Clearex – Red Devils 4:4 (1:3 po rz. karnych) | Zduńska Wola – Rekord 2:7 (koniec)
koniec po rz. karnych (1:3)
Clearex Chorzów
4:4 (1:1)
Red Devils Futsal Club
Sobota 30.04.2016, 16:00 • Zduńska Wola ul. Złota 67 • Halowy Puchar Polski • Półfinał

Koniec tego meczu! Do FINAŁU wchodzą Diabły z Chojnic! Nagrodę 5000zł dla pokonanego wręczy Clearexowi Bogdan Duraj. (18:01:33)

48:30
    Dwie bardzo kontrowersyjne interwencje w których sędziowie mogli odgwizdać przedłużony rzut karny. W obu jednak wstrzymali się z decyzją.

47:47
    Kriezel przechwycił piłkę, ale nie miał już sił, aby dobiec do bramki rywali.

47:10
    Coraz bliżej rzutów karnych. INFORMUJEMY, ŻE W ZWIĄZKU Z DOGRYWKĄ, MECZ GATTY A REKORDEM ZOSTAJE PRZESUNIĘTY W CZASIE! DOKŁADNĄ GODZINĘ PODAMY PO ZAKOŃCZENIU SPOTKANIA

46:10
    Trzeba jednak przyznać, że powrót od 2:4 do 4:4 robi wrażenie!

45:50
    Nie wiedzieć czemu – Clearex Chorzów zjednał sobie sympatię kibiców, przez co około 50% hali skanduje "clearex, clearex!"

45:01
    Piłkarze już potwornie zmęczeni, jutrzejszy mecz dla wygranej ekipy będzie bardzo dużym wyzwaniem.

45:00
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

45
    Pierwsza dogrywka skończona.

44:46
    Ekipa techniczna szybko uporała się z niesprawną bandą – tymczasem nadal 4:4!

44:13
    Tomasz Kriezel dosłownie wbił się w bandę PZPNu – szybko jednak wstał, ale element zabezpieczenia będzie wymagał naprawy.

44:02
    Laskowski wypuścił sobie za bardzo piłkę – rzut autowy dla ślązaków.

43:27
    Łuszczek traci piłkę w prostej sytuacji!

42:41
    W FAULACH 5:5!

42:37
    Kriezel z woleja! Centymetry obok bramki!

40:22
    Dogrywka rozgrywa się na zasadach: faule, wzięte czasy – nie resetują się. Gramy 2x 5 minut.

40:01
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta. 2 razy 5 minut przed nami!

40
    Druga połowa skończona. Zmiana stron i zaczynamy DOGRYWKĘ!

39:12
    Gol dla Clearexu!
    ROBERT GŁADCZAK trafia w okienko! Tuż pod poprzeczką! Kibice neutralni skandują "clearex, clearex!"

39:10
    GŁADCZAK KONTRA MODRUSAN!

39:10
    RZUT KARNY PRZEDŁUŻONY DLA CLEAREXU!

38:50
    Clearex nadal z lotnym. Wszystko, albo nic!

38:19
    Powinno być 4:4! Piłka przeleciała jednak kilka centymetrów obok słupka!

38:07
    GŁADCZAK wchodzi do bramki jako lotny bramkarz! DO BRAMKI RYWALI – Z PIŁKĄ!

37:31
    Lotny u Clearexu.

Czek w wysokości 5000zł dla przegranej ekipy wręczy przewodniczący komisji Futsalu i Piłki Plażowej – Bogdan Duraj.

36:27
    Chorzowianie gubią się już pod własnym polem karnym. Zmęczenie robi swoje.

36:07
    Holy wysoko nad bramką Purolczaka!

35:44
    Clearex nie wykorzystał teraz swojej sytuacji na zmniejszenie dystansu!

35:22
    Gol dla Red Devils!
    SOBAŃSKI strzela i wprawia cały sektor w isntą euforię – oni już są jedną nogą w FINALE!

33:56
    Zastawnik pociągnął całą akcję i skupił na sobie uwagę bramkarza i dwójki obrońców! Dogranie do SEGETA i ten wpada do bramki razem z piłką! Emocji nie będzie końca aż do ostatniej syreny!

33:47
    Faul na Kriezelu i w faulach już tylko 4:5 dla Diabłów.

33:04
    Przypominamy też, że Red Devils wykorzystało już komplet fauli i każdy następny to przedłużony karny!

33:00
    Czerwone diabły zamknięte na swojej połowie.

31:49
    Indywidualna akcja Wojciechowskiego i ... zbliżamy się do lotnego bramkarza! Kolejny raz sprawdza się powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą!

31:22
    Woli walki nie można odmówić żadnej z ekip, jeżeli jednak awansuje do finału ekipa z Chojnic, to Modrusan będzie potrzebował bardzo intensywnych okładów na twarz, ponieważ przyjął tyle strzałów, że nic nie będzie widział.

31:05
    Mario Modrusan wyrasta na MVP meczu! Broni teraz w zasłoniętej sytuacji!

Chciałoby się – oj chciało dla wszystkich tych kibiców – dodatkowych emocji związanych z dogrywką. Poziom tego spotkania jest bowiem bardzo, bardzo wyrównany!

30:16
    10 minut drugiej połowy mięło nam niczym sekunda! W tym momencie jeszcze Budniak dołożył swoje uderzenie do kolekcji tych wyłapanych przez Modrusana!

29:27
    Kolejny raz hala pełna emocji! Mario Modrusan przyjął strzał i dobitkę na twarz! Głowa będzie go dziś boleć – oba uderzenia były piekielnie silne i z odległości około metra!

28:54
    I znów – piłka trafiła w słupek a potem Modrusan jakoś ją jeszcze wyłapał! Bardzo dobre widowisko, które musi podobać się kibicom.

28:46
    PIĄTY FAUL RED DEVILS CHOJNICE

28:38
    Trzeba jednak przyznać, że publiczność niczym na Wimbledonie – kibicuje aktualnie przegrywającym.

27:57
    HALA WRZE I TO WCALE NIE DLATEGO, ŻE JEST PEŁNA FANATYKÓW CLEAREXU! Po strzale Omylaka piłka... uderzyła w słupek, odbiła się na linii bramkowej i... wypadła! A po chwili bramka Red Devils nie została uznana! Wszystko to wzmaga jedynie emocje nawet neutralnych kibiców!

27:28
    Zawodnicy nie odstawiają dzisiaj nóg. Gdyby umieścić mikrofony przy ich kolanach, słyszelibyśmy teraz głośny trzask – tak mocno potraktowano jednego z zawodników Clearexu!

25:54
    Michał Holy ukarany żółtym kartonikiem za faul, który na dłuższy moment uziemił Budniaka. Były zawodnik ukraińskiej ekstraklasy jednak w końcu podniósł się z maty i kontynuuje grę.

25:08
    Waga dzisiejszego pojedynku jest tak duża, że zapewne nieprędko zobaczymy lotnego bramkarza, jeżeli przewaga nie wzrośnie do dwóch trafień. Clearex nie jest bowiem drużyną, która na tym elemencie opiera swoją grę.

24:06
    Dwoili się i troili, biegali wzdłuż i wszerz... tymczasem to nie oni, a Red Devils Chojnice strzela bramkę! Wojciechowski zaskoczył Purolczaka bardzo dokładnym strzałem i ... emocje dopiero przed nami!

23:21
    Pierwsza kartka dziś! Tomasz Frąk powstrzymywał się jak mógł i uciekał się głównie do słownych upomnień. To podcięcie nie mogło być jednak w żaden sposób usprawiedliwione! Kartką ukarany Łuszczek

22:19
    Delikatny dotyk niczym muśnięcie piórem, doznany od ostatniego obrońcy – to wystarczyło, aby przewrócić Segeta w pełnym biegu i wywalczyć rzut wolny w bardzo dobrej pozycji.

21:52
    Trzeba jednak przyznać, że z minuty na minutę zawodnicy ze Śląska grają coraz lepsze zawody!

21:16
    W kuluarach chodziły głosy, że dzisiejszy Clearex jest tak nieprzewidywalny, że po 40 minutach może na tablicy widnieć wynik 7:1 jak i 1:7.

20:22
    Zapinamy pasy i jedziemy! Z jedną drużyną wprost do finału – z drugą zaś, na sektor przeznaczony dla drużyn, które resztę turnieju obejrzą niczym FC Barcelona Ligę Mistrzów.

20:01

20
    Pierwsza połowa skończona. Wydawało się, że Red Devils przejęli całkowicie inicjatywę – tymczasem Clearex zdołał się nie tylko odrodzić, ale także mógł przed przerwą prowadzić 2:1! Zapraszamy za 15 minut!

19:20
    Szymon Łuszczek teraz beznadziejnie się pomylił! Mógł przed przerwą wyprowadzić swój zespół na prowadzenie... tymczasem obił bandy reklamowe.

18:34
    Clearex czuje się skrzywdzony brakiem rzutu wolnego w pozycji przedłużonego rzutu karnego. Widać jednak było bardzo dobrze, że sędziowie się nie pomylili.

17:45
    Wojciechowski za bardzo się zapędził i zamiast dogodnej sytuacji strzeleckiej ... wbił się w bandy "łączy nas piłka" PZPN.

15:27
    Purolczak broni bardzo kąśliwe uderzenie po rzucie wolnym Bondara!

15:25
    Kriezel bardzo nieładnie podcinany od tyłu – obeszło się jeszcze bez kartki. Słowne upomnienie od arbitra Frąka notuje jednak kolejny zawodnik.

14:53
    Bardzo, bardzo niecelna próba Bondara.

13:44
    Dawid Pasierbek na aferę, byle oddalić piłkę od swojego pola karnego.

12:19
    Mogło – a nawet powinno być 2:1 dla Clearexu! Nie było jednak nikogo do prostopadłego podania omijającego bramkarza!

11:53
    Mario Modrusan teraz broni strzał i dobitkę! Clearex po tym wziętym czasie zaczyna dominować!

11:42
    Mecz uważa się za otwarty! Kibice nie mogą narzekać.

11:13
    Co się odwlecze to nie uciecze, jako mówi stare porzekadło! GŁADCZAK uderza obok jeszcze oszołomionego poprzednią akcją Modrusana i mamy 1:1!

11:11
    BUDNIAK! ALE CO ZROBIŁ PRZY TYM STRZALE BRAMKARZ CHOJNIC! PIĘKNA OBRONA!

10:30
    Timeout dla Clearexu Chorzów.

10:20
    Purolczak wyrzuca piłkę... na aut bramkowy. Trener Clearexu nie wytrzymuje i sygnalizuje chęć wzięcia czasu.

9:50
    Clearex gubi się teraz w prostej akcji bez jakiegoś wielkiego tempa.

9:22
    Otworzyło nam się to spotkanie – i bardzo dobrze!. Widowisko na pewno zyska!

8:59
    KRIEZEL zaznacza swoją obecność trafieniem! Tym razem jednak – nie strzelał z dystansu! Clearex ma już ciężki orzech do zgryzienia!

7:42
    Kriezel poturbował lekko Purolczaka ale ten wznawia szybkim wyrzutem. Koledzy z drużyny nie potrafili jednak tego przekuć w bramkę.

7:04
    Uderzenie z dystansu Kriezela zmierzało tuż obok poprzeczki po bloku ostatniego obrońcy Clearexu.

6:01
    Purolczak kolejny raz testuje miękkość maty, którą wyłożona jest hala przy Złotej. Kolejna robinsonada golkipera Clearexu.

4:37
    Frąk wybiera teraz Gollego na następnego do krótkiej pogadanki. Tomasz za bardzo rozpychał się łokciami, co spowodowało uderzenie w twarz oponenta. Dużo zawodników ma już na celowniku główny arbiter zawodów – mogą posypać się kary indywidualne.

4:16
    O jeden zwód za dużo! Golly marnuje bardzo dobrą sytuację!

3:35
    Wojciechowski powtarza teraz to, przez co przeszedł Bondar – krótką pogadankę u sędziego Frąka.

3:16
    Rożny dla smoków, Kriezel nieczysto trafił w piłkę, która... oszukała wszystkich obrońców! Purolczak jednak na stanowisku.

2:30
    Siadul, niczym w rewanżu za podcinkę prawie strzelił bramkę!

2:21
    Siadul nieładnie faulowany. Sędzia Tomasz Frąk upomina Bondara, że następna taka sytuacja skończy się kartką.

2:07
    Tomasz Kriezel z połowy pociągnął strzał! Purolczak wybija piłkę karkołomną robinsonadą.

1:44
    Golly ustrzelił teraz piłką Stewarda zawodów. Bardzo niecelnie.

1:05
    Bondar ładnie przerzucił piłkę do Kriezela i wyszła z tego bardzo obiecująca sytuacja! Trybuny odezwały się po raz pierwszy z jękiem zawodu! Purolczak obronił ten strzał!

0:46
    Tomasz Kriezel wślizgiem wybija piłkę na aut, spod nóg Gollego!

0:23
    Atak Diabłów zakończony na ósmym metrze od bramki.

0:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. Sędzia Stawicki gwiżdże po raz pierwszy!

Drużyny już wychodzą na środek boiska!

Pierwszy mecz półfinału Final Four 2016 już za – bez mała – pół godziny!

Obsada sędziowska, złożona z czwórki najlepszych sędziów – w tym najwyższej klasy UEFA, będzie prowadzić cały turniej. Na kolejne mecze po prostu zmieni się dwójka "biegających" z "technicznymi".

Znamy już pełne składy, w których wystąpią obie drużyny:

Clearex Chorzów: Purolczak, Ulfik – Gładczak, Golly, Seget, Budniak, Salisz, Omylak, Łuszczek, Pasierbek, Zastawnik, Siadul

Red Devils Chojnice: Modrusan, Kartuszyński – Kriezel, Bondar, Holy, Kolesnik, Patryk Laskowski, Przemysław Laskowski, Wojciechowski, Kubiszewski, Wardowski, Sobański

Sędziowie: Pierwszy: Frąk
    Drugi: Stawicki
    Trzeci: Hamowski
    Czasowy: Jaruchiewicz.

Dla żadnego z uczestników Final Four sezon się zatem nie zakończył. Jak wspomnieliśmy, Clearex walczy o utrzymanie, Red Devils wraz z Rekordem o brązowe medale. Gatta Active zaś – o Mistrzostwo Polski.

Red Devils natomiast nie muszą przejmować się bytem w Ekstraklasie – zajęli na koniec sezonu 4 miejsce i przyjdzie im walczyć o brązowe medale.

Zawodnicy ze Śląska mają przed sobą walkę o Puchar, ale także... o utrzymanie w Ekstraklasie! Przed nimi bowiem baraże o udział w elicie w następnym sezonie.

Pierwsze spotkanie, jakie przyjdzie obejrzeć na tej imprezie to walka pomiędzy Clearexem Chorzów, któremu z szumnie ogłaszanych haseł o mistrzostwo, pozostała tylko walka o Puchar Polski a Red Devils Chojnice, którzy mogą być zadowoleni z aktualnej pozycji w tabeli na koniec sezonu.

Wielkie emocje, pełna hala, niebieska profesjonalna wykładzina, najlepsi zawodnicy oraz sędziowie. Witamy na Final Four Halowego Pucharu Polski!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Bartłomiej Dąbrowski

Gole: 12. Gładczak, 34. Seget (Zastawnik), 39. Gładczak, 40. Gładczak – 9. Kriezel, 25. Wojciechowski, 32. Wojciechowski, 36. Sobański

Kartki:   24. Łuszczek (CHZ), 26. Holy (CHZ)