Dolcan – Zawisza 0:3 (poz.) | Chrobry – Wigry 3:0 (koniec) | Bytovia – Zagłębie S. 3:0 (koniec)
Rozwój – Arka 1:4 (koniec)
MKS Bytovia Bytów
3:0 (3:0)
Zagłębie Sosnowiec
Piątek 06.05.2016, 19:46 • Stadion MOSiR, Bytów • Fortuna 1 Liga • Runda 29

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:45.

Drutex-Bytovia Bytów: Bieszczad – Wróbel, Bąk, Opałacz – Chomiuk, Poczobut, Monterde, Rzuchowski, Serafin – Wacławczyk – Surdykowski.

Rezerwowi: Oszmaniec – Czarnecki, Jakóbowski, Jasiński, Klichowicz, Kryszak, Wojach.

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak – Sierczyński, Sołowiej, Markowski, Udovicić – Matusiak, Dudek – Fonfara, Pribula, Bartczak – Fidziukiewicz.

Rezerwowi: Perdijić – Wazałow, Martinez, Arak, Wilk, Bajdur, Paluchowski.

Sędzia: Dominik Sulikowski.

Pojedynek rozpocznie się o godzinie 19.46. Drutex-Bytovia Bytów zwyciężyła w poprzednim meczu z GKS Katowice po dwóch golach Janusza Surdykowskiego. Także Zagłębie Sosnowiec miało przeciwnika ze stolicy Górnego Śląska. Przegrało 0:1 z Rozwojem, więc na Pomorze przyjechało podrażnione.

Piłkarze meldują się na murawie. Drutex-Bytovia w czerwonych strojach, a beniaminek z Sosnowca na biało. Dominik Sulikowski rozpocznie za moment pojedynek.

1

3
    Drużyna z Sosnowca postanowiła zaatakować od początku meczu. Fidziukiewicz dostał podanie od Dudka. Uderzył jednak nieczysto i piłka uciekła mu poza światło bramki.

5
    Gol dla Bytovii!
    Strzelcem bramki JANUSZ SURDYKOWSKI.

12. bramka w sezonie najlepszego strzelca Drutex-Bytovii Bytów! Surdykowski strzelił głową po dośrodkowaniu Omara Monterde. Hiszpan skorzystał z pomyłki Sierczyńskiego i wzbogacił się o asystę!

7
    Szybka odpowiedź bytowian na akcję Zagłębia Sosnowiec i zrobiło się 1:0. Beniaminek nie ma już czego bronić, więc powinno być ciekawie.

9
    Wymiany podań w środkowej strefie boiska. Przyspieszył na skrzydle Chomiuk i dośrodkował, ale prosto w nogi przeciwnika.

12
    Surdykowski ma ochotę na następne gole i awans w klasyfikacji strzelców zarazem. Poprzednie uderzenie napastnika zostało zablokowane. Podawał Wacławczyk.

14
    Wymieniają podania gospodarze i nie pozwalają gościom na rozwinięcie skrzydeł. Na dodatek Fabisiak musiał kontrolować lot piłki po strzale Rzuchowskiego z dystansu.

15
    Pierwszy korner dla sosnowiczan po interwencji Chomiuka. Dobrze zachowali się piłkarze Drutex-Bytovii ustawieni na bliższym słupku.

18
    Na razie trener Tomasz Kafarski wygląda na spokojnego i zadowolonego z tego, jak wygląda gra jego zespołu.

20
    Faul w środku pola. Wszystko wyglądało groźnie, ale Dominik Sulikowski nie zdecydował się wyjąć żółtego kartonika.

22
    Pribula wymyślił sobie zbyt skomplikowany wariant rozegrania ataku. Bieszczad wznowi grę od własnej bramki, ale nie będzie się mocno spieszyć.

23
    Nie kleją się akcje zespołu Artura Derbina. Dudek szukał podaniem najpierw Markowskiego, a po chwili Udovicicia, ale piłka uciekła gościom poza boisko.

25
    Omar Monterde ma już na koncie asystę. Hiszpan nie zamierza spocząć na laurze. Tym razem mierzył z dystansu i raz spudłował, a raz został zablokowany. Piłkarz pozyskany z Legionovii Legionowo nie da zapewne za wygraną!

27
    Tym razem nie popisał się Monterde, którego dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło wprost do przeciwnika. Ratował sytuację doświadczony Krzysztof Bąk.

29
    Strzelcem bramki ADRIAN CHOMIUK.

Doskonale się to wszystko układa z perspektywy zespołu Tomasza Kafarskiego. Nie minęły dwa kwadranse i zrobiło się 2:0 po składnej akcji! Podłączył się do niej Chomiuk i zakończył strzałem do siatki wrzutkę od Surdykowskiego. Radość w Bytowie!

32
    Poczobut wrócił głęboko we własne pole karne. Były piłkarz Błękitnych Stargard wyjaśnił sytuację po akcji Dudka. Świetnie uzupełniają się gospodarze w defensywie.

35
    Zostało 10 minut do końca pierwszej części spotkania. Drutex-Bytovia postawiła dwa milowe kroki w kierunku zwycięstwa. Na dodatek Zagłębie Sosnowiec nie wygląda dobrze i musi coś zmienić w swojej grze.

37

Surdykowski wybiegł sam na sam z Fabisiakiem. Pierwsza próba zdobycia gola zakończyła się niepowodzeniem, ale napastnik naprawił swój błąd. 3:0! Kto by się spodziewał takiego wyniku?

39
    Asystę przy golu zanotował Opałacz, a Surdykowski traci tylko gola do Szymona Lewickiego oraz Macieja Górskiego w klasyfikacji strzelców. Tam się robi naprawdę pasjonująco.

42
    Strata Serafina bez negatywnych konsekwencji dla zespołu, co nie oszczędziło stresu trenerowi Kafarskiemu.

44
    Za chwilę sędzia techniczny poinformuje kibiców, o ile przedłużona została pierwsza połowa. Choćby z uwagi na radość po golach Sulikowski powinien coś doliczyć.

45
    Dodatkowa minuta od Dominika Sulikowskiego.

45+1

Okazałe prowadzenie Drutex-Bytovii Bytów 3:0 po nieco ponad 45 minutach rywalizacji z Zagłębiem Sosnowiec. Widać jak wiele dla zespołu z Pomorza znaczy powrót po kontuzji Surdykowskiego. Napastnik zdobył 4 gole w dwóch ostatnich kolejkach i prowadzi partnerów ku zwycięstwu. Zagłębie nie wygląda tak jak powinno z uwagi na pozycję w tabeli. Nie stworzyło dużego zagrożenia pod bramką Bieszczada, a w obronie jest zawodne. Zostańcie z nami, by przekonać się czy dojdzie do jakiegoś szalonego zwrotu akcji po przerwie.

46

47
    Ruszyli do przodu piłkarze z Sosnowca. Ich akcja została przerwana faulem, a Sebastian Dudek wznowił grę krótkim podaniem.

48
    Jeszcze raz Janusz Surdykowski. As strzelecki Drutex-Bytovii Bytów główkował po wrzutce Chomiuka i nie zabrakło wiele, by tuż po przerwie skompletował hat-tricka!

49
    Marcin Sierczyński ucierpiał i potrzebuje pomocy medycznej. Wygląda na to, że obrońca Zagłębia Sosnowiec wróci do gry.

51
    Udovicić nie prezentuje dziś takich rajdów do jakich przyzwyczaił kibiców Zagłębia Sosnowiec.

52
    Dobra interwencja Wróbla po dośrodkowaniu z głębi pola. W ostatnim momencie zapobiegł niebezpieczeństwu stoper Drutex-Bytovii Bytów.

52
    Fantastyczna interwencja Bieszczada! Bramkarz Drutex-Bytovii Bytów znalazł się po raz pierwszy w opałach i musiał zatrzymać strzał Michała Fidziukiewicza.

52
    Pierwsza zmiana u gości. Napastnik Arak za obrońcę Sierczyńskiego, który narzekał kilka minut temu na ból.

54
    W tym momencie Zagłębie zmieniło ustawienie. Gra na dwóch napastników, a Fonfara uzupełnił lukę na prawej obronie. Zmiennik Arak miał pierwszą szansę po dośrodkowaniu Udovicicia.

56
    Po przeciwnej stronie boiska Poczobut spudłował z dystansu. Nie jest to specjalista od strzelania goli, a od rozbijania ataków.

57
    Rozkłada ręce trener Artur Derbin, widząc niedokładność z jaką Sebastian Dudek wykonuje stałe fragmenty. Od kapitana wymaga się większej precyzji.

59
    Dla odmiany faul Matusiaka na Wacławczyku. Kibice domagają się pierwszej kartki w tym meczu dla defensywnego pomocnika Zagłębia Sosnowiec.

61
    Wojciech Fabisiak nie porozumiał się ze swoimi obrońcami. Przede wszystkim z Udoviciciem. Niewiele zabrakło, by Janusz Surdykowski skorzystał z błędu i strzelił gola po wrzucie z autu Opałacza.

61
    Pierwsza kartka stała się faktem. Sołowiej poturbował Surdykowskiego i w 61. minucie skończyła się cierpliwość sędziego.

62
    Przerwa w grze była spowodowana urazem Surdykowskiego. Napastnik Drutex-Bytovii to chłop jak dąb i pozbierał się z boiska.

65
    Michał Jakóbowski pojawił się na boisku, a zmienił Kamila Wacławczyka. To pierwsza roszada u gospodarzy.

67
    Krótko po wejściu na boisko Jakóbowski został sfaulowany. Stały fragment dla Drutex-Bytovii Bytów, z którego nic nie wynikło. Egzekwował go Monterde.

69
    Jakub Serafin nie zawahał się i huknął w kierunku bramki Zagłębia Sosnowiec. Pudło, ale brawa od publiczności dla młodzieżowca za odwagę.

70
    20 minut pozostało do końca meczu. Drutex-Bytovia Bytów ma bezpieczną przewagę 3:0 i tylko kataklizm pozbawi ją zwycięstwa. Druga połowa jest wyrównana i równie dobrze gospodarze mogli zwiększyć prowadzenie.

72
    Surdykowski nie zabrał się z piłką, a kibice już widzieli oczami wyobraźni jak wybiega sam na sam z młodym bramkarzem Zagłębia Sosnowiec.

74
    Bieszczad interweniował po raz drugi! Bramkarz bytowian musiał wyjść w powietrze i sparować uderzenie głową Jakuba Araka. Czy padnie bramka honorowa dla Zagłębia Sosnowiec – oto jest pytanie.

74
    Bajdur za Pribulę – to zmiana na skrzydle Zagłębia Sosnowiec. Za moment również roszada u gospodarzy.

76
    Rajd Michała Jakóbowskiego. Piłkę odbił Fabisiak. Na dobitkę nabiegł Chomiuk i to byłoby wydarzenie, gdyby zdobył drugiego gola. Byłoby, gdyby nie pudło Chomiuka w dobrej sytuacji!

76
    Zmiana w środku pola Drutex-Bytovii Bytów: Mariusz Kryszak za Michała Rzuchowskiego.

78
    Zamieszanie z Robertem Stankiem w roli głównej. Członek sztabu szkoleniowego Zagłębia został upomniany słownie przez sędziego.

80
    Końcówka meczu i Drutex-Bytovia gra zgodnie z hasłem najlepszą obroną jest atak.

80
    Adrian Paluchowski to ostatnia nadzieja Zagłębia Sosnowiec. Wszedł na boisko za innego napastnika Fidziukiewicza.

82
    Wróbel nie trafił czysto w piłkę. Niezła szansa, by stoper zdobył swojego gola. Zabrakło jednak takiego instynktu strzeleckiego.

84
    Rykoszet po strzale Łukasza Matusiaka z dystansu. Zagłębie Sosnowiec miało jeszcze korner, po którym nie było niebezpieczeństwa dla gospodarzy.

86
    Dwa gole i asysta Surdykowskiego i basta. Za najlepszego strzelca Drutex-Bytovii Bytów wbiegł Klichowicz.

88
    Końcówka widowiska w Bytowie. Wszystkie zmiany zostały dokonane i szczerze mówiąc nie ma sensu przedłużać meczu.

90
    Tymczasem sędzia postanowił doliczyć 5 minut.

90+2
    Krzysztof Bąk dotknął piłkę ręką tuż przed polem karnym i będzie szansa na gola z rzutu wolnego dla półfinalisty Pucharu Polski.

90+3
    Uderzył z rzutu wolnego Krzysztof Markowski. Chciał technicznie umieścić piłkę w okienku bramki, ale spudłował!

90+5

Drutex-Bytovia Bytów wygrywa pewnie i efektownie. 3:0 z wyżej notowanym Zagłębiem Sosnowiec robi wrażenie. Szczególnie dobrze zaprezentował się Surdykowski. Napastnik dopisał sobie dwa gole oraz asystę. Dzielnie pomagał mu na połowie przeciwnika Omar Monterde. Plus również dla obrońców z Bytowa, którzy pozwolili na niewiele beniaminkowi. Dopiero po przerwie Bieszczad musiał interweniować w dwóch sytuacjach. Zagłębie mogło zdobyć gola honorowego, ale zabrakło skuteczności. W ten sposób wyjeżdża z Pomorza rozgoryczone z bagażem trzech bramek. Cieszą się kibice Drutex-Bytovii, która podbudowana zwycięstwem pojedzie na mecz z Arką Gdynia.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (21:39:55)

Gole: 5. Surdykowski, 29. Chomiuk, 37. Surdykowski

Kartki:   61. Sołowiej (SOS)

MKS Bytovia Bytów: Bieszczad – Wróbel, Bąk, Opałacz – Chomiuk, Poczobut, Monterde, Rzuchowski (76' Kryszak), Serafin – Wacławczyk (65' Jakóbowski) – Surdykowski (86' Klichowicz).

Zmiany: Oszmaniec – Czarnecki, Jakóbowski, Jasiński, Klichowicz, Kryszak, Wojach.

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak – Sierczyński (52' Arak), Sołowiej, Markowski, Udovicić – Matusiak, Dudek – Fonfara, Pribula (74' Bajdur), Bartczak – Fidziukiewicz (80' Paluchowski).

Zmiany: Perdijić – Wazałow, Martinez, Arak, Wilk, Bajdur, Paluchowski.

Sędziowie: Dominik Sulikowski