MKS Perła – SPR Pogoń 27:25 (koniec) | Arka – EKS Start 26:21 (koniec) | Młyny Stoisław – AZS Łączpol 32:32 (koniec)
Arka Gdynia (K)
26:21 (13:9) Serie: 3:1
EKS Start Elbląg
Niedziela 15.05.2016, 16:00 • Arena Gdynia, Gdynia • PGNiG Superliga kobiet play-off • O 3. miejsce

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Serdecznie zapraszam na relacje czwartego meczu o trzecie miejsce PGNiG Superligi Kobiet. W najbliższą niedzielę zmierzą się ze sobą drużyny Vistal Gdynia i EKS Start Elbląg. Początek zapowiedziany jest na godzinę 16:00.

W ćwierćfinale gdynianki mierzyły się z Metraco Zagłębie Lubin. Oba mecze bez problemu wygrały zawodniczki Vistalu. Na własnej hali 31:28, a w rewanżu 29:23. W półfinale zmierzyły się z liderkami, Pogoń Baltica Szczecin. Do rozstrzygnięcia tej rywalizacji potrzebne było aż pięć spotkań. Ostatecznie w decydującym meczu w Szczecinie gdynianki uległy 21:24 i przegrały rywalizację 2:3, dzięki czemu to Pogoń awansowała do finału play-off.

Zawodniczki z Elbląga w ćwierćfinale spotkały się z Energa AZS Koszalin. Oba spotkania bez problemu wygrały elblążanki 27:20 oraz 25:21. W półfinale musiały zmierzyć się z Mistrzyniami Polski, MKS Selgros Lublin. Tylko w drugim spotkaniu szczypiornistki Startu sprawiły więcej problemów swoim rywalkom kiedy to przegrały tylko jedną bramką. Wszystkie trzy półfinałowe mecze wygrały lublinianki, dzięki czemu awansowały do finału play-off.

Stan rywalizacji między Vistalem a Startem wynosi 2:1. Po regulaminowych 60 minutach gry było 25:25 i potrzebna była dogrywka. W niej lepsze okazały się gospodynie, które zdobyły cztery bramki, przy dwóch bramkach gości. Następnego dnia do wyłonienia zwycięzcy ponownie potrzebna była dogrywka, po której zwycięstwo 29:26 odniosły gdynianki. Sobotni mecz w ostatniej sekundzie meczu po bramce Galińskiej zdołały wygrać zawodniczki Vistalu.

Aby przekonać się czy już jutro poznamy brązowe medalistki PGNiG Superligi kobiet, czy może potrzebny będzie do tego dodatkowy piąty mecz zapraszam wszystkich na relację z tego spotkania o godzinie 16:00 na portalu LAJFY.COM!

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Janiszewska, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Olszowa, Zych, Kozłowska, Radzikowska, Tasić, Matieli, Błaszkowska

EKS Start Elbląg: Szywerska, Warywoda – Balsam, Dankowska, Hawryszko, Waga, Muchocka, Jędrzejczyk, Matuszczyk, Kwiecińska, Szopińska, Pinda, Gerej, Lisewska, Świerżewska, Andrzejewska.

Następuje prezentacja obu zespołów, za chwilę zaczynamy!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    W pierwszej akcji faulowana w ofensywie Dorsz. (0:0)
    1
    Wynik spotkania otwiera Galińska. (1:0)

2
    Nieudana akcja Startu. (1:0)

2
    Niecelne podanie Kobylińskiej, przejmują rywalki. (1:0)

3
    Pierwsza udana interwencja Gapskiej. (1:0)
    5
    Druga bramka w wykonaniu Galińskiej. (2:0)

5
    Timeout dla gości. (2:0)

6
    Przy piłce utrzymują się goście. (2:0)

6
    Dwie minuty kary dla Kwiecińskiej. (2:0)

7
    W defensywie faulowała Janiszewska. (2:0)
    8
    Muchocka zdobywa pierwszą bramkę dla Startu. (2:1)

8
    Rzut Galińskiej broni Szywerska. (2:1)

9
    Obok bramki jedna z zawodniczek gości. (2:1)

9
    Kolejna dobra interwencja Szywerskiej. (2:1)

10
    W poprzeczkę trafia Dankowska. (2:1)

10
    Wykluczona zostaje Waga. (2:1)
    11
    Ze skrzydła bramkę zdobywa Stanulewicz. (3:1)

13
    Między nogami a słupkiem umieszcza piłkę w siatce Janiszewska. (4:3)

15
    Dobrze broni Gapska. (4:3)
    15
    Do bramki trafia Kozłowska. (5:3)
    16
    Piłka po parkiecie wturlała się do bramki po rzucie Balsam. Wyciągnęła ją Gapska, ale sędzia zdecydował, że piłka przekroczyła linię bramkową. (5:4)
    16
    Stanulewicz dopada do bezpańskiej piłki i umieszcza ją w siatce. (6:4)

17
    Dwie minuty kary dla Kozłowskiej. (6:4)
    18
    Lisewska pokonuje Gapską. (6:5)
    18
    Zych do Galińskiej, a ta zdobywa bramkę z dziewiątego metra. (7:5)
    18
    Szybka odpowiedź Lisewskiej. (7:6)

19
    Timeout dla gospodarzy. (7:6)
    20
    Kolejna bramka w wykonaniu Galińskiej. (8:6)

21
    Skuteczna interwencja Gapskiej. (8:6)

22
    Niecelnie po kontrze rzuca Janiszewska. (8:6)

23
    Kozłowska również nie trafia w bramkę. (8:6)
    24
    Z dystansu bramkę zdobywa Świerzewska. (8:7)
    25
    Galińska pokonuje Szywerską. (9:7)

26
    Dobrze broni Gapska. (9:7)

26
    Po kontrze obok bramki rzuca Stanulewicz. (9:7)

26
    Dwie minuty kary dla Kozłowskiej. (9:7)

27
    Udana interwencja bramkarki Vistalu. (9:7)
    27
    Kolejna bramka w wykonaniu Galińskiej. (10:7)
    28
    Lisewska umieszcza piłkę w siatce. (10:8)

28
    Broni Szywerska rzut Dorsz. (10:8)
    29
    Zych ogrywa dwie rywalki i zdobywa bramkę. (11:8)

29
    Wykluczona zostaje Olszowa. (11:8)
    29
    Wykorzystuje przewagę liczebną swojej drużyny Waga i zmniejsza straty do rywalek. (11:9)

29
    Dwie minuty kary dla Galińskiej. Podwójne osłabienie Vistalu przez najbliższe prawie dwie minuty. (11:9)
    29
    Kobylińska zdobywa bramkę z rzutu karnego. (12:9)
    30
    Na pięć sekund przed końcem Janiszewska umieszcza piłkę w siatce. (13:9)

30
    Pierwsza połowa skończona. (13:9)

Od dwubramkowego prowadzenia mecz rozpoczęły gdynianki, jednak straty odrobiły zawodniczki Startu. Spotkanie było wyrównane mniej więcej do 25 minuty, wtedy to cztery bramki przewagi zyskały szczypiornistki Vistalu. W ostatnich minutach goście grały z dwoma zawodniczkami na parkiecie więcej, jednak nie potrafiły zmniejszyć strat do przeciwniczek.
    Druga połowa zapowiada się emocjonująco!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (13:9)
    31
    Po zmianie stron pierwszą bramkę zdobywa Kwiecińska. (13:10)
    31
    Kobylińska pokonuje Szywerską. (14:10)
    33
    Matieli umieszcza piłkę w bramce. (15:10)
    34
    Po kontrze do siatki trafia Galińska. (16:10)
    34
    Szybka odpowiedź Kwiecińskiej. (16:11)
    35
    Galińska między nogami Szywerskiej prosto do bramki. (17:11)

36
    Timeout dla gości. (17:11)

36
    W poprzeczkę trafia Dankowska. (17:11)

37
    Traci piłkę Kobylińska, przejmują rywalki. (17:11)
    38
    Waga pokonuje Gapską. (17:12)

38
    Świetna interwencja Gapskiej. (17:12)

39
    Kolejna udana obrona bramkarki Vistalu. (17:12)

41
    Dwie minuty kary dla Muchockiej. (19:13)

44
    Po kontrze do siatki trafia Balsam. (19:15)

45
    Timeout dla gospodarzy. (19:15)
    45
    Matieli zdobywa dwudziestą bramkę dla Vistalu. (20:15)
    46
    Lisewska umieszcza piłkę w siatce. (20:16)
    47
    Kobylińska pokonuje Szywerską. (21:16)
    47
    Kolejna bramka w wykonaniu Lisewskiej. (21:17)

48
    Obok bramki rzuca Lisewska. (21:17)
    49
    Po kontrze trafia Janiszewska. (22:17)
    50
    Dankowska zmniejsza straty do rywalek. (22:18)
    50
    Kontratak Startu, Jędrzejczyk ucieka przeciwniczkom i umieszcza piłkę w siatce. (22:19)

51
    Szywerska broni rzut Kobylińskiej. (22:19)

51
    Dwie minuty kary dla Wagi. (22:19)

52
    W poprzeczkę trafia jedna z zawodniczek Startu. (22:19)
    52
    Z siódmego metra bramkę zdobywa Galińska. (23:19)

53
    Ponad bramką rzuca Dankowska. (23:19)
    53
    Piłka odbija się od poprzeczki następnie od słupka i wpada do bramki po rzucie Zych. (24:19)

54
    Niecelny rzut oddaje Kwiecińska. (24:19)

55
    Dobra interwencja Gapskiej. (24:19)
    56
    Z dziewiątego metra do siatki trafia Waga. (24:20)

56
    Szywerska broni rzut Zych. (24:20)
    57
    Bramką zdobywa Zych. (25:20)

57
    Znakomita obrona w wykonaniu Gapskiej. (25:20)
    59
    Dankowska umieszcza piłkę w siatce. (25:21)

59
    Świetny przechwyt Matieli. (25:21)
    60
    Zych zdobywa bramkę na 20 sekund przed końcem. (26:21)

Koniec meczu. (26:21)

Po zmianie stron lepiej zaprezentowały się szczypiornistki Vistalu, które w pewnym momencie miały nawet sześć bramek przewagi. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:21 i to gdynianki mogą cieszyć się z brązowego medalu PGNiG Superligi kobiet. Mistrzostwo w tym roku podobnie jak ostatnio zgarnia Selgros Lublin.
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY.COM! (17:30:44)

Maciej Jędrzejczyk

Arka Gdynia (K): Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Janiszewska, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Olszowa, Zych, Kozłowska, Radzikowska, Tasić, Matieli, Błaszkowska