Korea Płd. – Japonia 3:0 (koniec) | Austria – Włochy 4:2 (koniec) | Słowenia – Polska 1:4 (koniec)
Korea Południowa
3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Japonia
Wtorek 26.04.2016, 13:00Mistrzostwa Świata Dywizji 1A • 3. runda

50:49
    Kolejna kara dla Koreańczyków! Będzie szansa dla Japończyków, którzy grają 5:3. Na ławkę kar wędruje Young!

49:25
    Kara dla Korea Południowa (Regan – 2 min.).

45:57
    Kara dla Daltona za podcinanie jednego z rywali! Na ławkę kar wędruje jeden z jego kolegów.

35:08
    Nishiwaki odesłany na ławkę kar. Czy Koreańczycy po raz kolejny wykorzystają przewagę?

27:33
    Pierwsze w tym meczu wykluczenie dla zawodnika z Korei! Shin Sang-Woo wędruje na ławkę kar! Co więcej! Sang-Woo schodzi do szatni, bo jest to kara meczu! Uderzenie rywala barkiem prosto w twarz. 5 minut gry w przewadze Japończyków.

26:15
    Indywidualna akcja Takahashiego! Ten z krążkiem przebiega prawie całe lodowisko. W końcu w sytuacji sam na sam z Daltonem przegrywa! Goalkeer z Korei nie daje się ograć rywalowi!

21:20
    Gorąco pod bramką Onody! Shin Sang-Hoon uderza na bramkę, jednak bramkarz Japończyków broni przed siebie. Do krążka dopada Swift, jednak nie trafia do praktycznie pustej bramki! Obija słupek!

19:50
    Kara dla Japonia (Nishiwaki – 2 min.).

14:37
    Shin Sang-Hoon wpada przed bramkę. W sytuacji sam na sam z Onodą przegrywa! Chyba trochę zbyt późno zdecydował się na uderzenie na bramkę!
    11:10 Shin SANG-HOON - 3:0

11:10
    Gol dla Korei Południowej!
    Kapitalna kontra Koreańczyków! Dwóch na dwóch i rozegranie na lewe skrzydło do nadbiegającego SHIN SANG-HOONA, który popisuje się potężnym uderzeniem, którym pokonuje bezradnego Hitomiego!

08:36
    Kolejna szansa dla Japończyków! Tym razem przed bramką z krążkiem jest Kim Sang-Wook. Uderza z bliska, jednak świetną interwencją popisuje się Hitomi!
    05:30 KI-SUNG - 2:0

05:30
    No i proszę! Kolejna dobra akcja Koreańczyków. Zagotowało się pod bramką Hitomiego. Do krążka w końcu dopada KIM KI-SUNG, obraca się z nim i kieruje krążek do bramki podwyższając prowadzenie swojej drużyny!

04:39
    Co ciekawe teraz strzelec bramki wykluczony Swift. 10 minut kary za niesportowe zachowanie!
    04:19 SWIFT - 1:0

04:19
    Jest bramka Koreańczyków! MICHAEL SWIFT spokojnie zbiega z prawej strony tafli. W końcu decyduje się na uderzenie z dystansu i trafia w samo okienko bramki! Piąta bramka tego zawodnika na tym turnieju!

03:53
    Kolejne wykluczenie! Będzie 5 na 3! Yamashita spowodował upadek przeciwnika i to Koreańczycy grają z przewagą dwóch graczy.

02:27
    Swift próbuje przedostać się pod bramkę rywala, jednak jest faulowany prze Hashibę. Japończyk ukarany dwiema minutami!

Piotr Grabowski

Składy i statystyki: 5. Swift (Don-Ku), 6. Ki-Sung (Won-Jun, Sang-Wook), 12. Sang-Hoon

Korea Południowa: Dalton (Park) – Kim W., Young B. W., Kim K., Kim S., Radunske – Lee D. K. (A), Regan, Shin, Cho (A), Swift – Oh, Seo, Shin, Park W. (C), Ahn J. – Kim H., Lee Y. J., Sin, Kim W. J.
    Japonia: Onoda (Hitomi) – Hashiba, Yamashita, Nishiwaki (A), Tanaka (C), Ueno – Sakata, Yanadori, Takahashi, Obara, Kuji (A) – Yamada, Haga, Terao, Hirano, Yamashita – Sasaki, Takagi, Kawai, Mitamura, Osawa