Norwich – Sunderland 0:3 (koniec) | Man Utd – Aston Villa 1:0 (koniec) | Everton – Southampton 1:1 (koniec)
Newcastle – Swansea 3:0 (koniec) | West Bromwich – Watford 0:1 (koniec) | Chelsea – Man City 0:3 (koniec)
Everton F.C.
1:1 (0:0)
Southampton F.C.
Sobota 16.04.2016, 16:00 • Goodison Park, Liverpool • Angielska Premier League • Runda 34

Druga połowa przyniosła sporo emocji, ale zakończyła się remisem 1:1, który nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn. Biorąc pod uwagę przebieg meczu ten wynik wydaje się być sprawiedliwy.

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały na bramkę: 7:16. Strzały niecelne: 5:12. Rzuty rożne: 3:10. Spalone: 1:3. Faule: 8:14. (17:56:20)

90+4

90+2
    Miejscowi skutecznie się bronią.

90
    Sędzia doliczył cztery minuty.

88
    Southampton stara się jeszcze raz mocniej zaatakować.

86
    Cios za cios. Najpierw niezła akcja miejscowych zakończona niecelnym strzałem Mirallasa, a chwilę później zablokowany strzał Davisa.

84
    Rodriguez ukarany żółtą kartką.

82
    Tom Davies wszedł za Gibsona.

81
    Miejscowi mają problem z wyjściem z własnej połowy. Southampton cały czas w natarciu.

79
    Southampton stara się pójść za ciosem i mocno atakuje. Everton w opałach.
    76. Sadio Mané (SOT) - 1:1

76
    Gol dla Southampton!

SADIO MANE dopadł do piłki zagranej przez Tadića i mocnym strzałem z bliska wyrównał stan meczu.
    van Dijk w akcji:

74
    Widać, że zawodnicy obu drużyn są już zmęczeni. W ich poczynania zaczyna się wkradać duża niedokładność.

72
    Jay Rodriguez wszedł za zmęczonego Wanyamnę.

70
    Rzut rożny dla Southampton i świetna interwencja Gibsona w defensywie.
    68. Ramiro Funes Mori (EVE) - 1:0

Jan Prociak

Gole: 68. Ra. Funes Mori – 76. Mané

Kartki:   42. D. Gibson (EVE) – 84. Jay Rodriguez (SOT)

Strzały celne: 7:16. Strzały niecelne: 5:12. Rzuty rożne: 3:10. Spalone: 1:3. Foule: 8:14.
    Everton F.C.: Robles – Coleman (54. Connolly), Stones, Ra. Funes Mori, Oviedo – Bešić, D. Gibson (82. Davies), L. Osman (C) – Deulofeu (64. Barkley), Koné, Mirallas.
    Zmiany: Howard – Niasse, Pienaar, Lukaku, Barkley, Davies, Connolly.

Southampton F.C.: Forster – Martina, van Dijk, Fonte (C) (38. Yoshida), Bertrand – Wanyama (72. Jay Rodriguez), Clasie – Mané, Long, Tadić – Pellè (64. S. Davis).
    Zmiany: Stekelenburg – Yoshida, Soares, Ward-Prowse, Romeu, Jay Rodriguez, S. Davis.

Sędziowie: Pawson – Bryan, Beck