Zduńska Wola – AZS UŚ 8:3 (koniec) | Ruda Śląska – Rekord 2:4 (koniec) | Piast – GAF Gliwice 4:2 (koniec)
Gwiazda Ruda Śląska
2:4 (1:0)
Rekord Bielsko-Biała
Sobota 02.04.2016, 18:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa im. Rudzkich Olimpijczyków • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 20

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia na lajfy.com! (19:39:12)
    Dla Rekordu nie było to najłatwiejsze spotkanie. Wygrana cieszy, bowiem wciąż pozwala myśleć o mistrzostwie.

Nici z sensacji, jaką starali się sprawdzić gracze Gwiazdy Ruda Śląska. Co prawda gospodarze zdołali wysforować się na prowadzenie, lecz dalsza część meczu pokazała, kto tak naprawdę stworzył sobie więcej okazji w tym spotkaniu. Rekord Bielsko-Biała zdołał wykorzystać błędy rywali i okazał się zdecydowanie bardziej skuteczny w swoich akcjach.

39:55
    To już ostatnie sekundy. Pomimo zabójczego tempa i desperackich kroków Gwiazda nie zdoła już nic zdziałać.

39:52
    Gol dla Rekordu!
    Karygodny błąd Barteczki. Goalkeeper Gwiazdy chciał wybić piłkę głową, lecz minął się z futbolówką! ROMAN VAKHULA wykorzystuje błąd gospodarzy i sprawia, że rudzianie nie mają już szans na wyrównanie strat!

39:10
    Spotkanie stało się niesamowicie dynamiczne. Dużo walki w środku pola, gospodarze liczą jeszcze na wyrównanie!

38:50
    Gol dla Gwiazdy!
    Cóż za zmiana biegu wydarzeń! ARIEL PIASECKI szybko strzela drugą bramkę. Będą jeszcze emocje!

38:38
    WOJCIECH ŁYSOŃ wbija gwóźdź do trumny Gwiazdy! To musiało nastąpić, bowiem Rekord w zasadzie dominuje w drugiej połowie spotkania.

38:11
    Urwali się piłkarze Gwiazdy. Szyba kontra nie została w porę zamknięta. Za moment wznowi Nawrat.

37:57
    Polasek z woleja. Zdecydowanie nad bramką. Rudzianie zepchnięci pod własną bramkę.

37:26
    Łysoń do Jankovsky'ego. Miejscowi gracze stosują taktykę bielszczan i wychodzą pressingiem. Nie trwa to zbyt długo, goście szybko odzyskują pozycję.

36:57
    Coraz większym pressingiem wychodzą goście. W posiadaniu piłki gospodarze, lecz nie potrafią oni wyjść z własnej połowy.

36:10
    Broni Barteczka! Fatalny błąd popełnił Drozd, który niecelnie podał do kolegi z zespołu we własnym polu karnym. Takie błędy mogą się zemścić!

35:00
    Gospodarze muszą się cofnąć, gdyż bielszczanie nie odpuszczają. Coraz ciężej jest się bronić Gwieździe.

34:05
    Minęło zaledwie kilka sekund i mamy kolejną groźną akcję. Tym razem poprzeczka. To mógł być gwóźdź do trumny rudzian.

33:52
    Rekord stał przed doskonałą okazją na podwyższenie wyniku! W porę wrócili obrońcy Gwiazdy i piłka została wybita praktycznie z linii bramkowej.

33:40
    Hiszpański do Działacha. Brak komunikacji skutkuje stratą piłki. W szeregach gospodarzy pojawia się coraz więcej błędów.

33:04
    Do końca spotkania pozostało około 7 minut. Gospodarze wypuścili prowadzenie w dość łatwy sposób. Wszystko wskazuje na to, że Gwiazda nie zdoła odzyskać prowadzenia w tym spotkaniu.

32:30
    Popławski popisał się silnym uderzeniem tuż zza pola karnego. Wyczuł intencję strzelca Barteczka.

32:00
    Zagranie w kierunku Drozda. Ukrainiec źle przyjmuje piłkę, co wiąże się z błyskawiczną stratą.

31:26
    Żółta kartka dla Haasego, który powstrzymał Popławskiego podczas ataku. Jednoosobowy mur gospodarzy. Do uderzenia szykuje się Szymura.

31:03
    Drozd! Ukrainiec uderzał z ostrego kąta i minimalnie chybił. Nawrat nie musiał interweniować.

30:20
    Gospodarze wymieniają się podaniami i pozycjami przy linii środkowej. Gwiazda nie wypuszcza futbolówki z posiadania.

29:55
    Tempo meczu ponownie wzrosło. Starał się coś zdziałać Hewlik, lecz bezskutecznie. Mamy dużo ruchu na parkiecie.

28:53
    Gwiazda nie zdołała utrzymać remisu. DOUGLAS FERREIRA wykorzystuje fakt, że Barteczka wyszedł z bramki. Ferriera lobuje obrońcę i piłka wpada do pustej bramki.

28:00
    Grzywaczewski lekko popychany przez Vakhule. Arbiter nie interweniuje.

27:21
    Obudzili się gospodarze. W ostatniej chwili Marek powstrzymuje Piaseckiego. Rudzianie wciąż przy piłce – kilka podań, strzał i mamy rzut rożny dla miejscowego zespołu.

26:30
    Działach z Grzywaczewskim starali się wyjść z akcją. Rekord jest zdecydowanie bardziej czujny w obronie niż rywale.

25:50
    Piasecki interweniuje w polu karnym. Dalekie wybicie. Barteczka nie zdołał złapać piłki, zatem taka interwencja gracza z pola była wręcz przymusowa.

25:22
    Defensywa Gwiazdy w końcu skapitulowała. PAWEŁ MACHURA doprowadza do wyrównania i pokonuje Barteczkę. Rekord doskonale wykorzystał drobne błędy gospodarzy.

24:43
    Robi się piekielnie ciekawie! Barteczka broni na raty, naprawia swoje błędy, ale bielszczanie bombardują strzałami rywala.

23:10
    Barteczka nie popełnia błędu. Świetna interwencja młodego bramkarza Gwiazdy za pomocą nóg. Refleksu absolutnie nie można mu odmówić.

22:59
    Vakhula popisał się świetnym uderzeniem z dystansu. Lekko podkręcona piłka wędruje nad poprzeczką. Efektownie, lecz nieefektywnie.

22:21
    Coraz groźniejsza staje się Gwiazda. Szyba kontra, kilka prób uderzeniowych i... bielszczanie muszą się mocno cofnąć. Gospodarze naprawdę zaskakują w tym spotkaniu.

21:51
    W sporych tarapatach był Barteczka. Popławski i Machura wyszli z genialną akcją. Goalkeeper gospodarzy przypadkowo został kopnięty w tej sytuacji. Sędzia odgwizdał przewinienie.

21:17
    Czarował Helik pod polem karnym Nawrata. Przekombinował w tej sytuacji gracz gospodarzy.

20:44
    Hewlik rozpoczął swój rajd na własnej połowie. Zejście do środka nie powiodło się, gdyż zawodnik Gwiazdy stracił piłkę.

20:30
    Piasecki wybija piłkę z własnego pola karnego i oddala zagrożenie. Druga połowa póki co toczy się w spokojnym tempie.

20:09
    Pierwsze sekundy drugiej połowy i błąd popełnia Barteczka. Na szczęście dla gospodarzy bez konsekwencji.

20

Po 20 minutach gry Gwiazda Ruda Śląska niespodziewanie prowadzi z Rekordem Bielsko Biała. Spora zasługa w tym Yewgienija Danyleiko, który nie tylko wyprowadził swój zespół na prowadzenie, ale i świetnie spisał się w obronie. Czekamy na drugą połowę, miejmy nadzieję, że równie emocjonującą!

20

19:50
    Coraz cieplej pod bramką Gwiazdy! Barteczka ma dzisiaj sporo szczęścia.

19:40
    Na 20 sekund przed końcem doskonałą okazję na wyrównanie zmarnował Janovsky! Zawodnik Rekordu miał przed sobą tylko Barteczkę, lecz nie zdołał wykorzystać okazji sam na sam.

19:15
    Piąte przewinienie po stronie Gwiazdy. Każdy kolejny faul będzie skutkował przedłużonym rzutem karnym. Tkacz w jednoosobowym murze.

19:00
    Popławski schodzi do środka. Na prawym skrzydle czekał Vakhula, lecz nie zdołał przejąć futbolówki.

18:05
    Corner dla przyjezdnych. Goście starali się znaleźć drogę do bramki Barteczki, ale nie zdołali wyrównać stanu meczu.

17:50
    Hewlik podaje na prawe skrzydło do Działacha. Strzał z ostrego kąta ląduje na bocznej siatce.

17:30
    Haase zwycięsko wychodzi z walki przy linii bocznej. Wznowią gospodarze.

16:19
    Dużo gry w środku pola. Do końca pierwszej połowy nieco ponad 4 minut gry.

15:45
    Rzut wolny dla bielszczan nie został należycie wykorzystany. Błyskawicznie kontratakują rudzianie.

15:20
    Czwarte przewinienie rudzian. Gospodarze muszą uważać, bowiem limit fauli zbliża się do swojej górnej granicy.

15:00
    Ależ blisko wyrównania był Rekord! Janovsky miał przed sobą w zasadzie pustą bramkę, a tu tylko boczna siatka! Sporo szczęścia miał teraz Barteczka, który zastąpił kontuzjowanego Waszkę.

14:36
    Lekkim pressingiem wychodzą gospodarze. Gramy w okolicy linii środkowej.

14:08
    W ostatniej chwili Danyleiko powstrzymuje zamiary Jakovsky'ego. Ukrainiec naprawdę robi różnicę na boisku.

13:40
    Timeout na życzenie gospodarzy. Prowadzenie Gwiazdy to spora sensacja. Bielszczanie nie są tak groźni jak w trakcie pierwszych 10 minut.

13:04
    Szymura w walce z Działachem. Górą zawodnik z Rudy Śląskiej, który zdołał zatrzymać przeciwnika.

12:30
    Gwiazda zdecydowanie się ożywiła. Widać, że trafienie dodało im skrzydeł. Któż by się spodziewał takiego obrotu sytuacji, skoro przez pierwsze 10 minut to bielszczanie dominowali.

12:05
    Ponownie do głosu dochodzi Gwiazda. Tkacz wyskoczył znikąd na prawym skrzydle i oddał uderzenie z ostrego kąta. Tylko boczna siatka. Ależ to spotkanie się rozkręciło!

11:20
    Goście muszą otrząsnąć się po tej niespodziance. Marek szukał swojej szansy z dystansu. Bezskutecznie.

10:04
    YEVGIENII DANYLEIKO sprawia niespodziankę w tym spotkaniu i wyprowadza swój zespół na prowadzenie! Piękny strzał zza pola karnego ląduje na lewym słupku. Bez szans był bramkarz przyjezdnych.

7:30
    Przeważają piłkarze Rekordu – co do tego nie ma wątpliwości. Gospodarze nie zdołali oddać ani jednego groźnego strzału, z kolei goście mogli mieć już na swoim koncie co najmniej dwa trafienia.

7:04
    Błąd w obronie popełnili gospodarze. Waszka zamarł na moment, bowiem potężny strzał z prędkością światła minął słupek jego bramki.

6:53
    Piasecki dał sygnał do ataku. Podanie do Danyleiki, ale Ukrainiec chwilę później traci piłkę.

6:40
    Znów gorąco pod siatką Waszki. Popławski ruszył na bramkę Gwiazdy, lecz napotkał na swojej drodze Waszkę. Wyraźnie ucierpiał w tym starciu bramkarz drużyny z Rudy Śląskiej. Czeka nas krótka przerwa.

6:36
    Przejął piłkę Popławski i zdecydował się na strzał. Nie ma bramki, chociaż niektórzy już ją widzieli w siatce!

6:18
    Wyżej ustawili się piłkarze z Rudy Śląskiej. Przynosi to błyskawiczne efekty.

6:10
    Po raz trzeci przewinienie popełniają gospodarze. Goście jak na razie bez faulu na swoim koncie.

5:42
    Rzut rożny dla Rekordu. Machura uderza z pierwszej piłki. Niecelnie, aczkolwiek trzeba przyznać, że bramka gospodarzy jest często oblegana przez rywala.

5:19
    Hewlik wyczuł swoją szansę i postawił na uderzenie z dystansu. Piłka zakończyła swoją "podróż" na nogach rywala.

5:02
    Próbują bielszczanie. Tym razem w roli głównej Vakhula. Goalkeeper Gwiazdy nie może narzekać na nudę w swoim polu karnym.

4:38
    Douglas Ferreira po raz kolejny przyprawia Waszkę o zawał! Mocne uderzenie z prawego skrzydła okazało się minimalnie niecelne.

4:10
    Tkacz bezpardonowo wchodzi w rywala. Nie mogło być innej decyzji – żółta kartka! To już drugi faul Gwiazdy w tej połowie.

3:45
    Pękala zatrzymuje Marka, który rozpędził się na prawym skrzydle. W posiadaniu piłki wciąż są bielszczanie.

3:30
    Rudzianie zmuszeni do wycofania się pod własną bramkę. Wysoki pressing stosują przyjezdni.

2:50
    Tempo meczu wyraźnie się zmieniło. Mamy dużo szybkiej wymiany podań i ogrom przejęć.

2:20
    Popławski chciał przyspieszyć grę. Douglas zmuszony był do wycofania futbolówki. Wysoko ustawili się miejscowi.

1:50
    Na parkiecie ujawnili się Ukraińcy. Danyleiko i Drozd mieli swoje szanse, ale nie zdołali ich należycie wykorzystać.

1:20
    Do głosu doszli piłkarze Gwiazdy. Akcja toczy się w okolicy linii środkowej.

0:50
    Rekord naciera. Mocny strzał zza pola karnego sprawił, że Waszka musiał się sporo napracować przy tej interwencji. Corner dla gości.

0:30
    Odważnie rozpoczęli goście. Polasek na drugie skrzydło i mamy pierwszą groźną akcję.

Zawodnicy są już na parkiecie. Za moment zaczynamy!

Zestawienia na pojedynek w Rudzie Śląskiej:

Gwiazda Ruda Śląska:

Rekord Bielsko-Biała:

Sędzia główny: Paweł Chrzanowski
    Pozostali sędziowie: Seweryn Dębowski, Katarzyna Netkowska

Gorąco zapraszamy na godzinę 18:00. Relację z tego spotkania jak zawsze przeprowadzą lajfy.com!

Goście przyjeżdżają do Rudy Śląskiej w zupełnie odmiennych nastrojach. Bielszczanie walczą o najwyższe laury, a tracąc zaledwie 2 punkty do Gatty Active, wciąż są w grze o mistrzostwo. Najważniejszy pojedynek czeka gości 16 kwietnia, kiedy to zmierzą się z drużyną ze Zduńskiej Woli. Spotkanie z Gwiazdą powinno być zwykłą formalnością. Tak się powinno wydawać, jednak należy pamiętać, iż Rekord przegrał na hali w Halembie w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Jak się później okazało, Gwiazda zgłosiła nieregulaminowy skład, lecz wynik spotkania dawał do myślenia.

Rudzianie stracili szansę na utrzymanie się w Ekstraklasie – nawet te matematyczne. Gospodarze po grudniowej przerwie wzmocnili swój zespół nowymi zawodnikami, lecz nie przełożyło się to na drastyczną poprawę wyników. Prawdziwym gwoździem do trumny był mecz z AZS-em Katowice, który Gwiazda przegrała aż 1:7, w dodatku na własnym terenie. Gospodarzom nie pozostaje nic innego, jak walka o honor. Miejscowi działacze powinni wyciągnąć wnioski z obecnego sezonu i przygotować się na starty w I lidze.

Przed nami pojedynek w Rudzie Śląskiej. Gwiazdę czeka prawdziwy maraton meczów na własnej hali. Trzy ostatnie rundy dzisiejsi gospodarze zagrają przed własną publicznością. Niestety, dla zawodników, kibiców i działaczy, będą to ostatnie spotkania na najwyższym szczeblu.

Sezon w Futsal Ekstraklasie znajduje się na ostatniej prostej. Do zakończenia rywalizacji pozostały zaledwie trzy kolejki. Szczególnie ciekawie jest w czołówce tabeli. Szanse na mistrzostwo zachowują jeszcze bielski Rekord oraz szczecińska Pogoń. Liderem pozostaje Gatta Active, lecz gracze ze Zduńskiej Woli muszą się mieć na baczności.

Bartosz Bednarek

Gole: 11. Danyleiko, 39. Piasecki – 26. Machura, 29. Ferreira, 39. Łysoń, 40. Vakhula

Kartki:   5. Tkacz (RDS), 32. Haase (RDS)

Gwiazda Ruda Śląska: Waszka, Barteczka – Tkacz, Hyży, Działach, Danyleiko, Hiszpański, Piasecki, Haase, Pękala, Drozd, Hewlik, Grzywaczewski.
    Rekord Bielsko-Biała: Kałuża, Narwat – Ferreira, Machura, Szymura, Kmiecik, Popławski, Łysoń, Polasek, Czemek, Borowicz, Janovsky, Marek, Vakhula.

Sędziowie: Chrzanowski – Dębowski – Netkowska