Piast – Red Dragons 0:3 (koniec) | Clearex – Rekord 1:6 (koniec) | Szczecin – AZS UŚ 2:1 (koniec)
Ruda Śląska – Zduńska Wola 3:5 (koniec) | FC Toruń – GAF Gliwice 3:2 (koniec) | Głogów – Red Devils 2:1 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
2:1 (1:0)
AZS UŚ Katowice
Sobota 23.04.2016, 18:00 • Hala przy Twardowskiego, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 22

40:00
    Koniec meczu. (19:31:05)

39:58
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Strzelcem bramki TOMASZ DURA.

Autorem gola honorowego jest Dura, który huknął w okienko do bramki Kamila Lasika!

39:25
    Cieszą się gospodarze, którzy w finale Futsal Ekstraklasy zmierzą się z Gattą Active Zduńska Wola. Walka o złote medale zapowiada się fascynująco.

38:52
    Huknął z rzutu wolnego Solecki, ale lot piłki nie trwał długo. Odbiła się już od pierwszego stojącego na linii przeciwnika.

38:35
    Ciekawe piłki grają szczecinianie na fantazji. Czują już, że ten mecz należy do nich. Nieco ponad minuta i syrena zakończy spotkanie.

37:50
    Lasik poradził sobie ze strzałem z dystansu i mobilizuje partnerów do wysiłku w ostatnich minutach spotkania.

36:58
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki OLEKSANDR SHAMOTII.

Przechwyt Ukraińca i zrehabilitował się za pudło sprzed kilku chwil. Celne uderzenie do opustoszałej bramki z połowy boiska. Pogoń 04 Szczecin jest już blisko medali!

36:35
    Łukasz Żebrowski zatrzymał grę i ma minutę na porozmawianie ze swoimi podopiecznymi. Pogoń 04 Szczecin musi zachować przewagę przez 3 minuty i 25 sekund.

36:29
    Lasik broni i broni. Utalentowany bramkarz Pogoni 04 Szczecin zatrzymał lewą nogą uderzenie z ostrego kąta.

35:55
    Pierwsza szansa na trafienie do pustaka przed Shamotiiem. Nie można było strzelić gorzej. Poirytował się Łukasz Żebrowski widząc szansę zmarnowaną przez Ukraińca!

35:27
    Faul taktyczny i sędzia gwizdnął rzut wolny. AZS UŚ rozpoczyna manewr z wycofaniem bramkarza.

35:08
    Solecki przedarł się skrzydłem, ale nie znalazł dostatecznie dużo miejsca do strzału. Do końca 5 minut spotkania.

34:25
    Piłka w posiadaniu Pogoni 04 Szczecin. Na boisku druga piątka z Jakubiakiem, Bugańskim, Jurczakiem i Soleckim.

33:54
    Nie zaszkodzi również trochę chaosu. Przynajmniej zdaniem głównych aktorów widowiska.

32:25
    Jakubiak był sam przed bramką AZS UŚ Katowice. Nie miał czasu na uderzenie nogą, więc musiał główkować. Ale źle! Prosto w Mateusza Bednarczyka.

31:51
    Dużą nerwówkę urządziła sobie Pogoń 04 Szczecin. Ma tylko gola przewagi i ambitnego przeciwnika. Awans do finału jest na włosku.

31:07
    Jonczyk ułożył sobie piłkę na prawej nodze i tym razem postanowił lobować wysuniętego Bednarczyka. Udało się kopnąć piłkę ponad bramkarzem, ale również obok jego królestwa.

30:35
    Szczurek nie opanował podania crossowego i sędziowie nie mogli zrobić nic innego, jak przyznać piłkę futsalistom w granatowo-bordowych koszulkach.

29:55
    10 minut po przerwie zamknął symbolicznie Kubik. Ładny drybling, ale nadbiegł następny przeciwnik i zablokował kapitana Pogoni 04 Szczecin przed uderzeniem.

Gole: 10. Jonczyk, 37. Shamotii – 40. Dura

Kartki:   5. Jonczyk (SZC) – 8. Czech (KAT), 18. Barański (KAT)

Pogoń '04 Szczecin: Kamil Lasik, Łukasz Koszmider – Marek Bugański, Łukasz Tubacki, Mateusz Jakubiak, Adam Jonczyk, Dominik Solecki, Mateusz Gepert, Artur Jurczak, Michał Kubik, Bartosz Kawczak, Daniel Maćkiewicz, Maciej Krzyżanowicz, Oleksandr Shamotii.
    AZS UŚ Katowice: Rafał Krzyśka, Mateusz Bednarczyk – Tomasz Dura, Jędrzej Jasiński, Tomasz Stasiak, Marcin Krzywka, Paweł Barański, Łukasz Kuś, Marcin Czech, Tomasz Szczurek, Krzysztof Piskorz, Przemysław Rajkiewicz.

Sędziowie: Frąk, Grabowski, Orliński, Struk