Chemik – Budowlani 3:1 (koniec) | Muszynianka – Atom Trefl 0:3 (koniec)
3
25 25 25
Sobota 02.04.2016, 18:15 • Kalisz Arena • Puchar Polski kobiet • Półfinał

0:0
    W tym roku turniej finałowy Pucharu Polski zaplanowano w siatkarskim kalendarzu nieco inaczej, niż miało to miejsce w zeszłym sezonie. Poprzednia edycja rozgrywek odbyła się dwa tygodnie po zakończeniu rundy zasadniczej ORLEN Ligi i aż cztery tygodnie przed jej fazą ćwierćfinałową. Teraz dla wszystkich czterech zespołów, czyli PGE Atomu Trefla Sopot, Chemika Police, Budowlanych Łódź i Polskiego Cukru Muszynianki Enea, Puchar Polski jest „przerywnikiem” między meczami półfinałowymi ligi. Stawką półfinałów dla dwóch pierwszych drużyn jest walka o mistrzostwo Polski, a dla dwóch kolejnych jak najwyższe miejsce z lokat 5-8.

0:0
    - W tym sezonie walka o mistrzostwo Polski i krajowy puchar to kwestia powiedzmy trzech tygodni, a nie dwóch miesięcy. Dlatego chyba kiedyś wszystko mogło się zdarzyć, bo to było bardzo rozciągnięte w czasie. Puchar Polski czasem mógł być dziełem przypadku, loterii, bo decyduje o nim w zasadzie jeden mecz umiejscowiony na przestrzeni tygodni w konkretnym dniu. Teraz jest inaczej, wszystko jest bardziej skumulowane i dlatego wydaje mi się, że ten turniej pokaże w tym roku po prostu dyspozycję, w jakiej są aktualnie wszystkie zespoły – ocenia Klaudia Kaczorowska, przyjmująca PGE Atomu Trefla Sopot.

0:0
    W półfinałach biorą udział wszystkie zespoły, które o bilet do Kalisza walczyły dopiero od fazy ćwierćfinałowej. Atomówki pokonały w niej Legionovię Legionowo 3:0, a ich rywalki z Muszyny poradziły sobie z Impelem Wrocław (3:2). W drugiej parze półfinałowej znalazły się Chemik i Budowlani – policzanki wcześniej poradziły sobie z Developresem SkyRes Rzeszów bez straty seta, a łodzianki zwyciężyły w takim samym stosunku setów z dąbrowiankami.

0:0
    Wszystkie drużyny miały mniej więcej tyle samo czasu na przygotowanie do półfinałów. Chemik i Budowlani rozgrywali swoje mecze 19 marca i oba zespoły triumfowały w nich 3:0. Polski Cukier zwyciężył 3:0 z PTPS Piła 21 marca, a dwa dni później sopocianki wygrały we własnej hali z Impelem 3:1. Teoretycznie więc Atomówki miały najmniej czasu przed turniejem finałowym, ale było go jednocześnie wystarczająco dużo, by spokojnie się do niego przygotować.

0:0
    PGE Atom Trefl Sopot jest aktualnym zdobywcą Pucharu Polski po wygraniu ubiegłorocznego finału w Kędzierzynie-Koźlu z Chemikiem Police 3:2. MVP turnieju i najlepiej zagrywającą zawodniczką wybrano wtedy Klaudię Kaczorowską. Spośród Atomówek na wyróżnienie zapracowały także Izabela Bełcik (rozgrywająca), Zuzanna Efimienko (blokująca), Agata Durajczyk (broniąca) oraz Katarzyna Zaroślińska (atakująca). Najlepszą przyjmującą wybrano zaś zawodniczkę Chemika Police, Annę Werblińską.
    0:0

Trenowanko! B-) #PP #KALISZ

Opublikowany przez PGE Atom Trefl Sopot na 1 kwietnia 2016

0:0

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna: Skrzypkowska, Pelc, Savić, Grejman, Szczygiel, Krzos, Ciaszkiewicz, Helić, Śliwa, Kurnikowska, Hatala, Milovits

PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska, Balkestein, Miros, Damaske, Efimienko, Radenković, Kaczmar, Łukasik, Durajczyk, Kulig, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska.

0:0
    Cały czas czekamy na rozpoczęcie tego spotkania!
    0:0 W miedzy czasie...

0:0

0:1
    Pierwszy punkcik trafia na konto sopocianek!

0:2
    Kolejny skuteczny atak zawodniczek Atomu.

1:2
    Tym razem dobrze Muszyna i punkcik dla nich!

2:2
    Kontra Polskiego Cukru i już mamy remis! Świetny atak Kurnikowskiej.

2:3
    Tym razem skutecznie w ataku atomówki.

2:4
    I znów to sopocianki punktują. Siatkarki Polskiego Cukru wpadają w siatkę.

3:4
    Siatkarki z Muszyny nie dają za wygraną.

3:5
    Kurnikowska kiwa, jednak jest zablokowana przez Efimienko!

3:6
    A teraz asem serwisowym popisuje się Balkestein!

3:7
    Ależ dobrze to spotkanie rozpoczęły Atomówki! W kontrze pewnie Zaroślińska!

4:7
    W kolejnej akcji pewny atak Helić z drugiej strefy po bloku i piłka na aucie!

4:8
    Udany atak po stronie zawodniczek z Sopotu i to one dosyć pewnie prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

5:8
    Dobrze w obronie zawodniczki Atomu, jednak arbiter odgwizduje błąd 4 odbić. Punkcik dla Muszyny.

5:9
    Tym razem Atomówki skutecznie w ataku.

5:10
    Kaczorowska skutecznie atakuje z przechodzącej piłki. Sopocianki sukcesywnie powiększają swoją przewagę.

6:10
    Teraz pewnie w ataku siatkarki Muszyny.

7:10
    Savić i Grejman zatrzymują na skrzydle Kaczorowską!

8:10
    Kolejna nieskończona akcja zawodniczek z Sopotu i o czas prosi zdenerwowany Micelli!

9:10
    Po przerwie kolejny punktowy blok SAvić! Tym razem na skrzydle zatrzymana Balkestein!

9:11
    W końcu punkcik dla Atomówek! Udany atak!

9:12
    Tokarska zatrzymuje na skrzydle Savić! Tym razem to zawodniczka Muszyny bez szans w ataku!

10:12
    Ale teraz to Zaroślińska jest przyblokowana przez Maję Savić!

11:12
    Muszyna goni! Kurnikowska kiwa obok bloku i trafia idealnie w boisko.

11:13
    Sopocianki nie dają za wygraną. Jeszcze jeden udany atak z ich strony.

11:14
    Ofiarna akcja z obu stron, w końcu arbiter dostrzega błąd podwójnego odbicia po stronie Polskiego Cukru.

12:14
    Mineralne nie dają za wygraną. Udany atak i ciągle są w grze!

13:14
    Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobywają zawodniczki Polskiego Cukru!

13:15
    Kiwka na skrzydle Zaroślińskiej ląduje w boisku i kompletnie zaskakuje rywalki.

13:16
    Kontra Atomówek. Rozegranie w niej do Balkestein, a ta pewnym atakiem po rękach wybija na aut i to sopocianki prowadzą na drugiej przerwie technicznej!

13:17
    Ulala! Po przerwie asem serwisowym popisuje się Radenković!

14:17
    Tym razem udanie w ataku Kurnikowska. Pewnie na skrzydle!

14:18
    W odpowiedzi potężnym atakiem popisuje się Zaroślińska!

14:19
    Muszyna oddaje za darmo. Rozegranie w kontrze do Zaroślińskiej, która wybija po rękach blokujących rywalek na aut O czas prosi szkoleniowiec Polskiego Cukru!

15:19
    Po krótkiej przerwie dłuższa akcja w której pewnym atakiem na skrzydle popisuje się Kurnikowska.

15:20
    Ale teraz Natalia myli się w polu serwisowym!

15:21
    Sopocianki są coraz bliżej wygrania tej pierwszej partii! Tym razem dostają za darmo i znów w kontrze rozgrywają do Zaroślińskiej,która popisuje się pewnym atakiem!

15:22
    Atomówki w gazie! Kapitalnie grają od początku tego spotkania! Teraz zablokowana Kurnikowska przez Maję Tokarską!

15:23
    Po dosyć wyrównanym początku, coraz bardziej zarysowuje się przewaga Atomu. Kolejna akcja i kolejny punkt. Tym razem po kontrze.

16:23
    W końcu punkcik dla Mineralnych. Grejman wybija na aut po rękach blokującej Tokarskiej!

16:24
    Po raz kolejny Muszyna przyjmuje na drugą stronę. W kontrze Radenković rozgrywa do Kaczorowskiej, która pewnie atakuje to sopocianki mają piłkę setową!

16:25
    Kapitalna końcówka seta w wykonaniu sopocianek! As serwisowy Zaroślińskiej! Bez szans w przyjęciu Kurnikowska i to właśnie obrończynie Pucharu prowadzą po pierwszym secie!

16:25
    Pierwszy set skończony.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:1
    Kolejnego seta sopocianki rozpoczynają od udanej akcji. Radenković w pojedynczym bloku.

0:2
    Milovits przebija na drugą stronę, jednak piłka ląduje poza boiskiem!

0:3
    As serwisowy sopocianek! Od razu o czas prosi Bogdan Serwiński!

1:3
    Po przerwie pewnie w ataku Helić. Pierwsze oczko w tym secie dla Mineralnych.

1:4
    Sopocianki nie odpuszczają. Kolejny raz pewnie w ataku na skrzydle. Świetna dyspozycja drużyny z Pomorza!

2:4
    Muszynianka nie daje za wygraną. Także udanie w ataku.

2:5
    W odpowiedzi po prostej kapitalny atakiem popisuje się Maret Balkestein!

2:6
    Kiwka zawodniczek z Sopotu tuż za blok i Muszyna bez szans na jej podbicie.

2:7
    Kolejna akcja zakończona pewnym atakiem siatkarek Polskiego Cukru. Challenge na życzenie Micelliego pokazuje, że arbiter mylił się co do swojej decyzji.

3:7
    Tym razem Kurnikowska pewnie po przekątnej.

4:7
    Kąśliwie na siatce Pelc w kontrze i czwarte oczko trafia na konto Mineralnych!

5:7
    Siatkarki Polskiego Cukru znów gonią! Blokiem zatrzymana Balkestein!

6:7
    I jeszcze jeden punkcik dla zawodniczek Polskiego Cukru! O czas od razu prosi Micelli!

6:8
    Po przerwie Atomówki pewnie w ataku. Zaroślińska po bloku w aut i to one minimalnie prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

7:8
    Grejman atakuje po skosie. Micelli sprawdza, ale to arbiter miał rację.

7:9
    W odpowiedzi pewny atak zawodniczek z Sopotu.

8:9
    Niezbyt dobry atak Hatali. Sopocianki bronią, ale arbiter dostrzega błąd podwójnego odbicia!

9:9
    Zablokowana na skrzydle Kasia Zaroślińska i mamy remis na tablicy wyników!

9:10
    Sopocianki nie dają za wygraną. Kolejny ich punktowy atak.

9:11
    Drugie oczko z rzędu dla Atomówek i to one znów odskakują rywalkom.

10:11
    Nieskutecznie w ataku Kaczorowska.

11:11
    A teraz źle uderza Kasia Zaroślińska i znów mamy remis w tym drugim secie. Zdecydowanie więcej emocji!

12:11
    Świetnie w obronie zawodniczki z Sopotu, jednak ostatecznie punkt trafia na konto Mineralnych i to one po raz pierwszy wychodzą na prowadzenie.

13:11
    To się zaczyna dziać! As serwisowy Anny Grejman i o czas prosi Micelli! W końcu są emocje!

14:11
    Po przerwie jeszcze jeden as serwisowy Grejman! Coś niesamowitego!

14:12
    W końcu i zawodniczki z Sopotu punktują i zmieniają niezbyt pewne ustawienie.

14:13
    Nieudany atak Hatali i powoli Atomówki odrabiają straty punktowe.

15:13
    Mylą się w polu serwisowym podopieczne Micelliego.

15:14
    Ave budzi się z zimowego snu Balkestein! Trafia po raz pierwszy w tym secie.

16:14
    Popsuta zagrywka Tokarskiej i to właśnie podopieczne Bogdana Serwińskiego minimalnie prowadzą na drugiej przerwie technicznej

16:15
    Po przerwie Kapitalna, punktowa kiwka Radenković!

16:16
    I jest ponownie remis na tablicy wyników! Po dłuższej akcji, kończy pewny atakiem Kaśka Zaroślińska!

17:16
    Ponownie na prowadzenie wychodzą zawodniczki Muszyny.

17:17
    Ave teraz na środku siatki pewnie w bloku Kasia Zaroślińska!

18:17
    Cios za cios. Ponownie w ataku Polki Cukier.

18:18
    Ze środka w punkt uderza Zuza Efimienko nie dając szans rywalkom!

18:19
    PEwnym atakiem na środku siatki popisuje się Cooper!

18:20
    A teraz Amerykanka wygrywa walkę o piłkę na siatce z Milovits!

18:21
    Do formy wracają sopocianki! Świetny blok Atomówek i już trzy oczka przewagi!

18:22
    Do tego tereaz myli się w ataku Hatala!

18:23
    Kolejny raz w kontrze świetnie Atomówki.

19:23
    Jest i oczko dla Muszyny! Na skrzydle atakuje Savić! Wybija po bloku daleko w aut.

19:24
    Punktowy atak w wykonaniu Kasi Zaroślińskiej i to sopocianki są na dobrej drodze do wygrania drugiego seta!

20:24
    Siatkarki Polskiego Cukru jeszcze nie dają za wygraną.

21:24
    A teraz kąśliwa zagrywka Skrzypkowskiej i problemy w przyjęciu sopocianek!

21:25
    Tym razem rozegranie Radenković na skrzydło do Kaczorowskiej, która kończy pewnym atakiem tego seta! Atomówki coraz bliżej finału!

21:25
    Drugi set skończony.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

1:0
    Pierwszy punkcik w tym trzecim secie dla Muszyny! Pewny atak Hatali po bloku w aut!

1:1
    Odpowiada udanym atakiem z obejścia po skosie Maja Tokarska!

2:1
    Jeszcze raz skutecznie w ataku Hatala! Trzeba przyznać, że zagrywka Tokarskiej była trudna.

2:2
    Ależ długa akcja! Świetne obrony z obu stron. W końcu rozegranie na środek do Zuzy Efimienko, która wybija po rękach na aut!

2:3
    Teraz Zuza z przechodzącej piłki nie daje szans rywalkom na środku siatki!

2:4
    Do tego teraz nieudanie w ataku Hatala. Autowe uderzenie. Poddenerwowany już jest Bogdan Serwiński!

3:4
    W kolejnej akcji skutecznie Kurnikowska. Po rękach wybija poza boisko.

3:5
    Zaroślińska jest dziś nie do zatrzymana! Znów Kasia pewnie w ataku!

3:6
    Jeszcze raz udanie na środku siatki w ataku Zuza Efimienko!

4:6
    Jeszcze jedną kontrę mają sopocianki, jednak teraz Kaczorowska myli się w ataku.

4:7
    Ale jest odpowiedź Balkestein. Holenderka skutecznie atakuje na skrzydle.

4:8
    Jeszcze raz w kontrze Kaczorowska. Tym razem udanie i to Atomówki prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

5:8
    Po przerwie pewnie na skrzydle w ataku Grejman.

6:8
    Świetnie w defensywie Grejman. W kontrze rozegranie do Savic, która atakuje nie do obrony.

6:9
    Sopocianki nie dają za wygraną. Pewnie w ataku.

6:10
    Kapitalnie w bloku zachowuje się Radenković i zatrzymuje bezradną Grejman!

6:11
    Atomówki powiększają swoją przewagę. Teraz świetna akcja z obu stron, w której obie drużyny grają kapitalnie w defensywie. W końcu kontra Polskiego Cukru, jednak nieudany atak na skrzydle Grejman! Trafia prosto w siatkę.

6:12
    Świetny serwis Zaroślińskiej. Piłka wraca na stronę sopocianek. W kontrze rozegranie do Tokarskiej, która pewnie atakuje z obejścia.

7:12
    Teraz jednak w polu zagrywki myli się Smoku!

7:13
    Dosyć dobry mecz w wykonaniu Mai Tokarskiej. Kolejny jej punktowy atak.

8:13
    W odpowiedzi Hatala atakuje po rękach rywalek w aut.

8:14
    Trzeci z rzędu punktowy atak Mai Tokarskiej! To się rozegrała nam środkowa Atomu!

8:15
    Do tego teraz kapitalnie funkcjonujący blok dokłada punkcik! Radenković blokuje Kurnikowską!

9:15
    Ajj, popsuta zagrywka Mai Tokarskiej!

9:16
    Pewnie na skrzydle Kasia Zaroślińska. Atomówki bardzo pewnie prowadzą na drugiej przerwie technicznej i zmierzają powoli do finału!

9:17
    Tu już raczej pozamiatane. Znów w kontrze sopocianki. Rozegranie w niej do Balkestein, a ta się nie myli!

9:18
    Do tego teraz świetny serwis Radenković. Muszyna oddaje za darmo, a kończy po kontrze Efimienko!

9:19
    Kapitalnie w defensywie Durajczyk. Kolejna kontra, a w niej rywalkom szans nie daje Balkestein!

9:20
    Pogrom i popis sopocianek! Teraz Pelc zatrzymana blokiem przez Efimienko!

10:20
    Jest 10 oczko dla zawodniczek Polskiego Cukru!

11:20
    Do tego Damaske na skrzydle zablokowana przez Skrzypkowską!

11:21
    Szczygieł wpada w siatkę skacząc do bloku! 21 punkcik dla sopocianek!

11:22
    I znów długa akcja, w której górą Atomówki! Tym razem na skrzydle skutecznie w ataku Miros.

12:22
    Popsuta zagrywka Magdy Damaske.

12:23
    Nie kończą sopocianki. Kontra zawodniczek Muszyny, jednak Pelc nieudanie atakuje. Coraz bliżej końca tego spotkania!

12:24
    Pogrom! Po prostu pogrom! W kontrze pewnie uderza Kaczorowska i to Atom za chwilę może być w finale!

13:24
    Jeszcze Skrzypkowska uderza po bloku rywalek w aut.

14:24
    Kontra po stronie Polskiego Cukru i pewnie w ataku Savić!

15:24
    Do tego teraz Kaczorowska zatrzymana blokiem przez Savić!

15:25
    Koniec! Punktowy atak Łukasik i to Atomówki jutro zagrają w finale z Chemikiem!

15:25
    Trzeci set skończony.

0:0
    Sopocianki pokazały klasę. Wygrały bardzo pewnie z Muszyną i jutro będą walczyły o obronę tytlu z policzankami. Jeśli zagrają tak jak dziś to Chemik może się bać. Każda z zawodniczek pokazała coś i dołożyła cegiełkę do wygranej! (19:43:35)

Piotr Grabowski

Polski Cukier Muszynianka: Skrzypkowska, Pelc, Savić, Grejman, Szczygiel, Krzos, Ciaszkiewicz, Helić, Śliwa, Kurnikowska, Hatala, Milovits