KPR J.G. – UKS PCM 29:17 (koniec) | Olimpia-Beskid – KPR Ruch 30:23 (koniec)
KPR Jelenia Góra
29:17 (11:10)
UKS PCM Kościerzyna
Sobota 02.04.2016, 17:00 • Park Sportowy, ul. Złotnicza 12, Jelenia Góra. • PGNiG Superliga kobiet • 23. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Już jutro od godziny 17.00 wielki mecz obu drużyn. Wielki, choć brzmi to zabawnie, gdyż spotykają się ze sobą dwie najsłabsze drużyny sezonu zasadniczego, to jednak dla tych drużyn to mecz o mega wielką stawkę – pozostania w najwyższej klasie rozgrywek.

KPR Jelenia Góra podbudowane ostatnim zwycięstwem nad UKS Kościerzyną nie wyobraża sobie innego rezultatu niż zwycięstwo, które przybliży miejscowy klub to pozostania w Superlidze.

Jest to oczywiście mecz otwierający serię spotkań w strefie spadkowej, ale obie drużyny są świadome, że prawdziwa walka o utrzymanie w Superlidze rozegra się pomiędzy jutrzejszymi rywalami i bezpośrednie pojedynki będą kluczowe dla losów zarówno KPR Jelenia Góra, jak i UKS PCM Kościerzyna.

Miejscowy klub w przerwie na mecze reprezentacji narodowej zadbał o dodatkowe wsparcie. Na mecze w strefie play-out do zespołu z Jeleniej Góry powróci już w pełni dysponowana Małgorzata Mączka. Dodatkowym wsparciem będzie także zakontraktowana ostatnio Inna Silantiewa.

Beniaminek Superligi nie ma jednak zamiaru szybko się z nią żegnać, dlatego zespół z Kościerzyny przyjeżdża do Jeleniej Góry w bojowym nastroju, by wyrwać dla siebie cenne punkty i tym samym znowu lekko odskoczyć punktowo od swojego sobotniego rywala.

Czeka nas więc prawdopodobnie jeszcze ciekawsze i jeszcze bardziej emocjonujące spotkanie niż miało to miejsce ostatnim razem, kiedy UKS gościł w stolicy Karkonoszy. Pozostaje więc zaprosić na relacje online i śledzenie sobotniego "pojedynku o wszystko". Serdecznie polecam !

KPR Jelenia Góra: Bielecka, Grobelska, A. Mączka, M. Mączka, Tomczyk, Uzar, Hoffman, Kobzar, Załoga, Jasińska, Fijałkowska, Winiarska, Krzysztoszek, Bilenia, Demiańczuk, Michalak. TRENER: Mirosław Sanecki,

UKS PCM Kościerzyna: Brzezińska, Dzienisz, Mokrzka, Belter, Bunikowska, Wasak, Sus, Żukowska, Liskowska, Ziółkowska, Białek, Górna, Wójcik, Jakubowska, Borysławska. TRENER: Dariusz Męczykowski..

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Pierwsza piłka meczu dla zespołu gospodarzy. (0:0)
    1
    I pierwszy gol z dystansu Ani Mączki. (1:0)
    2
    Wyrównuje Adrianna Górna. (1:1)

3
    Rzut karny. Lecz Górna z karnego trafia w słupek. (1:1)

3
    Dwie minuty kary za faul Martyny Borysławskiej. (1:1)
    3
    Faulowanej Załodze nie przeszkodziło to w zdobyciu bramki. (2:1)
    4
    Ponownie KPR przechwytuje piłke i do siatkii drugi raz trafia Załoga. (3:1)

5
    Troche nieprzepisowej gry po stronie Kościerzyny. Cofnięcie akcji i rzut karny. (3:1)
    5
    Ania Mączka trafia z karnego. (4:1)
    6
    Gol dla UKS na zmniejszenie straty do rywalek. (4:2)

6
    Upomnienie dla Karmen Bunikowskiej. (4:2)

7
    Pudłują niemiłosiernie kościerzynianki. (4:2)
    8
    Kobzar z dystansu i jej pierwsze celne trafienie. (5:2)

8
    Faul na Mączce. (5:2)

9
    Za długo rozgrywana akcja przez KPR. (5:2)

10
    Przekroczenie linii 6 metrów. Wynik bez zmian po błędach Kościerzyny. (5:2)

10
    Upomnienie dla Martyny Michalak i dodatkowo rzut karny. (5:2)
    10
    Ada Górna z karnego i jej trzeci gol w tym meczu. (5:3)

11
    Nieskuteczna akcja KPR i kontra UKS zakończona obroną w kole – rzut karny. (5:3)

13
    Tym razem skutecznie z karnego UKS. (5:4)

14
    Goście zmniejszają przewage KPRu. (5:4)
    15
    Gol na przełamanie. (6:4)
    16
    Świetnie Ania Mączka nad rękoma rywalek trafia do siatki. (7:4)

17
    Dwie minuty kary – kara regulaminowa przy błędzie w zmianach. Na ławke kar trafia Ziółkowska. (7:4)
    18
    Ola Uzar i KPR ponownie odskakuje z wynikiem. (8:4)
    19
    Błąd kroków i kontra Uzar. Kolejny gol dla KPRu. (9:4)

Timeout dla gości. (9:4)
    20
    Jakubowska po wznowieniu trafia do siatki Hoffman. (9:5)

21
    Odpychana Mączkami rzut wolny. Ponad poprzeczką. (9:5)
    22
    Pierwsza bramka Justyny Belter w tym meczu. (9:6)

22
    Rzut w poprzeczke Kobzar. (9:6)
    23
    Ada Górna ze skrzydła i kolejny jej gol w tym meczu. (9:7)

24
    Ponownie KPR traci piłke. To powoduje późniejsze zmniejszanie przewagi. (9:7)
    25
    Świetny blok Małgosi Mączki ale zebrana piłka przez Belter i celny jej rzut powoduje zmniejszenie rozmiarów porażki. (9:7)

Timeout dla gospodarzy. (9:8)

26
    Ania Mączka po wznowieniu trafia w spojenie. (9:8)

27
    Nieskuteczna akcja Kościerzyny. (9:8)

27
    Ola Uzar w kontrze lecz trafia w boczną siatkę. (9:8)

28
    Ponownie nieorzepisowo w obronie Kościerzyna. (9:8)
    29
    Kontra Kościerzyny i pada wyrównanie. (9:9)

29
    Odłożona kartka dla KPRu. (9:9)
    30
    Dziesiąte trafienie jeleniogórzanek. (10:9)
    30
    Euforia pozostawiła w tyle obrone KPRu i gol z szybkiej kontry. (10:10)

30
    Ostatnia akcja w tej części gry i rzut karny. (10:10)
    30
    Na koniec z karnego trafia Ania Mączka ! (11:10)

30
    I odłożona kara dla Kościerzyny. (11:10)

30
    Nic już się nie zmieni. Jedną bramką przewagi dla KPRu kończy się pierwsza odsłona meczu. Dobra gra Załogi, Ani Mączki i Adrianny Górnej. Dużo też błędów własnych obu drużyn. (11:10)

30
    Pierwsza połowa skończona. (11:10)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (11:10)

31
    Początek drugiej połowy i atak pozycyjny Kościerzyny zatrzymany przez obrone KPRu. (11:10)

31
    Kobzar niecelnie po kontrze. Wynik pozostaje bez zmian. (11:10)
    32
    Kobzar i tym razem przedziera się przez blokujące z UKS i trafia do siatki rywalek. (11:10)

33
    Zmiana na bramce KPRu i od pierwszych minut świetnie broni Demiańczuk. Dwie parady bramkarskie z rzędu. (12:10)

33
    Klejne dwie minuty kary za faul na Załodze. (12:10)

34
    Trzecia genialna obrona Demiańczuk ! (12:10)
    34
    6 bramka w tym meczu Ani Mączki. (13:10)
    35
    Strata Kościerzyny i Załoga trafia do siatki. (14:10)

Timeout dla gości. (14:10)

35
    Nerwowa reakcja trenera Męczykowskiego ponieważ KPR ponownie zaczął odskakiwać wynikiem. (14:10)
    36
    Załoga po wznowieniu z akcji skrzydłem i kolejny raz celnie. Świetny mecz tej zawodniczki. Właściwie najlepszy w sezonie. (15:10)

37
    Kasia Demiańczuk kolejny raz ratuje zespół przed stratą bramki ! (15:10)

37
    Ziółkowska podłamana swoją bezradnością. Druna gości nie może znaleźć sposobu na trafienie do siatki rywalek. (15:10)
    38
    Przypadkowo odbita piłka jednak zmyliła Demiańczuk. (15:11)
    38
    KPR trafia z kontry. (16:11)
    39
    Jest przełamanie strzeleckie w zespole z Kościerzyny – dwunasty gol tej ekipy. (16:12)
    40
    Sabina Kobzar i jej kolejne celne trafienie. Też błyszczy ta zawodniczka. (17:12)

41
    Kolejna interwencja Demiańczuk ! (17:12)
    41
    Mączka w natarciu – to musiał być gol. (18:12)
    41
    Bunikowska na zmniejszenie strat. (18:13)
    42
    Uzar i 19 bramka dla KPRu. (19:13)
    43
    Bramka kotaktowa Kościerzyny. (19:14)

43
    Kontuzja bramkarki Gości. Liskowska opuszcza plac gry. (19:14)

43
    Brzezińska zmienia kontuzjowaną bramkarke. (19:14)

44
    Dwie minuty kary dla Kobzar. (19:14)

45
    Ponownie świetnie broni Kasia Demiańczuk. Co za mecz tej zawodniczki, a gra tylko od początku drugiej połowu meczu. (19:14)
    45
    Bramka na zmniejszenie straty do czterech goli. (19:15)

46
    Rzut karny po akcj Uzar. (19:15)
    46
    Ania Mączka trafia z karnego. (20:15)
    47
    Mokrzka i kolejne celne trafienie tej zawodniczki. (20:15)

47
    To Karolina Mokrzka stoi za odrabianiem strat przez Kościerzynę. (20:16)

Timeout dla gości. (20:16)

48
    Cztery bramki przewagi KPRu i sędzia wznawia grę. (20:16)
    49
    Kontra KPRu i do siatki tym razem trafia Małgosia Mączka. (21:16)

49
    Błędy własne Kościerzyny i KPR znów przy piłce. (21:16)
    50
    Òsma bramkamw tym meczu Ani Mączki ! (22:16)

51
    Błąd kroków i nieuznana bramka UKS. (22:16)
    51
    Ania Mączka kolejny raz dobija rywalki. (23:16)
    52
    Ponownie KPR i tym razem celnie Aleksandra Uzar. (24:16)

53
    Mokrzka ale tym razem powstrzymana przez Demiańczuk i jej kolejną świetną interwencje. (24:16)
    53
    Ola Uzar bezlitośnie. 25 gol dla KPRu. (25:16)

54
    Demiańczu kolejny raz na posterunku i kolejna obrona. Kościerzynianki załamane swoją nieskutecznością. (25:16)
    55
    Dziesięć już bramek przewagi. (26:16)
    56
    Przechwyt i kontra Uzar zakończona jej 6 bramką. (27:16)
    56
    Borysławska trafia z dystansu. (27:17)

57
    Na placu gry wiele zmian. Powrót Grobelskiej i Tomczyk. (27:17)
    58
    Sabina Kobzar i kolejnymraz celnie. (28:17)
    59
    Przechwyt i kontra KPRu. Pierwszy gol Oktawii Bieleckiej. (29:17)

Timeout dla gospodarzy. (29:17)

59
    Dwanaście bramek przewagi, lecz trener Sanecki chce uspokoić gre. (29:17)

60
    Koniec meczu. (29:17)

Nieskuteczny atak Kościerzyny i to już ostatnia akcja w tym meczu. Świetny mecz Ani Mączki oraz mecz sezony Joanny Załogi. Rewalacyjna postawa Demiańczuk i duża skuteczność Kobzar i Uzar. W drużynie Kościerzyny dobrze zagrała w tej połowie Karolina Mokrzka ale to było zdecydowanie za mało na korzystny wynik dla tej drużyny.

Pozostaje więc czekać na dalsze rozstrzygnięcia w meczach play out i dowiemy się która z dzisiejszych drużyn spadnie do pierwszej ligi. Na razie dziękuje za uwage i zapraszam na kolejne relacje online. (18:33:03)