Bydgoszcz – Kraków 50:52 (koniec)
Artego Bydgoszcz
50:52 (19:12, 27:28, 37:38) Serie: 0:2
Wisła Can-Pack Kraków
Niedziela 01.05.2016, 18:00 • Artego Arena, Bydgoszcz • Basket Liga Kobiet - play-off • Finał

Emocje po pierwszym starciu jeszcze nie opadły, a przed nami już kolejny bój o złoty medal mistrzostw Polski. Drugi dzień z rzędu zabieramy Państwa do stolicy Kujaw i Pomorza, gdzie ponownie Artego Bydgoszcz podejmie krakowską Wisłę. Po sobotnim meczu możemy być pewni, że znów czeka nas pasjonująca potyczka!

Pierwsze starcie dla Wisły

Na sobotnie starcie w Bydgoszczy cała koszykarska Polska czekała z olbrzymim napięciem. Czuć było to zwłaszcza w Artego Arenie, która wypełniła się po brzegi. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęły miejscowe zawodniczki. Podopieczne Herkta szybko wypracowały nieznaczną przewagę i po pierwszej kwarcie było 24:13. Później jednak do pracy wzięły się przyjezdne, które na przerwę schodziły przegrywając 41:35.

W trzeciej kwarcie błysnęła przede wszystkim Nicholls, kilkukrotnie rozmontowując defensywę gospodyń. Grę bydgoszczanek ciągnąć starała się Morris, lecz ostatecznie znów kwarta padła łupem "Białej Gwiazdy" w stosunku 15:11. W ostatnich dziesięciu minutach słabnące zawodniczki Herkta raziły nieskutecznością, co wykorzystały mistrzynie Polski. Wisła w ostatnich dwóch minutach była już praktycznie pewna zwycięstwa, a krótki zryw Reid tylko zmniejszył porażkę Artego do wyniku 68:72.
    Obszerna galeria zdjęciowa z sobotniego pojedynku.

Gospodynie po pierwszym spotkaniu na pewno mogą czuć rozczarowanie. Co prawda Artego świetnie weszło w mecz, ale ostatecznie przewagi nie udało się utrzymać. Kluczem dla sztabu szkoleniowego wicemistrzyń kraju jest szybkie odbudowanie morale ekipy, która może być nieco przybita. Dla bydgoszczanek nic jednak nie jest jeszcze stracone. W rywalizacji finałowej jest tylko 0:1, a celem minimum było jedno zwycięstwo we własnej hali, co wciąż jest na wyciągnięcie ręki. Ponadto zawodniczki z grodu nad Brdą w pierwszej połowie pokazały, że potrafią zdominować Wisłę, a to dobry prognostyk na kolejne starcia. Miejscowe nadal mogą też liczyć na żywiołową publiczność, podobnie bowiem jak w sobotę, tak i jutro w kasie klubu nie pozostanie ani jeden bilet wstępu. Artego musi jednak lepiej rozłożyć siły, by w końcówce potrafić rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.

Zupełnie inne nastroje panują na pewno wśród krakowianek, które tuż po wybrzmieniu końcowej syreny sobotniego starcia rozradowane świętowały swój triumf. Wisła przyjeżdżała bowiem do Bydgoszczy z nutką niepewności. Goście na pewno chcieli wygrać choć jedno spotkanie, by zyskać przewagę parkietu i to im się udało. "Biała Gwiazda" zagrała bardzo rozważnie, nie rzucają się od samego początku, spokojnie dała rywalkom czas na wyszumienie, a następnie rozpoczęła zwycięską ostatecznie pogoń. Dla gości ważną informacją będzie stan zdrowia Żurowskiej-Cegielskiej, która ucierpiała w trzeciej kwarcie sobotniego meczu i nie wiadomo, czy wystąpi w niedzielę. Kadra Wiślaczek jest jednak na tyle wyrównana, że zastąpienie silnej skrzydłowej nie powinno być większym problemem.

Kluczowe zawodniczki

Jedną z zawodniczek, która w sobotę najbardziej zawiodła w zespole z Bydgoszczy jest Julie McBride. Kapitan gospodarzy nie zagrała na swoim normalnym poziomie, zdobywając tylko 7 punktów. Jeśli Artego marzy o jutrzejszym zwycięstwie, to Amerykanka na pewno musi poprawić swój poziom. Kapitalne zawody rozegrała z kolei Morris, która uzbierała aż 22 oczka. Wysoko poprzeczkę zawiesiła także zdobywczyni 19 punktów – Amisha Carter. Powstrzymanie tych koszykarek jest kluczem do pokonania ekipy z Kujaw i Pomorza.

Bardziej rozłożona klasyfikacja punktowa to jedna z przyczyn wygranej Wisły w pierwszym meczu finałowym. Znakomita gra Ouviny podparta była wysoką skutecznością rzutową w wykonaniu Nicholls i Żurowskiej-Cegielskiej. Ponadto przyjezdne "trójki" trafiały prawie w co drugim rzucie! Wyeliminowanie właśnie tego elementu może być ważnym czynnikiem, decydującym o ograniu mistrzyń Polski.
    A co o meczu powiedzieli obaj szkoleniowcy oraz najlepsze zawodniczki pierwszego starcia finałowego? Sprawdzamy!

Kolejny mecz bez faworyta

Mało kto odważy się chyba postawić na zdecydowanego faworyta niedzielnej potyczki. Gospodynie choć osłabione po sobotniej porażce, wciąż marzą o złocie i na pewno wyjdą na parkiet jeszcze bardziej zmobilizowane. Z kolei Wisła zrobiła już ważny krok w kierunku obrony tytułu, ale z całą pewnością będzie chciała po raz kolejny ograć bydgoszczanki, by już w środę świętować zdobycie złota.

Podobnie jak to było w sobotę, tak i jutro, przeprowadzimy dla Państwa bezpośrednią relację z bydgoskiego parkietu. Mamy nadzieję, że znów będziecie z nami na lajfy.com! Do usłyszenia o godzinie 18.

Znamy już składy obu ekip. Zdolna do gry jest Żurowska-Cegielska, która we wczorajszym meczu doznała kontuzji. Jest to na pewno bardzo dobra wiadomość dla krakowianek.
    Już zameldowaliśmy się w bydgoskiej Artego Arenie!

Przedmeczowa rozgrzewka pomału dobiega końca. Za chwilę poznamy wyjściowe "piątki"!

Oto i one!

Artego Bydgoszcz:
    3. Morris, 10. Reid, 13. McBride, 22. Koc, 24. Carter

Wisła Can-Pack Kraków:
    4. Nicholls, 5. Ouviña, 7. Ziętara, 8. Żurowska-Cegielska, 22. Turner

Końcowe odliczane do rozpoczęcia meczu! Hala ponownie wypełniona po brzegi, a zawodniczki oddają ostatnie rzuty próbne.

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

00:16
    Zły początek w wykonaniu gospodyń. Gubi piłkę Koc. (0:0)

00:30
    Kapitalny blok na Morris i grę wznawiają goście. (0:0)

00:54
    Strata Wisły, co wykorzystuje Reid. (2:0)

01:10
    Jeszcze raz gubią się Wiślanki. Znów trafia Reid. (4:0)

01:28
    Pierwsze punkty dla krakowianek w dzisiejszym spotkaniu zdobywa Nicholls. (4:2)

01:58
    Skończył się czas na rozegranie akcji miejscowym. (4:2)

02:08
    Sporo strat od początku spotkania. Niedokładność z obu stron jak na razie wzięła górę. (4:2)

02:46
    Rzut z dystansu oddaje Turner, lecz piłka tylko odbija się od obręczy. (4:2)

03:04
    Faul przyjezdnych i mamy pierwsze dziś rzuty osobiste. (4:2)

03:05
    Dwukrotnie trafia z linii czterech metrów Carter. (6:2)

03:28
    Świetna odpowiedź Wisły! Czystą "trójkę" rzuca Ouvina. (6:5)

03:45
    Pogubiły się w rozegraniu zawodniczki Herkta. Kontruje Wisła. (6:5)

04:00
    Zagranie pod kosz do Żurowskiej-Cegielskiej, a ta bez problemu trafia za dwa punkty. (6:7)

04:20
    Dwukrotnie niecelnie rzuca Carter, a na dodatek popełnia faul w ataku. (6:7)

04:40
    Pospieszyła się z rzutem Nicholls. Piłka nie wpada do kosza. (6:7)

04:56
    Prowadzenie Artego daje Morris. (8:7)

05:11
    Wyśmienite rozegranie "Białej Gwiazdy". Wyprowadzona na obwodzie Turner trafia za trzy punkty. (8:10)

05:39
    Tym razem swoich sił z dystansu próbuje Ziętara. Bez sukcesu. (8:10)

05:56
    Niespodziewany rzut z dystansu McBride! Trafia Amerykanka. (11:10)

06:16
    W odpowiedzi punkty spod kosza zdobywa Turner. (11:12)

06:35
    Niecelnie z półdystansu Carter. Zbiórka gości i to Wisła będzie atakować. (11:12)

07:16
    Kolejny rzut z dystansu miejscowych! Tym razem piłka nie wpada do kosza. (11:12)

07:37
    Problem ze skutecznością mają także podopieczne Hernandeza. (11:12)

07:59
    Wejście pod kosz McBride i łatwe punkty spod samej dziury. (13:12)

08:18
    Wściekły na swoje podopieczne trener Hernandez. Kolejny rzut za trzy punkty bez powodzenia. (13:12)

08:19
    Faulowana na przedpolu McBride i będą rzuty. (13:12)

08:20
    Kapitan Artego dwukrotnie trafia do kosza. (15:12)

08:47
    Jeszcze raz nieskutecznie z dystansu Wisła. Tym razem rzucała Szott-Hejmej. (15:12)

09:11
    Dla bydgoszczanek punktuje Carter. (17:12)

09:20
    Dobry blok na Ouvinie i kontrują podopieczne Herkta. (17:12)

09:39
    Dobry zwód Pawlak i wicemistrzynie kraju powiększają swoje prowadzenie. (19:12)

09:59
    W ostatniej akcji pierwszej kwarty rzuca Nicholls i trafia! Kosz nie zostaje jednak uznany, gdyż wcześniej zabrzmiała końcowa syrena. (19:12)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (19:12)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (19:12)

10:20
    Długo rozgrywały przyjezdne, ale ostatecznie udaje się trafić Stallworth. (19:14)

10:39
    Niecelnie z dystansu Morris. Piłka po stronie Wisły. (19:14)

10:54
    Pod własnym koszem fauluje Carter. Dwa rzuty dla krakowianek. (19:14)

10:55
    Stuprocentowa skuteczność Stallworth. (19:16)

11:05
    Pechowo piłka po rzucie Carter nie wpada do kosza. (19:16)

11:21
    Prosty błąd kroków w sytuacji jeden na jeden z koszem popełnia Reid! (19:16)

11:41
    Wyprowadzona na czwarty metr Szott-Hejmej punktuje i zmniejsza prowadzenie Artego. (19:18)

12:01
    Znów niecelnie gospodynie i spod kosza rozpocznie Wisła. (19:18)

12:08
    Sprytnie Szott-Hejmej do Stallworth, a ta rzuca spod kosza. (19:20)

12:09
    Timeout dla gospodyń. (19:20)

12:27
    Ambitnie walczyła o zbiórkę Morris, ale ostatecznie popełnia faul w ataku. (19:20)

12:50
    Dobrze w obronie Reid. Piłka nadal po stronie krakowianek. (19:20)

12:52
    Przekroczenie czasu dwudziestu czterech sekund przez "Białą Gwiazdę". (19:20)

13:27
    Spod samego kosza punktuje Żurowska-Cegielska. (19:22)

13:51
    Rzut z dystansu w wykonaniu Ziętary! Pechowo piłka nie wpada do kosza. (19:22)

14:22
    Nareszcie punktują miejscowe. Z półdystansu Carter. (21:22)

14:40
    Timeout dla gości. (21:22)

14:51
    Niedokładne podanie Nicholls do Turner. Piłka dla bydgoszczanek. (21:22)

15:04
    Trzecie przewinienie Ziętary. Akcję przeprowadza Artego. (21:22)

15:27
    Mimo trudnej pozycji udaje się trafić "trójkę" Reid! (24:22)

15:48
    Zablokowana pod koszem Stallworth. Zbiórka Reid. (24:22)

16:17
    Zupełnie nie przypilnowały czasu miejscowe. Błąd dwudziestu czterech sekund. (24:22)

16:30
    Błąd kroków popełnia Ziętara. Z boku wznowią zawodniczki z grodu nad Brdą. (24:22)

16:41
    Trzeci już faul popełnia w ataku Carter. (24:22)

16:59
    Wydaje się, że wyszła z piłką poza boisko Szott-Hejmej. Sędziowie uznają jednak, że wcześniej kontakt zaliczyła Koc. (24:22)

17:21
    Do remisu doprowadza Ziętara. (24:24)

17:46
    Pomimo dobrej pozycji rzutowej nie trafia Reid. (24:24)

18:03
    Fauluje Reid i spod kosza rywalek wznowi Wisła. (24:24)

18:18
    Niecelnie z pięciu metrów Szott-Hejmej. Zbiera Carter. (24:24)

18:37
    McBride do Carter, a ta nie potrafi trafić spod samej dziury. (24:24)

18:59
    Po dłuższym czasie swoje punkty zdobywa Nicholls. (24:26)

19:10
    Wychodzi z piłką poza parkiet Carter. Wznowią zawodniczki z Małopolski. (24:26)

19:33
    Z trzech metrów nie zwykła mylić się Żurowska-Cegielska. (24:28)

19:56
    W końcówce za trzy punkty trafia Morris! (27:28)

20:00
    Druga kwarta skończona. (27:28)

Koniec pierwszej części spotkania w bydgoskiej Artego Arenie. Jak na razie scenariusz podobny do wczorajszego. W pierwszej kwarcie gospodynie zdołały wypracować sobie nieznaczną przewagę, którą zupełnie roztrwoniły w kolejnych dziesięciu minutach. Podopieczne Herkta często popełniają bardzo proste błędy, co irytuje szkoleniowca. Wisła jak zwykle rozkręca się powoli, lecz goście ze zbyt dużą częstotliwością rzucają z dystansu. Do przerwy "Biała Gwiazda" minimalnie lepsza, jednak tu wszystko jest jeszcze możliwe!
    Kilka ujęć z Artego Areny.

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (27:28)

20:16
    Trzecia kwarta rozpoczyna się od niecelnego rzutu McBride. (27:28)

20:38
    Znów ofiarnie Reid. Tym razem wysiłek wynagrodzony. (27:28)

21:02
    Indywidualnie McBride, ale to była zupełnie nieudana akcja Amerykanki. (27:28)

21:33
    Dla "Białej Gwiazdy" punktuje Ouvina. (27:30)

21:58
    Fauluje pod własnym koszem Koc. Będą rzuty Nicholls. (27:30)

22:03
    Dwukrotnie trafia krakowianka. (27:32)

22:30
    Zagranie pod kosz do Turner, a ta bez problemu trafia spod dziury. (27:34)

22:52
    McBride do Morris, ta wykonuje szybki zwód, ale nie trafia za trzy punkty. (27:34)

23:21
    Przewinienie Nicholls. Rzuty osobiste dla Artego. (27:34)

23:22
    Carter bezbłędna z linii czterech metrów. (29:34)

23:44
    Mylą się w ataku krakowianki, mylą się też miejscowe. Piłka po stronie Wisły. (29:34)

24:08
    Pod koszem nieobstawiona Turner nie jest w stanie trafić za dwa punkty. (29:34)

24:21
    Ouvina z prawej strony pod kosz i mamy punkty. (29:36)

24:43
    Trzypunktowy rzuty Pawlak i zmniejsza się prowadzenie Wisły. (32:36)

24:59
    Tuż po syrenie trafia do kosza Turner. Spore protesty gości. (32:36)

25:23
    Ucierpiała w starciu z rywalkami Nicholls. Wydaje się jednak, że Wiślanka będzie w stanie kontynuować grę. (32:36)

25:43
    Po rzucie Szott-Hejmej piłka zawisła na obręczy i nie wpadła do kosza. (32:36)

26:01
    Pawlak fauluje Ziętare i grę z boku rozpoczną przyjezdne. (32:36)

26:05
    Powalczyła o piłkę McBride i mamy faul na Amerykance. (32:36)

26:20
    Wejście pod kosz kapitan gospodyń, lecz otoczona McBride nie jest w stanie rzucić do kosza. (32:36)

26:40
    Faul w ataku popełnia Szott-Hejmej. To czwarty faul Wisły w tej kwarcie. (32:36)

27:03
    Dobra pozycja rzutowa Stallworth, ale nie udaje się trafić do kosza. (32:36)

27:17
    Fauluje Nicholls i "Biała Gwiazda" dobija do pięciu przewinień. (32:36)

27:18
    Dwa razy trafia z czterech metrów Carter. (34:36)

27:40
    Traci piłkę Ouvina, ale zdołała odzyskać ją Hiszpanka. Dwie sekundy ma Wisła. (34:36)

27:42
    Nie udało się zmieścić w czasie przyjezdnym. (34:36)

28:01
    Dała się sfaulować Carter i szansa dla gospodyń na doprowadzenie do remisu. (34:36)

28:02
    Jedna na dwie próby wykorzystana przez Carter. (35:36)

28:10
    Błąd kroków popełnia Ouvina. Piłka dla Artego. (35:36)

28:34
    Z trudnej pozycji rzuca Carter i po długim czasie gospodynie odzyskują prowadzenie. (37:36)

28:49
    Niecelnie z dystansu Ouvina, która pospieszyła się z tym rzutem. (37:36)

29:15
    Aktywnie w obronie krakowianki, dzięki czemu nie zmieściły się w czasie podopieczne Herkta. (37:36)

29:41
    W końcówce trzeciej kwarty udaje się trafić Stallworth. (37:38)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (37:38)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (37:38)

30:19
    Wchodzi pod kosz Żurowska-Cegielska, jednak skutecznie blokuje Carter. (37:38)

30:46
    Niecelnie z dystansu Morris. Po zbiórce Carter nie trafia też McBride. (37:38)

31:12
    Zupełnie nieudany rzut za trzy punkty w wykonaniu Turner. (37:38)

31:39
    Znów z prostej pozycji nie trafia McBride. (37:38)

31:54
    Swoją szansę pod koszem wykorzystuje za to Stallworth. (37:40)

32:22
    Trafia mimo faulu Carter i szansa na akcję 2+1. (39:40)

32:23
    Skutecznie z rzutu wolnego Carter. (40:40)

32:35
    Ależ błąd McBride, która podała w ręce rywalki. Chwilę później sfrustrowana popełnia faul. (40:40)

32:41
    Zmęczenie daje się we znaki obu ekipom. Błąd kroków Ouviny. (40:40)

32:59
    Fatalnie gra McBride. To ona zmarnowała ostatnie trzy akcje Artego. (40:40)

33:21
    Nieskutecznie z półdystansu Morris. (40:40)

33:37
    Nie zmieściła się w czasie Żurowska-Cegielska. (40:40)

33:57
    Faulowana Carter i za chwilę będą rzuty dla Artego. (40:40)

33:58
    W ważnym momencie nie myli się Carter. (42:40)

34:11
    Przeszkadza przy rzucie Międzik. Rzuty Nicholls. (42:40)

34:12
    Nicholls bezbłędna z linii czterech metrów. (42:42)

34:12
    Timeout dla gospodyń. (42:42)

34:30
    Z trzech metrów nie trafia Carter. (42:42)

34:41
    Chwilę później piłka odzyskana przez bydgoszczanki. (42:42)

34:55
    Wyszła z piłką poza parkiet Morris. Strata gospodyń. (42:42)

35:11
    Niedokładne podanie do Stallworth i piłka po stronie Artego. (42:42)

35:32
    Wejście Morris pod kosz, ale nie kończy się to punktami. (42:42)

35:51
    Niemoc punktową przełamuje Turner. (42:44)

36:02
    Dla podopiecznych Herkta trafia Koc. (44:44)

36:23
    Dość szczęśliwie, ale trafia Żurowska-Cegielska. (44:46)

36:50
    Z dystansu rzuca Morris! Piłka tylko odbija się od obręczy. (44:46)

37:05
    Wychodzi z piłką poza boisko Ouvina. Piłka dla miejscowych. (44:46)

37:21
    Kolejny remis za sprawą Reid! (46:46)

37:37
    Fauluje Międzik i piłka dla krakowianek. Cała gala na stojąco! (46:46)

37:50
    Faul popełnia Koc i Artego ma już pięć fauli na swoim koncie! (46:46)

37:51
    Turner dwukrotnie trafia z czterech metrów. (46:48)

38:03
    Błąd kroków popełnia Reid. Spod własnego kosza "Biała Gwiazda". (46:48)

38:46
    Z dystansu rzuca Reid, jednak piłka nie wpada do kosza. (46:48)

39:05
    Mimo faulu trafia Nicholls. Szansa na akcję 2+1. (46:50)

39:06
    Nicholls skutecznie z czterech metrów i wygląda na to, że dziś znów minimalnie lepsza będzie Wisła! (46:51)

39:06
    Timeout dla gospodyń. (46:51)

39:09
    Faul na Reid i za chwilę będą rzuty. (46:51)

39:10
    Dwukrotnie skutecznie Reid, a przez to, że przed chwilą odgwizdany był faul techniczny Artego przy piłce. (48:51)

39:36
    Niecelnie z dystansu Morris. Wisła już prawie zwycięska! (48:51)

39:56
    Faul Reid i jeden rzut dzieli krakowianki od triumfu. (48:51)

39:57
    Jedna celna próba Turner. (48:52)

39:57
    Timeout dla gospodyń. (48:52)

39:59
    Punktuje Carter i słyszymy końcową syrenę. (50:52)

Koniec meczu. (50:52)

Cztery kwarty drugiego finałowego spotkania w TBLK za nami. Dziś, podobnie jak w sobotę, minimalnie lepsze okazują się zawodniczki Hernandeza. Tym razem wynik brzmi 52:50. Gospodynie na pewno mają czego żałować, bo zdecydowanie były w stanie dziś zwyciężyć. Proste błędy i brak skuteczności w końcówce sprawiają jednak, że drugi z rzędu triumf odnosi Wisła. Przyjezdne zrealizowały plan z nadwyżką, wygrywając oba wyjazdowe mecze. W Krakowie mogą już powoli mrozić szampany, bo obrona tytułu jest na wyciągnięcie ręki!

Punktacja poszczególnych zawodniczek.

Morris 5, Faleńczyk 0, Międzik 0, Reid 11, McBride 7, Pawlak 5, Koc 2, Szybała 0, Carter 20, Puss 0

Nicholls 13, Ouviña 7, Wilk 0, Ziętara 2, Żurowska-Cegielska 8, Szott-Hejmej 2, Stallworth 10, M. Puter 0, Turner 10, Misiuk 0

To już wszystko z bydgoskiej Artego Areny. Teraz rywalizacja przenosi się do stolicy Małopolski, gdzie będziemy już w środę! Do usłyszenia na lajfy.com. Tymczasem życzymy spokojnego wieczoru. (19:47:03)