Szwecja – Łotwa 2:1 (po dogrywce) | Stany Zjednoczone – Kanada 1:5 (koniec) | Finlandia – Białoruś 6:2 (koniec)
Czechy – Rosja 3:0 (koniec)
Finlandia
6:2 (0:0, 4:1, 2:1)
Białoruś
Piątek 06.05.2016, 19:15Mistrzostwa Świata • Grupa B

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:15.

Zapraszam na relację z mistrzostw świata.. Swoje zmagania rozpoczyna grupa B. Finlandia vs Białoruś

W tym roku mistrzostwa świata elity zostaną rozegrane w Rosji. Tradycyjnie mamy podział na dwie grupy po osiem ekip. Grupa B swoje spotkania będzie rozgrywać na tafli w Petersburgu. Oprócz tych dwóch drużyn w tej grupie mamy Kanadyjczyków, Amerykanów, Słowaków, Francuzów, Niemców i Węgrów

W poprzednim roku obie te drużyny także miało okazję ze sobą rywalizować w grupie. Wtedy to oglądaliśmy niezwykle zacięty mecz zakończony rzutami karnymi. Lepsza okazała się Finlandia. Z grupy awansowały obie te nacje, Finowie byli drudzy a Białorusini czwarci. W ćwierćfinale Białoruś nie sprostała Kanadzie, a Finlandia gospodarzom tamtych mistrzostw, czyli Czechom

Ciężko jest w takim układzie znaleźć faworyta, aczkolwiek wydaje się, że większe szans ma Finlandia. W swojej historii Suomi wielokrotnie sięgali po medale, w tym dwa razy po złoty – w 1995 i 2011 roku. Białorusini najlepiej wspominają rok 2006, w którym to zajęli najwyższe dla siebie szóste miejsce

Finowie rozegrali w tym roku jak dotąd jedenaście spotkań, w których to wygrywali aż osiem razy. Przytrafiły im się dwie porażki ze Szwecją, ale potrafili też dwa razy ograć Rosję. Białorusini mają na koncie jeden mecz mniej, ich bilans to 6-4. Najmocniejszym rywalem, którego pokonali wydaje się być Szwajcaria i udało im się to dwa razy

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 19:15. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!

Finlandia: Koskinen (Saros) – Kukkonen, Ohtamaa, Jaakola, Hietanen, Pokka, Lindell, Salmela – Pyorala, Koskiranta, Komarov – Koivu, Aho, Granlund – Laine, Jokinen, Barkov – Pihlstrom, Sallinen, Pulkkinen

Białoruś: Kowal (Lalande) – Djukow, Korobow, Gotowec, Jewenko, Szinkewicz, Chenkel, Lisowec – Kaljużnyj, A. Kosticyn, S. Kosticyn – Platt, Stas, Linglet – Stepanow, Kowyrszin, Gawrus – Drozd, Demkow, Pawlowić, Kitarow

Główni: Martin Frano, Peter Gebei
    Liniowi: Nicolas Fluri, Andreas Malmqvist

00:01

00:10
    Mrozi gumę Koskinen

00:35
    Jeszcze jedna interwencja fińskiego golkipera, odważnie zaczęli Białorusini. Uderzał Platt

01:50
    Utrzymuje się przy krążku Białoruś, dobrze prezentuje się w początkowych minutach

02:46
    Uwolnienie po stronie Białorusi

02:53
    Wygrane przez Białorusinów wznowienie i nieudane długie podanie. Mamy kolejne uwolnienie

03:52
    Kolejny strzał na fińską bramkę, tym razem niecelny. Dalej krążek miała Białoruś i po uderzeniu Platta zatrzymuje gumę Koskinen

04:22
    Pierwsza szybka akcja Finów i było groźnie! Barkov wyjechał na pozycję sam na sam, ale nie dał rady pokonać Kowala!

05:53
    Cały czas częściej przy krążku jest Białoruś. Sporo teraz gry w strefie neutralnej

06:55
    Źle rozegrany krążek w akcji prawym skrzydłem Finlandii. Po chwili z lewej strony ma okazję Granlund, ale pewnie interweniuje Kowal

07:22
    Białoruś wygrywa bulik pod swoją bramką i szybko z krążkiem wkracza na połowę rywala

08:04
    Długo trzymał Fin krążek za swoją bramką, mieliśmy "przerwę" na zmianę formacji

08:20
    Ruszona białoruska bramka. Wznowienie po raz kolejne wygrane przez Białoruś

09:45
    Dwukrotnie blokowany S. Kosticyn, mimo to dalej utrzymuje się przy krążku, następnie próbował jeszcze uderzać Kaljużnyj, także bez efektu

10:00
    Połowa tercji za nami

11:13
    Ładna kombinacyjna akcja Finów, na koniec musiał interweniować Kowal, zakryta guma

12:30
    Nie brakuje ostrej walki o przejęcie krążka przy bandach, częściej zwycięsko wychodzi z tego Białoruś

13:55
    Nieudane wyjście z kontrą Finów, często dzisiaj w prosty sposób tracą panowanie nad krążkiem

14:02
    Kara zespołowa dla Finów! Za dużo graczy na lodzie!

15:20
    Wybijają gumę Finowie, na razie nie mogą nic stworzyć w przewadze Białorusini

16:02
    Finlandia w komplecie na lodzie

16:41
    Aho ukarany za spowodowanie upadku przeciwnika. Popełnił prosty błąd i łatwo sobie dał odebrać krążek, a przy próbie jego odzyskania podciął rywala kijem!

17:55
    Wybijają gumę Finowie, Białoruś nie może stworzyć klarownej okazji do zdobycia gola

18:41
    Finlandia w pełnym składzie

19:00
    Minuta do końca pierwszej części gry

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Lepiej w pierwszych 20 minutach prezentowali się Białorusini. Niemniej najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli Finowie, a konkretnie Barkov. Zmarnował sytuację sam na sam. Zapraszam po przerwie

20:55
    Aktywnie weszli w drugą część gry Finowie, ale omal nie nadziali się na kontrę. Wszystko zakończyło się niedokładnym podaniem pod bramkę

21:45
    Bramka dla Finlandii!

Kapitalnie rozegrany krążek w kontrze przez Finów na lewej flance, na koniec Barkov podaje na pustą bramkę do młodego PATRICKA LAINE'A i ten dopełnia formalności!
    21:45 Patrick LAINE - 1:0

22:40
    Finowie dalej w ofensywie, kotłuje się co chwilę w strefie obronne Białorusi

23:50
    Po dłuższym czasie wyszli z krążkiem Białorusini, ale nic nie zdziałali na lewym skrzydle

24:45
    Spalony po akcji Finów lewą flanką

25:40
    Odważnie gra Laine! Przedzierał się środkiem, trochę jednak za mocno wypuścił sobie krążek i ten padł łupem Kowala. Bulik dla Białorusi

26:40
    Znacznie lepiej niż w pierwszej tercji gra Finlandia. Niemal cały czas ma krążek i atakuje

27:45
    Momentami wygląda to jakby Finowie założyli zamek na rywalu, a przecież żadnej przewagi nie mają!

28:25
    Po raz pierwszy w tej tercji zakotłowało się przez chwilę pod fińską bramką, ale nie musiał bronić Koskinen

29:40
    Finowie wygrywają wznowienie pod bramką rywala i szukają kolejnej okazji do strzału

30:00

31:13
    Pewna interwencja Koskinena po strzale Pawlowicza

31:23
    Szybka akcja Finów od razu po wygraniu buliku pod swoją bramką Krążek trafia do Barkova, ale ten z bliska nie dał rady pokonać Kowala!

32:28

Wygrany bulik pod białoruską, ładnie rozegrany krążek, na koniec zdecydował się pójść na przebój MIKKO KOIVU, wjechał z prawej strony zza bramki i na raty, ale skutecznie wepchnął krążek do bramki!
    32:28 Mikko KOIVU - 2:0

34:39
    Stas ukarany za zahaczanie

34:59
    Zamieszanie pod białoruską bramką, ratuje swoją drużynę Kowal! Po tym trochę zawodnicy obu ekip "porozmawiali" ze sobą i szykują się kary!

34:59
    Koivu ukarany za uderzanie kijem, Gotowec za nadmierną ostrość w grze!

35:50
    Mimo iż mamy więcej miejsca na lodzie na razie nie przekłada się to na okazje strzeleckie

36:59
    Obie ekipy w komplecie, przy gumie Finlandia

37:02
    Chenkel ukarany dwoma minutami

37:56
    Bramka dla Białorusi!

Gol w osłabieniu Białorusinów, no proszę! Dostał gumę w kontrze ANDRIEJ STAS, ładnie wymanewrował Koskinena i wbił gumę do pustej bramki! Mamy kontakt!
    37:56 Andrei STAS - 2:1

38:25
    Korobow ukarany za spowodowanie upadku rywala

38:36

Podwójna przewaga musiała zostać wykorzystana! Spokojnie rozegrany krążek i na koniec po raz drugi dziś trafia PATRICK LAINE! Mocne uderzenie zza lewego koła!
    38:36 Patrick LAINE - 3:1

39:00
    Minuta do końca drugiej części gry

39:56

Poszli za ciosem Finowie i po szybkiej akcji zdobywają kolejnego gola! Laine tym razem popisał się asystą świetnie podając na lewo do MIKAELA GRANLUNDA, a ten precyzyjnym uderzeniem z koła podwyższa wynik!
    39:56 Mikael GRANLUND - 4:1

40:00
    Druga tercja skończona.

Ta tercja zdecydowanie należała do Finów co jasno pokazuje wynik. Wydawało się, że Białoruś do przerwy będzie tracić tylko bramkę a tu dwie świetne akcje Finlandii i mamy wysokie prowadzenie Suomi przed trzecią tercją! Zapraszam po przerwie

41:30
    Laine uciekał lewa flanką, ale czysto powstrzymali go obrońcy. Akcja była kontynuowana, lecz pewnie wybronili się Białorusini, następnie sędzia przerwał grę w związku z ruszoną bramką

42:59

Finowie w wyprowadzaniu kontr są dziś niemal bezbłędni! Tym razem mieliśmy indywidualną akcję ANTTI PIHLSTROMA, który po przejęciu krążka sam pobiegł pod bramkę i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Kowala!
    42:59 Antti PIHLSTROM - 5:1

43:36
    Jokinen ukarany za spowodowanie upadku przeciwnika

44:40
    Nie za bardzo mogą znaleźć pozycję do uderzenia Białorusini, dobrze ustawia się obrona Finów

45:30
    Skuteczna interwencja parkanem Koskinena

45:36

47:51

Kontra Finów i... oczywiście krążek w siatce! Tym razem robili co mogli by się wybronić Białorusini, blokowane z początku były strzały, ale w końcu dopadł do krążka MIKAEL GRANLUND i z bliska wpakował do bramki!

51:01

Ładne trafienie zapisuje na swoim koncie ALEKSIEJ KALJUŻNYJ! Mocne uderzenie z pierwszego krążka z okolic lewego koła! Czy jeszcze Białorusini powalczą o hokejowy cud?
    51:01 Aleksiej KALJUŻNYJ - 6:2

52:30
    Finowie kontrolują krążek mimo zaciętego pressingu Białorusinów. Nie chcą dopuścić rywala pod swoją bramkę, czas działa na ich korzyść

53:55
    Skuteczna interwencja Kowala po strzale Koivu

54:49
    Walczył o gumę A. Kosticyn i udało mu się nawet uderzyć z dystansu, ale obok bramki

56:30
    Białoruś jest w posiadaniu krążka, ale nie atakuje już zbyt mocno. Chyba zdaje sobie sprawę, że strata do rywala jest za duża by ją odrobić

57:58
    Kolejne niecelne uderzenie na bramkę Finów

58:42
    Kowal zatrzymuje gumę po strzale Jaakoli
    Laine po tym meczu będzie na 5 miejscu w klasyfikacji graczy poniżej 18-ego roku życia grających na mistrzostwach

59:00
    Minuta do końca spotkania

Pewna wygrana Finów na początek mistrzostw, choć pierwsza tercja tego nie zapowiadała. Jednym z bohaterów był z pewnością młody Patrick Laine, zdobywca dwóch bramek i asysty, a ma dopiero 18 lat!