Szwajcaria – Dania 3:2 (po dogrywce) | Słowacja – Niemcy 1:5 (koniec) | Kazachstan – Norwegia 2:4 (koniec)
Węgry – Francja 2:6 (koniec)
Kazachstan
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Norwegia
Wtorek 10.05.2016, 19:15Mistrzostwa Świata • Grupa A

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (21:39:23)

Statystyki:

Strzały: (9,5,5) 19-43 (18,12,13)
    Obrony: 90,7%-89,47%
    Kary: 18m-12m

Norwegia była w tym meczu zespołem lepszym i mimo ambitnej postawy Kazachstan nie zdołał choćby doprowadzić do dogrywki. To na pewno są cenne trzy punkty dla Norwegów w kontekście utrzymania w elicie

58:28
    Kazachstan się nie poddaje, ma co robić Haugen. Kolesnika dalej nie ma na lodzie!
    57:27 Mats ZUCCARELLO - 2:4

57:27
    Bramka dla Norwegii!

Szybko przejęty krążek przez Norwegów, Haugen podaje pod lewą bandę do MATSA ZUCCARELLO i ten kieruje go do pustej siatki!

55:35
    Niepewnie interweniował Haugen, niemniej opanowali krążek Norwegowie i wyszli z kontrą, strzał Forsberga z prawego koła zatrzymany przez Kolesnika

54:43
    Haugen zatrzymuje gumę po strzale Solarjowa

54:13
    Bochenski w kontrze próbował przedrzeć się przez trójkę obrońców, nie udało mi się to

53:40
    Norwegowie przytrzymali trochę krążek za swoją bramką, zyskali kilka sekund

52:40
    Kazachowie coraz częściej decydują się na wstrzeliwanie krążka pod bramkę rywala, zaczyna im się śpieszyć

51:28
    Skuteczna interwencja Kolesnika, Norwegowie utrzymują się z gumą na połowie rywala

50:00
    Połowa tercji za nami

49:23
    Kolejna obrona Haugena. Urwał się prawym skrzydłem Markelow, ale nie zaskoczył golkipera

48:30
    Skutecznie interweniuje norweski golkiper po strzale z prawej flanki. Coraz śmielsze ataki Kazachów

43:04
    Kara dla Kazachstanu, zbyt dużo graczy na lodzie!

Kary: 14m-10m

Długo zanosiło się na to, że nic specjalnego w tej tercji się nie będzie dziać, ale w końcu padły trzy gole. Na prowadzeniu są Norwegowie, którzy sprawiają dziś wrażenie lepiej dysponowanych. Zapraszam po przerwie

38:17

Szybka kontra Norwegów, a dokładniej MATHISA OLIMBA! Jechał prawą flanką, następnie zjechał szybko do środka czym zaskoczył obrońców i mocnym strzałem z czystej pozycji ponownie daje prowadzenie swojej drużynie!

37:10
    Kazachstan nadal w ofensywie, najwyraźniej stara się iść za ciosem
    35:47 Brandon BOCHENSKI - 2:2

35:47
    Gol dla Kazachstanu!

I ta sztuka im się udaje! BRANDON BOCHENSKI popisuje się precyzyjnym strzałem z prawego koła! Szybko ponownie mamy remis!

34:55
    Ostrzeliwana jest norweska bramka! Kazachowie robią co mogą by szybko wyrównać

33:56
    Martinsen ukarany za wrzucenie na bandę
    33:04 Ken Andre Olimb - 1:2

33:04

Spod niebieskiej uderza Norstebo, Kolesnik odbija krążek przed siebie, dopada do niego KEN ANDRE OLIMB i mocnym uderzeniem pakuje do bramki! Norwegia na prowadzeniu!

32:07
    Norwegowie wygrywają bulik pod kazachską bramką, lecz musieli się wycofać z krążkiem

28:02
    Świetnie teraz spisał się Kolesnik! Przedarł się pod bramkę Trettenes, lecz z bliska nie był w stanie pokonać kazachskiego golkipera!

27:15
    Uwolnienie po stronie Norwegii

26:56
    Dawes uciekł z krążkiem prawym skrzydłem, następnie mocno uderzył, lecz wprost w Haugena

21:58
    Norwegowie nie pozostają dłużni, teraz krążek po uderzeniu jednego z nich przechodzi tuż obok bramki

21:55
    Skutecznie interweniuje Haugen, było przez chwilę małe zamieszanie pod jego bramką

Kary: 8m-8m

Wyrówna pierwsza tercja zakończona sprawiedliwym z przebiegu gry remisem, choć początek wyraźnie należał do Norwegów. To tylko gwarantuje emocje w kolejnych częściach gry! Zapraszam po przerwie!

17:02
    Kontra środkiem Norwegii zakończona skuteczną interwencją Kolesnika. Do bramki wpadł za to jeden z Norwegów odpychany przez Krasnoslobodcewa

15:57
    Zakrywa gumę Haugen

14:58
    Dahlstrom spalił na niebieskiej

13:38
    Zakotłowało się pod norweską bramką, ostatecznie zakończył te zamieszanie Haugen

11:22
    Przez dwie minuty obie drużyny pograją o jednego mniej! Tollefsen i Dawes z karami mniejszymi

11:13
    Norwegia w komplecie

10:50
    Groźnie było pod norweską bramką, uderzenie Boyda z bliska broni Haugen!

08:39
    Wyszedł na pozycję na lewym kole Martnsen, oddał mocny strzał, na posterunku Kolesnik
    07:00 Nigel DAWES - 1:1

07:00

W ostatnim praktycznie momencie Kazachstan wykorzystuje grę w przewadze dzięki świetnemu uderzeniu NIGELA DAWESA!

06:14
    Norwegia zamknięta pod swoją bramką, ale niewiele z tego wynika, brakuje strzałów

05:06
    Mathis Olimb ukarany za zahaczanie

04:29
    Dużo pracy z początku meczu ma Kolesnik! W tym momencie swietnie wybronił uderzenie z czystej pozycji na prawym kole Martinsena!
    03:24 Johannes JOHANNESEN - 0:1

03:24

Forsberg wygrał wznowienie na prawym kole, krążek wycofany pod bandę do JOHANNESA JOHANNESENA i ten precyzyjnym uderzeniem po lodzie w dalszy róg otwiera wynik meczu!

03:16
    Kazachstan w komplecie

02:50
    Pewnie bronią się w osłabieniu Kazachowie, nie ma specjalnie zagrożenia dla ich bramki

01:16
    Semionow ukarany za... opóźnianie gry

00:56
    Pierwsza skuteczna interwencja Kolesnika, zakryty krążek

00:01

Kazachstan: Kolesnik (Poluetkow) – Trjasunow, Semjonow, Sawczenko, Lipin, Korabejnikow, Lakiza, Łobanow, Kajrow – Dawes, Bochenski, Boyd – Starczenko, Rymarew, Iwanow – Chuďakow, Krasnoslobodcew, Puszkarjow – Panszin, Solarjow, Markelow

Norwegia: Haugen (Volden) – Holos, Norstebo, Johannesen, Tollefsen, Trygg, Odegaard – Bastiansen, Martinsen, Zuccarello – K. Olimb, M. Olimb, R. Olsen – Roymark, Forsberg, V. Olsen – Haga, Ask, Dahlstrom – Trettenes, Stene

Główni: Timothy Mayer (USA), Linus Ohlund (SWE)
    Liniowi: Henrik Pihlblad (SWE), Nikolaj Ponomarjow (GER)

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 19:15. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!

Norwegowie źle weszli w te mistrzostwa. Na inaugurację przegrali z Duńczykami aż 0:3, choć oddali sporo więcej strzałów od rywala. Lepszą skutecznością popisali się w drugiej kolejce, kiedy to ograli 4:3 po dogrywce Szwajcarię. Strzelcami bramek byli Ken Andre Olimb, Martin Raymark, Mathis Olimb i Andreas Martinsen

Jedną z drużyn, która także zgromadziła dotąd dwa punkty jest właśnie Norwegia. Bilans bramkowy tak naprawdę mają minimalnie gorszy bo wynoszący -2. Niemniej są o dwie lokaty niżej od rywala, bo jeszcze między nimi jest Szwajcaria, która także ma -2, ale zdobyła więcej bramek. Ależ ciasno w tej grupie!

W pierwszym spotkaniu Kazachstan pokonał po rzutach karnych Szwajcarię zwyciężając ostatecznie 3:2. W regulaminowym czasie gry strzelał Roman Starczenko, a decydującego karnego trafił Nigel Dawes. W drugim pojedynku nie sprostał Rosji, ale pokazał się z bardzo dobrej strony mimo porażki 4:6. Już po pierwszej tercji było 3:3! Strzelcami goli byli Dustin Boyd, Starczenko, Jewgienij Rymariew i Maksim Siemionow

Kazachowie po dwóch rozegranych meczach plasują się na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem dwóch punktów. Mają najlepszy bilans bramkowy spośród czterech drużyn z dwoma oczkami właśnie. Niemniej jest on minusowy, bo wynosi -1

Serdecznie zapraszam na relację z mistrzostw świata. Kazachstan vs Norwegia. Dla obu drużyn będzie to trzecie spotkanie na rosyjskiej imprezie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:15.

Jarosław Kowalski

Składy i statystyki: 7. Dawes (Boyd, Semionow), 36. Bochenski (Sawczenko, Dawes) – 4. Johannesen (Forsberg), 34. K. Olimb (Norstebo, Rosseli Olsen), 39. M. Olimb (K. Olimb, Holos), 58. Zuccarello (Haugen)

Kazachstan: Kolesnik (Poluetkow) – Trjasunow, Semjonow, Sawczenko, Lipin, Korabejnikow, Lakiza, Łobanow, Kajrow – Dawes, Bochenski, Boyd – Starczenko, Rymarew, Iwanow – Chudjakow, Krasnoslobodcew, Puszkarjow – Panszin, Solarjow, Markelow
    Norwegia: Haugen (Volden) – Holos, Norstebo, Johannesen, Tollefsen, Trygg, Odegaard – Bastiansen, Martinsen, Zuccarello – K. Olimb, M. Olimb, Rosseli Olsen – Roymark, Forsberg, Valkvae Olsen – Haga, Ask, Dahlstrom – Trettenes, Stene