Japonia – Włochy 1:3 (koniec) | Słowenia – Korea Płd. 5:1 (koniec) | Polska – Austria 1:0 (koniec)
Polska
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Austria
Środa 27.04.2016, 20:00 • Spodek, Katowice, Polska • Mistrzostwa Świata Dywizji 1A • 4 • 4. runda

Dziękuje za uwagę i zapraszam na relację live z ostatniego dnia Mistrzostw Świata w Katowicach, który już w piątek! Oczywiście na Lajfy.com! (22:08:23)

To czy Polacy awansują zależy od wyników pozostałych spotkań. Wszystko jest jeszcze możliwe!

JEEEEEEEST! Ogrywamy Austrię po raz pierwszy na imprezie rangi mistrzowskiej od 1991 roku i wciąż zachowujemy duże szanse na awans do hokejowej elity! Mistrzostwa w Katowicach z pewnością przejdą do historii jako jedne z najbardziej dramatycznych w swoich przebiegu.

59:55
    PIĘĆ SEKUND! Wznowienie w tercji obronnej Polaków!

59:00
    Ostatnia 60. sekund regulaminowego czasu gry!

58:58
    Pusta bramka Austrii!

58:58
    Kotłuje się pod bramką Odrobnego! Sędziowie przerywają grę! Wznowienie w tercji neutralnej.

58:07
    Dobra interwencja Odrobnego po strzale Herburgera. Będziemy mieli wznowienie pod polską bramką.

57:05
    Guma ponownie wybita przez Polaków do tercji neutralnej lodowiska.

56:10
    Austriacy ciągle atakują. Nie wygląda to zbyt dobrze...

55:04
    Stracie Odrobnego z jednym z Austriaków. Gra przerwana – Odrobny bez kasku.

54:22
    Polska na lodzie w pełnym zestawieniu!

53:40
    Krążek w tercji neutralnej. Chwila wytchnienia dla polskiej defensywy!

52:22
    Kara dla Polska (Dronia – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

51:45
    Polacy umiejętnie rozgrywają gumę w okolicach tercji neutralnej.

50:34
    Polacy rozgrywają gumę w tercji ataku. Jeszcze 10. minut!

49:37
    Polacy na lodzie w pełnym zestawieniu.

48:30
    Krążek wylatuje Austriakom do tercji neutralnej!

47:39
    Austria na lodzie w pełnym zestawieniu i niemal przez dwie minuty gra w przewadze.

47:37
    Kara dla Polska (Borzęcki – 2 min., zahaczanie).

46:20
    Chmielewski i Ulmer powracają do gry.

45:39
    Będziemy grali 4 na 3!

45:39
    Kara dla Austria (Bacher – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

44:20
    Kara dla Austria (Ulmer – 2 min., trzymanie).
    Kara dla Polska (Chmielewski – 2 min., rzucenie na bandę).

44:10
    Chmielewski miał odsłoniętą bramkę, ale nie zdołał dojść do krążka i oddać strzału!

43:21
    Spalony podczas akcji polskiej reprezentacji. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

42:49
    Polska na lodzie w pełnym zestawieniu.

42:18
    Pasiut wybija gumę pod bramką Starkbauma.

41:20
    Polacy wybijają gumę do tercji neutralnej!

40:49

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Austrii.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 21:35.

Koniec drugiej tercji dzisiejszego spotkania. Po 40. minutach gry w Spodku Polska wciąż prowadzi z Austrią 1:0!

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji dzisiejszego spotkania.

38:26
    Uwolnienie po stronie polskiej, a chwilę wcześniej Wronka zamiast strzelać w doskonałej okazji zdecydował się na fatalne podanie.

37:54
    Zamieszanie za bramką polskiej reprezentacji. Sędziowie przerywają grę.

36:29
    Spalony podczas akcji Biało-Czerwonych. Wznowienie gry w tercji neutralnej.

35:53
    Austria i Polska na lodzie w pełnych zestawieniach.

35:08
    Ah, gdyby Wronka zdołał opanować gumę znalazłby się w sytuacji sam na sam ze Starkbaumem!

34:04
    Piękna interwencja Starkbauma rakiem po strzale Kolusza.

33:53
    Kara dla Polska (Chmielewski – 2 min., nadmierna ostrość w grze).
    Kara dla Austria (Ulmer – 2 min., nadmierna ostrość w grze).

33:53
    Iskrzy na lodzie! Pięściarskie pojedynki Chielewskiego i Ulmera!

33:26
    Kolejna doskonała okazja na zdobycie bramki nie wykorzystana przez Pasiuta!

32:35
    Austria powraca do gry w pełnym zestawieniu.

31:50
    A teraz przestrzelił Zapała! Polacy uregulujcie celowniki!

31:17
    Kara dla Polska (Kruczek – 2 min., nadmierna ostrość w grze).
    Kara dla Austria (Kristler – 2 min., nadmierna ostrość w grze).

31:03
    Ależ teraz przestrzelił Chmielewski! To miało być 2:0!

30:35
    Kara dla Austria (Lebler – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

29:27
    Uwolnienie tym razem po stronie reprezentacji Austrii. Wznowimy grę pod bramką Starkbauma.

28:38
    Mocne uderzenie Dronii spod niebieskiej! Po raz kolejny świetnie broni Starkbaum.

27:22
    Spalony w polu bramkowym podczas akcji reprezentacji Polski. Sędziowie przerywają grę.

26:39
    Kara dla Austria (Kristler – 2 min., zahaczanie).

26:18
    Ładna interwencja Odrobnego po strzale Fechtiga z nadgarstka.

25:42
    Austria na lodzie w pełnym zestawieniu.

25:24
    Niezła akcja Biało-Czerwonych zakończona mocnym strzałem Pociechy spod niebieskiej.

24:34
    Kara dla Polska (Malasiński – 2 min., zahaczanie).

24:23
    Mocny strzał Malasińskiego ze środka mija brankę Starkbauma!

23:42
    Kara dla Austria (Schiechl – 2 min., zahaczanie).

23:20
    Uderzenie Zapały spod bandy. Pewnie mrozi gumę Starkbaum.

22:10
    Kolejna gra w osłabieniu wybroniona przez reprezentantów naszego kraju.

21:30
    Polacy wybijają gumę z tercji obronnej!

20:28
    Kapitalna interwencja Odrobnego po strzale Kristlera!

20:10
    Kara dla Polska (Bagiński – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji spotkania dla reprezentacji Polski.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 20:45.

Koniec pierwszej tercji dzisiejszego spotkania. Po 20. minutach gry w katowickim Spodku reprezentacja Polski prowadzi z reprezentacją Austrii 1:0 dzięki bramce Grzegorza Pasiuta!

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:13
    Jeszcze jedno uwolnienie po stronie Biało-Czerwonych.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.

18:40
    Chwila spokojniejszej gry w okolicach neutralnej części lodowiska.

17:10
    Kolejne uwolnienie po stronie Orłów. Ponownie wznawiamy grę pod polską bramką.

16:45
    Uwolnienie po stronie polskiej reprezentacji. Wznowimy grę pod bramką Odrobnego.

16:09
    Piękna akcja Malasińskiego i Wronki, ale świetną interwencją popisał się Starkbaum!

15:06

14:28
    Indywidualna akcja Chmielewskiego zakończona niezbyt dobrym uderzeniem.

14:03
    Jak na razie niezbyt dobrze Polacy rozgrywają tą grę w przewadze.

13:06
    Kara dla Austria (Ulmer – 2 min., uderzanie).
    12:34 Grzegorz Pasiut (POL) - 1:0

12:34
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki GRZEGORZ PASIUT.

GOOOOOOL! PROWADZIMY Z AUSTRIĄ! Kapitalnie rozegranie gumy w tercji ataku przez Chmielewskiego, który wymienił serię podań z GRZEGORZEM PASIUTEM, a ten ostatecznie trafił do bramki!

12:28
    Austria także już na lodzie w piątkę.

12:11

12:06
    Guma poza obszarem lodowiska. Wznowimy grę w tercji obronnej reprezentacji Austrii.

11:28
    Ponownie sporo zamieszania pod polska bramką, ale wszystko udało się opanować.

10:50
    Pociecha ładnie spod niebieskiej z nadgarstka. Dobrze broni jednak Starkbaum.

10:28
    Kara dla Austria (Lebler – 2 min., przeszkadzanie).

10:11
    Kara dla Polska (Bychawski – 2 min., zahaczanie).

9:30
    Długo gramy bez żadnych przerw w grze. Szybkie i wyrównane tempo tego spotkania.

8:38
    Schlacher mocno spod niebieskiej, ale ponownie niecelnie.

7:20
    Ależ teraz okazję zmarnował Aron Chmielewski! Ogromne szczęście Austriaków!

6:40
    Wronka po raz kolejny indywidualnie, jego uderzenie próbował dobijać Malasiński, ale wszystko broni Starkbaum!

5:45
    Zamieszanie pod bramką Odrobnego. Austriacy teraz zamknęli Polaków w ich własnej tercji obronnej.

4:45
    Austria rozgrywa gumę w okolicach neutralnej części lodowiska.

3:07
    Zapała uderza z nadgarstka, jego strzał zablokowany przez jednego z Austriaków.

2:37
    Pierwsza dobra akcja Polaków zakończona strzałem Wronki z nadgarstka. Jest pierwsza dobra interwencja Starkbauma.

2:26
    Pierwsza gra w osłabieniu w dzisiejszym spotkaniu wybroniona przez reprezentantów Polski.

1:19
    Pierwsza dobra interwencja Odrobnego. Mocno strzelał Ulmar!

0:26
    Kara dla Polska (Zapała – 2 min., trzymanie kija).

0:17
    Pierwsze uderzenie na bramkę Odrobnego. Guma mija jednak prawy słupek po uderzeniu Schlachera.

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla reprezentacji Polski!

00:01

Zaraz zaczynamy!
    Trwa rozgrzewka!

Polska: Odrobny (Radziszewski) – Borzęcki, Bychawski, Zapała, Wronka, Malasiński – Kruczek, Dronia, Chmielewski, Pasiut, Łopuski – Pociecha, Bryk, Urbanowicz, Dziubiński, Kolusz – Kotlorz, Bagiński, Bepierszcz, Galant

Austria: Starkbaum (Kickert) – Schlacher, Bacher, Schiechl, Geier, Haudum – Lembacher, Pallestrang, Komaek, Kristler, Hofer – Viveiros, Ulmer, Lebler, Herburger, Geier – Fechtig, Oberkofler, Petrik, Ganahl

Sędziowie: Alarie (CAM), Piragic (CRO) – Korba (SVK), Kupcus (LAT).

Na relację live z tego spotkania zapraszamy na Lajfy.com!
    Oby dzisiaj kibice opuszczali Spodek w podobnych nastrojach jak wczoraj!

Faworytem tego starcia będą Austriacy, ale Polacy wczoraj udowodnili, ze stać ich dosłownie na wszystko. Kolejne sensacyjne zwycięstwo? Jesteśmy za!

Austria po trzech spotkaniach ma na swoim koncie osiem punktów i przewodzi turniejowej tabeli. Wczoraj Austriacy pewnie pokonali Włochów 4:2.
    Bohaterem wczorajszego spotkania został Tomasz Malasiński, który zaliczył hat-tricka

Polacy wczoraj w końcu odnieśli pierwsze zwycięstwo w Katowicach i to nad faworytem imprezy – Słowenią. Dzięki temu meczowi w tym turnieju jest możliwe jeszcze wszystko. Polska może awansować do hokejowej elity, ale równie dobrze może spaść do niższej dywizji.

Czas na przedostatni dzień zmagań w ramach hokejowych Mistrzostw Świata Dywizji 1A w Katowicach. Na zakończenie dnia reprezentacja Polski zmierzy się z reprezentacją Austrii.

Mistrzostwa Świata Dywizji 1A w Katowicach, spotkanie pomiędzy reprezentacją Polski i reprezentacją Austrii.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.