Dolcan – Zawisza 0:3 (poz.) | Chrobry – Wigry 3:0 (koniec) | Bytovia – Zagłębie S. 3:0 (koniec)
Rozwój – Arka 1:4 (koniec)
MKS Bytovia Bytów
3:0 (3:0)
Zagłębie Sosnowiec
Piątek 06.05.2016, 19:46 • Stadion MOSiR, Bytów • Fortuna 1 Liga • Runda 29

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (21:39:55)

Drutex-Bytovia Bytów wygrywa pewnie i efektownie. 3:0 z wyżej notowanym Zagłębiem Sosnowiec robi wrażenie. Szczególnie dobrze zaprezentował się Surdykowski. Napastnik dopisał sobie dwa gole oraz asystę. Dzielnie pomagał mu na połowie przeciwnika Omar Monterde. Plus również dla obrońców z Bytowa, którzy pozwolili na niewiele beniaminkowi. Dopiero po przerwie Bieszczad musiał interweniować w dwóch sytuacjach. Zagłębie mogło zdobyć gola honorowego, ale zabrakło skuteczności. W ten sposób wyjeżdża z Pomorza rozgoryczone z bagażem trzech bramek. Cieszą się kibice Drutex-Bytovii, która podbudowana zwycięstwem pojedzie na mecz z Arką Gdynia.

90+5

90+3
    Uderzył z rzutu wolnego Krzysztof Markowski. Chciał technicznie umieścić piłkę w okienku bramki, ale spudłował!

90+2
    Krzysztof Bąk dotknął piłkę ręką tuż przed polem karnym i będzie szansa na gola z rzutu wolnego dla półfinalisty Pucharu Polski.

90
    Tymczasem sędzia postanowił doliczyć 5 minut.

88
    Końcówka widowiska w Bytowie. Wszystkie zmiany zostały dokonane i szczerze mówiąc nie ma sensu przedłużać meczu.

86
    Dwa gole i asysta Surdykowskiego i basta. Za najlepszego strzelca Drutex-Bytovii Bytów wbiegł Klichowicz.

84
    Rykoszet po strzale Łukasza Matusiaka z dystansu. Zagłębie Sosnowiec miało jeszcze korner, po którym nie było niebezpieczeństwa dla gospodarzy.

82
    Wróbel nie trafił czysto w piłkę. Niezła szansa, by stoper zdobył swojego gola. Zabrakło jednak takiego instynktu strzeleckiego.

80
    Adrian Paluchowski to ostatnia nadzieja Zagłębia Sosnowiec. Wszedł na boisko za innego napastnika Fidziukiewicza.

80
    Końcówka meczu i Drutex-Bytovia gra zgodnie z hasłem najlepszą obroną jest atak.

78
    Zamieszanie z Robertem Stankiem w roli głównej. Członek sztabu szkoleniowego Zagłębia został upomniany słownie przez sędziego.

76
    Zmiana w środku pola Drutex-Bytovii Bytów: Mariusz Kryszak za Michała Rzuchowskiego.

76
    Rajd Michała Jakóbowskiego. Piłkę odbił Fabisiak. Na dobitkę nabiegł Chomiuk i to byłoby wydarzenie, gdyby zdobył drugiego gola. Byłoby, gdyby nie pudło Chomiuka w dobrej sytuacji!

74
    Bajdur za Pribulę – to zmiana na skrzydle Zagłębia Sosnowiec. Za moment również roszada u gospodarzy.

74
    Bieszczad interweniował po raz drugi! Bramkarz bytowian musiał wyjść w powietrze i sparować uderzenie głową Jakuba Araka. Czy padnie bramka honorowa dla Zagłębia Sosnowiec – oto jest pytanie.

72
    Surdykowski nie zabrał się z piłką, a kibice już widzieli oczami wyobraźni jak wybiega sam na sam z młodym bramkarzem Zagłębia Sosnowiec.

70
    20 minut pozostało do końca meczu. Drutex-Bytovia Bytów ma bezpieczną przewagę 3:0 i tylko kataklizm pozbawi ją zwycięstwa. Druga połowa jest wyrównana i równie dobrze gospodarze mogli zwiększyć prowadzenie.

Gole: 5. Surdykowski, 29. Chomiuk, 37. Surdykowski

Kartki:   61. Sołowiej (SOS)

MKS Bytovia Bytów: Bieszczad – Wróbel, Bąk, Opałacz – Chomiuk, Poczobut, Monterde, Rzuchowski (76' Kryszak), Serafin – Wacławczyk (65' Jakóbowski) – Surdykowski (86' Klichowicz).

Zmiany: Oszmaniec – Czarnecki, Jakóbowski, Jasiński, Klichowicz, Kryszak, Wojach.

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak – Sierczyński (52' Arak), Sołowiej, Markowski, Udovicić – Matusiak, Dudek – Fonfara, Pribula (74' Bajdur), Bartczak – Fidziukiewicz (80' Paluchowski).

Zmiany: Perdijić – Wazałow, Martinez, Arak, Wilk, Bajdur, Paluchowski.

Sędziowie: Dominik Sulikowski