Japonia – Słowenia 1:7 (koniec) | Włochy – Polska 3:1 (koniec) | Korea Płd. – Austria 2:3 (0:1 po rz. karnych)
Włochy
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Polska
Sobota 23.04.2016, 16:30 • Spodek, Katowice, Polska • Mistrzostwa Świata Dywizji 1A • 1. runda

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na Lajfy.com! (18:38:44)

Koniec meczu. Reprezentacja Polski podobnie jak przed rokiem na inagurację Mistrzostw Świata przegrywa z reprezentacją Włoch 1:3. Z pewnością liczymy na lepszą grę Polaków w następnych spotkaniach.

59:58
    Gol dla Włoch!
    Strzelcem bramki TOMAS LARKIN.

GOL! TOMAS LARKIN strzałem do pustej bramki ustala wynik dzisiejszego spotkania.

59:05
    Pusta bramka reprezentacji Polski.

59:00
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry rozpoczęta.

58:20
    Seria uderzeń Biało-Czerwonych na bramkę Włoch. Żadne z nich nie okazało się jednak skuteczne.

57:38
    Uwolnienie po stronie włoskiej. Wznowienie gry pod bramką Bernarda. Ostatnie szanse na zdobycie wyrównującego gola.

56:05
    Ogromne zamieszanie pod włoską bramką! Polacy byli teraz o krok od zdobycia wyrównującego trafienia!

55:30
    Malasiński strzela z nadgarstka – uderzenie zablokowane.

54:35
    Włosi rozgrywają gumę w tercji obronnej Polaków. Italia powoli gra na czas.

53:10
    Kolejne uwolnienie po stronie reprezentacji Polski.

52:15
    Dobry strzał ze strony Pasiuta! Coraz groźniejsze akcje konstruują Polacy, ale do końca meczu coraz mniej czasu.

51:39
    Indywidualna akcja Dziubińskiego zakończona strzałem z najbliższej odległości. Broni Bernard.

50:49
    Uderzenie Pociechy spod niebieskiej zablokowane tuż przed bramką Bernarda.

49:39
    Polska na lodzie w pełnym zestawieniu. Biało-Czerwoni musza teraz ruszyć do ofensywy!

48:10
    Guma wybita daleko pod bramkę Bernarda.

47:39
    Kara dla Polska (Bepierszcz – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

46:40
    Niezła akcja drugiej formacji ofensywnej Biało-Czerwonych, ale zabrakło dobrego wykończenia.

45:20
    Polacy kontrolują grę w ostatnich minutach, ale nie mają zbytnio pomysłu na świetnie spisującą się włoską defensywę.

44:34
    Kruczek wjechał do tercji ataku i oddał niezły strzał. Dobrze broni jednak Barnard.

43:10
    Łopuski zagrał gumę zza bramki do Chmielewskiego, ale ten nie odnalazł się w całej sytuacji.

42:20
    Głośny doping polskich kibiców. Polacy jednak w tej tercji nie zagrozili jeszcze bramce Bernarda.

41:12
    Polacy próbują atakować, ale jak na razie nie mogą sobie poradzić z wprowadzeniem gumy do tercji ataku.

40:07
    Polska rozpoczyna tą tercję od uwolnienia.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Polaków.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 18:10.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry w Katowicach Polacy wciąż przegrywają jedną bramką – 1:2.

40:00
    Druga tercja skończona.
    39:00 Zamieszanie pod bramką reprezentacji Włoch

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji dzisiejszego spotkania.

38:30
    Gorąco pod bramką Włoch, ale świetnie zachował się w swojej świątyni Bernard.

37:34
    Polacy muszą wrócić do gry po straconej bramce. Jak na razie problemy z rozegraniem gumy.
    36:19 Luca Frigo (ITA) - 2:1

36:19
    Strzelcem bramki LUCA FRIGO.

GOL! Niestety kolejna zabójcza kontra Italii i bramka. D. Costner podał na drugą stronę do LUCA FRIGO, który strzałem pomiędzy parkany pokonuje Odrobnego i Polacy znowu muszą gonić wynik.

35:29
    Było gorąco ale udało się wybronić tą grę w osłabieniu. Powracamy do gry w pełnych zestawieniach!

34:30
    Włoski zamek w końcu przerwany przez Polaków. Chwila na odetchnienie.

33:29
    Kara dla Polska (Bepierszcz – 2 min., trzymanie).

32:56
    Włosi na lodzie w pełnym zestawieniu.

32:17
    Dobrze rozegrany zamek i gorąco pod bramką Bernarda! Włoski golkiper zdołał jednak ostatecznie zatrzymać gumę.

31:30
    Wznowienie w tercji neutralnej po spalonym Włochów.

30:56
    Kara dla Włochy (Frigo – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

30:56
    Sędziowie przerywają grę bo z lodu nie podnosi się z Wronka. Niezbyt dobrze to wygląda.
    30:13 Tomasz Malasiński (POL) - 1:1

30:13
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki TOMASZ MALASIŃSKI.

GOOOOOOL! Mamy remis w Spodku! Polacy wykorzystują gry w przewadze! TOMASZ MALASIŃSKI pakuje gumę do bramki Bernarda i wracamy do gry w tym spotkaniu!

29:43
    Polska w pełnym zestawieniu i gra w przewadze!

29:07
    Siły na lodzie będą wyrównane. Dwie minuty kary dla Insama za spowodowanie upadku przeciwnika.

28:10
    Guma wybita przez Polaków do tercji neutralnej.
    27:42 Wykluczenie Tomasza Malasińskiego

27:42
    Kara dla Polska (Malasiński – 2 min., zahaczanie).

26:03
    Kotlorz indywidualnie i strzał spod niebieskiej. Pewnie broni to jednak Bernard.

25:24
    Uwolnienie teraz po stronie Włochów. Wznowimy grę pod bramką Bernarda.

24:14
    Kontra Polaków, ale uderzenie Zapały zablokowane. Nic konstruktywnego z tego nie wyszło.

23:40
    Ponownie słaby początek tercji w wykonaniu Polski. Kolejne odgwizdanie uwolnienie po naszej stronie.

22:34
    Uwolnienie po stronie Biało-Czerwonych. Wznowienie gry pod bramką Odrobnego.

21:20
    Włosi ponownie agresywnie w ataku od początku drugiej odsłony.

20:45
    Polacy rozgrywają gumę za własną bramkę. Czas na wyprowadzenie akcji.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji spotkania wygrane przez Polskę.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 17:20.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry Polska przegrywa 0:1, ale gra naszej reprezentacji znacznie się poprawiła. Jest nadzieja na wyrównanie w drugiej tercji!

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:32
    Bramki nie było! Włochy prowadzą nadal 1:0.
    19:32 Sporna sytuacja z końcówki pierwszej tercji spotkania

19:32
    Szybka kontra Włoch, poruszona bramka, ale czy wcześniej guma nie wpadła do siatki? Będzie analiza video!

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji dzisiejszego spotkania.

18:20
    Bepierszcz do Dziubińskiego na środek, ale ten nie zdołał opanować gumy.

17:21
    Kolejna kontra Polski i kolejna pozycja spalona. Wznowienie gry w tercji neutralnej.

16:39
    Obydwa zespoły powracają do gry w pełnym zestawieniu.

16:17
    Polacy rozgrywali gumę w tercji ataku, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego.

15:31
    Pasiut mocno z nadgarstka – guma po jego strzale opuszcza obszar lodowiska.

14:39
    Kara dla Włochy (Larkin – 2 min., niesportowe zachowanie).
    14:39 Kara Dziubińskiego

14:39
    Kara dla Polska (Dziubiński – 2 min., niebezpieczna gra wysoko uniesionym kijem).

14:20
    Po straconej bramce Polacy wyraźnie się przebudzili. Kolejna niezła akcja!

13:33
    Chmielewski próbował podawać w tempo na środek do Łopuskiego, ale ten nie zdołał opanować gumy.
    12:25 Joachim Ramoser (ITA) - 1:0

12:25
    Strzelcem bramki JOACHIM RAMOSER.

GOL! Niestety to tak musiało się skończyć. Świetna kontra reprezentacji Włoch. Gander podał na drugą stronę do JOACHIMA RAMOSERA, który precyzyjnym strzałem z nadgarstka wpakował gumę do bramki Odrobnego.
    11:34 Kolejna dobra interwencja polskiego golkipera

11:34
    Ah, świetna kontra reprezentacji Polski zakończona strzałem Dziubińskiego! Wyciągnął to parkanami Bernard!

11:13
    Polacy wybronili kolejną już dzisiaj grę w osłabieniu.

10:17
    Larkin po raz kolejny ze świetnym uderzeniem! Niewiele brakowało, a byłoby już 1:0!

9:29
    Larkin mocno z okolic niebieskiej, Odrobny odbija gumę parkanami.

9:13
    Kara dla Polska (Pociecha – 2 min., atak kolanem).

8:30
    Włosi rozgrywają gumę w okolicach tercji neutralnej. Biało-Czerwoni nie mogą rozegrać gumy pod bramką Bernarda.

7:44
    Bagiński próbował podać na środek zza bramki, ale czujna postawa włoskiej defensywy.

6:57
    Polska na lodzie w pełnym zestawienie. Solidna gra Biało-Czerwonych w penalty killing.

5:36
    Polacy wybijają gumę do tercji neutralnej. Italia musi konstruować akcję od nowa.

4:57
    Kara dla Polska (Dronia – 2 min., atak kijem trzymanym oburącz).

4:45
    Duże zamieszanie pod bramką Odrobnego po strzale Marchettiego! Polski golkiper zdołał jednak jakoś zamrozić gumę.

4:20
    Italia ruszała z szybkim kontratakiem, ale na spalonej pozycji znaleźli się zawodnicy gości.
    3:20 Pierwsza świetna interwencja polskiego golkipera!

3:20
    Polacy mają problemy z wyprowadzeniem gumy z własnej tercji obronnej. Jak na razie świetnie grają Włosi.

2:40
    Frigo mocno z okolic niebieskiej, pierwsza dobra interwencja Odrobnego w dzisiejszym spotkaniu.

1:34
    Guma po strzale Bepierszcza odbija się rykoszetem i opuszcza obszar lodowiska.

1:04
    Włosi na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

0:20
    Pierwsza próba strzału na bramkę Italii. Niecelnie jednak uderzył Malasiński.

0:01
    Pierwsze wznowienie spotkania dla Włochów!

00:01

Zawodnicy pojawiają się na lodzie!
    Trwa rozgrzewka

Początek spotkania za nieco ponad pół godziny!

Włochy: Andreas Bernard (Cloutier) – McMonagle, Egger, Insam, Anton Bernard, Frigo – Trivellato, Larkin, Scandella, Andergassen, Tudin – Hofer, Helfer, Gander, Traversa, Tamoser – Zanatta, Marchetti, Magnobosco Aguirre, D. Kostner, S. Kostner

Polska: Odrobny (Radziszewski) – Dronia, Bychawski, Zapała, Malasiński, Kolusz – Pociecha, Bryk, Chmielewski, Pasiut, Łopuski – Wajda, Kotlorz, Wronka, Dziubiński, Bepierszcz – Kruczek, Bagiński, Urbanowicz, Galant

Sędziowie: Alarie (CAN), Kulew (RUS) – Kupcus (LAT), Leermakers (NED).

Na relację z pierwszego meczu MŚ w hokeju zapraszamy wprost z katowickiego Spodka na Lajfy.com!
    Przed inauguracją w naszej kadrze dopisują nastroje

Rok temu Polska na inaugurację MŚ w Krakowie również grała z Włochami i wówczas po niezbyt dobrym meczu przegrała. Dzisiaj Biało-Czerwoni otrzymają okazję na odegranie się na rywalu.

Włosi przed rokiem również występowali na zapleczu hokejowej elity i w Krakowie rozegrali fatalny turniej. Zajęli tam przedostatnie, piąte miejsce. Teraz jednak Włosi to zupełnie inna, znacznie silniejsza drużyna.

Polacy przed rokiem na turnieju w Krakowie otarli się o hokejowe wyżyny. Polska do awans do Elity walczyła do ostatniego meczu. W spotkaniu decydującym o awansie przegraliśmy jednak z Węgrami i musieliśmy się wówczas zadowolić trzecim miejscem.
    Tak wyglądała budowa lodowiska w katowickim Spodku

Czas na pierwsze spotkanie reprezentacji Polski na tegorocznych Mistrzostwach Świata w katowickim Spodku. Polacy przez najbliższy tydzień po raz kolejny będą walczyć o powrót do hokejowej elity.
    Hokejowe Mistrzostwa Świata Dywizji 1A w Katowicach, spotkanie pomiędzy reprezentacją Polski i reprezentacją Włoch.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 13. Ramoser (Gander), 37. Frigo (D. Costner, S. Costner), 60. Larkin – 31. Malasiński (Zapała, Dronia)

Sędziowie: Alarie (CAN), Kulew (RUS) – Kupcus (LAT), Leermakers (NED)