Granada – Las Palmas 3:2 (koniec) | Bilbao – Celta Vigo 2:1 (koniec) | RCD Espanyol – Sevilla 1:0 (koniec)
Deportivo – Getafe 0:2 (koniec) | Valencia – Villarreal 0:2 (koniec)
Valencia CF
0:2 (0:2)
Villarreal CF
Niedziela 01.05.2016, 20:30 • Estadio Mestalla, Walencja • Hiszpańska LaLiga • Runda 36

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (22:30:57)

Pojedynek na Estadio Mestalla rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Zabójcze okazały się szybkie ataki Villarreal CF, które sfinalizowali celnymi strzałami Samuel oraz Adrian Lopez. Przy obu golach asystował kiedyś napastnik Valencia CF, a dziś Villarreal CF Roberto Soldado. Zrobiło się 0:2 i Żółta Łódź Podwodna mogła kontrolować w pełni sytuację na boisku. Część kibiców wyszła przedwcześnie ze stadionu, ponieważ nie wierzyła w jakikolwiek zwrot akcji. Villarreal nie zagrało w najmocniejszym składzie, a udowodniło, że nieprzypadkowo jest wyżej w tabeli od gospodarzy. Przykry wieczór dla kibiców Nietoperzy, którzy zobaczyli swoich pupili bezradnych. Oddali tylko jeden celny strzał przez 90 minut.

90+2
    Najlepszą obroną jest atak, więc Villarreal utrzymuje się w posiadaniu piłki na połowie Valencia CF. Oczekuje już na ostatni gwizdek.

90
    Carlos Del Cerro Grande przedłużył mecz o 3 minuty.

89
    Zobaczymy, ile minut doliczy sędzia do regulaminowego czasu. Druga połowa była dość płynna, więc mecz nie powinien już długo potrwać.

87
    Płaskie wstrzelenie Negredo w środek pola karnego. Na drugim słupku było dużo miejsca. Zabrakło jednak chętnego, żeby zamknąć akcję Valencia CF.

86
    Rukavina zagapił się. Po wbiegnięciu na połowę przeciwnika otrzymał podanie i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie znalazł się na spalonym.

84
    Na trybunach widać ożywiony ruch w kierunku bram wyjściowych. Kibice nie wierzą, że ich pupili stać na wyrównanie.

82
    Alcacer próbował zabrać piłkę Samuelowi. Nie znalazł innego sposobu na przeciwnika niż faul. Carlos Del Cerro Grande użył gwizdka.
    Valencia była w opałach!

80
    Futbolówka krąży wokół pola karnego Villarreal. Można odnieść wrażenie, że piłkarze w żółtych strojach mają to wszystko pod kontrolą. Do końca meczu pozostało 10 minut.

77
    Cofnęli się piłkarze z Villarreal. Oczekują na ruch przeciwnika. Im się nigdzie nie spieszy. Mają przecież dwubramkową zaliczkę.

76
    Ostatnia nadzieja Nietoperzy! Na boisko wbiegnie Alcacer zamiast Gomesa. Może on znajdzie drogę do bramki.

74
    Bardzo groźnie. Płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne Villarreal. Zbierali się do strzału Negredo oraz Czeryszew. Piłka zatańczyła jednak nie po ich myśli!

73
    Podnoszą się rezerwowi Valencia CF. Podnosi się wrzawa na trybunach. Kibice widzą w zawodnikach spoza jedenastki ostatnie iskierki nadziei.

71
    Samuel wrócił głęboko po piłkę i zmusił przeciwnika do faulu. Doskonałe zachowanie autora pierwszego gola dla Villarreal w tym meczu.

70
    Trzecia i ostatnia zmiana w Villarreal. Dobrze to sobie poukładał trener Marcelino. Ruiz za Musacchio na ostatnie 20 minut.

69
    Perez na murawie, a Fuero zobaczy końcówkę spotkania z ławki rezerwowych.

67
    Tymczasem Valencia CF nieomal strzeliła sobie gola samobójczego na 0:3! Diego Alves wybiegł niezdarnie do dośrodkowania, ale Samuel oraz Adriano Lopez nie potrafili go ukarać i skończyło się na słupku!

67
    Coraz mniej czasu do końca widowiska. Valencia stara się jak może o gola kontaktowego, ale trudno być zachwyconym jej ofensywą.
    Soldado już poza boiskiem.

65
    Dani Parejo najpierw wywalczył, a następnie wykonał rzut rożny. Dośrodkowanie doświadczonego pomocnika nie mogło zaowocować zagrożeniem w polu karnym Villarreal CF.

63
    Trigueros szukał kreatywnego pomysłu na kontratak Villarreal. Podanie na skrzydło było za mocne, by dobiegł do piłki nawet najszybszy pomocnik na świecie.

62
    Mario Gaspar zastąpił Soldado. Były zawodnik Valencia CF ma prawo być usatysfakcjonowany swoim występem z dwiema asystami.

59
    ... a u gości Bruno Soriano za Hernandeza Cascante.

59
    Rozpoczynają się zmiany. W tym samym momencie mieszają obaj trenerzy. W obozie gospodarzy Czeryszew wbiegł za Minę...

57
    Dośrodkowanie w pole karne Areoli. Bronią goście i nie pozwalają na oddanie strzału. Ta fraza powtarza się, ale tak właśnie wygląda kwadrans po przerwie.

56
    Valencia CF rozpoczęła od wrzutu z autu. Piłka wycofana na przedpole, gdzie zabiera ją Castillejo i z efektownym zwodem zainicjował kontratak.

54
    Dośrodkowanie Rodrigo. Czai się w polu karnym Negredo, ale nie oddaje strzału o jakim marzą kibice na Estadio Mestalla.

53
    Drużyna Marcelino wykorzystuje każdy moment, by wymienić podania. Każda minuta urwana Nietoperzom przybliża ją do zwycięstwa.

51
    Atakuje Valencia CF, ale próbuje wejść z piłką do bramki. Wydaje się, że są odpowiednie momenty, by huknąć w kierunku Areoli. Zwłaszcza, że golkiper Villarreal nie jest rozgrzany.

49
    Dośrodkowanie na drugi słupek. Czeka tam jeden z zawodników Valencia CF, ale nie może przyjąć sobie futbolówki. Bonera broni twardo i kończy się wszystko autem bramkowym.

47
    Od środka Villarreal. Żółta Łódź Podwodna ma oczywisty plan na drugą połowę. Utrzymać swoją przewagę i po 90 minutach świętować zwycięstwo.

46
    Obrazki z Walencji.

Gwizdy na Estadio Mestalla. Kibicom nie podoba się po raz kolejny w tym sezonie gra Nietoperzy. Valencia CF miała przewagę w posiadaniu piłki, częściej przebywała na połowie przeciwnika, ale to wszystko na nic, skoro wszystkim atakom brakowało wykończenia. Villarreal CF prowadzi 2:0 po szybkich akcjach, a przy obu golach asystował Soldado. Egzekutorami byli najpierw Samuel, a następnie Adrian Lopez! Po przerwie gospodarze muszą zaatakować. Przekonajmy się wspólnie, czy stać ich na skuteczny pościg.
    Villarreal strzela i prowadzi!

45+2

45+2
    Dani Parejo doczekał się podania w polu karnym Villarreal. Sprytnie nawinął sobie jednego przeciwnika, po czym strzelił. Jak spod ziemi wyrósł następny obrońca i skończyło się kornerem dla Valencia.

45
    Dodatkowe 2 minuty szans doliczone przez sędziego.

44
    Ostatnie podania szybują w pole karne Areoli, ale nie zanosi się, że gospodarze oddadzą celne uderzenie zanim sędzia zaprosi wszystkich do szatni.

43
    Hernandez Cascante ratował się faulem taktycznym po tym, jak przeciwnik ominął go w środku pola. Następna żółta kartka.

42
    Fuego to pierwszy zawodnik Valencia CF, który musi grać dalej z kartonikiem na koncie.

40
    Soldado mógł praktycznie zamknąć mecz trzecim golem. Napastnik Villarreal miał doskonałą sytuację strzelecką. Z linii pola karnego przymierzył tuż obok bramki Valencia CF!

37
    Zakotłowało się w polu karnym Żółtych. Nie było jednak dobrego strzału. Zerkamy w statystyki, a tam w rubryce celne uderzenia Valencia CF okrąglutkie zero. Tak się meczu nie wygra.

35
    Zabójcze są szybkie ataki Villarreal. Valencia może spoglądać na działania przeciwnika z lekką zazdrością. Sama nie potrafi zbudować podobnych akcji.
    33. Adrián López (VLR) - 0:2

33
    Gol dla Villarrealu!
    Strzelcem bramki ADRIÁN LÓPEZ.

Napastnik Villarreal był kompletnie sam i wcale nie było mu smutno! Ruszył od połowy boiska bez towarzystwa rywali i pokonał Diego Alvesa w sytuacji sam na sam. Miękko przerzucił piłkę ponad bramkarzem do siatki, więc zrobiło się 0:2 na Estadio Mestalla!

31
    Minęło pół godziny widowiska. Dynamicznie rozpoczęła Valencia i wydawało się, że będzie dyktować warunki na boisku. Przebudowaną jedenastkę Villarreal było jednak stać na akcję bramkową, po której może kontrolować wydarzenia.

29
    Akcja Valencia CF zakończyła się na bandzie reklamowej. Do końca bronili twardo goście i nie pozwolili ani na dośrodkowanie, ani na soczyste uderzenie.

28
    Przez chwilę półfinalista Ligi Europy musiał radzić sobie bez dwóch zawodników, ale sytuacja została opanowana przez służby medyczne. Żółta jedenastka jest na murawie w komplecie.

26
    Chwila przerwy w grze. Pod polem karnym przeciwnika leży i zwija się z bólu Castillejo, jeden z najważniejszych zawodników Villarreal.

25
    Nic wynikło z rzutu wolnego dla Valencia CF i przyjezdni skontrowali natychmiast. Hernandez Cascante miał przed oczami tylko bramkarza, a nie zdołał ominąć go swoim uderzeniem!

23
    Musacchio popełnił faul w bocznym sektorze boiska. Carlos Del Cerro Grande sięgnął po kartkę do kieszonki.

21
    Soldado walczył wręcz z dwoma przeciwnikami. Chyba czekał już na gwizdek sędziego, ale ten pozwolił dokończyć męski pojedynek przy chorągiewce.

19
    Carlos Del Cerro Grande nie przyznał Valencia CF rzutu karnego, choć wszyscy na stadionie byli przekonani, że był faul na Rodrigo po wrzutce Miny. Gospodarze są wściekli na arbitra.

16
    Przyjezdni zadowoleni. Nie byli drużyną dominującą na początku meczu, ale potrafili zbudować zabójczą akcję i będzie im łatwiej grać w Walencji.
    14. Samuel (VLR) - 0:1

14
    Strzelcem bramki SAMUEL.

Błyskawiczna akcja Villarreal owocuje prowadzeniem na Estadio Mestalla! Soldado prowadził piłkę w polu karnym i obsłużył podaniem Samuela. Ten miał przed sobą jeszcze trzech zawodników Valencii, ale nie zrobił problemu z ich obecności i strzelił precyzyjnie na 0:1! Diego Alves nawet nie drgnął.

13
    Szybka wymiana podań na linii pola karnego Villarreal. W końcu Parejo zdecydował się na płaskie uderzenie. Zabrakło precyzji środkowemu pomocnikowi i Areola rozpoczął od bramki.

11
    Korner dla Valencia CF! Mogło być jeszcze lepiej, ponieważ Siqueira wpadł w pole karne i miał dużo czasu, by dośrodkować do partnera, a nie w broniącego zawodnika.

10
    Piłkarze Villarreal wyszli wysoko i wypchnęli przeciwników poza obrzeża własnego pola karnego. Kibice czekają na sytuacje podbramkowe i prawdziwe emocje.

8
    Nieco żwawsi są na razie gospodarze, którzy w środku tygodnia odpoczywali. Ich rywale bili się z Liverpool FC w europejskich pucharach.
    Tak wyglądała prezentacja.

6
    Alvaro Negredo w polu karnym Villarreal. Próbował wykorzystać swoją dynamikę i ominąć przeciwnika, jednak wyjechał z piłką za linię bramkową. Grę wznowił w tej sytuacji Areola.

5
    Futbolówka trafiła w posiadanie zawodników Villarreal CF. Ich rozegranie nie trwało długo. Valencia po przechwycie wycofała do Diego Alvesa.

3
    Boczny obrońca Valencia CF Cancelo rozpoczął bardzo wysoko. Szukał miejsca, by dośrodkować w szesnastkę gości, ale ci ustawili się zgodnie z piłkarską szkołą.

2
    Valencia w białych koszulkach i czarnych spodenkach, a Villarreal w tradycyjnych żółtych strojach. Z futbolówką witają się gospodarze.

1
    Oczekiwanie na widowisko.

Valencia CF: Diego Alves – Cancelo, Mustafi, Santos, Siqueira – Parejo, Fuego, A. Gomes – Rodrigo, Negredo, Mina.

Rezerwowi: Doménech – E. Pérez, Alcácer, Czeryszew, Barragán, Danilo, Abdennour.

Villarreal CF: Aréola – Antonio Rukavina, Musacchio, Bonera, Marín – Samuel, Hernández Cascante, Trigueros, Castillejo – Soldado, A. López.

Rezerwowi: Asenjo – Bakambu, Leiva, M. Gaspar, V. Ruiz, B. Soriano, Denis Suárez.

Sędzia: Carlos Del Cerro Grande.

Zapraszamy na relację na żywo w pojedynku kończącego weekend w Primera Division. Valencia CF zmierzy się na swoim stadionie z Villarreal CF. Carlos Del Cerro Grande zagwiżdże po raz pierwszy o godzinie 20.30.

Kluby reprezentowały Hiszpanię w europejskich pucharach w tym sezonie. Villarreal pozostaje nawet w grze o finał Ligi Europy. Przed rewanżem z Liverpool FC ma gola zaliczki. Nietoperze zostały wyrzucone z pucharów przez Athletic Bilbao po tym jak zostały spadochroniarzami z Ligi Mistrzów.
    Przygotowania VIllarreal!

Także w Primera Division lepiej radzi sobie Żółta Łódź Podwodna. Villarreal plasuje się za wielką trójcą: FC Barcelona, Atletico i Realem Madryt. Dominatorów już nie dogoni. Musi bronić 4. lokaty. Sytuacja jest dobra, ale trzeba jeszcze punktować.

Kończący się sezon to sinusoida emocji dla kibiców Valencia CF. Przeżyli awans do Ligi Mistrzów, zmianę trenera, a na koniec denerwowali się o awans do europejskich pucharów. Nietoperze są na 8. miejscu w Primera Division ze stratą aż ośmiu punktów do plasującej się lokatę wyżej Sevilla FC.

W poprzedniej kolejce Valencia zremisowała 2:2 na przedmieściach Madrytu z Getafe. Także Villarreal podzieliło się punktami wskutek bezbramkowego meczu z Realem Sociedad. W poprzednim bezpośrednim pojedynku Żółta Łódź Podwodna zwyciężyła skromnie 1:0. Być może czas na rewanż.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Gole: 14. Samuel, 33. A. López

Kartki:   42. Fuego (VAL) – 23. Musacchio (VLR), 43. Hernández Cascante (VLR)

Strzały celne: 1:3. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 9:3. Spalone: 0:3. Foule: 15:11.
    Valencia CF: Diego Alves – Cancelo, Mustafi, Santos, Siqueira – Parejo, Fuego (69. E. Pérez), A. Gomes (76. Alcácer) – Rodrigo, Negredo, Mina (59. Czeryszew).
    Zmiany: Doménech – E. Pérez, Alcácer, Czeryszew, Barragán, Danilo, Abdennour.

Villarreal CF: Aréola – Antonio Rukavina, Musacchio (70. V. Ruiz), Bonera, Marín – Samuel, Hernández Cascante (59. B. Soriano), Trigueros, Castillejo – Soldado (62. M. Gaspar), A. López.
    Zmiany: Asenjo – Bakambu, Leiva, M. Gaspar, V. Ruiz, B. Soriano, Denis Suárez.

Sędziowie: Carlos Del Cerro Grande