SL Benfica – Pescara Calcio a 5 2:2 (2:0 po rz. karnych) | Gazprom Jugra Jugorsk – Inter FS 4:3 (koniec)
koniec po rz. karnych (2:0)
SL Benfica
2:2 (0:1)
Pescara Calcio a 5
Niedziela 24.04.2016, 18:00 • Palacio Multiusos Guadalajara, Guadalajara. • UEFA Futsal Cup • O 3. miejsce

W ten weekend rozgrywany jest turniej finałowy Futsal Cup. Półfinały za nami, czas na ostateczne rozstrzygnięcia. W meczu o 3. miejsce naprzeciw siebie staną drużyny Benfici i Pescary Calcio.

Turniej finałowy rozgrywany jest w Guadalajara. Miasto to położone jest niedaleko Madrytu. Miejscowość jest bardzo malownicza, ma dużo zabytków. Zamieszkiwana jest przez 84 tysiące mieszkańców.

Turniej Futsal Cup składa się z czterech faz. Najpierw mamy osiem grup, następnie sześć, a w trzeciej fazie. Każda grupa to turniej, który rozgrywany jest w jednym miejscu, zazwyczaj w cztery dni. Wtedy drużyny grają systemem każdy z każdym. Ostatnia faza to turniej finałowy. Ten rozgrywany jest już systemem pucharowym, czyli półfinały, a po nich mecz o 3. miejsce i wielki finał.

Benfica do tej fazy turnieju doszła dwukrotnie wygrywając swoje grupy. Do Futsal Cup przystąpili oni bowiem dopiero od drugiej fazy. W półfinale natomiast drużyna z Lizbony przegrała po karnych 2:3 z rosyjskim Gazpromem-Jugra Jugorsk.

Calcio Pescara natomiast musiało walczyć we wszystkich fazach turnieju. Włosi jednak pokazali, że zasłużyli na "final four", bowiem wygrali wszystkie spotkania i zanotowali imponujący bilans bramkowy 52-6. W półfinale niestety ulegli madryckiej drużynie Interviu Boomerang w stosunku 2:4.

Początek pojedynku w Guadalajara o godzinie 18:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego starcia za pośrednictwem naszego serwisu.

SL Benfica: Juanjo, Bebe – Chaguinha, Wilhelm, Rafael Henmi, Patias, Cristiano, Bruno Coelho, Fabio Cecilio, Goncalo, Alan Brandi, Mario Freitas, Jefferson, Re.

Pescara Calcio a 5: Capuozzo, Pietrangelo – Leggiero, Caputo, Rescia, Canal, Ercolessi, Salas, Rogerio Da Silva, Calderolli, Borruto, Grello, Nicolodi.

Sędziowie: Cedric Pelissier (FRA) – Pascal Lemal (BEL) – Sasa Tomic (CRO)..
    Trwa rozgrzewka na hali w Guadalajara:

Oba zespoły są już na parkiecie:

00:01

03:00
    Trzy minuty spotkania o trzecie miejsce za nami, cały czas mamy bezbramkowy remis.

03:25
    Strzał jednego z graczy włoskiego zespołu. Piłka przeszła jednak nad poprzeczką.

03:28
    Faulowany jeden z graczy Benfici. Mamy rzut wolny.

03:29
    Patias uderzał z rzutu wolnego na bramkę rywala. Capuozzo zdołał jednak sparować piłkę na rzut rożny.

03:36
    Seria strzałów na bramkę Pescary. Capuozzo jednak staje na wysokości zadania i pewnie strzeże bramki włoskiego zespołu.

04:00
    Mamy przerwę w grze na prośbę jednego z trenerów.

05:00
    Po pięciu minutach dalej bez goli.

06:20
    Leggiero walczył na prawej flance, zdecydował się schodzić do środka pola, oddał strzał po ziemi, ale na posterunku był golkiper Benfici i zablokował uderzenie.

07:30
    Grello oddał niecelny strzał. Dodatkowo kolejna przerwa w grze, tym razem na prośbę trenera Benfici.

10:00
    Ćwierć spotkania za nami i cały czas bez goli. Żadna z drużyn nie stara się specjalnie wychylić, by własną bronią zostać zaatakowaną przez rywali.

11:30
    Kontra Pescary zakończona strzałem w wykonaniu jednego z zawodników włoskiego klubu. Bramkarz Benfici jednak wybronił to uderzenie.

12:50
    Canal oddał strzał zza pola karnego. Bramkarz Benfici sparował piłkę na rzut rożny.

14:30
    Patias faulował rywala w jego polu karnym. Wejście było bardzo ostre, przez co zawodnik Benfici obejrzał żółtą kartkę.

15:05
    Sam na sam z bramkarzem wyszedł Salas. Oddał strzał po ziemi, jednak pewnie wybronił go golkiper Benfici.

16:00
    Prostopadła piłka zagrana na skrzydło do Grello. Ten jednak oddał bardzo niecelny strzał z prawej flanki.

17:11
    Wręcz na połowie boiska interweniował bramkarz Benfici.

18:30
    Brandi wystawił piłkę nabiegającemu Coelho, a ten oddał niecelny strzał.

19:08
    Gol dla Pescary Calcio a 5!
    Mamy prowadzenie włoskiego zespołu! Piłka wstrzelona z rzutu rożnego w pole karne Benfici, wręcz odbiła się od CANALA i wpadła do siatki! 0:1!

20:00

Do przerwy mamy jednobramkowe prowadzenie Pescary. Włosi strzelili bramkę kilkadziesiąt przed końcem pierwszej połowy. Jak na razie mecz jest bardzo wyrównany i cały czas trzecie miejsce jest w zasięgu obu zespołów!

20:01

20:21
    Ależ szybkie podwyższenie prowadzenia ze strony gospodarzy. Da Silva dostał piłkę przed polem karnym, zagrał do nabiegającego BORRUTO, a ten strzelił praktycznie do pustej bramki!

21:30
    Hemni uderzał zza pola karnego. Strzał został jednak wybroniony.

23:40
    Salas zablokował strzał jednego z rywali, a że był to ostatni zawodnik, to przechwycił piłkę i wyszedł z indywidualną kontrą. Później próbował pokonać lobem golkipera Benfici, jednak strzał okazał się niecelny.

25:00
    Canal pobiegł z piłką lewą stroną pola karnego, będąc przy końcowej linii oddał strzał i minimalnie chybił.

25:50
    Wypuszczony prawą stroną boiska jeden z graczy Pescary. Źle jednak opanował futbolówkę i ta poleciała wprost w ręce bramkarza.

26:20
    Calderolli próbował wślizgiem umieścić piłkę w siatce po podaniu kolegi z zespołu, jednak nieczysto trafił w futbolówkę.

27:30
    Canal uderzał na bramkę Benfici i z trudem wybronił jego uderzenie golkiper.

29:53
    Leży na parkiecie jeden z graczy Pescary.

30:15
    Wilhelm uderzał zza pola karnego. Jego próbę wybronił jednak bramkarz Pescary.

30:25
    Borruto oddał strzał z prawej strony boiska. Piłka trafiła w boczną siatkę bramki.

32:00
    Osiem minut do końca spotkania. Pescara co raz bliżej zajęcia trzeciego miejsca w Futsal Cup!

33:30
    Chaguina oddał strzał zza pola karnego. Piłka poleciała jednak wysoko nad poprzeczką.

33:55
    Gol dla SL Benfica!
    Mamy bramkę kontaktową dla Benfici! RE przechwycił futbolówkę na połowie rywala, oddał atomowy strzał i pokonał golkipera Pescary!

35:20
    Chaguinha oddał strzał zza pola karnego. Piłka minimalnie minęła słupek.

36:00
    Benfica gra już z lotnym bramkarzem.

36:50
    Z własnej połowy do pustej bramki uderzał jeden z graczy Pescary. Piłka przeleciała około 10 centymetrów obok słupka.

37:30
    Patias bliski wyrównania! Zawodnik Benfici fatalnie przestrzelił będąc w bardzo dobrej sytuacji.

37:50
    Zablokowany strzał Chaguinha. Atakują gracze z Lizbony. Zostało im niewiele czasu na wyrównanie!
    Migawki z hali w Guadalajara

38:50
    Wprowadzenie lotnego bramkarza dało Benfice bardzo dużo! BRUNO COELHO, który grał w tej roli, dostał piłkę do końcowej linii, dostawił jedynie nogę i wpakował piłkę z ostrego kąta do siatki!

39:40
    Coelho dalej gra w roli lotnego bramkarza. Poszedł pod bramkę rywala, oddał mocny strzał i niewiele chybił!

40:00
    Druga połowa skończona.

No i będziemy mieli dogrywkę! Po regulaminowym czasie gry mamy remis 2:2, który Benfica wywalczyła na minutę przed końcem drugiej połowy!