Cupić!!! Jedynie poprzeczka (15:15)
    31
    Stojković ponownie trafiia. To już 7 gol Serba w tym meczu (15:15)
    31
    Jurecki trafia po ładnej akcji Kielczan (15:14)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (14:14)

Do przerwy remis 14:14. Kielce prowadziło już kilkoma bramkami, ale przyjezdni w końcówce zdołali doprowadzić do wyrównania. Zapowiada się fantastyczna druga połowa. Vive musi uwazać, bo 4 bramki zaliczki to w handballu wcale nie jest wiele. Wracamy za kilka minut.

30
    Pierwsza połowa skończona. (14:14)

30
    10 sekund. Jurecki faulowany. 3 sekundy Jurecki rzuca i tylko blok. (14:14)

30
    Vive zaplanowało, że będą grać do końca. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy (14:14)

30
    Czas dla Kielczan! (14:14)
    30
    Razgor ładnym rzutem pod poprzeczkę doprowadza do remisu. Sekundy pierwszej połowy przed nami (14:14)
    29
    Razgor po raz kolejny i tylko gol przewagi Vive (14:13)
    28
    Szybka akcja Mieszkowa i już 14:12 (14:12)

28
    Bielecki rzuca trafia w słupek. Jachlewski był blisko zebrania piłki (14:11)
    27
    Buntić trafia na 14:11! fantastycznie. Dodajmy, że w Białorusi Vive wygrało 32:28 (14:11)
    27
    Goście odrabiają straty 13:11. (13:11)
    26
    Karol Bielecki fantastycznie juz 4 bramki przewagi Vive! (13:9)
    26
    Cupić trafia z 7 metrów (12:9)

25
    Razgor ukarany 2 minutami. Pierwsza kara minutowa dla gości (11:9)

25
    Strlek wchodzi za Sego. Gramy bez bramkarza! Wywalczyliśmy rzut karny. (11:9)

25
    Jeden z graczy wraca na parkiet. Jurecki ponownie na boisku (11:9)
    24
    Stojković zmniejsza straty swojego zespołu. Kielce dalej w podwójnym osłabieniu (11:9)

23
    Bielecki ukarany 2 minutami! Niestety Kielce w podwójnym osłabieniu (10:8)

22
    Fantastyczna interwencja Sego! (10:8)

22
    Vive po raz drugi w osłabieniu (10:8)

22
    Jachlewski fauluje i dwuminutowa kara (10:8)
    22
    Rzut z biodra Bieleckiego. Potężny rzut nie mógł inaczej zakończyć się jak bramką! (10:8)

21
    Goście, również nie trafiają! (9:8)

21
    Jachlewski! Jedynie w słupek (9:8)

21
    Szmal broni rzut lewą nogą. Warto dodać, że Stojković przez lata grał w Vive Kielce (9:8)

20
    Stojković faulowany i rzut karny. Serb sam chce wymierzyć sprawiedliwość. (9:8)
    20
    Bombardowy rzut Karola Bieleckiego. (9:8)

19
    Nikulenkau trafia w poprzeczkę. Dalej remis w tym spotkaniu (8:8)

19
    Stojković faulowany i blisko bramki kielczan goście rozgrywać będą piłkę. (8:8)

18
    Bielecki faulowany szybko wznowiona gra. Bielecki do Zormana. Ponownie Bielecki sygnalizacja gry pasywnej. Niestety sędziowie przerywają gre. Szansa dla gości, a szkoda. (8:8)

17
    Zorman nie trafia w bramkę, szybko chcieli to rozwiązać goście, ale Reichann przejmuje piłkę, ponownie Kielce w ataku (8:8)

16
    Aginagalde faulowany, Kielce w ataku. Szansa na wyjście na prowadzenie 9:8 (8:8)
    15
    Bardzo szybka gra, w tym meczu. To jest Liga Mistrzów w końcu!. Shylovich daje remis po 8! (8:8)
    14
    Razgow wykorzysta przewagę swojego zespołu. (7:7)

14
    2 minuty dla Kusa, niestety gospodarze w osłabieniu (7:6)
    13
    Strlek! wyprowadza Vive na prowadzenie (7:6)
    12
    Raichmann daje kolejny remis Vive (6:6)
    11
    Stojković dorpowadza do remisu. Trzeci silny rzut Serba (5:5)
    10
    Strek wykorzystuje szybką akcję gospodarzy (5:4)
    10
    Jurecki!!!! i kolejny remis (4:4)
    10
    Szyłowicz ponownie trafia (3:4)
    8
    Odpalił Siergiej Szyłowicz. Akcja była od początku zaplanowana pod rzut z drugiej linii. (3:3)
    7
    Gol z 7m zdobyty przez Tobiasa Reichmanna. (3:2)

6
    Rzut karny dla gospodarzy (2:2)

5
    Nikulenkau ponownie powstrzymany przes Sego (2:2)

5
    Nikulenko z biodra, ale Sego odbija (2:2)

5
    Mieszkow w ataku (2:2)
    4
    Gospodarze nie dają gościom długo się cieszyć. Ponownie remis, tym razem Tobias Reichmann. (2:2)
    3
    Nikulenkau i już goście ponownie na prowadzeniu (1:2)
    3
    Krzysztof Lijewski szybko odpowiada. Kielce świętują doprowadzenie do remisu (1:1)
    3
    Stojković wyprowadza gości na prowadzenie (0:1)

1
    Pesić broni rzut Jureckiego z drugiej linii! (0:0)

1
    Pierwszy atak przyjezdnych obroniony (0:0)

1
    Rozpoczynamy (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Przed meczem minuta ciszy. Oczywiście chodzi o ataki terrorystyczne

W Hali Legionów rozbrzmiał właśnie hymn rozgrywek. Za kilka minut początek walki o ćwierćfinał Ligi Mistrzów!

Pełne składy:

Vive Tauron Kielce: Sego, Szmal – Jurecki, Reichmann, Chrapkowski, Kus, Aginagalde, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Buntić, Paczkowski, Zorman, Cupić

Mieszkow Brześć: Pesić, Patotski, Charapenka – Babichev, Kulak, Kristopans, Kamyshyk, Nikulenkau, Stojković, Tioumentsev, Atman, Shumak, Baranau, Razgor, Shylovich.

Na relację z tego meczu zapraszamy już w sobotę o 16:00! Prosto z Hali Legionów! Bądźcie z nami.

Ciężko oczekiwać w Kielcach jakiejś niespodzianki. Owszem, goście mogą powalczyć i spodziewamy się wyrównanego meczu, ale raczej w kontekście awansu wszystko jest już rozstrzygnięte. Jeśli zdecydowany faworyt dwumeczu z terenu rywala przywozi cztery bramki zaliczki to raczej nie ma opcji, żeby dał sobie to wyrwać z rąk.

Tydzień temu kielczanie wygrali 32:28 w Brześciu. Cztery bramki zaliczki to naprawdę sporo. Pierwszy mecz z Mieszkowem od początku nie układał się znakomicie, ale z czasem szczypiorniści Vive weszli w swój rytm i zrobili oczekiwany rezultat.

Dwumecz z Mieszkowem dla Vive jest z cyklu tych, które wygrać trzeba i w Kielcach nikt sobie innej opcji nie wyobraża, zwłaszcza, że Vive ma już sporą zaliczkę z terenu rywala.

Przed nami rewanżowe spotkanie w 1/8 Ligi Mistrzów. Vive Tauron Kielce w Hali Legionów podejmie Mieszkowa Brześć.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Artur R.

Vive Kielce: Sego, Szmal – Jurecki, Reichmann, Chrapkowski, Kus, Aginagalde, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Buntić, Paczkowski, Zorman, Cupić
    Mieszkow Brzesc: Pesić, Patotski, Charapenka – Babichev, Kulak, Kristopans, Kamyshyk, Nikulenkau, Stojković, Tioumentsev, Atman, Shumak, Baranau, Razgor, Shylovich