Sopot – Ostrów Wielkopolski 78:60 (koniec) | Kutno – Radom 62:64 (koniec)
78:60 (27:14, 48:27, 53:43)
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski
Niedziela 17.04.2016, 17:00Tauron Basket Liga • 29. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Forma sopocian rośnie! Dwie wygrane z rzędu, a ostatnio minimalna porażka z Rosą. O ile ta ze Startem Lublin raczej była spodziewana, o tyle ostatnie zwycięstwo nad Anwilem Włocławek było nie lada sensacja. Drużyna z dołu tabeli pokonała trzeci Anwil!

Tym razem do sopockiej Hali Stulecia wybiera się BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Beniaminek swego czasu był naprawdę wymagającym przeciwnikiem, jednak ostatnio nieco obniżył swoje loty. O ile jeszcze kilka kolejek temu przyjezdni mieli realne szanse na awans do play-off, o tyle teraz są one równe zeru.

Obie drużyny w ostatnich 10 spotkania nie spisały się zbyt dobrze. Sopocianie wygrali jedynie trzykrotnie, a BM Slam jedynie dwa razy. Przyjezdni wygrali u siebie z Energą sprawiając niemałą sensację.

W tym sezonie te obie drużyny zmierzyły się ze sobą raz. W Ostrowiu Wielkopolskim gospodarze okazali się nieco lepsi. Wygrali 70:64 i potwierdzili wówczas aspiracje do ósemki.

A kto w tym pojedynku okaże się lepszy? Na transmisję live zapraszamy od 17:00!

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

00:39
    Gospodarze tracą w ataku na początek tego spotkania. Szybka kontra sopocian i z półdystansu za dwa skutecznie Majok! (2:0)

01:00
    Do tego strata przyjezdnych w kolejnej akcji i jeszcze jedna szansa Trefla na punkty po kontrze. (2:0)

01:12
    I w kontrze z półdystansu trafia Śmigielski! (4:0)

01:12
    Do tego Śmigielski raz celnie z linii rzutów wolnych. (5:0)

01:50
    W kolejnej kontrze Kolenda popisuje się efektownym wsadem. (7:0)

02:20
    Pierwsze punkty przyjezdnych! Z dystansu za trzy celnie Nikołow! (7:3)

03:00
    Tym razem z dalekiego dystansu próbuje Ireland i także trafia za trzy! (10:3)

03:05
    Millage faulowany trafia raz z linii rzutów wolnych. (10:4)

05:15
    Sporo chaosu w ostatnim czasie z obu stron. Dużo strat i niecelnych zagrań. W końcu podanie do Irelanda w kontrze, który spod kosza celnie za dwa. (12:4)

05:40
    Przyjezdni niezbyt dobrze grają w tym spotkani. Kolejny nietrafiony rzut z ich strony! (12:4)

06:02
    Sopocianie wykorzystują nieporadność rywali. Kontrują i rozgrywają ponownie do Irelanda, który nie myli się! (14:4)

06:16
    W odpowiedzi Wangmene celnie za dwa! (14:6)

06:30
    Tak samo Śmigielski skutecznie w kolejnej akcji. (16:6)

06:50
    A teraz faulowany przy rzucie Millage i dwa osobiste dla niego. (16:6)

06:50
    I ten dwa razy trafia do kosza! (16:8)

07:08
    Kulka celnie za dwa z półdystansu! (18:8)

07:38
    Strata sopocian i w kontrze BM Slam. Faulowany przy rzucie Zębski i dwa osobiste. (18:8)

07:38
    I ten jedynie raz trafia! (18:9)

07:52
    Śmigielski w odpowiedzi trafia za trzy! Jak na razie świetny mecz Piotrka! (21:9)

08:06
    Z drugiej strony za dwa spod kosza Millage! (21:11)

08:06
    Do tego raz trafia z linii rzutów wolnych! (21:12)

08:20
    Co za mecz Śmigielskiego! Kolejna próba za trzy i kolejna trafiona! (24:12)

08:49
    Jeszcze raz w kontrze gospodarze, jednak tym razem pod koszem zablokowany Śmigielski. (24:12)

09:08
    Ale kilka chwil później Bilinovac za trzy z dystansu i czas dla szkoleniowca przyjezdnych! (27:12)

09:43
    Strata przyjezdnych w ataku. Szybka kontra gospodarzy, ale Ci dwukrotnie nie trafiają do kosza! W końcu do piłki dopada Śmigielski, ale i on się myli! (27:12)

09:55
    Faulowany Millage celnie dwa razy z linii rzutów wolnych. (27:14)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (27:14)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (27:14)

10:20
    Przyjezdni rozpoczynają drugą kwartę od niecelnego rzutu z półdystansu! (27:14)

10:57
    Ale za to sopocianie tracą. Kontra BM Slam, jednak niecelne podanie do przodu! (27:14)

11:24
    Dwa niecelne rzuty gospodarzy w ataku! Szybka kontra przyjezdnych, jednak faul ofensywny! (27:14)

11:45
    Ale Trefl w tej kwarcie także się sporo myli! Najpierw niecelny rzut, a potem po zbiórce strata wskutek niecelnego podania! (27:14)

12:21
    Delaney otwiera wynik tej kwarty! Efektowny wsad i dwa oczka! (27:16)

12:29
    Ależ odpowiedź gospodarzy! Za trzy celnie Bilinovac! (30:16)

13:00
    Do tego po kontrze Trefl dokłada kolejne dwa oczka! Teraz to Motylewski znajduje drogę do kosza! (32:16)

13:19
    Faulowany przy rzucie Delaney. Dwa osobiste dla niego. (32:16)

13:19
    I ten dwa razy trafia! (32:18)

13:55
    Za to gospodarze ponownie się mylą! Ireland nie trafia z półdystansu! (32:18)

14:05
    Faulowany Żurawski raz trafia z linii rzutów wolnych. (32:19)

14:51
    Strata sopocian w ataku i od razu o czas prosi szkoleniowiec gospodarzy! (32:19)

15:05
    Po przerwie goście nie trafiają z dystansu za trzy i tracą! (32:19)

15:28
    Kulka dwa razy trafia z linii rzutów wolnych. (34:19)

15:45
    Do tego w kontrze Ireland celnie za trzy! Sopocianie grają dziś naprawdę nieźle! (37:19)

16:26
    A teraz spod kosza za dwa Bilinovac! (39:19)

16:40
    A przyjezdni mylą się na potęgę! Kolejna strata wskutek niecelnego rzutu! (39:19)

16:57
    I efektowny wsad Majoka! Od razu czas dla przyjezdnych! (41:19)

17:25
    Ochońko celnie z półdystansu za dwa! (41:21)

17:52
    Jeszcze jedna kontra Slam i spod kosza trafia ponownie Ochońko! (41:23)

18:25
    W kolejnej kontrze faulowany Wangmene i dwa osobiste! (41:23)

18:25
    Ten jednak daw razy nie trafia! (41:23)

18:38
    Za to Śmigielski dwa razy trafia z linii osobistych! (43:23)

18:45
    Ochońko jeszcze raz trafia spod kosza za dwa! (43:25)

19:00
    A gospodarze ponownie tracą w ataku! (43:25)

19:05
    Millage dwa razy celnie z linii rzutów wolnych i czas dla gospodarzy! (43:27)

19:27
    Po przerwie Ireland trafia za dwa z półdystansu! (45:27)

19:59
    Jeszcze na koniec kwarty z dystansu za trzy trafia Ireland! (48:27)

20:00
    Druga kwarta skończona. (48:27)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (48:27)

21:45
    Sporo niecelnych rzutów na początek tej trzeciej kwarty. Jak na razie bez punktów. (48:27)

22:02
    Goście w końcu trafiają za dwa! (48:29)

22:02
    Do tego Nikołow raz celnie z linii rzutów wolnych! (48:30)

22:40
    A gospodarze dalej się mylą! Już prawie trzy minuty tej kwarty, a oni bez punktów. (48:30)

23:35
    Wangame celnie za dwa i o czas prosi szkoleniowiec gospodarzy! (48:32)

23:40
    Po przerwie Śmigielski trafia za dwa z faulem! (50:32)

23:40
    Do tego raz celnie z linii rzutów wolnych! (51:32)

24:37
    Jak na razie sporo błędów w tej kwarcie. Zarówno gospodarze jak i goście mają dużo problemów by trafić do kosza. (51:32)

25:05
    Ale teraz Nikołow spod kosza za dwa! (51:34)

25:50
    Goście odrabiają! Kolejna kontra i za trzy tym razem Nikołow! (51:37)

26:15
    Do tego Millage skutecznie za dwa! Gospodarze stoją! (51:39)

27:03
    Faulowany Majok przy rzucie i dwa osobiste dla niego. (51:39)

27:03
    Ten nie trafia ani razu do kosza! (51:39)

27:27
    I w kontrze skutecznie Wangmene! Cóż za pogoń przyjezdnych! (51:41)

27:45
    Sopocianie się odblokowali i Dzierżak z półdystansu za dwa! (53:41)

28:33
    Od razu w odpowiedzi Ochońko za dwa z dystansu! Przyjezdni nie odpuszczą tak szybko! (53:43)

29:10
    A sopocianie stoją! Kolejna strata w ataku i szansa rywali na zmniejszenie przewagi! (53:43)

29:20
    Faulowany Wangmene nie trafia dwa razy z linii rzutów wolnych! (53:43)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (53:43)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (53:43)

30:40
    Sopocianie rozpoczynają kolejną kwartę od celnego rzutu spod kosa Śmigielskiego! (55:43)

31:15
    Rywale za to dwukrotnie źle w ataku i szansa dla gospodarzy na powiększenie przewagi! (55:43)

31:20
    Jeszcze raz Śmigielski spod kosza! Trafia za dwa z faulem i dodatkowy osobisty. (57:43)

31:20
    Ten osobisty także trafiony! (58:43)

31:53
    A przyjezdni znów mylą się w ataku! Sytuacja w tym spotkaniu zmienia się jak w kalejdoskopie! (58:43)

32:10
    Za to Trefl trafia! Stefański za dwa z półdystansu! (60:43)

32:19
    Faulowany Nikołow dwa razy nie trafia z linii rzutów wolnych! (60:43)

32:45
    Trefl odskakuje chyba na dobre! Za trzy z dystansu trafia Dutkiewicz! (63:43)

33:00
    Strata przyjezdnych! Od razu szansa na powiększenie przewagi dla zawodników z Sopotu, jednak Śmigielski zablokowany! (63:43)

33:20
    Pierwsze punkty w tej kwarcie dla BM Slam! Dwa osobiste celne w wykonaniu Millage'a! (63:45)

33:35
    Ireland odpowiada i także trafia za dwa! (65:45)

33:37
    Do tego raz celnie z linii rzutów wolnych. (66:45)

33:46
    W odpowiedzi Ochońko dostaje piłkę pod koszem i trafia! (66:47)

34:15
    A teraz po kontrze skutecznie Wangmene! Chyba już za późno na odrabianie strat... (66:49)

35:05
    Jeszcze przerwa dla gości! (66:49)

35:27
    Majok zbiera po niecelnym rzucie kolegi i dobija! Trafia za dwa! (68:49)

35:40
    W odpowiedzi spod kosza udanie trafia Ochońko! (68:51)

36:10
    Błyskawiczna odpowiedź sopocian i za dwa Ireland! (70:51)

36:55
    Ale teraz błąd 24 sekund po stronie przyjezdnych i strata! (70:51)

37:10
    A teraz w kontrze Ireland trafia za trzy! Niesamowicie gra ten zawodnik! (73:51)

37:35
    Faulowany Suliński nie trafia dwa razy z linii rzutów wolnych. Tu już chyba pozamiatane! (73:51)

37:40
    Ajjj strata sopocian przy próbie szybkiego ataku! Przewaga jednak jest chyba wystarczająca. (73:51)

37:48
    Millage raz celnie z linii rzutów wolnych. (73:52)

37:54
    Do tego ten sam zawodnik w kontrze spod kosza za dwa i z faulem. Dodatkowy osobisty. (73:54)

37:54
    Ten osobisty także trafiony. (73:55)

38:13
    Faulowany Niedźwiedzki raz celnie z linii rzutów wolnych. (73:56)

38:36
    W kolejnej kontrze za trzy celnie Suliński i o czas prosi szkoleniowiec gospodarzy! (73:59)

38:49
    Po przerwie Stefanik fauluje w ataku i traci! Tu chyba jednak już pozamiatane! (73:59)