6:0 (2:0)
Bologna FC 1909
Wtorek 19.04.2016, 20:45 • San Paolo, Neapol • Włoska Serie A • Runda 34

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (22:49:18)

Różnica klas była aż nadto widoczna. Napoli dzisiaj było nad wyraz skuteczne bo niedużo mieliśmy dobrych okazji niewykorzystanych przez ten zespół. Z taka formą drugie miejsce z pewnością obroni

90
    89. David López (NEA) - 6:0

89
    Gol dla Napoli!

Rozklepana defensywa gości i w efekcie znokautowana jest Bologna! Kapitalne podanie w pole karne dostał DAVID LÓPEZ i nieco szczęśliwie wykorzystał sytuację sam na sam! Najpierw wybronił jakoś jego strzał Mirante, ale piłka trafiła w Hiszpana i wpadła do siatki!
    88. Dries Mertens (NEA) - 5:0

88

Nie doczekał się hat-tricka Gabbiadini, za to udało się i to w świetnym stylu DRIESOWI MERTENSOWI! Kapitalne uderzenie Belga prawą nogą pod poprzeczkę sprzed pola karnego. To zdecydowanie najładniejsza bramka meczu!

86
    Uderzenie Jorginho z dystansu z dala minęło bramkę strzeżoną przez Mirante

84
    Azzurri spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska, mecz już jest rostrzygnięty

83
    Zmiana w Bologni: z boiska schodzi Amadou Diawara, na boisku pojawia się Godfred Donsah

81
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Marek Hamšík, na boisku pojawia się David López
    80. Dries Mertens (NEA) - 4:0

80

DRIES MERTENS trafia po raz drugi! Dostał dobre podanie od El Kaddouriego, znalazł się w sytuacji sam na sam i posłał mocne płaskie uderzenie w krótki róg!

78
    Insigne zdecydował się na uderzenie z woleja z linii pola karnego! Było ono celne, ale jednak nie na tyle precyzyjne by zaskoczyć Mirante

77
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi José Callejón, na boisku pojawia się Omar El Kaddouri

75
    Kwadrans do końca spotkania, nie wydaje się by mogło się tu jeszcze wydarzyć coś niespodziewanego

74
    Żółta kartka dla Albiola

73
    Zmiana w Napoli: z boiska schodzi Manolo Gabbiadini, na boisku pojawia się Lorenzo Insigne

71
    Skutecznie powstrzymany szarżujący po prawej stronie Gabbiadini, dalej przy piłce Azzurri

69
    Szybko odpowiada Napoli, znów piłka trafiła na lewą stronę pola karnego do Mertensa, tym razem jego uderzenie nie było zbyt precyzyjne

68
    Kolejna akcja przyjezdnych prawym skrzydłem niczego nie przyniosła. Od bramki wznawia Reina

67
    Goście ruszyli teraz prawą flanką, jednak ich zapędy bardzo dobrze zastopował Koulibaly

65
    Ofsajd po akcji Napoli lewą flanką

63
    Nic nie wyszło po kolejnym rzucie rożnym wykonywanym przez Jorginho

62
    Napoli może być już pewne swego w tym meczu, rozgrywa piłkę na połowie przeciwnika

60
    Zmiana w Bologni: z boiska schodzi Robert Acquafresca, na boisku pojawia się Sergio Floccari

60
    Zmiana w drużynie Bologni: z boiska schodzi Emanuele Giaccherini, na boisku pojawia się Anthony Mounier
    58. Dries Mertens (NEA) - 3:0

58

DRIES MERTENS zabawił się z obrońcami na lewej stronie pola karnego, następnie zdecydował się na plasowany strzał, a piłka wpada do bramki między nogami Mirante!

57
    Spalonym zakończyła się akcja miejscowych, choć na powtórkach nie bardzo go widać

56
    Udane piąstkowanie Mirante po dośrodkowaniu z narożnika Jorginho. Dalej przy piłce Azzurri

55
    Kontra Napoli i po dośrodkowaniu Ghoulama Rossetini wybija piłkę na korner

54
    Najlepsza w tym spotkaniu okazja dla gości! Wywalczona piłka na lewej flance, wycofanie na piętnasty metr do Brighiego, który będąc niekrytym uderzył nad bramką!

52
    Diawara ukarany za faul na Jorginho

51
    Mertens wywalczył rzut wolny na połowie rywala, do bramki spora odległość, dlatego futbolówka została krótko rozegrana

49
    Rzut rożny dla Bologni. Giaccherini wrzuca piłkę na bliższy słupek, wybija ją jeden z obrońców Azzurrich

48
    Atak gości lewym skrzydłem szybko powstrzymany, Napoli rozgrywa piłkę na swojej połowie

46
    Bez zmian w obu klubach

46

Do przerwy po spokojnych 45 minutach na zasłużonym prowadzeniu znajdują się Azzurri po dwóch trafieniach Gabbiadiniego. Nie wydaje się by Bologna miała szansę dziś wywieźć choć punkt z Neapolu

45+1

45+1
    Korner dla gospodarzy. Dośrodkowanie Jorginho, futbolówka jest wybita z pola karnego

45
    Minuta doliczona przez arbitra

43
    Bologna spróbowała się przedostać lewym skrzydłem, jednak miejsca na rozegranie akcji tam za bardzo nie było i ponownie piłka jest w środku pola

41
    Strzał z dystansu Mertensa, ale dokładnie w to miejsce gdzie stał Mirante. Pewna interwencja

40
    Azzurri niemal nie oddają piłki rywalowi, nie widać specjalnie atutów po stronie gości

38
    Ładna akcja prawym skrzydłem gospodarzy, piłka na koniec wycofana na trzynasty metr do Gabbiadiniego, ten obrócił się i uderzył – niedużo nad bramką!

37
    Mbaye ukarany za faul
    Manolo Gabbiadini (NEA) - 2:0

35

Pewnym egzekutorem rzutu karnego MANOLO GABBIADINI! Płaskie uderzenie w lewą stronę bramki, golkiper gości rzucił się w prawo!
    Kosztowny faul Constanta

34
    Jedna z nielicznych w ostatnim czasie akcji gospodarzy i mamy rzut karny! Callejon faulowany przez Constanta!

32
    Tempo spotkania nie jest zbyt szybkie, Napoli sprawia wrażenie zadowolonego z prowadzenia i nie za bardzo śpieszy się z kolejnymi atakami

30
    Ponownie walczył o piłkę Gabbiadini, tym razem jednak Rossetini popisał się pewną interwencją

28
    Rossettini ryzykownie krótko zgrał piłkę głową do swojego bramkarza, blisko był tam Gabbiadini

27
    Ponownie widzimy przy futbolówce Bolognę, ale akcja na lewej stronie boiska kończy się nieudaną próbą wymuszenia rzutu wolnego

25
    Nie udało się rozegrać miejscowym akcji na lewej flance, od autu wznawia Bologna

23
    Centra Zunigi na dalszy słupek, jest potem zgranie do środka i to by było na tyle. Obrońcy Napoli nie pozwolili na żadne uderzenie

22
    Gościom udało się wywalczyć rzut rożny. Może coś uda im się stworzyć ze stałego fragmentu gry

21
    Słabe uderzenie z dystansu Gabbiadiniego, spokojnie chwycił piłkę Mirante

20
    Napoli w końcu odzyskało kontrolę nad futbolówką i rozgrywa ją na własnej połowie

18
    Kolejne dwa rzuty rożne dla Napoli niewiele przyniosły, przy piłce teraz goście

17
    Ładna centra z narożnika Jorginho, uderzenie Albiola pod poprzeczkę, broni Mirante!

17
    Hamsik znalazł się polu karnym, mimo małych problemów z przyjęciem zdołał uderzyć, a piłka po palcach Mirante wychodzi poza plac gry!

13
    Bologna jak na razie bezradna, widać, że w ostatnim czasie tej drużynie się nie wiedzie
    Manolo Gabbiadini (NEA) - 1:0

10

Kapitalne podanie Mertensa w pole karne, dobrze wyszedł do piłki MANOLO GABBIADINI i w sytuacji sam na sam uderzył w dalszy róg!

9
    Nic się nie zmianie na murawie, cały czas przy futbolówce utrzymują się Azzurri

7
    Na ofsajdzie znalazł się Ghoulam

5
    Pressing Azzurrich pozwala im szybko odzyskiwać piłkę, Bologna zamknięta na swojej połowie
    Okazja Hamsika

4
    Tak jak można było się spodziewać od początku inicjatywa jest po stronie gospodarzy. Hamsik ładnie uderzył sprzed pola karnego, ale odbija piłkę na róg Mirante!

2
    Pierwszy korner dla Napoli. Dośrodkowanie Jorginho niczego ciekawego nie przyniosło

1
    Setny występ Albiola w Serie A!

Już niedługo początek spotkania!
    Graficzne przedstawienie obu jedenastek

Na relację z tego spotkania zapraszam na godzinę 20:45. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!

Bologna w poprzedniej kolejce przegrała na własnym obiekcie z Torino 0:1. Decydująca o porażce bramkę straciła w... trzeciej minucie doliczonego czasu gry. To był już ósmy z rzędu mecz bez wygranej tej ekipy. Co więcej w tym czasie Bologna zdobyła tylko dwa gole!

Goście mają zupełnie inne cele. Aktualnie plasują się na czternastej lokacie w tabeli i wciąż nie mogą być pewni utrzymania. Co prawda sytuacja nie jest najgorsza, bowiem na osiemnastym Frosinone przewaga wynosi 7 punktów, ale patrząc na ostatnią dyspozycję Bologni to nie jest ona zbyt najlepsza
    Przygotowania gospodarzy do starcia z Bologną

Napoli ostatnio w hicie kolejki przegrało na San Siro z Interem Mediolan 0:2. To druga porażka Azzurrich w ostatnich trzech kolejkach. Swoje robi fakt zawieszenia Gonzalo Higuaina, którego zabraknie także w tym starciu i w następnym arcyważnym z Romą. To efekt kary po porażce w Udine, gdzie Argentyńczyk naruszył nietykalność sędziego protestując po zobaczeniu żółtej kartki, która oznaczała jego pauzę w kolejnym meczu. Zatem zamiast jednego załatwił sobie cztery przerwy

Azzurri mają już coraz mniejsze szanse na zdobycie upragnionego tytułu mistrzowskiego. Na pięć kolejek przed końcem strata do liderującego Juventusu to już 9 punktów. Wydaje się, że powinni się skupić na spokojnym dowiezieniu drugiej lokaty. Nad trzecią Romą mają przewagę 5 oczek a nad kolejnym Interem już 9, więc gry w Lidze Mistrzów mogą być pewni

Serdecznie zapraszam na relację z włoskiej serie A. SSC Napoli vs Bologna FC. To już 34 kolejka!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Jarosław Kowalski

Gole: 10. Gabbiadini, 35. Gabbiadini (kar.), 58. D. Mertens, 80. D. Mertens, 88. D. Mertens, 89. David López

Kartki:   74. Albiol (NEA) – 37. Mbaye (BLG), 52. Diawara (BLG)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 13:0. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 4:0. Foule: 13:8.
    SSC Napoli: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Jorginho, Hamšík (C) (81. David López) – Callejón (77. El Kaddouri), Gabbiadini (73. L. Insigne), D. Mertens.
    Zmiany: Rafael, Gabriel – Strinić, Regini, Valdifiori, Ch. Maggio, L. Insigne, Chiricheş, David López, El Kaddouri, Grassi, Chalobah.

Bologna FC 1909: Mirante – Mbaye, Oikonomou, Rossettini (C), Constant – Taïder, Diawara (83. Donsah), Brighi – Zúñiga, Acquafresca (60. Floccari), Giaccherini (60. Mounier).
    Zmiany: Stojanović, A. Da Costa – Krafth, Crisetig, Pulgar, Brienza, Masina, Ferrari, Mounier, Gastaldello, Donsah, Floccari.

Główny: Andrea Gervasoni
    Liniowi: Filippo Meli, Salvatore Longo
    Techniczny: Matteo Passeri