Lech P. – Legia 0:1 (koniec)
Lech Poznań
0:1 (0:0)
Legia Warszawa
Poniedziałek 02.05.2016, 16:00 • PGE Narodowy, Warszawa • Fortuna Puchar Polski • Finał

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Do usłyszenia! (18:10:28)
    Ogromna euforia w sektorach zajmowanych przez sympatyków stołecznego klubu!

"Puchar jest nasz" - śpiewają kibice Legii.

Koniec, koniec, koniec! Legia Warszawa triumfuje w finale Pucharu Polski! Ależ wielka euforia zapanowała teraz w sektorze sympatyków "Wojskowych". Lechici są załamani, liczyli tutaj na więcej. Za nami mało interesujący pojedynek. Brakowało większych emocji. Mieliśmy trochę niesportowych zachowań, szczególnie ze strony kibiców Kolejorza. To było zupełnie niepotrzebne.

90+14

90+13
    Jóźwiak otrzymał niezłe podanie od Jevticia, aczkolwiek uderzył prosto w jednego z defensorów warszawskiej Legii. Kiepska próba, cóż tu więcej dodawać. Za kilka chwil spotkanie zostanie zakończone.

90+12
    Tymczasem jeden z legionistów upadł w polu karnym Lecha. Legioniści domagali się jedenastki, ale sędzia pozostał niewzruszony. Protestował Stanisław Czerczesow, jednak bezowocnie. Gramy dalej.

90+11
    Sędzia Marciniak postanowił dorzucić do doliczonego czasu gry jeszcze dwie minuty. Ostatnie nadzieje dla poznańskiego Kolejorza. W międzyczasie żółtą kartkę otrzymał Guilherme, który zagrywał po gwizdku.

90+10
    Tymczasem nieźle zaatakowali legioniści. W ostatniej chwili skuteczną interwencją popisał się Tamas Kadar. Dobrą centrę w pole karne zaprezentował Michał Kucharczyk, piłka zmierzała do Hamalainena.

90+8
    Ten mecz jest rwany, szarpany. Kibice Lecha specjalnie przeszkadzają zawodnikom. Takich zachowań nie należy tolerować. Kolejorz próbuje doprowadzić do wyrównania, ale bezowocnie.

90+7
    Arkadiusz Malarz nadal musi uważać na spadające race. Jedna z nich przed momentem trafiła go w nogę. Robi się niebezpiecznie. Do zakończenia doliczonego czasu gry pozostało pięć minut.

90+6
    Darko Jevtić nieźle centrował w szesnastkę Legii. Uderzać próbował Marcin Kamiński, ale trafił prosto w jednego z dobrze ustawionych defensorów. Kiepski strzał, mógł odgrywać do Jóźwiaka.

90+5
    Troszeczkę bardziej skupiliśmy się na tym, co dzieje się na trybunach, bowiem na murawie nie mamy niczego interesującego. Sporo niedokładnych zagrań, futbolówka często zmienia właściciela.
    90+5. Fani Lecha są nieustępliwi.

90+3
    Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany został Michał Pazdan. W międzyczasie zaobserwowaliśmy, że Aleksandar Prijović doznał jakiegoś urazu ręki. Gracz Legii potrzebuje pomocy medycznej.

90+2
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Gergo Lovrencsics, na boisku pojawia się Karol Jóźwiak.

90+1
    Sędzia Szymon Marciniak postanowił przedłużyć ten pojedynek o... dwanaście minut!

90
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Aleksandar Prijović, na boisku pojawia się Kasper Hamalainen.

89
    Pojawia się kolejna partia rac za bramką Arkadiusza Malarza! Elementy pirotechniczne odpalili również fani warszawskiej Legii, aczkolwiek tylko sympatycy Kolejorza rzucają je na murawę.

88
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Dawid Kownacki, na boisku pojawia się Darko Jevtić.

87
    W dalszym ciągu brakuje emocji. Nie jest to zbyt interesujący pojedynek. Wydawało się, że strata bramki zmobilizuje lechitów do cięższej pracy, ale nic z tego. Za moment dojdzie do kolejnej modyfikacji w szeregach Lecha.

86
    Kiepski strzał Marcina Kamińskiego. Piłka odbiła się od dobrze ustawionego muru, a następnie zmierzyła prosto w objęcia Arkadiusza Malarza. Pewna interwencja goalkeepera warszawskiej Legii.

85
    Do zakończenia regulaminowego okresu rywalizacji pozostało już tylko pięć minut, choć z pewnością spotkanie potrwa zdecydowanie dłużej. Przed momentem piłkarze szkoleni przez Jana Urbana wywalczyli rzut wolny.

83
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Nemanja Nikolić, na boisku pojawia się Michaił Aleksandrow.

82
    Za chwilę będziemy mieli kolejną zmianę w szeregach warszawskiej Legii. Do wejścia na murawę przygotowuje się Aleksandrow. Tymczasem zaatakować próbują goście ze stolicy Wielkopolski.

81
    Wracamy do rywalizacji. Nie widać praktycznie nic. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami emocjonującej końcówki. Aktualnie w posiadaniu inicjatywy znajdują się podopieczni Jana Urbana.

81
    Sędzia Szymon Marciniak jest wściekły. Arbitrzy podjęli decyzję, że spotkanie zostanie wznowione, gdy ostatnia raca zgaśnie!
    80. Tak to aktualnie wygląda.

79
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Łukasz Trałka, na boisku pojawia się Maciej Gajos.

78
    Na murawie PGE Narodowego lądują kolejne race. Za moment przeprowadzona zostanie zmiana. Boisko opuści Łukasz Trałka. Kapitana poznańskiej Lokomotywy zastąpi Maciej Gajos.
    Racowisko w sektorze fanów Lecha. Sędzia musiał przerwać grę.

75
    Posiadanie piłki: 43-57%.

74
    Mamy spore zadymienie, które pochodzi z sektora zajmowanego przez kibiców Kolejorza. Na murawę lecą race. Brzydkie zachowanie fanów klubu ze stolicy Wielkopolski, powodują niepotrzebne zamieszanie. Mecz został przerwany.

73
    Na razie poznaniacy nie potrafią skontrować. Ewidentnie widać, że Wielkopolanie znaleźli się w dołku. Czy zdołają się jeszcze z niego wydostać? Zobaczymy. Aktualnie to właśnie Kolejorz znajduje się w posiadaniu inicjatywy.

72
    Lechici mają spory kłopot z dobrą grą w ofensywie. Wydaje się, że trener Jan Urban powinien dokonać jakichś zmian. Być może na murawie powinien zameldować się Darko Jevtić czy też Maciej Gajos.

71
    Trzeba przyznać, że przed momentem fatalnie zachował się Karol Linetty. Defensywa Lecha również zaspała. Wielkopolanie muszą się wziąć do pracy, by nie przegrać z Legią drugiego finału z rzędu.

70
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 48 563 widzów.
    69. Aleksandar PRIJOVIĆ - 0:1

69
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki ALEKSANDAR PRIJOVIĆ. Kompletna dekoncentracja zapanowała w szeregach defensywy Lecha, co skrzętnie wykorzystał PRIJOVIĆ. Legionista otrzymał świetne podanie w pole karne od... Karola Linettego.

68
    Kucharczyk świetnie oderwał się od Arajuuriego. Następnie próbował zgrywać do Prijovicia, ale ten został uprzedzony przez Kamińskiego. Kapitalna interwencja! Za moment Legia będzie egzekwować korner.

67
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Ondrej Duda, na boisku pojawia się Guilherme.
    66. Kolejna oprawa fanów Lecha!

65
    Puchar czeka. Póki co żadna z ekip nie zdołała się do niego zbliżyć. Nadal mamy bezbramkowy remis. Brakuje zdecydowania, brakuje też jakichś przyspieszeń. Czekamy na jakieś konkretne akcje ofensywne.

64
    Przed momentem bardzo prosty błąd popełnił Gergo Lovrencsics. Gdyby nie ta pomyłka Węgra, to Lech miałby szansę na stworzenie groźnego ataku. Tymczasem w natarciu znajdują się podopieczni Stanisława Czerczesowa.

63
    Na razie więcej emocji mamy na trybunach niż na boisku. Zarówno kibice Lecha, jak i Legii prezentują wyśmienite oprawy. Zawodnicy niestety nie potrafią dopasować się do postawy swoich sympatyków.

62
    Strzały celne:
    Lech Poznań: 1/6
    Legia Warszawa: 1/7

61
    No nie jest to jakieś porywające spotkanie, powiedzmy sobie szczerze. Wydaje się, że trenerzy obu ekip powinni pomyśleć o jakichś roszadach. Legii przydałby się Kasper Hamalainen. Fin mógłby zmienić przeciętnie dysponowanego Prijovicia.

60
    Godzina gry za nami. Rezultat bez zmian. Obecnie częściej w posiadaniu piłki znajdują się zawodnicy szkoleni przez Jana Urbana. Mimo tego ich akcje nie są zbyt dobre. Wielkopolanom brakuje pomysłu.

59
    Ciągle czekamy na kolejne celne uderzenia. Tempo rywalizacji ponownie nieco siadło. Aktualnie gra toczy się w okolicach linii środkowej. Ani gospodarze, ani goście nie spieszą się z wyprowadzaniem ataków.
    58. Tymczasem fani warszawskiej Legii zaprezentowali kolejną oprawę.

57
    Nieźle wykonany stały fragment gry. Igor Lewczuk próbował przedostać się na dalszy słupek, jednak znalazł się na pozycji spalonej. Kolejna właściwa decyzja arbitra liniowego.

56
    Brzydkie zachowanie Łukasza Trałki. Lechita niepotrzebnie pociągał za koszulkę Ondreja Dudę. Będziemy mieli rzut wolny dla warszawskiej Legii. Kotłuje się w polu karnym Wielkopolan!

55
    Lovrencsics zdecydował się na krótkie rozegranie rzutu rożnego. Kiepski pomysł. Inicjatywa bardzo szybko powróciła w posiadanie podopiecznych Stanisława Czerczesowa, którzy ruszają z kontratakiem.

54
    Tamas Kadar nieźle dogrywał do Szymona Pawłowskiego, lecz ten został skutecznie zablokowany przez Igora Lewczuka. Za moment będziemy mieli wznowienie z narożnika boiska. Może być groźnie!

53
    Prawie dziesięć minut gry w ramach drugiej połowy za nami. W dalszym ciągu mamy bezbramkowy remis. Nadal obserwujemy minimalną przewagę poznaniaków, jeśli chodzi o groźne natarcia.

52
    Warto odnotować, że fenomenalnym zgraniem w pole karne popisał się Karol Linetty, który w pierwszej połowie grał bardzo przeciętnie. Kompletnie spóźnił się Michał Pazdan, niezła postawa lechitów.
    51. Wyborna robinsonada Malarza.

51
    Gergo Lovrencsics mógł mieć świetną szansę na zainkasowanie gola, ale w porę uprzedził go Arkadiusz Malarz. Ależ wyborna interwencja bramkarza warszawskiej Legii. Nic dodać, nic ująć.

50
    Nikolić dostał świetne podanie od Dudy, ale nie zdołał jej dobrze zagarnąć. Ostatecznie zbliżające się niebezpieczeństwo zneutralizować zdołał Marcin Kamiński. Bardzo pewna interwencja tego zawodnika.

49
    Teraz troszeczkę się zagotowało, Pazdan podyskutował z Linettym. Na szczęście w porę zapędy obu zawodników ostudził sędzia Szymon Marciniak. Niepotrzebne spięcie pomiędzy kolegami z reprezentacji.

48
    Futbolówka często zmienia właściciela oraz opuszcza murawę. Na trybunach w dalszym ciągu panuje wyborna atmosfera. Lepiej słyszalni są kibice warszawskiej Legii, lecz fani Lecha również prowadzą świetny doping.

47
    Początek drugiej połowy bardzo spokojny, na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Mamy trochę szarpanej gry i chaosu. Miejmy nadzieję, że wkrótce się to ustatkuje i zaczniemy oglądać kapitalne akcje ofensywne.

46
    Czas na drugą odsłonę dzisiejszego pojedynku na PGE Narodowym. Grę wznowili zawodnicy poznańskiej Lokomotywy. Trenerzy obu ekip nie dokonali żadnych modyfikacji.

46
    Kilka migawek z I połowy.

My również czekamy!

Czas na przerwę!

Inauguracyjna odsłona finału Pucharu Polski za nami! Póki co mamy bezbramkowy remis. Prawdę rzecz ujmując, to możemy odczuwać mały niedosyt. W w minionej połowie brakowało celnych uderzeń. Pierwszy kwadrans był bardzo obiecujący, ale później tempo rywalizacji siadło i taki stan rzeczy utrzymał się praktycznie do przerwy. Nieco odważniej spisywali się podopieczni Jana Urbana. To właśnie oni częściej zagrażali bramce Malarza.

45

45
    Sędzia Szymon Marciniak postanowił nie przedłużać pierwszej połowy!

44
    Kontratak poznańskiej Lokomotywy został przerwany, bowiem na pozycji spalonej przyłapany został Szymon Pawłowski. Kolejna słuszna sygnalizacja arbitra liniowego.

43
    Duda nieźle poszukał Prijovicia, który oddał uderzenie z pierwszej piłki. Ta zmierzyła dość daleko obok bramki Buricia. Kompletnie sparaliżowana była teraz defensywa Lecha, ale rywal tego nie wykorzystał.

42
    Druga żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu. Tym razem ukarany został Szymon Pawłowski, który sfaulował Artura Jędrzejczyka. Zdecydowanie spóźniony atak reprezentanta poznańskiego Lecha.

41
    Kucharczyk popisał się dość głęboką centrą w pole karne, gdzie dobrą interwencję odnotował Marcin Kamiński. Potencjalne niebezpieczeństwo zostało oddalone w mgnieniu oka.

40
    Za kilka chwil zawodnicy obu ekip zostaną zaproszeni do szatni. Do tej pory odnotowaliśmy zaledwie jedno celne uderzenie. Brakuje uderzeń w światło bramki, nie mamy też zbyt wielu groźnych ataków.

39
    Faule: 6-5.
    38. Żółta kartka dla Prijovicia.

38
    Aleksandar Prijović brzydko potraktował Tetteha, za co został ukarany żółtym kartonikiem. Słuszna decyzja sędziego Szymona Marciniaka. Ewidentne przekroczenie przepisów, nie ma dyskusji.

37
    Fatalnie przestrzelił teraz Nemanja Nikolić. Piłka poszybowała dość wysoko ponad bramką strzeżoną przez Jasmina Buricia. Nadal czekamy na premierowe trafienie w tym spotkaniu.

36
    Szymon Pawłowski ułożył sobie piłkę, a następnie huknął jak z armaty. Bardzo przeciętna próba. Futbolówka trafiła prosto w jednego z defensorów warszawskiej Legii. Następnie "Wojskowi" próbowali zaatakować, ale bezowocnie.

35
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już tylko dziesięć minut. Przed momentem przerwana została kolejna groźnie zapowiadająca się akcja Legii. Słuszna decyzja sędziego, był offside.

34
    Arajuuri kapitalnie zatrzymał rozpędzonego Hlouska. Gdyby Fin się pomylił, to rywal mógłby znaleźć się w kapitalnym położeniu. Po chwili na pozycji spalonej przyłapany został Prijović.

33
    W Lechu troszeczkę brakuje zawodnika, który wziąłby na siebie ciężar gry. Przed momentem niezłą sytuację na oddanie strzału miał Dawid Kownacki, ale troszeczkę się przestraszył.

32
    Podopieczni Czerczesowa egzekwowali kolejny rzut rożny, aczkolwiek nie przyniosło im to żadnych korzyści. Po chwili nieźle przyspieszył Dawid Kownacki. "Kownasia" w porę zatrzymał Pazdan. Od bramki wznowi Malarz.

31
    Nikolić znów zgrywał na pole karne, ale żaden z jego kolegów nie zdołał dobiec do futbolówki. Po chwili legioniści ponownie powrócili na własną połowę. Warszawianom brakuje optymalnego tempa.

30
    Trzeba przyznać, że dzisiejszy mecz jest prowadzony bardzo dobrze. Szymon Marciniak podejmuje słuszne decyzje, ponadto nie jest zbytnio drobiazgowy. Miejmy nadzieję, że zawodnicy nie będą tego nadużywać.

29
    Chcielibyśmy zobaczyć już jakąś bramkę, ale jeszcze musimy uzbroić się w cierpliwość. Cały czas czekamy na groźniejsze ataki, jednak aktualnie poziom rywalizacji jest mało zadowalający.

28
    Kucharczyk odgrywał do Nikolicia, ale ten nie zdołał utrzymać piłki w boisku. W dalszym ciągle dobrą pracę wykonują defensorzy poznańskiej Lokomotywy, którzy skutecznie neutralizują potencjalne zagrożenia.

26
    Obecnie w posiadaniu inicjatywy znajdują się piłkarze szkoleni przez Jana Urbana. Lechici nie spieszą się zbytnio z wyprowadzaniem kolejnych ataków. Nudniejszy fragment rywalizacji, trzeba to przyznać.

25
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało dwadzieścia minut. Nadal mamy bezbramkowy remis. Raz po raz obserwujemy naciski w wykonaniu którejś z ekip, ale generalnie tempo rywalizacji siadło.

24
    Prijović nie zdołał opanować piłki, przeszkodził mu w tym Aziz Tetteh. Dobre zachowanie reprezentanta poznańskiego Lecha. Za kilka chwil grę od własnej bramki wznowi Jasmin Burić.

23
    Beznadziejnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Ondrej Duda. Futbolówka bardzo szybko trafiła w posiadanie poznańskiej Lokomotywy. Wielkopolanie próbują troszeczkę spowolnić swe ataki.

22
    Posiadanie piłki: 41-59%.

21
    Mieliśmy kilka minut bardzo intensywnej walki. Teraz tempo rywalizacji minimalnie siadło. Legia znów wycofała się w okolice własnej bramki. "Wojskowi" dość spokojnie i swobodnie wymieniają podania.

20
    Za nami dwadzieścia minut gry. Póki co mamy bezbramkowy remis, choć groźnych sytuacji nie brakowało. Pod tym kątem lepiej spisują się poznaniacy. Podopieczni Czerczesowa natomiast częściej znajdują się przy piłce.

18
    Na trybunach zasiadło wiele znanych osobowości. Na PGE Narodowy przyjechał chociażby trener reprezentacji Polski, Adam Nawałka. Jest również prezydent naszego kraju, Andrzej Duda.

17
    Niedawno te dwie ekipy rywalizowały w Ekstraklasie, ale wówczas mecz był zdecydowanie mniej interesujący. Teraz toczy się walka o większą stawkę, co jest doskonale widoczne. Kapitalny pierwszy kwadrans za nami!

16
    Legia przedostaje się na połowę przeciwnika, aczkolwiek niewiele z tego wynika. Obrona Lecha nie popełnia najmniejszych błędów. Trwa walka o środek boiska. Emocji nie brakuje nawet przez chwilę!

15
    Kamiński opanował piłkę na piątym metrze, po czym potężnie huknął. Ależ fatalny strzał. Futbolówka poszybowała wysoko ponad bramką! Lechici stwarzają niebezpieczniejsze sytuacje.

14
    Lech egzekwował rzut rożny, ale nie przyniosło to Kolejarzowi żadnych korzyści. Kilka chwil później niezłą piłkę otrzymał Lovrencsics. Strzał Węgra w ostatniej chwili zablokował Michał Pazdan!

12
    Lechici mają teraz sporo pracy w defensywie. Legia się rozpędza, ataki podopiecznych Czerczesowa są coraz odważniejsze. Lechici usiłują kontrować, jednak rywale grają dość wysokim pressingiem.
    11. Nieźle przymierzył Nikolić.

11
    Legia na chwilę wycofała się na własną połowę, a następnie znów zaatakowała. Nikolić miał trochę miejsca i bez chwili zastanowienia zdecydował się na oddanie strzału. Kapitalna interwencja Buricia!

10
    Sędzia Szymon Marciniak pozwala zawodnikom na dość dużo. Jesteśmy świadkami zaciętej rywalizacji, toczona jest walka "bark w bark". Troszeczkę brakuje celnych strzałów, ale zapewne wszystko przyjdzie z czasem.

9
    Częściej przy piłce znajdują się zawodnicy Legii, jednak niewiele z tego wynika. Groźniejsze ataki wyprowadzają piłkarze prowadzeni przez Jana Urbana. Na razie dość dobrze spisuje się defensywa Kolejorza.

8
    Przed chwilą optymalną czujność zaprezentował Stanisław Czerczesow. Rosjanin zagrał piłkę głową. Wróćmy jednak do emocji stricte boiskowych. Aktualnie tempo gry minimalnie siadło. W posiadaniu inicjatywy Legia.

7
    W stolicy naszego kraju panuje dziś wyborna atmosfera. Zarówno kibice Lecha, jak i Legii prowadzą świetny doping. Praktycznie wszyscy kibice śledzą to starcie na stojąco. Początek rywalizacji całkiem interesujący.
    6. Taka sytuacja.

5. Słupek Szymona Pawłowskiego!

5
    To mogła być bramka! Lechici świetnie poklepali, a następnie mocnym strzałem popisał się Szymon Pawłowski. Futbolówka trafiła w słupek! Pierwsza groźna sytuacja za nami. Tym razem Lechowi zabrakło szczęścia.

4
    Kolejorz próbuje uspokoić grę. Aktualnie piłkarze szkoleni przez Jana Urbana wymieniają się podaniami na własnej połowie. Póki co gracze w niebiesko-białych strojach nie forsują tempa, prezentują się dość monotonnie.

3
    Kiepska centra w pole karne poznańskiego Lecha. Wielkopolanie bez najmniejszego problemu oddalili potencjalne niebezpieczeństwo. Po chwili legioniści ruszyli z kolejnym natarciem, jednak bezowocnie.

2
    Mamy jeszcze sporo dymu, co ogranicza naszą widoczność. Przed momentem nieźle zaatakowali legioniści. Podopieczni Czerczesowa wywalczyli rzut wolny, ale nie przyniosło im to większych korzyści poza wznowieniem z narożnika boiska.

1
    Spotkanie rozpoczęli zawodnicy warszawskiej Legii, którzy zagrają dziś w ciemnozielonych strojach. Natomiast ekipa Lecha Poznań prezentować się będzie w niebiesko-białych kompletach. Początek rywalizacji bardzo zacięty.

1
    Ogromne zadymienie nad PGE Narodowym. Musimy jeszcze chwileczkę poczekać.

Na trybunach panuje wyborna atmosfera. Niebawem zaczynamy!

Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik.

W Warszawie zameldowała się spora rzesza fanów Lecha!

Znamy już składy obu ekip!

Lech Poznań: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Tetteh, Trałka – Lovrencsics, Linetty, Pawłowski – Kownacki.

Rezerwowi: Kotorowski – Volkov, Jevtić, Gajos, Ceesay, Wilusz, Jóźwiak.

Legia Warszawa: Malarz – Jędrzejczyk, Lewczuk, Pazdan, Hlousek – Duda, Borysiuk, Jodłowiec, Kucharczyk – Prijović, Nikolić.

Rezerwowi: Cierzniak – Bereszyński, Brzyski, Vranjes, Aleksandrow, Guilherme, Hamalainen.

Sędziowie: Szymon Marciniak – Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz – Radosław Siejka.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Lech Poznań – Legia Warszawa. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 16:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Do ostatniej konfrontacji tych dwóch ekip doszło całkiem niedawno, bowiem 15 kwietnia bieżącego roku. Wówczas Legia rywalizowała z Lechem przy ulicy Łazienkowskiej. Pojedynek ten zakończył się zwycięstwem podopiecznych Stanisława Czerczesowa. W meczu padła jedna bramka, której autorem był Aleksandar Prijović.

Warszawiacy również nie próżnowali.

W niedzielę lechici odbyli trening na PGE Narodowym.

Natomiast Legia Warszawa walczy o mistrzostwo Polski. Podopieczni Stanisława Czerczesowa muszą być czujni, bowiem na ogonie siedzą im zawodnicy Piasta Gliwice. Przypomnijmy, że zespół prowadzony przez Radoslava Latala może pochwalić się takim samym dorobkiem punktowym, jak ekipa ze stolicy naszego kraju. Jeżeli chodzi o zmagania w ramach Pucharu Polski, to Legia radzi sobie w nich naprawdę dobrze. Legioniści dość pewnie przedostali się do finału rozgrywek i mają wielką chęć na zdobycie prestiżowego trofeum.

Droga Legii Warszawa do finału Pucharu Polski:
    1/16 finału: Górnik Łęczna – Legia Warszawa 0:2
    1/8 finału: Legia Warszawa – Lechia Gdańsk 4:1
    Ćwierćfinał: Legia Warszawa – Chojniczanka Chojnice 4:2, 1:1
    Półfinał: Legia Warszawa – Zawisza Bydgoszcz 4:2, 0:1

Lech Poznań w tegorocznym sezonie spisuje się dość przeciętnie. Aktualnie ekipa prowadzona przez Jana Urbana zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli. W ostatniej kolejce Ekstraklasy Wielkopolanie zremisowali bezbramkowo z gdańską Lechią. Zdecydowanie lepiej poznaniacy radzili sobie w zmaganiach o Puchar Polski. Kolejorz zdołał dobrnąć do finału tejże imprezy, jednak należy zaznaczyć, że podopieczni Urbana mieli małe kłopoty ze zrealizowaniem tego celu. W półfinale dość twarde warunki aktualnemu mistrzowi Polski stawiali gracze Zagłębia Sosnowiec.

Droga Lecha Poznań do finału Pucharu Polski:
    1/16 finału: Olimpia Grudziądz – Lech Poznań 0:2
    1/8 finału: Lech Poznań – Ruch Chorzów 1:0
    Ćwierćfinał: Lech Poznań – Zagłębie Lubin 1:0, 1:0
    Półfinał: Lech Poznań – Zagłębie Sosnowiec 1:0, 1:1
    Czy ekipa poznańskiego Kolejorza zdoła osiągnąć upragniony cel?

Przed nami niezwykle elektryzująco zapowiadający się pojedynek! Podczas tej relacji gościć będziemy na PGE Narodowym, gdzie Lech Poznań zmierzy się z warszawską Legią. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 16:00. Emocji z pewnością nie zabraknie!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.