Atom Trefl Sopot
1
25 13 21 24
Niedziela 03.04.2016, 14:45 • Arena Kalisz • Puchar Polski kobiet • Finał
    0:0 Niesamowita radość akutalnych Mistrzyń Polski! Z mojej strony to już wszystko. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia innych relacji na Lajfy.com!

0:0
    Świetne, emocjonujące spotkanie za nami! Ciekawa czwarta partia w której jeszcze mogło wszystko się wydarzyć, ale ostatecznie triumfowały policzanki i zwyciężyły one w całym spotkaniu 3:1! Oficjalnie: PUCHAR POLSKI DLA CHEMIKA POLICE! (17:08:07)

26:24
    Czwarty set skończony.

26:24
    Blokują atak sopocianek siatkarki Chemika Police! To one zwyciężają tegoroczną edycję Pucharu Polski!

25:24
    Zepsuty serwis przez Atom Trefl Sopot i kolejna piłka meczowa dla policzanek!

24:24
    Piłka rzucona przez Havelkovą i w dodatku Joanna Wołosz za zbyt mocne protesty dostaje żółtą kartkę. Gramy na przewagi!

24:23
    Kończy ze środka atak Cooper. Walczą jeszcze sopocianki.

24:22
    Piłka na wagę Pucharu Polski dla Chemika Police! Myli się przy rozegraniu Danica Radenković przekładając rękę na stronę rywalek!

23:22
    Obija blok z lewej strony Havelkova i znów na prowadzeniu policzanki! Kto wygra Puchar Polski!? Czas dla Lorenzo Micelli!

22:22
    Kończy atak z lewego skrzydła Velijković.

21:22
    Brittnee Cooper wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie, a o drugi czas w secie czwartym prosi szkoleniowiec Chemika Police Jakub Głuszak!

21:21
    Błąd policzanek i na czystej siatce przechodzącą piłkę wykorzystuje Katarzyna Zaroślińska.

21:20
    Teraz akcja za akcję. Balkestein-Grothues znalazła dziurę w bloku i trafiła w boisko.

21:19
    Przedziera się na prawym skrzydle Gajgał-Anioł przez dziurawy blok sopocianek.

20:19
    Zablokowana Werblińska na lewej stronie przez Zaroślińską.

19:16
    Odskakują policzanki po kiwce z drugiej linii Jagiełło.

18:16
    Montano z lewej strony świetnie w boisko.

17:16
    Ze środka punkt zdobywa Tokarska.

17:15
    Z lewej strony po skosie w boisko uderza Madelaynne Montano.

16:15
    Rehabilituje się teraz na lewej stronie Kaczorowska obijając ręce Montano.

16:14
    Podwójnym blokiem na lewym skrzydle zatrzymana Klaudia Kaczorowska i na drugą przerwę techniczną w secie czwartym policzanki schodzą z ważną, dwupunktową przewagą!

15:14
    Wracają na prowadzenie policzanki. Havelkova z lewego skrzydła po przekątnej w narożnik parkietu.

14:14
    Maja Tokarska kieruje zagrywkę minimalnie w aut.

13:14
    Zablokowana Montano przez Kaczorowską i Cooper.

13:13
    Katarzyna Gajgał-Anioł kończy próbę ataku ze środka w boisku.

12:13
    Cooper świetnie kiwa nad blokiem w parkiet i o czas prosi Jakub Głuszak trener Chemika Police!

12:12
    Wracają do gry sopocianki. Po rękach Gajgał-Anioł uderzyła Zaroślińska.

12:11
    Psuje swój atak Havelkova uderzając nad blokiem w aut.

12:10
    Z lewego skrzydła po skosie w boisko uderza Zaroślińska.

12:9
    Ależ pech Danicy Radenković, która serwuje w antenkę.

11:9
    Radenković zamiast wystawić kiwa i okazało się być to słuszną decyzją.

11:8
    Bezlitośnie Werblińska obija ręce Cooper i piłka wraca na aut.

10:8
    Atak Heleny Havelkovej z drugiej linii zatrzymany przez blok.

10:7
    Balkestein zablokowana przez Montano.

9:7
    Świetnie rozgrywa za plecy Wołosz i Gajgał-Anioł może popisać się kolejnym dobrym uderzeniem w boisko.

8:7
    Velijković dobrym uderzeniem po przekątnej odprowadza obie ekipy na pierwszą przerwę techniczną w partii czwartej!

7:7
    Bardzo ładnie z przechodzącej piłki uderza Justyna Łukasik.

7:6
    Przez podwójny blok sopocianek przedarła się Werblińska.

6:6
    Autowa zagrywka Zaroślińskiej.

5:6
    Doskonały atak obok bloku po ostrym skosie Katarzyny Zaroślińskiej.

5:5
    Po prostej idealnie w narożnik parkietu Havelkova.

4:5
    Katarzyna Gajgał-Anioł serwuje w siatkę.

4:4
    Teraz z kolei zagrywka zepsuta po stronie sopocianek.

3:4
    Po bloku kiwa Katarzyna Zaroślińska.

3:3
    O centymetry od końcowej linii ląduje serwis Werblińskiej.

3:2
    Fenomenalnie uderza w linię 9. metra Montano.

2:2
    Gajgał-Anioł po skosie w boisko.

1:2
    Dobre uderzenie po prostej Zaroślińskiej.

1:1
    Zepsuty serwis Zaroślińskiej.

0:1
    Świetnym atakiem po skosie rozpoczyna Balkestein.

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.
    0:0 Pewnie wygrywają trzecią partię policzanki, które w końcówce trochę się rozleniwiły, ale nie dały sobie odebrać wygranej.

0:0 Kolejna partia, którą zasłużenie wygrywają Mistrzynie Polski. W końcówce nadrobiły trochę strat siatkarki z Sopotu, ale nie dały sobie już wyrwać tej wygranej policzanki!

25:21
    Trzeci set skończony.

25:21
    Zagrywka w aut Justyny Łukasik i trzecia partia wygrana przez Chemik Police!

24:21
    Łukasik na prawej stronie po bloku policzanek.

24:20
    Plas z drugiej linii Werblińskiej odbija się od taśmy i wpada w parkiet. Piłka setowa dla Chemika Police!

23:20
    Zaroślińska jeszcze próbuje mocnego ataku po skosie.

23:19
    Świetna akcja Montano i atak nie do obrony.

22:19
    Próba Katarzyny Zaroślińskiej na prawej stronie w siatkę.

21:19
    Robi się ciekawie. Kaczorowska z lewej strony po podwójnym bloku rywalek.

21:18
    A teraz Justyna Łukasik odpowiada równie dobrym ciosem na środku.

21:17
    Pewnie Gajgał-Anioł kończy atak ze środka.

20:17
    Punktowy serwis Mai Tokarskiej! Czas dla Jakuba Głuszaka szkoleniowca Chemika Police!

20:16
    Joanna Wołosz popełnia błąd w rozegraniu.

20:15
    Zepsuła swój serwis po przerwie Stefana Velijković.

20:14
    Kolejna punktowa zagrywka Velijković i zdenerwowany Micelli prosi o czas!

19:14
    As serwisowy Stefany Velijković!

18:14
    Werblińska po skosie z lewego skrzydła.

17:14
    Balkestein wyrzucona nieco na zewnątrz, ale mimo wszystko zdobywa ona punkt.

17:13
    Dynamiczny atak po bloku na lewej stronie Montano.

16:13
    Havelkova po ciasnym skosie w aut.

16:12
    Lekki plas nad blokiem po prostej w wykonaniu Havelkovej i mamy 16:12 dla Chemika Police na drugiej przerwie technicznej w trzecim secie!

15:12
    Stefana Velijković ze środka w boczną linię.

14:12
    Teraz już w antenkę atakuje wyrzucona Madelaynne Montano.

14:11
    Jeszcze jeden dobry atak Brittnee Cooper.

14:10
    Świetny atak kolumbijskiej zawodniczki i bez szans na obronę sopocianki.

13:10
    Serwis Kaczorowskiej w aut.

12:10
    Czytelny atak z drugiej linii Montano zatrzymany przez Balkestein-Grothues.

12:9
    Cooper otrzymuje nieco za niską wystawę, ale mimo wszystko mieści swój atak w polu.

12:8
    Z prawej strony po rękach Cooper uderza Katarzyna Gajgał-Anioł.

11:8
    Udane uderzenie Cooper ze środka w boisko.

11:7
    Świetnie kiwa w narożnik boiska Anna Werblińska i o czas prosi trener Atomu Trefla Sopot – Lorenzo Micelli!

10:7
    Zepsuta zagrywka przez sopocianki.

9:7
    Zaroślińska kończy atak z bardzo ciężkiej pozycji.

9:6
    Świetny atak Werblińskiej.

8:6
    Zagrywka Havelkovej w siatkę.

8:5
    Zatrzymana na lewej stronie przez podwójny i szczelny blok rywalek Maret Balkestein-Grothues i na pierwszej przerwie technicznej w secie trzecim prowadzą zawodniczki Chemika Police!

7:5
    Obija zewnętrzną część bloku Katarzyna Zaroślińska.

7:4
    W kontrze policzanki i rozegranie Wołosz do Havelkovej, a ta szybko i mocno uderza w boisko.

6:4
    W siatce teraz ląduje zagrywka Cooper.

5:4
    Lekko, ale skutecznie po raz kolejny ze środka Brittnee Cooper.

5:3
    Montano w boisko z ominięciem bloku.

4:3
    Radenković blokuje Havelkovą.

4:2
    Teraz już świetnie z drugiej linii uderzyła nie do przyjęcia w narożnik boiska Zaroślińska.

4:1
    Bez problemu zatrzymuje Helena Havelkova na lewej flance Katarzynę Zaroślińską.

3:1
    Kiwa ze środka Cooper, ale na tyle mocno, że piłka ląduje na aucie.

2:1
    Teraz już spokojnie kończy atak po prostej Zaroślińska.

2:0
    Katarzyna Zaroślińska blokowana na prawym skrzydle.

1:0
    Zepsuty pierwszy serwis w tym secie przez siatkarki z Sopotu.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.
    0:0 Rozbiły siatkarki KPS Chemika Police w tej drugiej partii zawodniczki PGE Atomu Trefla Sopot i nie miały nic do powiedzenia w tym secie zwyciężczynie pierwszej partii! Największym problemem sopocianek było wykończenie pierwszych akcji.

25:13
    Drugi set skończony.

25:13
    Blokowany atak sopocianek na prawym skrzydle i mamy remis w setach 1:1!

24:13
    Bezpośredni as serwisowy Katarzyny Gajgał-Anioł! Piłka setowa dla Chemika Police!

23:13
    Z ciężkiej piłki musi atakować Justyna Łukasik, którą zatrzymuje blok rywalek.

22:13
    Punktowy serwis Katarzyny Gajgał-Anioł!

21:13
    Przedziera się Montano przy ataku z drugiej linii przez podwójny blok rywalek.

20:13
    W aut z lewego ataku uderza Havelkova.

20:12
    Trzeci w tym meczu błąd Joanny Wołosz w postaci podwójnego odbicia.

20:11
    Wpadła w siatkę Radenković przy próbie rozegrania.

19:11
    Teraz już kończy swoją próbę z prawego skrzydła Gajgał-Anioł.

18:11
    Magadalena Damaske blokuje na pojedynczym bloku Katarzynę Gajgał-Anioł.

18:10
    Błąd teraz Werblińskiej, która uderza w antenkę.

18:9
    Wykorzystuje dziurę w bloku rywalek Madelaynne Montano i punktuje.

17:9
    Sprytna kiwka Radenković w polu.

17:8
    Nie ma chyba zamiaru się zatrzymać Anna Werblińska! Kolejny atak z lewej strony po skosie zakończony punktem dla jej drużyny.

16:8
    Havelkova zza linii 3. metra i w boisku ląduje ten atak. Druga przerwa techniczna i aż ośmiopunktowa przewaga Mistrzyń Polski!

15:8
    Doskonałe rozegranie do Werblińskiej i wykorzystuje to, że blok rywalek był opóźniony zawodniczka Chemika Police.

14:8
    Wystarczył plas Werblińskiej po to by policzanki zdobyły kolejny punkt. Słabszy okres gry drużyny z Sopotu i o drugą przerwę na żądanie w tej partii poprosił Lorenzo Micelli!

13:8
    Dobry atak Werblińskiej z lewego skrzydła.

12:8
    Ze środka kończy swój atak Cooper.

12:7
    Teraz rehabilituje się za poprzednią akcję Havelkova i skutecznie obija ona ręce Cooper, a piłka spada na aut.

11:7
    Havelkova próbuje ataku po ostrym skosie, ale uderza w siatkę.

11:6
    Kolejne oczko na koncie policzanek. Tym razem Velijković po rękach blokujących w aut.

10:6
    Teraz kolejny błąd Kaczorowskiej, która atakuje po skosie na aut.

9:6
    Blokowana na lewym skrzydle Klaudia Kaczorowska przez podwójny blok.

8:6
    Na środku obija ręce przeciwniczki Efimienko.

8:5
    Przedziera się na prawej flance Madelaynne Montano przez podwójny blok sopocianek i siatkarki z Polic prowadzą na pierwszej przerwie technicznej w partii drugiej 8:5!

7:5
    Świetnie w boisko trafia po przekątnej Helena Havelkova.

6:5
    Minimalnie myli się w polu zagrywki Anna Werblińska.

6:4
    Montano na prawej stronie obija pewnie blok rywalek.

5:4
    Autowa zagrywka Danicy Radenković.

4:4
    Siatki dotykają przy próbie bloku Zaroślińskiej zawodniczki z Polic.

4:3
    Sprytnie z drugiej linii po prostej trafiła Katarzyna Zaroślińska.

4:2
    Kiwa na lewej stronie Werblińska i teraz już zawodniczka Chemika Police trafia w parkiet.

3:2
    Z tej samej strony drugi raz z rzędu w aut uderza Werblińska.

3:1
    Uderza z lewego skrzydła po skosie w aut Anna Werblińska.

3:0
    Jeszcze raz punktuje zagrywką Velijković i od razu o czas prosi szkoleniowiec drużyny z Sopotu – Lorenzo Micelli!

2:0
    Punktowy serwis Stefany Velijković!

1:0
    Zatrzymana Zaroślińska przed podwójny blok rywalek.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.
    0:0 Od początku meczu mieliśmy wyrównaną walkę, ale tuż przed pierwszą przerwą techniczną odskoczyły siatkarki z Sopotu, które utrzymały swoją przewagę do samego końca i dzięki temu zwyciężyły w pierwszej partii meczu finałowego Pucharu Polski kobiet!

19:25
    Pierwszy set skończony.

19:25
    Kończy tą pierwszą partię dobrym atakiem po przekątnej w narożnik boiska Balkestein!

19:24
    Mocne uderzenie z drugiej linii Havelkovej w boisku.

18:24
    Autowy atak Anny Werblińskiej i mamy pierwszą w tym spotkaniu piłkę setową dla Atomu Trefla Sopot!

18:23
    Ciężki serwis Tokarskiej i po nie najlpeszym przyjęciu policzanek przechodzącą piłkę wykorzystuje Efimienko.

18:22
    Serwis Paola-Pena w siatkę.

18:21
    Fenomenalne uderzenie zza linii 3. metra Heleny Havelkovej.

17:21
    Zatrzymana Katarzyna Zaroślińska na prawej stronie przez podwójny blok.

16:21
    Bardzo efektowna kiwka Zaroślińskiej nad blokiem Chemika ląduje w polu.

16:20
    Werblińska na lewej flance po skosie w boisko.

15:20
    Ależ zerwała teraz atak Madelaynne Montano i uderzyła daleko w aut. Znów przewaga 5 punktów zawodniczek z Sopotu.

15:19
    Świetnie Radenković na środek do Brittnee Cooper, a ta pewnie kończy swój atak.

15:18
    Wpadają w siatkę zawodniczki Chemika Police, a szkoda, bo obroniły atak Kaczorowskiej przyjmujące.

15:17
    Trzeci punkt z rzędu na koncie policzanek po ataku w boisku z prawego skrzydła Montano i o pierwszą przerwę na żądanie prosi Lorenzo Micelli trener PGE Atomu Trefla Sopot!

14:17
    Przechodzącą piłkę pewnie wbija w parkiet Anna Werblińska.

13:17
    Zatrzymuje Madelaynne Montano na lewej stronie atak Katarzyny Zaroślińskiej.

12:17
    Drugi już w tym secie błąd podwójnego odbicia autorstwa Joanny Wołosz i o kolejny czas poprosił trener Chemika Police Jakub Głuszak!

12:16
    Z lewego skrzydła po bloku na aut uderza Klaudia Kaczorowska i 16:12 na drugiej przerwie technicznej w tej partii prowadzą siatkarki Atomu Trefl Sopot!

12:15
    Maret Balkestein-Grothues przy próbie ataku z drugiej linii nadepnęła na linię 3. metra, ale rozegranie tej piłki pozostawia wiele do życzenia.

11:15
    Przesunięta krótka w wykonaniu sopocianek i idealnie w narożnik boiska trafiła Zuzanna Efimienko.

11:14
    Na lewej stronie rozbija ręce przyjmujących Montano.

10:14
    Na prawym skrzydle w aut Gajgał-Anioł.

10:13
    Pewnie po prostej kończy atak Zaroślińska.

10:12
    Fenomenalnym uderzeniem zza linii 3. metra w narożnik parkietu odpowiada Montano.

9:12
    Zaroślińska z drugiej linii świetnie w linię 9. metra.

9:11
    W aut z lewego skrzydła atakuje Balkestein-Grothues.

8:11
    Z lewej strony po bloku uderza Werblińska.

7:11
    Kaczorowska świetnie obija ręce Montatno atakując z drugiej linii. O pierwszy czas w tym secie prosi Jakub Głuszak – szkoleniowiec Chemika Police!

7:10
    Świetnie obok bloku w narożnik boiska uderzyła Zaroślińska.

7:9
    Znów obija z łatwością ręce blokujących Madelaynne Montano i nie radzą sobie w asekuracji sopocianki.

6:9
    Z prawego skrzydła po bloku w aut mocno uderzyła Katarzyna Zaroślińska.

6:8
    Montano na lewej stronie po pojedynczym bloku rywalek.

5:8
    W siatkę swój atak kieruje Montatno i na pierwszej przerwie technicznej ubiegłoroczne triumfatorki w rozgrywkach Pucharu Polski prowadzą 8:5!

5:7
    Błąd Havelkovej, która dotyka siatki przy próbie ratowania piłki.

5:6
    Świetnie teraz odpowiadają na poprzednią akcję policzanki. Blokowana przez dwuosobowy blok na lewej stronie Zaroślińska.

4:6
    Z drugiej linii atakuje Madelaynne Montano, ale zostaje zatrzymana przez podwójny blok rywalek.

4:5
    Świetnie atakuje na czystej siatce Havelkova.

3:5
    W antenkę atakuje Katarzyna Gajgał-Anioł.

3:4
    Z lewej strony po prostej na aut uderza Helena Havelkova.

3:3
    Serwis Anny Werblińskiej ląduje na siatce.

3:2
    Autowy serwis Mai Tokarskiej.

2:2
    Podwójne odbicie w wykonaniu Joanny Wołosz.

2:1
    Po skosie z prawej strony w boisko atakuje Katarzyna Gajgał-Anioł.

1:1
    Anna Werblińska na lewym skrzydle obija blok rywalek i piłka spada na aut.

0:1
    Bezpośrednio na zagrywce punktuje Klaudia Kaczorowska!

0:0

0:0

KPS Chemik Police: 1. Anna Werblińska, 3. Madelaynne Montano, 4. Katarzyna Gajgał-Anioł, 6. Agnieszka Bednarek-Kasza, 8. Izabela Bełcik, 9. Helena Havelkova, 10. Yonkaira Paola-Pena, 11. Stefana Veljković, 12. Izabela Kowalińska, 13. Katarzyna Mróz, 14. Joanna Wołosz, 16. Aleksandra Jagiełło (C). Libero: 2. Mariola Zenik, 19. Paulina Maj-Erwardt.

PGE Atom Trefl Sopot: 1. Maja Tokarska, 2. Maret Balkestein-Grothues, 6. Anna Miros, 7. Magdalena Damaske, 8. Zuzanna Efimienko, 9. Danica Radenković, 10. Anna Kaczmar, 11. Justyna Łukasik, 15. Brittnee Cooper, 16. Klaudia Kaczorowska, 18. Katarzyna Zaroślińska. Libero: 13. Agata Durajczyk, 14. Klaudia Kulig

Sędziowie: Andrzej Kileński – Marcin Weiner.

0:0
    Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić państwa do śledzenia niedzielnej relacji live z meczu KPS Chemik Police – PGE Atom Trefl Sopot! Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 14:45, a w serwisie Lajfy.com będziecie mogli śledzić przebieg tego bardzo interesującego starcia!
    0:0 Jeśli MVP sobotniego półfinału Maret Balkestein-Grothues utrzyma swoją dobrą dyspozycję w meczu finałowym to na pewno zawodniczki Chemika będą miały sygnał ostrzegawczy by uważać na jedną z najlepszych zawodniczek Atomu!

0:0
    Zapewne niedzielne starcie tych drużyn nie będzie ostatnim w aktualnym sezonie, bo Chemik jak i "Atomówki" mają na celu finał w rozgrywkach Orlen Ligi i bardzo prawdopodobne, że te dwa zespoły spotkają się w wielkim finale tych rozgrywek i to wtedy będziemy świadkami dużych emocji, ale zanim to się wydarzy w Kaliszu należy rozstrzygnąć kto zdobędzie w tym roku Puchar Polski. Na sopociankach ciąży większa presją, bo chcą one zapewne obronić to trofeum, a nie będzie to łatwym zadaniem.

0:0
    Ostatnie starcie obu ekip miało miejsce dwa miesiące temu 2 lutego kiedy to w Sopocie po bardzo zaciętym boju zwyciężyły przyjezdne z Polic 3:2. Ciężko twierdzić, że w meczu finałowym nie będziemy świadkami minimum czterosetowego starcia.
    0:0 W ekipie Chemika Police jak widać poniżej wszystkie zawodniczki z uśmiechem od ucha do ucha czekają już na niedzielny mecz o Puchar Polski!

0:0
    W pierwszym z sobotnich półfinałów KPS Chemik Police pokonał Budowlane Łódź 3:1 (25:14, 25:19, 24:26, 25:23) i zawodniczki z Polic zapewniły sobie pewne miejsce w niedzielnym finale.
    W drugim półfinale, który został rozegrany o godzinie 18:00 zmierzyły się zawodniczki PGE Atomu Trefl Sopot i Polskiego Cukru Muszynianka Enea Muszyna. Po jednostronnym spotkaniu zakończonym wynikiem 3:0 (25:16, 25:21, 25:15) sopocianki cieszyły się z awansu do finału.

0:0
    Przed rokiem w hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu w finale Pucharu Polski kobiet spotkały się te same drużyny i wtedy po pięciosetowym boju ostatecznie triumfowały siatkarki z Sopotu, a MVP całego turnieju została wybrana przyjmująca PGE Atomu Trefl Sopot – Klaudia Kaczorowska. W tym roku możemy się spodziewać także kilku setów w kaliskiej arenie.

0:0
    No i stało się! Sobotnie półfinały wyłoniły dwójkę finalistów Pucharu Polski kobiet w którym zmierzy się KPS Chemik Police z PGE Atomem Trefl Sopot. To będzie świetne widowisko w którym ciężko wyłonić faworyta. Liczymy na wiele ciekawych akcji i na sporą dawkę sportowych emocji.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:45.

Adam Ka

Grupa Azoty Chemik Police: 1. Anna Werblińska, 3. Madelaynne Montano, 4. Katarzyna Gajgał-Anioł, 6. Agnieszka Bednarek-Kasza, 8. Izabela Bełcik, 9. Helena Havelkova, 10. Yonkaira Paola-Pena, 11. Stefana Veljković, 12. Izabela Kowalińska, 13. Katarzyna Mróz, 14. Joanna Wołosz, 16. Aleksandra Jagiełło (C). Libero: 2. Mariola Zenik, 19. Paulina Maj-Erwardt.

Sędziowie: Andrzej Kileński – Marcin Weiner