Polska U17 – Irlandia U-17 0:0 (4:3 po rz. karnych)
0:0 (0:0)
Irlandia U-17
Sobota 02.04.2016, 18:00 • MZOS Znicz, Pruszków • Reprezentacja Polski

Zapraszamy bardzo serdecznie na spotkanie reprezentacji Polski do lat 17. Polacy rozegrają spotkanie ze swoimi rówieśnikami z Irlandii!

Polacy w środowym spotkaniu z Serbią przegrali 1:2. Serbowie byli lepsi i wyszli na prowadzenie w 27. minucie po bramce Stefana Ilića. Po zmianie stron podwyższył Armin Djeralek. Kontaktowy gol, a jak się potem okazało honorowy, padł łupem Mikołaja Kwietniewskiego.
    Marcin Dorna, trener reprezentacji U-21, wziął ostatnio udział w konferencji "Narodowy Model Gry". PZPN wychodzi z odważną inicjatywą, która ma realną szansę na sukces.

Polacy mają jedną porażkę, ale i też jedno zwycięstwo. W pierwszym pojedynku pewnie ograli 2:0 Czarnogórę. Bramki zdobyli Marco Drawz oraz David Kopacz. Rzutu karnego nie wykorzystał Riccardo Grym.

Jeżeli Polacy chcą zakwalifikować się na majowe finały mistrzostw Europy, to muszą wygrać w środę z Irlandią. Żaden inny rezultat nie jest akceptowalny, liczy się tylko zwycięstwo!

Polska kadra będzie osłabiona w tym pojedynku. Zdobywca jednej z bramek w pierwszym spotkaniu, David Kopacz, będzie pauzował za kartki. Miejmy nadzieję, że jego koledzy poradzą sobie bez niego.

Mecz rozpocznie się o godzinie 18, a odbędzie się w Pruszkowie. Zapraszamy serdecznie na lajfy.com!
    Wierzymy w zawodników selekcjonera Barłomieja Zalewskiego!

Polska U-17: Grabara – Olszewski, Puchacz, Chrzanowski (C), Gajda – Makowski, Drawz, Wiktoruk, Moder – Kwietniewski, Szymański

Rezerwowi: Majecki – Grym, Macierzyński, Bondarenko, Bednarczyk, Chodyna.

Irlandia U-17: Travers – Carroll, Wilson, Rice, O'Shea – L. O'Connor, Molumby (C), Scully, McKenna – T. O'Connor, Murphy

Rezerwowi: Martin – Browning, Mallon, O'Driscoll, McAuley, O'Sullivan.

Sędziowie: Glenn Nyberg (SWE) – Joakim Amri Nilsson (SWE), Iordanis Aptosoglou (GRE) – Stavros Mantalos (GRE).

Za chwilę początek spotkania!

Zaczynamy od hymnów obu państw. Najpierw Irlandia, a potem Mazurek Dąbrowskiego!

Molumby, kapitan Irlandii, wybrał lewą stronę boiska, Polacy rozpoczną ze środka boiska.

1

1
    I ruszyli gospodarze. Daleki przerzut piłki na lewe skrzydło do wbiegającego Wiktoruka, skrzydłowy reprezentacji Polski zagrywa przypadkowo ręką.

2
    Jayson Molubmy długo holuje piłkę i jeszcze był w stanie oddać uderzenie. Kapitan Irlandii uderza na środek bramki, świetnie broni Kamil Grabara!

3
    Canice Carroll długo zwlekał z rozegraniem piłki z autu. Irlandczycy przed meczem mówili, że będą grali długimi piłkami i już to prezentują.

4
    Kwietniewski ładnie atakuje prawym skrzydłem, zagrywa do Szymańskiego i zabrakło pewności siebie, tutaj trzeba było oddać strzał.

5
    Murawa będzie dzisiaj przeciwnikiem obu ze stron. Zaraz przed meczem posypano nierówności piaskiem. Wzmaga się doping "Polska! Polska!" na trybunach.

6
    Dobry pressing naszych zawodników, druga linia Irlandczyków wypychana. Wilson na skrzydle, przelobował Grabarę, Gajda wybija na korner.

7
    Odbita piłka głową przez jednego z naszych zawodników. Kolejna wrzutka, tym razem linię bramkową opuścił Grabara, pewny chwyt, lecz zły szybki wykop. Faul Drawza na O'Shei.

8
    Chrzanowski zmuszony do wykopania futbolówki, a ta momentalnie wraca do gości. Irlandia dominuje w pierwszych minutach, to widać gołym okiem!

9
    Sędzia ze Szwecji dopatrzył się teraz nieprzepisowego zagrania Modera w walce o górną piłkę z O'Sheą. Szybkie wznowienie Irlandii.

10
    Tutaj powinna być żółta kartka dla Carrolla za niebezpieczny atak na nogi Drawza. Sędzia jedynie daje słowne pouczenie i rzut wolny dla Polski.
    10. Przewinienie Carrolla.

11
    Dośrodkowanie w pole karne na jedenasty metr do Gajdy. ten jednak wpada z impetem w Traversa. Faul zawodnika Polski, słusznie to zauważył sędzia.

12
    Odważne uderzenie z dystansu Mikołaja Kwietniewskiego. Piłka podskakiwała po murawie i przeleciała obok słupka bramki Traversa.
    12. Strzał Kwietniewskiego.

13
    Moder kapitalnie zagrywa na skrzydło do Kwietniewskiego, ten sprintem rusza na skrzydle i świetnie dośrodkowuje. Drawz uderza głową, broni to Travers!
    13. Szybka akcja zakończona uderzeniem Drawza!

15
    Wysokim pressingiem odpowiadają goście z Irlandii. Scully przekroczył teraz przepisy, zbyt agresywnie zaatakował Olszewskiego.

16
    Złe zagranie Olszewskiego, goście odpowiadają długą piłką do biegnącego Murphy'ego. Kapitan naszej reprezentacji pewnie poradził sobie z napastnikiem rywali.

17
    Do końca walczą Polacy, akcja indywidualna Szymańskiego przyniosła efekt w postaci rzutu rożnego. Szykują się nasi zawodnicy w polu karnym.

18
    Wrzutka Puchacza oddalona przez naszych rywali. Jeszcze jednego dośrodkowania spróbowali nasi, tym razem zrobił to Olszewski. Łapie futbolówkę Travers.

19
    Taktyka Irlandczyków w ostatnich minutach to wysoki pressing i długa, wysoka piłka posłana w kierunku Scully'ego. Dobrze czytamy grę.

20
    Nie doskoczył do piłki żaden z naszych zawodników, oddało się oddać strzał gośćiom. Zablokowane uderzenie McKenny.

22
    Wiktoruk zablokowany przed końcową linią przez rywala, szybkie znowienie Traversa. Nie wychodzą nam dalekie piłki, jak naszym rywalom.

23
    Kwietniewski jest dzisiaj motorem napędowym naszego zespołu. A nasi rywale ponownie szukają daleką piłką Scully'ego. Jeszcze chwila, a go zamęczą tym!

24
    Jason Molumby wygrywa pojedynek główkowy z Bartoszem Wiktorukiem, używa jednak łokcia, który trafia Polaka. Sędzia odgwizduje przewinienie.

25
    Odważne wejście Tymoteusza Puchacza, drobne zamieszanie w polu karnym Irlandii. Koniec końców futbolówka jest w rękawicach Traversa.

26
    Adam Chrzanowski pokazuje, że jest liderem naszej defensywy. Do końca walczył fizycznie z Anthonym Scullym. Polak wyskoczył jednak przez rywala i dał się sfaulować rywalowi.

27
    Olszewski na krótko do Gajdy, nasi zawodnicy muszą uważać, gdyż ich rywale natychmiastowo doskakują do nich. Zły stan murawy może w końcu zaszkodzić którejś ze stron.

29
    Makowski podcina rywala, jest pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, niestety na niekorzyść naszych zawodników.

30
    Carroll doskoczył natychmiastowo do Kwietniewskiego, trwa twarda walka po obu stronach. Żadna ze stron nie odpuszcza! Pół godziny gry za nami.

31
    Marco Drawz długo holował piłkę, aż w końcu dopadł do niego rywal. Nasz zawodnik był jednak faulowany. Widział wszystko arbiter.

34
    Dobra piłka Gajdy do Witkoruka. Pośpieszył się z piłką pomocnik Polski, zdecydowanie za szybko zagrał do Szymańskiego. Przecinają to rywale.

35
    Pogubił się Witkoruk przy rozprowadzeniu akcji, czekał Szymański na prawej stronie. Nieoczekiwanie źle zachowuje się Travers, co mógł wykorzystać Drawz. Będzie jednak tylko korner, szkoda!
    35. Travers naprawia swój błąd, Irlandczyk broni strzał Drawza!

36
    Nie ma niestety zagrożenia pod bramką Irlandczyków po dośrodkowaniu Kwietniewskiego. Za kilka minut koniec pierwszej części spotkania.

38
    Szybki powrót naszych zawodników, ponownie w ofensywie Scully. Osamotniony Irlandczyk gubi się, przy piłce Makowski.

39
    McKenna przewraca się bez kontaktu z rywalem, Molumby nie zdobywa futbolówki. Olszewski blokuje dośrodkowanie rywali, korner.

40
    Lee O'Connor dośrodkowuje z narożnika boiska, świetnie w polu karnym spisuje się Makowski, wybicie piłki głową. Wiktoruk przegrywa starcie na środku boiska.

40+1
    Dalekie dośrodkowanie w pole karne wykonane przez O'Sheę. Kamil Grabara wychodzi po górną piłkę. Chwilę później sędzia gwiżdże na przerwę.

40+1

Koniec pierwszej części spotkania. Polska remisuje 0:0 z Irlandią. Trzeba poprawić swoją grę, tutaj musimy wygrać, jeżeli wciąż myślimy o awansie. Do boju!

Krótka przerwa i wracamy. Zostańcie z nami!

40

40
    Kacper Chodyna zastępuje słabszego dzisiaj Bartosza Wiktoruka. Jedziemy z drugą połową!

41
    Dośrodkowanie Lee O'Connora z narożnika boiska, pewny chwyt Kamila Grabary, który nie tak dawno podpisał umowę z Liverpoolem.

42
    Wejście Wilsona, leży na murawie Marco Drawz. Otrzymał nadepnięcie od rywala. Lekarze szybko zajęli się naszym zawodnikiem, gramy dalej.

43
    Michael Murphy źle dośrodkowuje w środek pola karnego, od bramki wznawia Kamil Grabara. Wraca już na murawę Drawz, Polacy w komplecie.

44
    Nikt nie zamyka akcji po dośrodkowaniu Drawza. Mamy jednak rzut rożny, do narożnika boiska zagląda już Kwietniewski.

45
    Szymański fauluje Molumby'ego, kapitan gości szukał już swoim zagraniem Scully'ego. Wznowienie Irlandczyków, musimy być czujni.

46
    Brawo, dobre wejście lewą stroną Kacpra Chodyny. Zmiennik reprezentacji Polski naciskał na Carrolla i zmusił go do błędu. Korner.

47
    Tymoteusz Puchacz długo holował piłkę, uciekała mu trochę przy próbie dryblingu. Przedarł się w pole karne, lecz Irlandczycy wykopują futbolówkę.

49
    Tomasz Makowski nie zdołał przerwać akcji Molumby'ego, jest faul na kapitanie Irlandii. Rzut wolny z groźnej odległości!

50
    Groźne uderzenie Thomasa O'Connora z rzutu wolnego, piłka przelatuje jednak obok słupka pilnowanego przez Grabarę!
    50. Rzut wolny naszych rywali.

52
    Ricardo Grym czeka na wejście na murawę. Murawę opuszcza Gajda.

52
    Drobny błąd naszych zawodników zaraz po przeprowadzonej zmianie, McKenna pośpieszył się jednak z uderzeniem. Pewnie broni Grabara.

53
    Declan Rice zaatakował od tyłu w walce o piłkę Jakuba Modera. Rzut wolny dla naszej reprezentacji. Za szybko rozgrywamy akcję!

54
    Podanie na dobieg do Marco Drawza, nasz zawodnik nie radzi sobie jednak, fauluje jeszcze Wilsona. Górne piłki to nie nasza specjalność.

56
    Dośrodkowanie Lee O'Connora odbite przez Makowskiego. Irlandczycy szukali jeszcze tego samego zawodnika na skrzydle, lecz ten wracał ze spalonego.

58
    Schodzi z boiska Jakub Moder. Ostatnią zmianą naszego trenera jest wpuszczenie Przemysława Macierzyńskiego!

59
    Powoli mija godzina gry. Przypominamy, że każda połowa trwa 40 minut, więc nie zostało aż tak wiele czasu naszym zawodnikom. Nie chcemy dogrywki, trzeba to wygrać!

60
    Macierzyński zarabia żółtą kartkę niecałe trzy minuty po wejściu na murawę. Faulowany był Thomas O'Connor.
    60. Żółta kartka Macierzyńskiego.

62
    Słabo wygląda gra naszego zespołu w ostatnich minutach. Muszą zacząć nasi rozgrywać rozsądniej i dłużej akcję.

63
    Dwie akcje w ciągu minuty. Najpierw nasi zawodnicy szybko przedzierają się pod pole karne Irlandii, traci jednak piłkę Szymański. Za szybko również wymieniają podania nasi rywale.

64
    Zmiana w drużynie Irlandia U-17: z boiska schodzi Murphy, na boisku pojawia się Mallon.

65
    Wreszcie znaleźli swojego kolegę w polu karnym Irlandczycy, Murphy oddaje mocny strzał, świetnie broni to Kamil Grabara!
    65. Brawo Grabara!

66
    Nasi rywale są zdecydowanie lepsi w pojedynkach powietrznych, widać to również po ich walkach fizycznych. Polacy nie mają pomysłu na grę, szkoda!

67
    Mikołaj Kwietniewski uciekł rywalom i oddaje pierwszy strzał po przerwie po naszej stronie. Oj zdecydowanie za dużo włożonej siły.
    67. Uderzenie Kwietniewskiego.

69
    Kacper Chodyna zagapił się, a mógł uderzać w dobrej sytuacji. Takie właśnie sytuacje sprawiają, że tracimy bardzo wiele!

70
    Doszło do jakiegoś starcia już za boczną linią. Doskoczyli do siebie zawodnicy obu drużyn, szybko jednak zostali uspokojeni. Wznowią Irlandczycy od autu.

71
    Zmiana w drużynie Irlandia U-17: z boiska schodzi Scully, na boisku pojawia się McAuley.

73
    Zdecydowanie za niskie dośrodkowanie Ricardo Gryma z rzutu wolnego. Jakieś spięcia na linii Drawz – McAuley. Szybko oddzieleni zawodnicy.

74
    Mikołaj Kwietniewski próbuje dryblingu, zagrywa do tyłu, a tam nie ma żadnego z jego kolegów. Na szczęście Szymański był faulowany przez Mallona. Polacy wciąż w posiadaniu futbolówki.

77
    Brzydkie wejście Rice'a w Olszewskiego. Żółta kartka i rzut wolny! Za nisko wrzucona piłka w szesnastkę przez Tymoteusza Puchacza.
    77. Żółta kartka Rice'a

78
    Pogubił się Drawz, nie ma również uderzenia Macierzynśkiego. Wreszcie do piłki dopada Kwietniewski, bardzo mocne uderzenie, odrobinę za wysokie!

80
    Rzut rożny dla naszych rywali, zaspali nasi rywale, jeden z nich złapany na spalonym. Lee O'Connor przeszkadza zawodnikom Polski w rozpoczęciu akcji, jest kartka.

80+1
    Zablokowane uderzenie Mikołaja Kwietniewskiego! Walczymy do końca, jeszcze 2 minuty zostały z doliczonego czasu gry!

80+2
    Macierzyński złapany na spalonym. Zablokowane uderzenie Drawza, walczymy!

80+3

Koniec podstawowego czasu gry, czekają nas zaraz rzuty karne!