Szwajcaria – Kazachstan 2:3 (2:3 po rz. karnych) | Słowacja – Węgry 4:1 (koniec) | Norwegia – Dania 0:3 (koniec)
Francja – Niemcy 3:2 (1:0 po rz. karnych) | Łotwa – Czechy 3:4 (0:1 po rz. karnych) | Białoruś – Stany Zjednoczone 3:6 (koniec)
Słowacja
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Węgry
Sobota 07.05.2016, 11:15 • Jubileuszowy Pałac Sportu, Sankt Petersburg, Rosja • Mistrzostwa Świata • Grupa B

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na Lajfy.com! (13:27:32)

Koniec spotkania! Reprezentacja Słowacji w swoim meczu otwarcia tegorocznych Mistrzostw Świata Elity pokonuje reprezentację Węgier 4:1. Pewne zwycięstwo Słowaków, ale Madziarzy nie mają czego się wstydzić!

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta dzisiejszego spotkania!

58:27
    Kara dla Węgry (L. Hudáček – 2 min., zahaczanie).
    Patrik LUSNAK - 4:1

57:43
    Bramka dla Słowacji!
    Strzelcem bramki PATRIK LUSNAK.

GOL! PATRIK LUSNAK strzałem do pustej bramki rozstrzyga losy dzisiejszego spotkania! Słowacja wygra to spotkanie!

56:30
    Spotkanie powoli zmierza do końca. Ciężko będzie Węgrom doprowadzić do dogrywki.

55:58
    Słowacja powraca do gry w pełnym zestawieniu.

54:20
    Słowacy wybijają gumę daleko pod bramkę Rajny.

53:58
    Fatalne zagranie Jarosa, który wybił gumę prosto w trybuny z własnej tercji obronnej. Mamy karę za opóźnianie gry.

53:58
    Kara dla Słowacja (Jaros – 2 min., opóźnianie gry / wystrzelenie krążka poza obszar lodowiska).

52:19
    Słowacy ponownie wybronili się podczas gry w osłabieniu.

51:02
    Dobrze rozegrany zamek Węgrów zakończony uderzeniem Sarauera. Dobrze broni Konrad!

50:19
    Kara dla Słowacja (Mikus – 2 min., zahaczanie).

49:45
    Niezła indywidualna akcja Bartulisa zakończona niezłym strzałem. Ponownie jednak dobrze w bramce Konrad.

49:30
    Uwolnienie po stronie reprezentacji Słowacji. Przerwa w grze.

48:20
    Dobre uderzenie Werhsa z nadgarstka po podaniu Banhama. Pewnie rakiem interweniuje jednak Konrad.

47:03
    Spalony rozmyślny Madziarów. Wznowienie gry w tercji obronnej Węgrów.

46:40
    Ładne uderzenie Jurco zza zasłony. Rajna jednak dobrze interweniuje parkanami.

46:09
    Słowacy powraca już do gry w pełnym zestawieniu.

45:03
    Zamek reprezentacji Węgier przerwany. Madziarzy muszą tworzyć akcję od nowa.

44:09
    Kara dla Słowacja (Marincin – 2 min., trzymanie kija).

43:50
    Sygnalizowana kara dla Słowacji!

43:32
    Strzał jednego z reprezentantów Słowacji na bramkę Rajny zablokowany.

42:35
    Niewiele jak na razie się dzieje w tej tercji. Ostrożna gra słowackiej reprezentacji.

41:50
    Węgrzy teraz spalili akcję. Mamy przerwę w grze i wznowimy ją w tercji neutralnej.

40:34
    Słowacy ponownie rozpoczynają tercję od ofensywnej akcji.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji spotkania dla Słowacji.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 12:50.

Koniec drugiej tercji dzisiejszego spotkania. Po 40. minutach gry Słowacy prowadzą z Węgrami przewagą dwóch bramek.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji dzisiejszego spotkania.

38:39
    Bartalis z nadgarstka z okolic niebieskiej. Bez większych problemów interweniuje Konrad.

37:29
    Słowacy na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

36:35
    Słowacja ponownie przy gumie. Nieco opadli z sił węgierscy zawodnicy.
    35:09 Andrej SEKERA - 3:1

35:09
    Strzelcem bramki ANDREJ SEKERA.

GOOOL! Ależ kapitalnie zagrał teraz zza bramki Jurco, który idealnie wyłożył gumę do ANDREJA SEKERY i zakończył akcję Słowaków! Mamy 3:1 dla naszych południowych sąsiadów!

34:40
    M. Vas otrzymał teraz prezent od jednego ze Słowaków i mocno uderzył spod niebieskiej! Broni Konrad!

33:45
    Słowacy rozgrywają gumę pod bramką Rajny. Nasi południowi sąsiedzi szukają trzeciego trafienia.

32:56
    Konrad wyłapuje gumę po jej wstrzeleniu do tercji ataku przez jednego ze Węgrów.

31:49
    Słaba gra Słowacji w przewadze. Węgrzy na lodzie w pełnym zestawieniu.

30:23
    Słowacy nie mogą sobie poradzić z założeniem hokejowego zamka.

29:49
    Kara dla Węgry (Magosi – 2 min., trzymanie).

29:25
    Mocny strzał Rewaya spod niebieskiej, kolejna dobra interwencja golkipera Węgier.

28:16
    Najazd Granaka na bramkę reprezentacji Węgier. Mrozi gumę Rajna.

27:02
    Zamieszanie przed słowacką bramką. Dobrej okazji nie zdołał teraz wykorzystać Viedensky.

26:11
    Uwolnienie po stronie Węgier. Wycofanie gry pod bramkę Rajny.

25:46
    Ładne uderzenie z backhandu w wykonaniu J. Vasa. Skutecznie interweniuje jednak Konrad!

25:00
    Niewiele brakło, a Viedensky znalazłby się sam na sam z Rajną, ale skutecznie utrudniał mu życie Sziranyi!

24:07
    Węgrzy na pozycji spalonej. Sędziowie przerywają grę i będziemy wznawiać w tercji neutralnej.

23:33
    Piekielnie mocne uderzenie Meszarosa spod niebieskiej! Guma obija słupek węgierskiej bramki!

22:34
    Szybki początek tej pierwszej tercji spotkania. Słowacja prowadzi jak na razie grę.

21:52
    Węgry powracają do gry w pełnym zestawieniu.

21:30
    Dobra interwencja Rayny parkanami po strzale jednego ze Słowaków.

20:30
    Słowacy od razu wjeżdżają do tercji ataku i zakładają hokejowy zamek.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Słowacji.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 12:05.

Koniec pierwszej tercji dzisiejszego spotkania. Po 20. minutach gry w Sankt Petersburgu Słowacja prowadzi z Węgrami 2:1!

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:52
    Kara dla Węgry (Sagert – 2 min., zahaczanie).

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji dzisiejszego spotkania.

18:30
    Słowacy ponownie rozgrywają gumę w tercji ataku.
    Tomas JURCO - 2:1

17:43
    Strzelcem bramki TOMAS JURCO.

GOOL! Jest odpowiedź Słowacji na bramkę Węgier! Wygrane wznowienie w tercji obronnej, piekielnie mocne uderzenie Sekery spod niebieskiej, przekierowane przed bramką przez TOMASA JURCO i golkiper Madziarów był bez szans.

17:04
    Sofron na pozycji spalonej. Mamy kolejną przerwę w grze.

16:50
    Węgrzy grają jak równy z równym. Teraz to oni przez dłuższy czas utrzymują się przy gumie.

15:40

15:00
    Rajna wygrywa teraz pojedynek sam na sam z Jurco!
    Frank BANHAM - 1:1

13:30
    Gol dla Węgier
    Strzelcem bramki FRANK BANHAM..

GOOOL! Węgrzy wyrównują stan spotkania! Bartalis objechał bramkę Konrada, stworzył zamieszanie tuż przed słowacką świątynią, które wykorzystuje FRANK BANHAM! Gra w przewadze wykorzystana!

12:18
    Kara dla Słowacja (Hrnka – 2 min., przeszkadzanie).

11:55
    Niebezpieczne wyjście Rajny za bramkę. Niewiele brakło, a Słowacy stworzyli dobrą okazję strzelecką.

10:54
    Uderzenie Wehrsa z ostrego kąta. Pewnie interweniuje jednak Konrad.

9:32
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie. Węgrzy starają się wyprowadzić atak.

8:23
    Dobra interwencja Rajny parkanami po strzale jednego ze słowackich zawodników.
    Tomas MARCINKO - 1:0

7:07
    Strzelcem bramki TOMAS MARCINKO.

GOOL! Słowacja otwiera wynik spotkania! Zamieszanie pod bramką Rajny po strzale Draveckiego wykorzystuje TOMAS MARCINKO, który dobija strzał i mamy 1-0!

6:27
    Węgrzy na lodzie w pełnym zestawieniu.

5:45
    Teraz kotłuje się pod bramką Węgier! Dobra postawa Rajny jak na razie!

5:02
    Zamieszanie w tercji obronnej Słowaków! Ah, szkoda, że teraz Madziarzy nie zdołali oddać czystego uderzenia!

4:27
    Kara dla Węgry (M. Vas – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

3:32
    Sofron teraz z indywidualną akcją, ale nie zdołał oddać strzału na bramkę Konrada.

2:30
    Przewaga Słowaków od początku spotkania. Węgry jak na razie nie mogą wyprowadzić żadnej akcji.

1:06
    Pierwsza dobra interwencja Rajny po strzale Viedenskiego. Wznowienie gry w tercji obronnej Madziarów.

0:45
    Słowacy rozgrywają gumę w okolicach neutralnej części lodowiska.

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla Słowacji!

00:01

Zawodnicy już na lodzie!

Początek spotkania za ok. 20 minut!

Słowacja: Konrád (J. Hudáček) – Meszároš, Sersen (A), Sekera (C), Marinčin, Mikuš, Graňák, Jaroš, Švarný – Bakoš, Réway (A), Daňo – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Dravecký, Marcinko, Bartánus – Lušňák, Šťastný, Hrnka

Węgry: Rajna (Hetényi) – Wehrs, Dudas, Szirányi, Sagert, Stipsicz, M. Vas (C), Garét – G. Nagy, Sofron, Bartalis – Kóger, Galló, Sarauer – Kovács (A), J. Vas (A), Sebök – K. Nagy, Magosi, Banham

Sędziowie: Mayer, Wiegand – Kaderli, Ritter.

Na relację z tego meczu zapraszamy na Lajfy.com!
    Słowaccy kibice już wczoraj stawili się w Sankt Petersburgu

Zdecydowanym faworytem tego spotkania będzie reprezentacja Słowacji. Węgrom w tym starciu nikt nie daje większych szans.

Węgry to tegoroczny beniaminek zaplecza elity. Madziarzy awans do najwyższej grupy rozgrywkowej wywalczyli rok temu w Krakowie wygrywając spotkanie z Polakami 2:1. Gdyby ten mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Polski to dzisiaj oglądalibyśmy mecz Słowacja – Polska.

Słowacy w Rosji stawili się w nieco eksperymentalnym składzie. Zabrakło w szeregach naszych południowych sąsiadów kilku zawodników, którzy mogliby przesądzić o losach spotkania. Szansę za to otrzymają młodzi gracze.

Czas na drugi dzień zmagań na rosyjskich lodowiskach w ramach rozgrywek tegorocznych Mistrzostw Świata Elity. Pierwszym ze spotkań zaplanowanych w Sankt Petersburgu na dzień dzisiejszy jest starcie Słowaków z Węgrami.

Mistrzostwa Świata Elity, spotkanie pomiędzy reprezentacją Słowacji i reprezentacją Węgier.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:15.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 8. Marcinko (Granak, Dravecky), 18. Jurco (Sekera, Marincin), 36. Sekera (Jurco, Marincin), 58. Lusnak (Hrnka) – 14. Banham (Gallo, Bartalis)

Sędziowie: Mayer, Wiegand – Kaderli, Ritter