Zagłębie S. – Stomil 2:1 (koniec) | Arka – Bytovia 1:1 (koniec)
Arka Gdynia
1:1 (0:0)
MKS Bytovia Bytów
Wtorek 10.05.2016, 20:30 • Stadion Miejski, Gdynia • Fortuna 1 Liga • Runda 30

To nie był wielki mecz, to nie było porywające widowisko. Arka nie wygrała ale cel osiągnęła i w przyszłym roku zagra w Ekstraklasie. Pięć lat czekali na to piłkarze, działacze i kibice. A dziś jest wielkie święto w Gdynii, stadion szaleje i jest euforia. Wielkie brawa dla całego zespołu. Jeśli chodzi o Bytovie to po raz kolejny nie przegrała ona z Arką i ma bardzo dobry bilans w starciach z żółto-niebieskimi. Raz jeszcze wielkie gratulację dla Arki Gdynia, życzymy im wszystkiego najlepszego w przyszłym sezonie. Na dziś to już wszystko ze stadionu w Gdyni. Dobranoc Państwu choć mogę być pewien że Gdynia dziś nie będzie spała, długo będzie można słyszeć śpiewy i okrzyki radości. Nie co dzień bowiem osiąga się taki sukces. (22:34:25)

ARKA GDYNIA JEST W EKSTRAKLASIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

90+3

90+2
    sekundy sekundy i Arka wraca do ekstarklasy, 16 mecz bez porażki. Tu już nic się nie zmieni.

90+1
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Szwoch, na boisku pojawia się Youssuff.

90
    Trzy minuty doliczone do regulaminowych 90.

88
    Gol dla Arki!
    Kapitalnie Marcus Da silva z prawej strony dośrodkował i MATEUSZ SZWOCH zdobywa bramkę na wagę remisu o ile nie na wagę awansu do Ekstraklasy.

87
    Dobrze Wróbel nabił na rywala, od bramki Bieszczad minuty do końca meczu nam pozostały i wszystko wskazuję na to że Arka poczeka ze świętowaniem awansu.

85
    Idelanie na 10 metrze Monterde otrzymał podanie od Jakóbowskiego i mając przed sobą bramkarza fatalnie uderzył obok bramki!!

84
    Kapitalnie przedarł się Warcholak minął dwóch rywali ale jego podanie zostało zablokowane i kolejny korner.

83
    W środku pola faulowany jest Serafin a zawodnikiem który przewinił był Szwoch.

81
    W decydującym momencie Szwoch traci piłkę przed polem, ale zaledwie kilka sekund później Arka znowu jest e posiadaniu piłki i rusza z kolejnym atakiem.

80
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Opałącz, na boisku pojawia się Jasiński.

79
    Sangoy dośrodkował w pole karne piłka trafia w rękę Wróbla ale sędzia nie reaguję!! Drugi poważny błąd arbitra w ty meczu.

78
    Strzał Warcholaka ku rozpaczy kibiców obok słupka.

77
    Dośrodkowywał Szwoch z tego wolnego ale piłkę wybił Surdykowski.

76
    Ewidentnie ręką zagrywał Opałacz ale znów bez kartki!!! tylko wolny.

75
    Czas ucieka już tylko 15 minut pozostało dla Arki. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego będą egzekwować kolejny rożny. Ale i tym razem nic nie wyszło piłkę wybija Wróbel.

74
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Marcus Da Silva, na boisku pojawia się Bożok.

73
    Socha fauluję na własnej połowie będzie okazja dla Monterde na skuteczne dośrodkowanie.

72
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Wacławczyk, na boisku pojawia się Jakóbowski.

71
    Z prawej strony rzut wolny dla Arki. Po raz kolejny Warcholak i znowu zbyt mocno ponad bramką.

70
    Kakoko zagrywa miękko w pole karne ale piłkę wybija Monterde.

68
    Pobłażliwy jest sędzia dziś faulowany był Szwoch, dośrodkowywał Warcholak ale zbyt mocno i piłka w rękach Bieszczada.

67
    Kolejny rzut rożny dla arkowców. Do piłki podchodzi Mateusz Szwoch, niezła wrzutka ale fauluję Sangoy Bąka.

66
    Co robi sędzia ewidentnie faulowany był Nalepa w polu karnym i dostaję kartkę za symulowanie fatalna pomyłka arbitra. Za tą decyzję sędzia otrzymać powinien dostać czerwoną kartkę.

66
    Żółtą kartkę otrzymuje Nalepa (Arka Gdynia).

65
    Broni się Bytovia prawie całym zespołem.

64
    Arka z każdą minutą zdobywa coraz więcej placu gry, zostało im jeszcze 20 kilka minut aby zdobyć bramkę w tym meczu i wyrównać stan spotkania.

62
    Strzał nalepy trafia w obrońcę, rożny dla Arki. Dośrodkowuję Szwoch ale wybijają obrońcy.

61
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Siemaszko, na boisku pojawia się Sangoy.

60
    Kwadrans drugiej połowy za nami i Arki na obecną chwilę nie ma w ekstraklasie.

59
    Bardzo dobre uderzenie Rzuchnowskiego prawą nogą ale piłka przeleciała obok słupka bramki Jałochy. Brawo jednak za decyzję zawodnika Bytovi.

58
    Bytovia nigdy nie była łatwym rywalem dla Arki i to się potwierdza w tym meczu.

57
    Socha potężnie uderzył z przed pola karnego minimalnie obok słupka.

56
    Gol dla Bytovii!
    Piękne dośrodkowanie Monterde w pole karne, zupełnie nie kryty w środku pola KAMIL WACŁAWCZYK pokonuję Jałochę i wyprowadza swój zespół na prowadzenie.

55
    Na krótki słupek bita piłka udało się oddać strzał Opałaczowi ale tylko w boczną siatkę.

54
    Dośrodkowanie Chomiuka i z problemami Jałocha wybija na rzut rożńy.

53
    Nie ma zmiany obrazu tego meczu po przerwie..

51
    Kilka szybkich podań wymienili goście na połowie Arki i nie wiele brakowało a Rzuchnowski wyszedłby na czystą pozycję do strzału. Dobrze jednak ustawieni obrońcy.

49
    Ruszył z kontrą Monterde ale po przebiegnięciu kilkunastu metrów traci piłkę.

47
    Kolejny faul Opałacza chyba jego celem dziś jest czerwony kartonik, bo tak wygląda jego gra w tym meczu.

46
    Przed polem karnym Bytovi piłkę przejął Siemaszko chciał zagrać do Formelli ale po drodze podanie przeciął jeden z zawodników gości i będzie rzut rożny.

46

Nie dane nam było oglądać bramek w pierwszej połowie. Nie jest to porywający mecz ale wynik premiuję Arkę do Ekstraklasy. Co wydarzy się w drugich 45 minutach, dowiemy się po przerwie. Za 15 minut wracamy na stadion do Gdynii.

45

45
    Za pleców obrońców wyskoczył Siemaszko ale uderzył ponad poprzeczką.

44
    Faulowany Marcus nie podnosi się z murawy, wydaję się że Opałacz zasługiwał na drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartę.

43
    Zamieszanie pod bramką gości uderza Warcholak, ale trafia w plecy jednego z obrońców a na dodatek Siemaszko na spalonym.

42
    Arka nadal atakuję szukają ten bramki jeszcze przed przerwą.

41
    Uderza Łukasiewicz z głowy broni Bieszczad, po kilku sekundach kolejne uderzenie tym razem technicznie Formella ale ponownie bramkarz Bytovii na posterunku.

40
    Z prawej strony zagrywał Marcus ale zabrakło paru centymetrów a Formalla zamknąłby tą akcję strzałem.

39
    Strzał Rzuchowskiego wybił Jałocha, nie była to łatwa interwencja po piłka podbiła się tuż przed bramkarzem.

38
    Słabe podanie Łukasiewicza, goście ponownie są w posiadaniu piłki.

37
    Niezbyt szybkie tempo tego spotkania, Bytovia traci piłkę na szesnastym metrze przed bramką Jałochy.

35
    Zamieszanie w polu po wrzutce Szwocha, piłka trafia na przed pole do Kakoko ale jego strzał jest blokowany.

34
    Nie zdążył Bieszczad wyłapać tej piłki będzie rożny dla gospodarzy.

33
    Próba wrzutki z lewej strony w pole karne Arki ale Łukasiewicz dobrą interwencją zażegnał niebezpieczeństwo.

32
    Grę wznawia Bieszczad, dość spokojne ostatnie minuty.

30
    Pół godziny gry za nami, nadal bez bramek. Jeśli takim wynikiem skończy się ten mecz Arka będzie świętowała awans.

29
    Zbyt mocne zagranie Sochy w pole karne i piłka w rękach Bieszczada.

28
    Arka rozgrywa piłkę na własnej ;połowie, starając się wciągnąć gości.

25
    Jesteśmy świadkami wyrównanego meczu, jedyne na co wciąż czekamy to bramki.

24
    Faulowany Surdykowski w narożńiku boiska będzie niezła okazja na dośrodkowanie. Mocna wrzutka Monterde ale łapie Jałocha.

22
    Uderzał Alan na własną bramkę...,ale Jałocha był czujny i nie dał się zaskoczyć.

21
    Dobrze Chomiuk chciał zagrac na wolne pole ale z bramki wyszedł Jałocha i kolejny raz wygrał pojedynek z napastnikami Bytovii.

20
    Warcholak w indywidualnej akcji wbiegł w z lewej strony w pole karne ale został zablokowany przez obrońców.

18
    Socha traci piłkę ale ma spore pretensje do arbitra jego zdaniem był faulowany.

16
    Centra z prawej strony idealnie na nogę Formelli który strzałem z pół obrotu strzele minimalnie obok słupka!!

15
    Coraz śmielej atakują gospodarze wysoki pressing na połowie Bytovi.

14
    Kapitalnie dośrodkował Warcholak i Chomiuk o mały włos a pokonałby swojego bramkarza. Fantastycznie broni jednak Bieszczad.

13
    Żółtą kartkę otrzymuje Opałacz (Drutex-Bytovia Bytów).

12
    Przedzierał się lewą stroną Marcus który był faulowany.

10
    Kolejny raz musiał interweniować Jałocha, to goście lepiej weszli w ten mecz i częściej są przy piłce.

9
    Strzał Serafina broni bez problemu Jałocha.

8
    Surdykowksi faulowany przy linii bocznej, szykuję się dośrodkowanie. Wrzucać będzie Monterde mocno bita piłka w polu karnym uderza Surdykowski ponad poprzeczką. Sedzia i tak dopatrzył się przewinienia któregoś z zawodników Bytovi.

7
    Daleko z bramki wyszedł Jałocha i uprzedził napastników Bytovi, piłkę przejmuję Marcus ale fauluję rywala. Goście ponownie w posiadaniu futbolówki.

5
    Stadion prawie pełen nie widać wolnych miejsc, nie zdziwiłbym się jeśli dziś pobity zostanie kolejny rekord frekwencji.

4
    Rzut rożny dla gości, wrzutka w pole karne i faulowany jest Nalepa, od rzutu wolnego grę wznowi Arka.

3
    Mocne uderzenie z dystansu Monterde broni Jałocha, ależ to była petarda.

1
    Gospodarze na żółto-niebiesko goście na czerwono, zaczynamy.

1

Arka Gdynia: Jałocha – Socha, Łukasiewicz, Alan Fialho, Warcholak, Marcus Da silva, Nalepa, Sambea Kakoko, Formella, Szwoch Siemaszko
    Rezerwowi: Miszczuk, Stolc, Sobieraj, Bozok, Youssuff, Mosiejko Sangoy

Drutex-Bytovia Bytów: Bieszczad – Bąk, Chomiuk, Monterde, Wróbel, Wacławczyk, Opałacz, Poczobut, Rzuchnowski, Serafin, Surdykowski
    Rezerwowi: Oszmaniec, Czarnecki, Jakóbowski, Jasiński, Klichowicz, Kryszak, Wojach.

Zapraszam serdecznie na relację tekstową z tego meczu. Będziemy z Państwem na kwadrans przed rozpoczęciem tego widowiska aby podać wyjściowe składy.

Czy poznamy pierwszego beniaminka Ekstraklasy już dziś? Wiele na to wskazuję ale poczekajmy do ostatniego gwizdka sędziego. Jeśli po nim wynik będzie korzystny dla Arki to w Gdyni kibice nie pójdą wcześnie spać, świętując powrót do elity.

Gospodarzom wyraźnie nie leży ekipa z Bytova. Mecze z nimi są zawsze bardzo trudne o czym świadczą trzy ostatnie potyczki. Arka dwa razy remisowała 1-1 raz przegrała 0-1. Co ciekawe ta porażka miała miejsce niemalże dokładnie rok temu 10.05.2015 Arka przegrała 0-1 na własnym boisku. Jak wiemy historia lubi się powtarzać.

Bytovia zajmuję wysokie piąte miejsce, po 29 kolejkach ma na koncie 42 punkty. Od dwóch kolejek jest niepokonana. Kilka dni temu wysoko wygrała z nie tak dawno kandydatem do awansu Zagłębiem Sosnowiec aż 3-0. Tydzień temu po dwóch bramkach Janusza Surdykowskigo ograła na wyjeździe GKS Katowice. Czyżby czas na trzeci z rzędu tryumf.

Przed tygodniem podopieczni Grzegorza Nicińskiego zdemolowali zespół Rozwoju Katowice na wyjeździe 4-1. Bramki zdobywali Formella, Kakoko, Socha i Bożók. Są więc w formie piłkarze Arki i nie ma co ukrywać, w starciu derbowym z Bytovią będą faworytem.

Na ten mecz czekano w Gdynii pięć lat, bo tyle czasu minęło od spadku z Ekstraklasy. Dziś jednak żółto-niebiescy mają szansę zapewnić sobie awans wystarczy zremisować w spotkaniu z Bytovią. Początek tego meczu o 20.30.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.