62:56 (12:13, 32:26, 49:40) Serie: 2:2
Wisła Can-Pack Kraków
Czwartek 21.04.2016, 18:30Basket Liga Kobiet - play-off • Półfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Krakowianki dosyć sensacyjnie przegrały jedno ze spotkań we własnej hali. Potem jednak przyjechały do Wrocławia zmobilizowane i znów zwyciężyły. Na trudnym terenie, nie bez problemu, wygrały w stosunku 77:67.

W ostatnim czasie krakowianki nie dominują tak w rozgrywkach ligowych jak kiedyś. Po raz pierwszy od dawna nie skończyły sezonu na pierwszym miejscu. Zostały wyprzedzone przez Artego, co było niemałą sensacją.

W sezonie zasadniczym te dwie drużyny spotkały się ze sobą dwukrotnie. do tego doszło jedno spotkanie w Pucharze Polski. Co ciekawe to Ślęza dwukrotnie wygrała, a drużyna Wisły jedynie raz. Mimo to, przyjezdne są faworytkami tego pojedynku!

Oprócz środowego spotkania, w półfinale te dwie drużyny rozegrały dwa mecze. W Krakowie najpierw to gospodynie były minimalnie lepsze. Wygrana w stosunku 65:63 nie mogła napawać optymizmem. W drugim spotkaniu krakowianki zdobyły taką samą liczbę oczek, jednak to rywali wygrały w stosunku 71:65.

A kto w tym spotkaniu okaże się lepszy? I czy krakowianki awansują do finału gdzie już czeka Artego? Na transmisję live zapraszam od 18:30!

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

00:20
    Dwa oczka na początek tego spotkania Sulciute! Wpada pod kosz i trafia. (2:0)

00:41
    A z drugiej strony nietrafiony rzut przyjezdnych z dystansu! (2:0)

00:48
    Kaczmarczyk w kontrze także skutecznie za dwa. (4:0)

01:29
    Ale znów krakowianki mylą się w ataku i to dwukrotnie! (4:0)

01:52
    Ślęza jak na razie bardzo skuteczna! Teraz Kastanek z półdystansu za dwa. (6:0)

02:11
    Ouvina dwa razy trafia z linii rzutów wolnych! (6:2)

02:30
    Kolejna kontra krakowianek, ale te jeszcze raz źle w ataku! (6:2)

03:38
    Sporo niepotrzebnych błędów w drużynie gości. Jak dotąd Wiślaczki nie trafiły z gry! (6:2)

03:57
    Ale jest kontra i Żurowska-Cegielska udanie za dwa! (6:4)

04:45
    W odpowiedzi skutecznie Krężel z półdystansu. (8:4)

04:59
    Żurowska skutecznie spod kosza za dwa! (8:6)

06:38
    Jeszcze w kontrze Stallworth skutecznie z półdystansu! (8:8)

07:00
    Sulciute także za dwa z dystansu! (10:8)

08:19
    Bardzo dużo niecelnych rzutów. Widać nerwowość po obu stronach. (10:8)

08:51
    Kolejna strata Ślęzy! Coś niesamowitego co się tutaj dzieje! (10:8)

09:00
    Nicholls dwa razy trafia z linii rzutów wolnych. (10:10)

09:19
    Zoll odpowiada i trafia z półdystansu za dwa! (12:10)

09:47
    Jest za to trójka Ouviny i to przyjezdne wychodzą na prowadzenie! (12:13)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (12:13)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (12:13)

10:56
    Od trójki kolejną kwartę rozpoczyna Szott! (12:16)

11:30
    Wrocławianki coraz bardziej się mylą! Kolejna strata w ataku! (12:16)

12:12
    Jeszcze raz w kontrze przyjezdne i za dwa trafia Ziętara! (12:18)

12:38
    Są pierwsze punkty gospodyń w tej kwarcie! Trafia z dystansu Krężel! (15:18)

13:00
    Ouvina dwa razy trafia z linii rzutów wolnych! (15:20)

13:20
    I kolejna strata gospodyń w ataku! Sporo niedokładności w tej drugiej kwarcie z ich strony! (15:20)

13:40
    Ouvina w kontrze skutecznie za dwa i od razu czas dla Ślęzy! (15:22)

14:10
    Po przerwie kolejna strata gospodyń. Próba odpowiedzi ze strony rywalek, jednak i one się mylą. (15:22)

14:40
    Za to Kaczmarczyk trafia za dwa z dystansu! (17:22)

14:52
    Turner wpada pod kosz z drugiej strony i trafia! (17:24)

15:12
    Strata Śnieżek wskutek niecelnego podania. Rozegranie w kontrze ponownie do Turner, a ta za dwa! (17:26)

15:35
    Jeszcze raz niecelne podanie Śnieżek! Kontra rywalek, ale i przyjezdne źle! (17:26)

15:36
    Krężel w odpowiedzi i trafia za dwa! (19:26)

16:12
    Jeszcze w kontrze Kaczmarczyk i od razu o czas prosi szkoleniowiec przyjezdnych! (21:26)

16:19
    A po przerwie strata krakowianek! Faul ofensywny! (21:26)

16:55
    Jak na razie bardzo źle grają obie drużyny. Sporo nieudanych zagrań i rzutów. (21:26)

17:16
    Zoll spod kosza trafia za dwa i znów jesteśmy blisko remisu! (23:26)

17:38
    A przyjezdne tracą w ataku wskutek niecelnego zagrania! (23:26)

17:58
    I Sulciute w kontrze trafia za dwa! Kolejny czas dla przyjezdnych! (25:26)

18:27
    A po przerwie krakowianki znów nie trafiają w ataku! Coś niesamowitego! (25:26)

18:33
    Krężel dwa razy trafia z linii rzutów wolnych i gospodynie wracają na prowadzenie! (27:26)

19:05
    Kolejne dwa osobiste Krężel! Znów trafia! (29:26)

19:10
    Od blisko czterech minut przyjezdne nie mogą trafić! Kolejna strata wskutek niecelnego podania! (29:26)

19:25
    Za to gospodynie wykorzystują szansę i Kastanek z dystansu za trzy! 15:0 w ostatnich 4 minutach! (32:26)

20:00
    Druga kwarta skończona. (32:26)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (32:26)

20:22
    Gospodynie kontynuują serię! Kaczmarczyk kolejny raz za dwa! (34:26)

20:40
    Ouvina w odpowiedzi i trafia za dwa! (34:28)

21:05
    Tak samo skutecznie z dystansu Sulciute! (36:28)

21:40
    Ależ mecz! Kolejna strata przyjezdnych. Kontra zawodniczek gospodyń i trafia Kaczmarczyk z dystansu za trzy! (39:28)

22:00
    Ponownie tracą krakowianki, jednak rywalki tym razem nie wykorzystują szansy! (39:28)

22:44
    Jeszcze jedna strata zawodniczek z Krakowa. Próba odpowiedzi Ślęzy, jednak rzut nietrafiony! (39:28)

23:27
    Ale teraz skutecznie z półdystansu celnie Stallworth! (39:30)

24:05
    Faul w ataku zawodniczek gospodyń, jednak rywalki nie trafiają w kontrze! (39:30)

24:25
    I jest Sulciute! Trafia z półdystansu za dwa! (41:30)

25:15
    Kolejna dwa oczka przyjezdnych! Znów trafia Stallworth! (41:32)

25:27
    Odpowiedź wrocławianek i dwa punkty Krężel! (43:32)

25:54
    Kolejny raz w kontrze gospodynie i jeszcze raz Kaczmarczyk trafia za dwa! (45:32)

25:54
    Do tego raz celnie z linii rzutów wolnych! (46:32)

26:07
    Faul techniczny i Zoll raz celnie z linii rzutów wolnych. (47:32)

26:27
    Krakowianki chyba nie chcą zagrać w finale. Kolejna strata w ataku! (47:32)

26:50
    Ziętara dwa razy skutecznie z linii rzutów wolnych. (47:34)

27:09
    Shegog także skutecznie w kontrze! Ależ ta Ślęza dziś gra! (49:34)

27:20
    Ale jest za to teraz trójka Turner! (49:37)

28:02
    W kolejnej akcji Stallworth celnie z linii rzutów wolnych. (49:38)

29:00
    Krakowianki nie mogą trafić w kontrze. Próba rywalek, ale i one źle! (49:38)

29:38
    I teraz Ziętara skutecznie z półdystansu! (49:40)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (49:40)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (49:40)

30:37
    Niedokładności ciąg dalszy! Od początku czwartej kwarty na zmianę mylą się koszykarki obu drużyn. (49:40)

31:10
    Ouvina otwiera wynik tej czwartej kwarty! Daje sygnał do ataku! (49:42)

31:47
    Jeszcze w kontrze celnie Nicholls i czas dla szkoleniowca Ślęzy! (49:44)

32:27
    Po przerwie na zmianę mylą się obie drużyny. Ani Ślęza ani Wisła chyba nie chce wygrać tego spotkania... (49:44)

33:40
    Najpierw dwa oczka Nicholls, a potem w odpowiedzi celnie Kastanek! Oj będą emocje! (52:46)

33:55
    Krakowianki mylą się w kolejnej akcji! Tylko czy Ślęza wykorzysta szansę? (52:46)

35:16
    Za dwa trafia Zoll! Oj może być naprawdę ciekawie! (54:46)

35:16
    Nicholls dwa razy trafia z linii rzutów wolnych! (54:48)

35:36
    W odpowiedzi skutecznie Sulciute za dwa! (56:48)

35:56
    Kontra rywalek i tracą w ataku! Czas dla szkoleniowca przyjezdnych! (56:48)

36:25
    Nicholls raz celnie z linii rzutów wolnych! (56:49)

36:50
    Teraz za dwa z faulem celnie Turner! Jeden osobisty gratis! (56:51)

36:50
    Ten osobisty także trafiony! (56:52)

37:20
    Jeszcze w kontrze za dwa spod kosza Turner! O czas prosi szkoleniowiec Ślęzy! (56:54)

37:38
    Gospodynie kolejny raz nie trafiają do kosza! Strata! (56:54)

38:16
    W kolejnej kontrze skutecznie Kastanek! Dwa oczka! (58:54)

39:02
    Do tego teraz Zoll raz celnie z linii rzutów wolnych. (59:54)

39:15
    Turner z drugiej strony także celnie z linii rzutów wolnych! Z tym, że ona za dwa! (59:56)

39:42
    W odpowiedzi Kaczmarczyk skutecznie za dwa! Czas dla przyjezdnych. (61:56)

39:55
    Jeszcze Kastanek skutecznie z linii rzutów wolnych! (62:56)

Koniec meczu. (62:56)

Kolejne bardzo wyrównane spotkanie! Znów mamy remis w dwumeczu i o tym kto zagra w finale zadecyduje niedzielne, piąte spotkanie! Może być naprawdę sporo emocji! (20:13:40)

Piotr Grabowski

1 KS Ślęza Wrocław: 4. Sklepowicz, 5. Zoll, 9. Mistygacz, 10. Krężel, 11. Tyszkiewicz, 12. Kaczmarczyk, 13. Czarnecka, 14. Sulčiute, 15. Leciejewska, 20. Shegog, 23. Kastanek, 25. Śnieżek
    Wisła Can-Pack Kraków: 4. Nicholls, 5. Ouviña, 6. Wilk, 7. Ziętara, 8. Żurowska-Cegielska, 11. Szott-Hejmej, 14. Stallworth, 21. M. Puter, 22. Turner, 25. Misiuk
    KWarty: 12:13, 20:13, 17:14, 13:16