Man City – Real Madryt 0:0 (koniec)
Manchester City
0:0 (0:0)
Real Madryt
Wtorek 26.04.2016, 20:45 • Etihad Stadium, Manchester • Liga Mistrzów UEFA • Półfinał

Spotkanie w Manchesterze właśnie dobiegło końca! Końcówka nieco zrekompensowała nam wcześniejsze niezbyt emocjonujące widowisko. Real zdecydowanie dominował w drugiej części gry, ale dzięki fantastycznym paradom Harta nie zdołał zdobyć goli. Mimo to, bezbramkowy rezultat wydaje się być korzystniejszy dla ekipy z Madrytu. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (22:40:56)

90+4

90+4
    Defensorzy Realu bez większych kłopotów wybijają futbolówkę z własnego pola karnego po zbyt krótkim dośrodkowaniu z narożnika boiska.
    90+3. Kevin De Bruyne (MAC)

90+3
    De Bruyne bezpośrednio uderzał z rzutu wolnego i z ogromnymi kłopotami nad poprzeczkę sparował futbolówkę Navas!

90+3
    Znakomita kontra gospodarzy! Carvajal faulem przerywa akcję De Bruyne'a i słusznie otrzymuje żółty kartonik. Będzie ciekawie!

90+2
    Piłka w okolicach pola karnego Manchesteru. Muszą uważać gospodarze, ponieważ strata bramki mocno utrudni ich sytuację w rewanżu.

90+1
    Jedynie dwie minuty do drugiej części gry dolicza arbiter z Turcji!

90
    Ależ zepsuł teraz znakomitą okazję Sterling! Gracz Manchesteru otrzymał wyśmienite, prostopadłe podanie, ale źle opanował futbolówkę i ostatecznie ją stracił!

90
    Zmiana w drużynie Real Madryt: z boiska schodzi Toni Kroos, na boisku pojawia się Isco.

89
    De Bruyne za mocno zagrywał do Sterlinga w pole karne rywali i futbolówka wylądowała w objęciach golkipera Realu.

88
    Clichy rozpędził się na lewym skrzydle, ale jego drybling okazał się nieudany Na szczęście dla gospodarzy, chwilę później łatwo futbolówkę utracili madrytczycy.

87
    Od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska grę wznowią miejscowi. Manchester skupia się obecnie przede wszystkim na zachowaniu czystego konta.

86
    Sergio Aguero w prosty sposób dał się ograć na połowie rywali. Kontratak wyprowadzają Królewscy.

84
    Pogubili się teraz w wyprowadzaniu ataku przyjezdni i od wrzutu z autu grę wznowią piłkarze z Manchesteru.
    83. Pepe (REA)

83
    Kolejny raz wyśmienicie pomiędzy słupkami spisuje się Joe Hart! Tym razem reprezentant Anglii fenomenalnie wybronił uderzenie Pepe z najbliższej odległości!

82
    Bale zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, ale piłka zostaje wybita na rzut rożny.

81
    Marcelo powalony na murawę niemal na linii pola karnego! Rzut wolny z wymarzonej odległości do strzału dla Realu!

79
    Jak to nie wpadło?! Po kornerze z piątego metra uderzał Casemiro, ale jego strzał instynktownie nogą wybronił Hart!

79
    Marcelo dośrodkowywał z lewego skrzydła, ale trafił piłką jednego z rywali. Kolejny rzut rożny dla Realu.

78
    Aguero przegrywa pojedynek główkowy z rywalem. Domagali się rzutu wolnego gospodarze, ale arbiter pozostał niewzruszony.

77
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Jesús Navas, na boisku pojawia się Raheem Sterling.

76
    Chwila oddechu dla defensywy miejscowych. Teraz to Real gra cofnięty. Czy wicemistrzowie Anglii zdołają jeszcze stworzyć zagrożenie?
    75. Gareth Bale (REA)

75
    Znów gorąco pod bramką gospodarzy! Z szesnastego metra uderzał Gareth Bale, ale piłka minimalnie minęła słupek!

73
    Z dystansu uderzał Modrić, ale chorwackiemu zawodnikowi zabrakło skuteczności. Z piątego metra grę wznowi Hart.

73
    Clichy w dziecinny sposób oddaje futbolówkę rywalom. Coraz gorzej wygląda gra podopiecznych Pellegriniego.
    71. Jesé Rodríguez (REA)

71
    Coraz groźniej atakują przyjezdni! Po wrzutce ze skrzydła na strzał głową zdecydował się Jese, a gospodarzy przed utratą gola uratowała poprzeczka!

70
    Do końca spotkania pozostało jeszcze tylko dwadzieścia minut. Rezultat cały czas pozostaje bez zmian. W ostatnich minutach przeważają Królewscy.

69
    Zaskakujące rozegranie rzutu rożnego przez miejscowych. Po płaskim zagraniu De Bruyne piłkę pewnie wyłapał Navas.

68
    Vazquez przewrócił wyprowadzającego kontratak rywali De Bruyne'a i arbiter słusznie odgwizduje przewinienie.

67
    Na strzał z dystansu zdecydował się Toni Kroos, ale reprezentant Niemiec nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

66
    Przy futbolówce wicemistrzowie Hiszpanii. Lewym skrzydłem próbował przedzierać się Bale, ale skutecznie powstrzymał go Navas.

64
    Pepe powalił Aguero na własnej połowie boiska i arbiter bez wahania odgwizdał przewinienie. Warto dodać, że Portugalczyk ma już na swoim koncie żółty kartonik.

63
    Jese prostopadłym zagraniem obsłużył Vazqueza, przy którym jednak momentalnie znalazło się dwóch zawodników Manchesteru. Piłka dla City.

62
    Długie zagranie na lewo skrzydło Clichy'ego, ale podanie przerywa Modrić, który głową wybija piłkę poza linię boczną.
    61. Sergio Agüero (MAC)

61
    Od dłuższego czasu przy futbolówce znajdują się podopieczni Zidane'a. Real nie bardzo potrafi jednak przedostać się przez dobrze zorganizowaną defensywę rywali.

59
    Aguero zaciekle walczył o piłkę w szesnastce rywali, ale nieprzepisowo zaatakowała Carvajala i arbiter przerwał grę.

59
    Z ostrego kąta uderzał De Bruyne, ale na linii strzału znalazł się Pepe. Drugi w tym spotkaniu korner dla gospodarzy.

58
    Przy próbie przyjęcia futbolówki ręką zagrał Sergio Aguero i arbiter bez wahania podyktował rzut wolny dla przyjezdnych.

57
    Zepchnięci do defensywy zostali teraz podopieczni Manuela Pellegriniego. Zobaczymy, jak obecną przewagę wykorzystają piłkarze Realu.

55
    Kompany w walce o górną piłkę w szesnastce Realu faulował Casemiro, co nie uszło uwadze tureckiego arbitra.
    54. Sergio Ramos (REA)

54
    Po dośrodkowaniu z narożnika boiska na strzał głową zdecydował się Ramos, ale uderzył prosto w objęciach Harta!

54
    Było gorąco w szesnastce miejscowych po dośrodkowaniu Kroosa, ale ostatecznie defensorzy City wybijają futbolówkę na rzut rożny.

53
    Jese faulowany przez kapitana Manchesteru City i rywale będą mieli rzut wolny w obiecującej odległości od bramki miejscowych.

52
    Groźne, płaskie zagranie Modricia na dziesiąty metr, ale tam Jese został uprzedzony przez znakomicie interweniującego Kompany'ego.

51
    Po dośrodkowaniu w szesnastkę City pozycji spalonej jednego z graczy Realu dopatrzył się arbiter liniowy.

50
    Blisko własnej bramki wymieniają się podaniami madrytczycy. Czekamy na jakiś zryw podopiecznych francuskiego szkoleniowca.

48
    Gareth Bale upada na murawę w polu karnym rywali po starciu z Otamendim! Protesty zawodników Realu, ale arbiter nie dyktuje jedenastki!
    47. Sergio Agüero (MAC)

47
    Z animuszem rozpoczynają drugą połowę miejscowi! Fernandinho z głębi pola zagrał do Aguero, a po strzale Argentyńczyka zza linii pola karnego piłka minimalnie poszybowała ponad poprzeczką!

46
    Zmiana w drużynie Real Madryt: z boiska schodzi Karim Benzema, na boisku pojawia się Jesé Rodríguez.

46

Do przerwy bez bramek na Etihad Stadium! Uczciwie trzeba jednak przyznać, że oglądamy w miarę ciekawe spotkanie. Wydaje się, że minimalną przewagę osiągnęli gospodarzy, którzy częściej wyprowadzali akcje i dłużej utrzymywali się przy piłce. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+3

45+2
    Utrzymują się przy futbolówce madrytczycy i jeśli ktoś jeszcze ma zaatakować przed zejściem do szatni, to właśnie oni!

45+1
    Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa spotkania.

45
    Karim Benzema zdecydował się na uderzenie z okolic narożnika pola karnego, ale strzał Francuza okazał się zupełnie nieudany.

44
    Ożywili się pod koniec tej części gry przyjezdni! Przed momentem po walce z Otamendim na lewym skrzydle rzut rożny dla swojej drużyny wywalczył Bale.

43
    Seria dośrodkowań w pole karne drużyny gospodarzy, ale póki co bezbłędnie spisują się defensorzy Manchesteru.

41
    Dobrze zapowiadająca się akcja Realu przerwana przez arbitra. W momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Gareth Bale.

41
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi David Silva, na boisku pojawia się Kelechi Iheanacho.

40
    Przyspieszona rozgrzewka Iheanacho, który za moment zastąpi Silvę. Hiszpan już na pewnie nie dokończy tego pojedynku.

39
    Silva najwidoczniej ucierpiał w starciu z Walijczykiem i mamy teraz przerwę w grze. Hiszpan jest opatrywany przez masażystów, ale najprawdopodobniej nie da rady dokończyć tego spotkania.

37
    Utracił piłkę na lewym skrzydle Silva, który próbując naprawić swój błąd wślizgiem powalił na murawę Bale'a! Żółtym kartonikiem napomniany został gracz Manchesteru.

36
    Z graczem hiszpańskiej drużyny wszystko jest już w porządku i arbiter zezwala na kontynuowanie gry.

35
    Vazquez trafiony pod żebro przez Kompany'ego, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia. Jak pokazują powtórki, była to słuszna decyzja, ponieważ gracz Realu ucierpiał od uderzenia piłką.

33
    Słowne upomnienie dla Kompany'ego po nieprzepisowej próbie powstrzymywania Bale'a. Real nie zrobił jednak wielkiego użytku z rzutu wolnego.

32
    Wydawało się Kompany faulował jednego z rywali, ale arbiter z Turcji przyznał futbolówkę wicemistrzom Anglii.
    Szkoleniowcy obu drużyn od pierwszych minut niezwykle aktywni przy bocznej linii!

30
    Chwila oddechu dla podopiecznych Zinedine Zidane'a. Piłkarze z Madrytu wymieniali się podaniami blisko własnej szesnastki, ale po próbie wyprowadzenia ataku utracili futbolówkę.

29
    Nie przestają atakować miejscowi! De Bruyne otrzymał piłkę na dwudziestym metrze, ale jego potężna bomba została zablokowana przez Modricia!

28
    De Bruyne niedokładnie podawał do Aguero, ale piłkarze Madrytu nie zdołali zbyt długo nacieszyć się futbolówką, szybka strata!

27
    Niezbyt udane uderzenie głową Otamendiego po dośrodkowaniu Silvy. Z piątego metra grę wznowi Navas.

26
    Kolejny stały fragment gry dla Manchesteru blisko szesnastki Hiszpanów! Tym razem Ramos sfaulował Fernandinho.

25
    De Bruyne dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale walczący o piłkę Kompany sfaulował jednego z defensorów Realu i gra została przerwana.

24
    Pierwsza indywidualna kara w tym spotkaniu! Spóźnione wejście Pepe, który wślizgiem powalił szarżującego prawym skrzydłem De Bruyne'a!

23
    Nieco zwolnili teraz tempo akcji miejscowi. Real całą jedenastką na własnej połowie boiska.

22
    Kolejna niebezpieczna wrzutka Bale'a z prawego skrzydła, ale znów pewnie w defensywie spisali się obrońcy Manchesteru.

20
    Vazquez na pełnej szybkości wbiegł w pole karne rywali, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Dodatkowo, piłka jako ostatniego dotknęła właśnie gracza Realu i goście nie mają nawet rzutu rożnego.

19
    Niebezpieczne podanie do Navasa, który był naciskany przez Aguero, ale ostatecznie bramkarz Realu spisał się bezbłędnie.

18
    Wicemistrzowie Anglii spokojnie wymieniają się teraz podaniami na własnej połowie boiska. City spokojnie buduje kolejną akcję.

17
    De Bruyne wystartował jak z procy na lewej flance, ale kapitalnym, a przed wszystkim czystym wślizgiem powstrzymał go Casemiro.

15
    Gareth Bale ładnie się zastawiał w środkowej strefie boiska, po czym upadł na murawę. Arbiter uznał jednak, ze przewinienia nie było.

14
    Z szybką kontrą ruszyli miejscowi. Silva jednak zbyt mocno podawał do Aguero, który postanowił nawet nie wystartować.

13
    Groźna centra Bale'a, który był naciskany przez Clichy'ego, ale ostatecznie defensorzy Manchesteru oddalają zagrożenie.

12
    Obecnie większe kłopoty z utrzymaniem przy piłce mają piłkarze z Madrytu. W pierwszych minutach jakby nieco sparaliżowani byli gospodarze, ale to już minęło.

11
    Keyrol Navas pewnie wyszedł z bramki i wyłapał piłkę po zdecydowanie za mocnym dośrodkowaniu jednego z zawodników gospodarzy z głębi pola.

10
    Casemiro ostro wszedł w nogi Fernandinho w środkowej strefie boiska, ale póki co turecki arbiter nie decyduje się na sięgnięcie po kartkę.

9
    Dośrodkowanie Navasa z prawej strony boiska, ale ani Aguero, ani Silva nie zdołali przeciąć podania. Coraz lepiej wygląda gra City.

8
    Ładna szarża Silvy na lewej flance, ale Hiszpan zbyt mocno wypuścił piłkę przed siebie i ta opuściła boisko. Z piątego metra grę wznowi Navas.

7
    Znakomitym przechwytem w środkowej strefie popisał się Fernandinho. Coraz śmielej zaczynają grać piłkarze z błękitnej części Manchesteru.

6
    Aguero otrzymał podanie na prawe skrzydło, ale został znakomicie przypilnowany przez Pepe, który wybił futbolówkę na aut.

5
    Wywalczyli rzut wolny na połowie rywali podopieczni Zidane, ale po nie najlepszym dośrodkowaniu piłką opuściła boisko.

4
    Przy futbolówce cały czas utrzymują się madrytczycy. Gospodarze zbyt łatwo tracą piłkę i nie potrafią przedostać się na połowę rywali.

3
    Kolejna szarża Garetha Bale'a na prawym skrzydle, ale zawodnika hiszpańskiej drużyny świetnie zatrzymał Gael Clichy.

2
    Bale zagrywał w pole karne do Benzemy, którego zablokował jednak Kompany. Pierwszy w tym spotkaniu korner!

2
    Kompany niedokładnie wybijał piłkę do przodu i ta wyszła poza linię końcową. Od autu grę wznowią piłkarze Realu.

1
    Od środka rozpoczęli podopieczni Maneula Pellegriniego! Znakomita atmosfera na Etihad Stadium, czekamy na wspaniałe widowisko!

1

20:30:

Wielkie odliczanie powoli zbliża się ku końcowi! Warto przypomnieć, że rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie 4 maja na Santiago Bernabeu w Madrycie. W drugim półfinale Atletico Madryt rywalizować będzie o awans z Bayernem Monachium. Relację z tego spotkania oczywiście będzie można śledzić za pomocą naszego serwisu!
    Dziś Cristiano będzie musiał pogodzić się z rolą kibica!

20:00:

Do pierwszego gwizdka arbitra pozostało jeszcze tylko 45 minut! Nieobecność najlepszego zawodnika Realu z pewnością nieco zwiększa szanse Manchesteru na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Przed spotkaniem "The Citizens" nie byli stawiani w roli faworyta, ale obecnie sytuacja się zmieniła.
    Z humorem o absencji CR7:

Etihad Stadium powoli zaczyna się zapełniać:

W składzie Realu Madryt zabraknie dziś Cristiano Ronaldo! Portugalczykowi odnowiła się kontuzja, duże osłabienie wicemistrza Hiszpanii!

Poznaliśmy już podstawowe jedenastki obu drużyn!

Manchester City F.C.: Hart – Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy – Fernando, Fernandinho – Navas, De Bruyne, Silva – Aguero

Real Madryt: Navas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Casemiro, Kroos, Modric – Lucas Vázquez, Bale – Benzema.

Start spotkania:

Początek spotkania tradycyjnie zaplanowany jest na godzinę 20:45. Składy obu drużyn podamy około czterdziestu minut wcześniej. Zapowiada się futbol na najwyższym poziomie, koniecznie bądźcie z nami!

Kolejny dwumecz:

Obie drużyny rywalizowały ze sobą w Lidze Mistrzów w sezonie 2012/2013, gdy los skojarzył oba zespoły w grupie D. W Madrycie Real zwyciężył 3:2, zaś w rewanżowym starciu obie drużyny podzieliły się punktami.

Niełatwe ćwierćfinały:

W poprzedniej rundzie miejscowi rywalizowali z PSG. Manchester nie był faworytem tego spotkania, ale dzięki remisowi 2:2 na wyjeździe był w dobrej sytuacji przed rewanżem. W decydującym meczu City zwyciężyło 1:0 i wywalczyło historyczny awans do najlepszej czwórki.

Real trafił na teoretycznie łatwego przeciwnika, VfL Wolfsburg. Niemiecka drużyna sprawiła w pierwszym meczu ogromną niespodziankę i na własnym terenie zwyciężyła 2:0. Piłkarze z Madrytu wzięli jednak udany rewanż i na Santiago Bernabeu po zwycięstwie 3:0 wyeliminowali rywali.
    24 godziny przed meczem Królewscy trenowali na Etihad:

Pojedynek wicemistrzów Anglii i Hiszpanii

Obie drużyny prezentują najwyższy światowy poziom! Manchester City w poprzednim sezonie zajął drugie miejsce w lidze. "The Citizens" obecnie jednak nie mają szansy obronę wicemistrzostwa, jednak wszystko wskazuje na to, że gospodarze dzisiejszego pojedynku zakończą krajowe rozgrywki na podium.

Królewscy poprzedni sezon zakończyli za plecami największego rywala, FC Barcelony. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Real zakończy sezon na trzeciej pozycji. Zwycięskie Gran Derbi odmieniły sytuacje podopiecznych Zidane, którzy obecnie tracą jedno oczko do liderującej Dumy Katalonii!

Liga Mistrzów w najlepszym wydaniu!

Najlepsze piłkarskie rozgrywki wkraczają w decydującą fazę! Już we wtorek odbędzie się pierwszy półfinałowy pojedynek. Na Etihad Stadium miejscowy Manchester City zmierzy się z Realem Madryt.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Gole:

Kartki:   37. Silva (MAC) – 24. Pepe (REA), 90+3. Carvajal (REA)

Manchester City: Hart – Sagna, Kompany (C), Otamendi, Clichy – Fernandinho, Fernando – Navas (77. Sterling), Silva (41. Iheanacho), De Bruyne – Agüero.
    Zmiany: Caballero – Zabaleta, Sterling, Kolarov, Delph, Mangala, Iheanacho.

Real Madryt: Navas – Carvajal, Pepe, Ramos (C), Marcelo – Casemiro, Modrić, Kroos (90. Isco) – Bale, Benzema (46. Jesé Rodríguez), L. Vázquez.
    Zmiany: Casilla – Varane, James Rodríguez, Kovačić, Jesé Rodríguez, Isco, Danilo.

Sędzia główny: Cuneyt Cakir
    Asystenci: Cem Satman, Tarik Ongun
    Sędzia techniczny: Serkan Ok
    Środa 04.05.2016
    Real Madryt - Man City 1:0

Gole: 20. Fernando (sam.)

Kartki:   83. L. Vázquez (REA) – 30. De Bruyne (MAC), 71. Fernando (MAC), 90+4. Otamendi (MAC)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 5:0. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 5:2. Foule: 5:9.