Estonia – Serbia 0:1 (koniec) | Macedonia Płn. – Bułgaria 0:2 (koniec) | Grecja – Islandia 2:3 (koniec)
Norwegia – Finlandia 2:0 (koniec) | Szwajcaria – Bośnia i Herc. 0:2 (koniec) | Szwecja – Czechy 1:1 (koniec)
Austria – Turcja 1:2 (koniec) | Niemcy – Włochy 4:1 (koniec) | Irlandia – Słowacja 2:2 (koniec)
Belgia – Portugalia 1:2 (koniec) | Anglia – Holandia 1:2 (koniec) | Francja – Rosja 4:2 (koniec)
Szkocja – Dania 1:0 (koniec)
Niemcy
4:1 (2:0)
Włochy
Wtorek 29.03.2016, 20:45 • Allianz-Arena, Monachium • Mecze towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na jeden z ciekawej zapowiadających się wtorkowych spotkań sparingowych! Na Allianz-Arenie w Monachium reprezentacja Niemiec zmierzy się z drużyną narodową Włoch. Będzie ciekawie!

Niemcy:

Nasi zachodni sąsiedni na EURO 2016 rywalizować będą w grupie C. W walce o awans do fazy pucharowej próbować ich powstrzymać będą Polacy, Ukraińcy oraz Irlandia Północna. Podopieczni Joachima Loewa są zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa w tej grupie.
    Kilka dni temu Niemcy przegrali w sparingu 2:3 z reprezentacją Anglii:

Włochy:

Reprezentacja prowadzona przez Antonio Conte na najbliższym czempionacie Starego Kontynentu rywalizować będzie w grupie śmierci. Piłkarze z Półwyspu Apenińskiego o 1/8 finału powalczą z Irlandią, Szwecją oraz Belgią. Faworyta do wygrania grupy wskazać jest ciężko, jednak wydaje się, że Azzurri są pewniakami do awansu.
    W ubiegły czwartek Włosi zremisowali 1:1 z Hiszpanią:

Bezpośrednie starcia:

Historia spotkań pomiędzy obydwoma zespołami jest niezwykle długa. Zdecydowanie lepiej w tym zestawieniu prezentują się Włosi, którzy z Niemcami w meczu o stawkę jeszcze nie przegrali. W ostatnim czasie szczególnie istotne były pojedynki w 2006 i w 2012 roku. Najpierw Włosi wyeliminowali Niemców na ich własnym terenie w półfinale mundialu, a sześć lat później, na tym samym etapie rozgrywek, wyrzucili ich z EURO w Polsce i na Ukrainie.

Start spotkania:

Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 20:45. Składy obu drużyn podamy około trzydziestu minut wcześniej. Szykuje się znakomity pojedynek, bądźcie z nami!

Znamy już składy wyjściowe obu drużyn! Oto one:

Niemcy: Ter Stegen – Rudiger, Hummels, Mustafi, Hector – Rudy, Kroos – Muller, Draxler, Ozil – Gotze

Włochy: Buffon – Darmian, Bonucci, Acerbi, Florenzi – Motta, Montolivo, Bermardeschi – Giaccherini, Zaza, Insigne
    .

1

2
    Insigne ostro faulowany blisko pola karnego rywali i arbiter bez wahania przyznaje przyjezdnym rzut wolny.

3
    Dośrodkowanie w pole karne Niemiec nie było zbyt groźne i gospodarze bez większych kłopotów wybijają futbolówkę.

5
    Ter Stegen spokojnie wyłapuje piłkę po zbyt mocnym zagraniu z głębi pola w szesnastkę mistrzów świata.

6
    Inicjatywę przejęli teraz podopieczni Jurgena Kloppa. Nasi zachodni sąsiedzi nie forsują jednak tempa, spokojnie budują atak pozycyjny.

7
    Próbowali zaatakować prawym skrzydłem Włosi, ale nie zdołali przebić się przez blok defensywny swoich rywali.

8
    Goście wywalczyli rzut rożny, ale jego wykonanie nie było najlepsze. Mimo to Włosi przy futbolówce.

9
    Było groźnie pod bramką przyjezdnych! Znakomita kontra Niemców, ale Ozil w ostatniej chwili został uprzedzony przez jednego z defensorów. Tylko korner!

11
    Próbowali odpowiedzieć zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego, lecz nieskutecznie. Niemcy spokojnie wymieniają się podaniami w środkowej strefie boiska.

12
    Dośrodkowanie w pole karne drużyny przyjezdnych zostało zablokowane, ale podopieczni Loewa cały czas przy piłce.

13
    Przedzierał się na lewym skrzydle Giaccherini, ale został w porę powstrzymany przez Rudigera.

14
    Buffon pewnie wyłapuje futbolówkę po zbyt lekkiej wrzutce z lewej strony boiska.

15
    Giaccherini od tyłu zaatakował szarżującego na prawym skrzydła Rudy'ego i słusznie zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

17
    Niezbyt ciekawy fragment gry. Piłka utrzymuje się w środku pola, Niemcy nie potrafią jej przejąć od Włochów.

18
    Rudiger ucierpiał w walce o górną piłkę i jest teraz opatrywany przez masażystów.

20
    Teraz w natarciu Niemcy, którzy jednak nie są w stanie sforsować bardzo dobrze zorganizowanej defensywy Włochów.

22
    Wciąż nie za wiele dzieje się na Allianz-Arenie w Monachium. Miejmy nadzieję, że wraz z upływem czasu rozkręcą się zawodnicy obu reprezentacji.

23
    Zdecydowanie za mocne zagranie Bernardschiego na lewe skrzydło i jego kolega z zespołu nie zdołał opanować futbolówki.

24
    Gol dla Niemiec!

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Muller płasko zagrał z prawego skrzydła szesnasty metr. Tam do piłki dobiegł TONI KROOS, który strzałem tuż przy słupku nie dał szans Buffonowi!
    24. Kroos (GER) - 1:0

26
    Po stracie gola przy piłce utrzymują się Włosi. Nie mają oni jednak zbyt wielu pomysłów na rozmontowanie defensywy rywali.

27
    Mają ochotę na kolejną bramkę miejscowi. Uruchomił się na lewym skrzydle Gotze, ale był osamotniony i musiał zwolnić akcję.

28
    Potężne uderzenie Mullera z dystansu, ale znakomitą paradą popisał się Buffon, który przerzucił piłkę nad poprzeczkę.

30
    Pół godziny gry za nami. Póki co nie jest to porywające widowisko. Niemcy mają przewagę, który potrafili udokumentować golem.

32
    Insigne zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale wykonanie okazało się co najmniej kiepskie. Od bramki rozpocznie ter Stegen.

33
    Po kolejnej akcji prawym skrzydłem Włosi wywalczyli rzut rożny.

34
    Insigne faulowany na własnej połowie boiska przez Rudigera i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

36
    Podopieczni Joachima Loewa bez większego stresu wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska. Rywale nie stosują wysokiego pressingu.

37
    Wreszcie przycisnęli Włosi. Bardzo wysokie ustawienie wicemistrzów Europy z 2012 roku.

38
    Ter Stegen pewnie wyłapuje piłkę na piętnastym metrze po dośrodkowaniu z głębi pola.

40
    Niemcy zepchnięci do defensywy. Podopieczni Loewa nie bardzo mają możliwość opuszczenia własnej połowy boiska.

41
    Włosi wymieniają się podaniami w środku pola. Czy Italia zdoła groźnie zaatakować jeszcze przed przerwą?

43
    Wydaje się, że w pierwszej połowie nie czeka nas już wiele ciekawego. Futbolówkę przejęli Niemcy, którzy starają się teraz utrzymać przy niej jak najdłużej.

44
    Coraz wyżej ustawieni są przyjezdni. Czy taki pressing przyniesie w końcu jakiś skutek? Póki co umiejętnie wychodzą z tego mistrzowie świata.

45

Kolejna bramka dla gospodarzy! Świetne dośrodkowanie Mullera z narożnika boiska i MARIO GOTZE głową pakuje futbolówkę do siatki!
    45. Götze (GER) - 2:0

45+1

Pierwsze trzy kwadranse już za nami! Zabójczą skuteczność prezentują Niemcy, którzy prowadzą 2:0. Włosi nie stworzyli sobie praktycznie żadnej dogodnej okazji strzeleckiej i jeśli nic nie zmienią w swojej grze, trudno im będzie walczyć o korzystny rezultat. Wracamy za kwadrans!

46

48
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez Włochów grę od własnej bramki wznowi golkiper mistrzów świata.

49
    Montolivo otrzymał znakomite zagranie w szesnastkę rywali, ale źle przyjął futbolówkę i oddał niecelne uderzenie!

50
    Ładnie zastawił się Draxler na własnej połowie boiska i wymusił na rywalu popełnienie przewinienia.

51
    Seria strat i błędów w wykonaniu zawodników obu reprezentacji. Liczymy na coś więcej.

53
    Włosi cały czas w posiadaniu piłki, jednak obecnie daleko od bramki rywali. Niemcy nie są nastawieni zbytnio na grę pressingiem.

54
    Nieprzepisowe zagranie Draxlera i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie. Rzut wolny dla Włoch na połowie rywali.

56
    Podopieczni Joachima Loewa zamknięci niemal we własnym polu karnym. Rośnie przewaga przyjezdnych.

57
    Insigne zupełnie niedokładnie dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony boiska. Grę od własnej bramki wznowi ter Stegen.

58
    Hummels nieczystym wślizgiem przerwał kontratak rywali i w pełni zasłużenie zostaje napomniany żółtym kartonikiem.

59

Mistrzowie świata dobijają rywali! Znakomity rajd Draxlera zakończony zagranie w pole karne do JONASA HECTORA. Lewy defensor Niemiec nie zmarnował znakomitej okazji!
    59. Hector (GER) - 3:0

61
    Zmiana w drużynie Niemcy: z boiska schodzi Gotze, na boisku pojawia się Reus.

62
    Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Bonucci, na boisku pojawia się Ranocchia.

63
    Reprezentanci Niemiec wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

65
    Dwadzieścia minut drugiej części gry już za nami. Niemcy podtrzymują wysoką dyspozycję i dzięki mądrej grze jeszcze wyżej prowadzą.

66
    Na strzał z dystansu zdecydował się Muller, ale to uderzenie okazało się zupełnie nieudane. Grę od bramki wznowi Buffon.

67
    Włosi długo utrzymują się przy piłce, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Bardzo dobra gra defensywna Niemców.

68
    To mógł być gol dla Włochów! W znakomitej okazji znalazł się Zaza, ale po jego strzale z woleja piłka poszybowała ponad poprzeczką!

69
    Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Giaccherini, na boisku pojawia się El Shaarawy. Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Insigne, na boisku pojawia się Okaka. Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Thiago Motta na boisku pojawia się Parolo.

69
    Zmiana w drużynie Niemcy: z boiska schodzi Muller, na boisku pojawia się Can.

71
    Ter Stegen ze spokojem wyłapuje piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu rywali z rzutu wolnego.

74
    Rzut karny dla Niemiec! Po znakomitym podaniu z głębi pola w obrębie szesnastki sfaulowany przez Buffona został Rudy!

75

Pogrom! MESUT OZIL okazał się pewnym egzekutorem jedenastki i nasi zachodni sąsiedzi prowadzą z Włochami już czterema bramkami!
    75. Özil (GER) - 4:0

76
    Próbują walczyć o chociaż honorowe trafienie przyjezdni, ale bezskutecznie. Niewiele wychodzi dziś Włochom.

77
    Za faul na prawej stronie boiska ukarany żółtą kartką został Mustafi.

78
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zrobiło się gorąco pod bramką Niemiec. Najbliżej piłki był Ranocchia, który jednak nie zdołał jej sięgnąć.

78
    Zmiana w drużynie Niemcy: z boiska schodzi Zaza, na boisku pojawia się Antonelli.

80
    Do końca regulaminowego czasu gry pozostało jeszcze dziesięć minut. Czy Włochy zdobędą honorowego gola? A może to Niemcy pokuszą się o kolejne trafienie? Zostańcie z nami!

81
    De Silvestri zderzył się w powietrzu z Hectorem, na szczęście obaj są w stanie kontynuować grę.

83
    Gol dla Włoch!

Jest bramka honorowa i to jakiej urody! STEPHAN EL SHAARAWY zdecydował się na strzał z osiemnastego metra, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wylądowała pod poprzeczką bramki Niemiec!
    83. El Shaarawy (ITA) - 4:1

85
    Zmiana w drużynie Niemcy: z boiska schodzi Hector, na boisku pojawia się Ginter.

85
    Zmiana w drużynie Niemcy: z boiska schodzi Draxler, na boisku pojawia się Volland.

87
    Ładnie na lewym skrzydle walczył El Shaarawy, ale momentalnie pojawiło się przy nim kilku defensorów gospodarzy i Włoch utracił futbolówkę.

88
    To powinien być kolejny gol dla Włochów! Niemcy w prosty sposób utracili piłkę na własnej połowie boiska, ale w wyśmienitej okazji Okaka uderzył zbyt lekko i prosto w ręce ter Setegna!

90
    Jeszcze jeden korner wywalczyli miejscowi w końcowych minutach. To dopiero piąty rzut rożny w tym spotkaniu.

90
    Zmiana w drużynie Niemcy: z boiska schodzi Kroos, na boisku pojawia się Kramer.

90+1
    O dwie minuty przedłużone zostało to spotkanie.

90+2

Spotkanie w Monachium właśnie dobiegło końca! Niemcy ni pozostawili Włochom złudzeń, kto jest lepszy i zasłużenie zwyciężyli w tym spotkaniu. Co prawda goście nie zasłużyli na aż tak wysoki wymiar kary, ale dali się rywalom wypunktować. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (22:40:53)

Gole: 24. Kroos, 45. Gotze, 59. Hector, 75. Ozil (kar.) – 83. El Shaarawy

Kartki:   58. Hummels (GER), 77. Mustafi (GER) – 15. Giaccherini (ITA)

Niemcy: Ter Stegen – Rudiger, Hummels, Mustafi, Hector (85. Ginter) – Rudy, Kroos (90. Kramer) – Muller (69. Can), Draxler (85. Volland), Ozil – Gotze (61. Reus)

Zmiany: Leno, Trapp – Bellarabi, Can, Ginter, Gomez, Khedira, Kramer, Podolski, Reus, Schirrle, Tah, Volland

Włochy: Buffon – Darmian, Bonucci (62. Ranocchia), Acerbi, Florenzi – Motta (69. Parolo), Montolivo, Bermardeschi – Giaccherini (69. El Shaarawy), Zaza (78. Antonelli), Insigne (69. Okaka)

Zmiany: Perin, Sirigu – Antonelli, Astori, Candreva, Eder, De Sciglio, De Silvestri, Jorginho, Parolo, Ranocchia, Rugani, Soriano