Warszawa – Unisław 7:1 (koniec) | Jagiellonia – Gniezno 3:3 (koniec) | Łódź – Lubawa 1:3 (koniec)
Pol. Gdańska – Hel. Białystok 5:0 (koniec) | Oborniki – AZS Gdańsk 5:3 (koniec)
KS Futsal Oborniki
5:3 (3:2)
AZS UG Gdańsk
Sobota 16.04.2016, 18:00 • HALA OCS (Oborniki, Obrzycka 88) • I liga futsalu - gr. północna • Runda 22

38:50
    Drużyna obornicka do końca spotkania zagra w osłabieniu lecz nadal prowadzą dwoma bramkami.

38:50
    TIMEOUT dla gości.

38:50
    Kolejny rzut karny dla gości.

38:30
    Strzał Wicbergera blokuje obrońca gości. Rzut rożny dla oborniczan.

37:50
    Strzału na pustą bramkę spróbował Szepczyński. Minimalnie niecelnie.

37:20
    Mocny strzał skierowany przy prawym słupku broni Szepczyński. Dobitka była już niecelna.

37:20
    Kolejny rzut karny dla drużyny gości po faulu Wicbergera.

36:50
    Przy piłce przez dłuższy czas utrzymują się goście ale nie mogę przebić się przez obornicką defensywę.

35:20
    Goście grają z lotnym bramkarzem.

35:20
    Gol dla Obornik!
    Strzelcem bramki OSTROWSKI.

34:20
    Dobra interwencja Szepczyńskiego. Wybija piłkę daleko. wznowią goście na wysokości środka boiska.

33:30
    Obok bramki strzela Kreft. Przy piłce gospodarze.

32:50
    Gol dla AZS-u UG!
    Strzelcem bramki KREFT.

32:50
    Czerwona kartka dla NOGALSKI (KS Futsal Oborniki).

32:50
    Żółtą kartkę otrzymuje WICBERGER (KS Futsal Oborniki).

32:50
    Tym razem strzela Kreft.

32:50
    Kolejny rzut karny dla drużyny gości. Ostatnie minuty są przykładem brzydkiego futbolu.

32:30
    Broni Szepczyński.

32:30
    Żółtą kartkę otrzymuje OSTROWSKI (KS Futsal Oborniki).

32:30

32:00
    Chybił minimalnie obok prawego słupka.

32:00
    Rzut karny przedłużony dla drużyny gości. Szósty faul oborniczan. Ponownie wykona Dominik Depta.

31:40
    Gubią się goście przy rozprowadzaniu ataku.

31:20
    Bardzo agresywnie grają obie drużyny.

30:30
    Obie drużyny grają bardzo ofensywnie przy utrzymaniu wysokiego pressingu.

30:20
    Trzeci faul gości.

29:30
    Szepczyński doskonale zostawił nogę co uchroniło Oborniki przed stratą trzeciej bramki.

29:00
    Strzału technicznego spróbował Wicberger. Próba okazała się niecelna.

29:00
    Drugi faul gości.

28:50
    Dobre wyjście z bramki tym razem Szepczyńskiego. Główką wybijał piłkę.

28:30
    Dobre wyjście z bramki Rafalskiego. Uchronił drużynę przed stratą piątej bramki.

27:30
    Ostatnie minuty określić można jako chaotyczne i nerwowe w wykonaniu obu drużyn.

27:20
    Piąte przewinienie gospodarzy.

27:10
    Niedokładne podanie Depty. Gospodarze przy piłce.

26:20
    Czwarty faul gospodarzy.

26:00

Mikołaj Wicberger.

25:20
    Niedokładnie rozgrywają goście i tracą piłkę w środku boiska.

24:50
    Pierwsze przewinienie gości.

24:30
    Trzecie przewinienie gospodarzy.

24:10
    Mocny strzał Urtnowskiego lecz ponad bramką oborniczan.

23:40
    Zdecydowanie dłużej przy piłce utrzymuje się w ostatnich minutach drużyna przyjezdna.

23:00
    Drugie przewinienie gospodarzy.

22:10
    Strzał Depty z bambra minimalnie niecelny obok lewego słupka Szepczyńskiego.

22:00
    Żółtą kartkę otrzymuje WICBERBER MiKOŁAJ (KS Futsal Oborniki).

21:10
    Strzał z główki Horbacza. Celny lecz zbyt słaby by zaskoczyć bramkarza obornickiego.

20:30
    Agresywna gra obu drużyn na połowie drużyny obornickiej.

20:01

20:00

19:10
    Nieczysto uderza Ostrowski. Piłka po stronie gości.

19:00

Mocny strzał przy lewym słupku.

19:00
    Szósty faul gospodarzy. Rzut karny przedłużony dla gdańszczan.

19:00
    Nieporozumienie gospodarzy.

18:50
    Rzut rożny dla oborniczan.

18:10
    Nieudany rajd Urtnowskiego. Został zatrzymany przez defensywę obornicką.

17:40
    Mikołaj Wicberger przebiegł sprintem całe boisko i uderzył celnie na bramkę gdańszczan. Broni Rafalski.

17:30
    Dobre wyjście Szepczyńskiego. Groźnie robi się w ostatnich minutach pod jego bramką.

16:10
    Strzał z prawej części pola karnego broni Rafalski. Rzut rożny dla oborniczan.

16:00
    Drużynie gości brakuje pomysłu na przeprowadzenie skutecznej akcji.

15:30
    Czwarte przewinienie gości.

15:20
    Drużyna gospodarzy zaczęła przeważać na boisku. Zdecydowanie groźniej jest w ostatnich minutach pod bramką gdańszczan niż pod bramką oborniczan.

15:00
    Chaotyczna gra obu drużyn w środku boiska.

14:20
    Timeout dla drużyny gospodarzy. Aut dla drużyny obornicniej w środku boiska.

14:10
    Strzał Depty zablokowany przez Łeszyka.

13:20
    Zacięta walka obu drużyn w środku boiska.

12:50
    Piąte przewinienie gospodarzy. Jeszcze jeden faul oznaczał będzie rzut karny przedłużony dla drużyny gości.

12:40
    Strzał oddany został ponad bramką.

12:40
    Rzut autowy na wysokości pola karnego oborniczan dla gości.

12:20
    Gospodarze cały czas stwarzają zagrożenie dla gdańskiej bramki.

12:10
    Rafalski broni potężny strzał Mikołaja Wicbergera.

11:40
    Strzał metr od prawego słupka Szepczyńskiego oddał Mikołaj Kreft.

11:30
    Pogubili się w ataku oborniczanie. Piłka po stronie gości.

11:20

11:10
    Drugie przewinienie gości.

10:30
    Kolejny raz broni Szepczyński. Goście przeprowadzają ataki pozycyjne.

09:50

Tym razem trafia drugi Wicberger – Mikołaj. Bramkarz wpuścił piłkę między nogami.

09:20
    Dobrze wyszedł z bramki Szepczyński i po raz kolejny uchronił swoją drużynę przed utratą bramki.

09:10
    Kolejny strzał na bramkę Szepczyńskiego sparowany.

09:00
    Broni teraz Szepczyński. Uderzał Horbacz z pola karnego.

08:20

08:00
    W poprzeczkę trafiają goście.

07:40

07:20
    Doskonałe przejęcie Łeszyka w środku boiska. Podbiegł z piłką i pokusił się o strzał lecz minimalnie chybił.

07:00
    Drugi faul gospodarzy.

06:30
    W słupek trafia teraz Siwecki. Dużo szczęścia mają goście.

06:00
    Ostrowski zmarnował teraz sytuację sam na sam. Biegł z futbolówką od środka boiska i przestrzelił ponad bramką Rafalskiego.

05:40
    Nieporozumienie Szepczyńskiego z Siweckim. Gospodarze łatwo tracą piłkę.

05:10
    Groźny strzał gdańszczan z lewej flanki lecz minimalnie niecelny.

04:30

Piękne uderzenie obok lewego słupka. Trafia WICBERGER TOMASZ.

04:00
    Nerwowy i zacięty fragment gry w środku boiska. Przy piłce nadal gdańszczanie.

03:10
    Uniwersytet Gdański zmienił teraz całą czwórkę. Spokojnie rozgrywają goście w środku boiska.

03:00
    Inicjatywę przejęła teraz drużyna gospodarzy. Przeprowadzają serię groźnych ataków.

02:40
    Piękne podanie Wicbergera za obrońców gdańskich. Laskowski przyjął i potężnie uderzył lecz tylko w poprzeczkę.

02:30
    Depta długo utrzymuje się na prawej flance. Gospodarze wybijają na aut.

01:50
    Prostopadłe podanie Łeszyka przez środek boiska lecz piłkę przejąć gracz drużyny gości.

01:20
    Wysokim pressingiem wyszli goście, którzy nie pozwalają oborniczanom na spokojne rozgrywanie futbolówki.

01:00
    Strzał Laskowskiego wysoko ponad bramką Rafalskiego. Wznowią goście.

00:40

00:30
    Od początku zaczęli przeważać goście. Oddali trzy mocne strzały które kolejno parowane były przez obrońców KS Futsal Oborniki.

00:01
    Rozpoczęła drużyna gospodarzy.

00:01

KS Futsal Oborniki: Szepczyński, Łeszyk, M. Wicberger, Laskowski, Walczak, Gonda, Siwecki, T. Wicberger, Majchrzak, Ostrowski, Adamski, Nogalski

AZS Uniwersytet Gdański: Rafalski, Depta, Poźniak, Horbacz, Urtnowski, Osiński, Kozakiewicz, Friszkemut, Kreft, Musik, Hryniewicz, Pytka

Sędziowie: Tkacz, Dziobko, Baryczkowski.

Finał rozgrywek w Obornikach zapowiada się niezwykle emocjonująco. Czy KS Futsal Oborniki sprawi niespodziankę i zatrzyma rozpędzonego lidera?
    Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo, która ruszy wraz z pierwszym gwizdkiem arbitra w sobotę o godzinie 18:00.

W pierwszym meczu Gdańszczanie zdeklasowali KS Futsal Oborniki wygrywając 9:0. Jednak obecna forma Oborniczan znacznie różni się od tej z poprzedniej rundy. Na pewno Akademikom nie będzie tak łatwo wygrać w Wielkopolsce.

Podopieczni Bartosza Łeszyka postarają się zepsuć humory przyjezdnym. Po dwóch ostatnich meczach i koncertowej grze nikt nie skreśla Oborniczan przed tym starciem.

Goście pod wodzą Wojciecha Pawickiego od początku sezonu zapowiadali walkę o najwyższe cele i szybki powrót do Ekstraklasy. Plan został zrealizowany i po 21 meczach Akademicy mają na koncie imponujący bilans 20 zwycięstw i 1 remisu.

Na końcówkę sezonu zawodnicy z Obornik rozpędzają się. Po dwóch kolejnych zwycięstwach nie zamierzają zwalniać. Przed nami ostatni mecz tego sezonu. Do Wielkopolski przyjeżdża niepokonana drużyna AZS Uniwersytet Gdański.

Mikołaj Gonda

Gole: 5. WICBERGER, 10. WICBERGER, 17. SIWECKI, 26. WICBERGER, 36. OSTROWSKI – 17. KOZAKIEWICZ, 19. DEPTA, 33. KREFT

Kartki:   22. WICBERBER (OBO), 33. LASKOWSKI (OBO), 33. OSTROWSKI (OBO), 33. WICBERGER (OBO)   39. LASKOWSKI (OBO)   33. NOGALSKI (OBO)

AZS UG Gdańsk: Rafalski, Depta, Poźniak, Horbacz, Urtnowski, Osiński, Kozakiewicz, Friszkemut, Kreft, Musik, Hryniewicz, Pytka

Sędziowie: Tkacz, Dziobko, Baryczkowski