Rosja – Norwegia 3:0 (koniec) | Kanada – Francja 4:0 (koniec) | Dania – Kazachstan 4:1 (koniec)
Niemcy – Węgry 4:2 (koniec)
Kanada
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Francja
Poniedziałek 16.05.2016, 15:15 • Jubileuszowy Pałac Sportu, Sankt Petersburg • Mistrzostwa Świata • Grupa B

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:15.

Już w poniedziałkowe popołudnie w Jubileuszowym Pałacu Sportu w Sankt Petersburgu dojdzie do spotkania świetnie grającego Kanady z dobrą ekipą francuską. Faworytem są Kanadyjczycy, ale i Francuzi będą walczyć chociażby o doprowadzenie do dogrywki, bo oni jeszcze nie mają pewnego utrzymania w Elicie.

Kanada na tym turnieju jest nie do zatrzymania. Od początku wygrali oni wszystkie swoje spotkania kolejno 5:1 z USA, 7:1 z Węgrami, 8:0 z Białorusią, 5:2 z Niemcami i 5:0 ze Słowacją. Czy Francja będzie kolejnym łatwym kąskiem na drodze Kanadyjczyków?

Francuzi na początku Mistrzostw Świata pokonali po serii rzutów karnych ekipę niemiecką, następnie przegrali 5:1 ze Słowacją, pokonali Węgrów 6:2 i przegrali kolejno dwa mecze 4:0 z USA i 3:1 z Finlandią.

Kanadyjczycy w tym roku zagrali 8 spotkań i wszystkie z nich wygrali w regulaminowym czasie gry. Francuzi z kolei rozegrali aż 17 meczy wygrywając 5 razy, a przegrywając aż 12.

Historia pojedynków obu reprezentacji nie jest długa. Kanadyjczycy i Francuzi spotkali się dotychczas zaledwie 6 razy. 5 meczy wygrywali reprezentanci Kanady, a tylko jeden zdołali wygrać Francuzi.

Na relację live ze spotkania Kanada – Francja zapraszamy do serwisu Lajfy.com już od godziny 15:15! Kilkadziesiąt minut przed początkiem meczu podamy składy obydwu zespołów.

Kanada: Pickard, Talbot – Tanev, Rielly, Scheifele, Stone, Marchand – Ellis, Murray, Hall, Brassard, Perry (C) – Ceci, Dumba, Duchene, Domi, McDavid – Matheson, Gallagher, Reinhart, Jenner, O'Reilly

Francja: Quemener, Hardy – Auvitu, Moisand, Fleury, Bellemare, Treille – Dieude Fauvel, Beron, Lamperier, Perret, Bertrand – Janil, Claireaux, Ritz, Raux, Desrosiers – Meunier (C), Berthon, da Costa, Bozon

Główni: Antonin Jerabek, Linus Ohlund.
    Liniowi: Jon Kilian, Sakari Suominen.

00:01

00:20
    Pierwsze uderzenie Treille obok bramki.

01:10
    Zza bramki akcję rozpoczynają Kanadyjczycy, ale już przy gumie Francja.

01:44
    Kanada próbuje nieśmiało atakować.

02:01
    Chwila przerwy w grze.

02:36
    Francuzi w ataku, ale niedokładnie podanie na lewą stronę i przy krążku rywale.

03:05
    Od bramki zaczynają atak Kanadyjczycy.

03:17
    Quemener pewnie broni uderzenie Gallaghera.

04:00
    Wycofanie jednego z Kanadyjczyków przed pole bramkowe Francuzów, ale tam nie było żadnego z reprezentantów Kanady i w posiadaniu gumy Francja.

04:49
    Spokojne, wyrównane spotkanie oglądamy jak do tej pory.

05:20
    Zły przerzut na prawą stronę ze strony Francuzów i tracą oni krążek.

05:29
    Matt Duchene oddaje ładny strzał na bramkę i kolejny raz interweniuje Quemener.

05:49
    Świetna akcja Francuzów i Damien Fleury wychodzi sam na sam z Pickardem, którego w tej akcji wyratował słupek!
    05:49 Fleury

06:13
    Próbowali Kanadyjczycy coraz bardziej zarysowywać swoją przewagę, ale Francuzi pokazali, że potrafią wyprowadzić szybką i co najważniejsze groźną kontrę.

06:30
    Odpowiedź Kanady i Marchand uderza obok bramki rywali.

07:31
    Kara dla Francja (Lamperier – 2 min., przeszkadzanie).

07:39
    Otwiera się szansa dla Kanadyjczyków.

07:57
    Mieli okazję właśnie reprezentanci Kanady, ale napastnik zaskoczony tym podaniem i krążek przechwycili Francuzi.

08:32
    Bramka dla Kanady!
    Skuteczna kontra Kanadyjczyków i grający w osłabieniu Francuzi przegrywają. Dobrze podał Hall i MARK STONE zdobywa pierwszego gola w tym spotkaniu!
    08:32 Mark STONE - 1:0

08:58
    Ostra walka za bramką Pickarda.

09:28
    Złe podanie Francuzów przy krążku Kanada.

10:02
    Ciągle w ataku Kanada, która nie oddaje rywalowi krążka ani na moment.

10:48
    Długie podanie jednego z Kanadyjczyków i tracą oni krążek w ataku.

11:23
    Dobrze blokują strzał Treille – Kanadyjczycy.

11:32
    Ładnie wbiegł w pole rywali Bertrand i uderzył zdecydowanie wysoko nad bramką.

11:44
    Na ofsajdzie jeden z Francuzów.

12:04
    Wrzucenie krążka pod bramkę Francuzów i przepuścili zupełnie przypadkiem gumę obrońcy Francji.

13:08
    Duże zamieszanie za bramką Quemenera.

13:54
    Kara dla Francja (Perry – 2 min., trzymanie).

15:27
    Kolejna interwencja Quemenera broni groźny strzał bramkarz z Francji.

15:37
    9 – 3 w strzałach i nic dziwnego, że to Kanada ma tutaj przewagę.

16:42
    Dobrze w obronie grają Francuzi, bo gdyby nie to przegrywali b

18:06
    Uspokoił nam się zdecydowanie ten pojedynek..

19:00
    Minuta do końca pierwszej tercji.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Pewne prowadzenie Kanady, która spokojnie kontroluje przebieg spotkania. Francja może się pochwalić jedną kontrą, która mogła zagrozić bramce rywala, ale krążek po odbiciu od słupka wrócił do gry.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

20:17
    I pierwsze wznowienie w tej tercji oczywiście wygrane przez Kanadę, która od początku naciska.

20:54
    Murray uderza obok bramki.

21:25
    Świetna okazja dla Francuzów! Niestety tuż koło prawego słupka uderza jeden z nich, ale jak się okazuje atakujący Francuz był faulowany i mamy rzut karny!

21:33
    Niedobrze rozegrany rzut karny przez Charlesa Bertranda, który gubi krążek i pewnie wyłapuje to Pickard. Mamy nadal prowadzenie Kanady 1:0!
    21:33 Bertrand

21:33
    Kara dla Kanada (Ellis – 2 min.).

22:07
    Kolejne ostrzeżenie po stronie francuskiej! Jeden z reprezentantów "Trójkolorowych" uderzył mocno z powietrza, ale ostatecznie niecelnie.

22:57
    Dobrze weszli w tą tercję Kanadyjczycy, ale Francja szybko usiadła na rywalu i nadal naciskają.

24:09
    Kara dla Francja (Fleury – 2 min., bójka).

24:52
    Teraz grający w przewadze Kanadyjczycy spokojnie próbują znów pokusić się o zdobycie bramki.

26:53
    Da Costa nie spodziewał się tak mocnego podania i spróbował uderzenia z dystansu, ale krążek poszybował bardzo wysoko nad bramką.

27:17
    Kara dla Kanada (Gallagher – 2 min., niesportowe zachowanie).

28:01
    Treille z dystansu, ale obok słupka. Ciągle w natarciu Francuzi.

28:38
    Tutaj jeszcze nic nie jest przesądzone. Francja mocno stawia czoła dobrze dysponowanemu rywalowi.

29:17
    Wracają do gry w komplecie Kanadyjczycy.

30:07
    Kanada po powrocie do ofensywnej gry znów nie daj Francuzom odetchnąć.

30:59
    Ciągle naciera Kanada. Kilka prób strzałów w ostatnich sekundach, ale wszystkie blokowane.

32:15
    Niewiele dzieje się w ostatnim czasie. Dużo walki, ale mało strzałów.

32:53
    Gallagher uderzył bardzo mocno z dystansu i pewnie wyłapał Quemener.

33:26
    Kara dla Francja (Janil – 2 min., przeszkadzanie).

34:57
    Znów nie za dużo dzieje się w meczu. Początek tej drugiej tercji był bardzo żywiołowy i z czasem tempo opadło.

35:26
    Wycofanie Ellisa z prawego skrzydła na niebieską linię do kapitana drużyny Perry'ego. Ten oddaje mocny strzał z dystansu i krążek w ferworze walki trafia do MATTA DUCHENE, który pakuje gumę do bramki!
    35:26 Matt DUCHENE - 2:0

35:58
    Kolejny raz zdobywają gola grając w przewadze Kanadyjczycy, a więc to pokazuje, że Francja nie jest wygodnym rywalem dla Kanady.

36:40
    Kolejna w tym meczu obrona Quemenera. Francuski golkiper zanotował już dzisiaj 20 interwencji.

37:10
    Mocne uderzenie Coreya Perry'ego i interweniuje bramkarz reprezentacji Francji.

37:26
    W odpowiedzi z dystansu próbuje strzału Perret i ta próba obok bramki Pickarda.

37:37
    Szybki kontratak Kanady i od razu za akcją wrócili Francuzi i zatrzymali poczynania rywali.

37:37
    Kara dla Francja (Dieude Fauvel – 2 min., przeszkadzanie).

38:12
    Stone z bliska próbuje uderzać, ale bronią się Francuzi.

39:00
    Do końca ostatnia minuta. Czy Kanada tuż przed przerwą dobije rywali?

39:39
    W pełnym zestawieniu Francja.

39:55
    Jeszcze strzał jednego z Kanadyjczyków i wyłapuje gumę Quemener.

40:00
    Druga tercja skończona.

Za nami tercja w której tylko początkowe i końcowe minuty dały nam choć trochę emocji. Reszta gry ospała, ale mam nadzieję, że w ostatnich dwudziestu minutach Francja pokaże jeszcze, że zasługują na zdobycie bramki w dzisiejszym meczu co z pewnością zmotywuje Kanadę również do częstych ataków i będzie z tego niezłe widowisko. Za 15 minut wracamy.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

40:34
    Kanada tradycyjnie rusza od początku do ataku.

40:46
    W kontrataku Francuzi i Bertrand prosto w bramkarza.

41:06
    Znów atakowali Francuzi. Perret dośrodkowuje górą, ale przy gumie Kanadyjczycy, którzy rozpoczynają kolejny atak.

41:55
    W słupek teraz uderzają Kanadyjczycy!

42:10
    Mieli szansę na kontrę Francuzi, ale szybko Kanadyjczycy odzyskali gumę.

42:28
    Gallagher uderza, ale spokojna interwencja Quemenera.

42:46
    McDavid uderza, ale znów krążek zatrzymuje bramkarz Francji.

43:40
    Uspokoiła się teraz gra z obu stron.

43:51
    Znów mieliśmy chwilę gry bez większych emocji i wtedy ruszyli Kanadyjczycy. Świetnie krążek zabrał rywalowi Marchand, szybko oddał do Stone'a i ten odegrał do MARKA SCHEIFELE, który zdobywa trzeciego gola dla swojego kraju.
    43:51 Mark SCHEIFELE - 3:0

44:26
    Francuzi teraz nieco podłamani straconym golem próbują jeszcze zdobyć chociażby ku uciesze kibiców honorową bramkę.

45:03
    Walka przy bandach niedaleko bramki Pickarda i przy gumie Kanadyjczycy.

45:44
    Nadal Kanada na własnej połowie przeryw co jakiś czas akcję Francuzów.

46:38
    Zupełnie przypadkiem krążek znajduje się w posiadaniu jednego z Kanadyjczyków i ten uderza, ale guma odbita przez Quemenera.

47:13
    Spokojnie rozgrywają kolejny atak reprezentanci Kanady.

47:48
    Francja próbuje wykorzystać to, że Kanada prowadzi już 3:0 i w pewnym stopniu nie są już tacy zdeterminowani jak dotąd. Na ten moment Francuzom nie wychodzi pokonanie Pickarda.

48:26
    Akcja da Costy z Bozonem i strzał wybity przez obrońców Kanady w ostatnim momencie! Było groźnie.

49:12
    Ożyli kibice francuscy po kolejnym ataku ich reprezentacji.

49:35
    Ożywiona gra. Taki hokej chcemy oglądać. Jak nie jedni to drudzy próbują ciągłych ataków.

50:01
    Chwila przerwy w grze. Czas na zmiany.

51:03
    Znów wróciła nam żmudna, monotonna gra bez większej dawki emocji.

51:50
    Teraz próbowali atakować jeszcze Francuzi, ale krążek przelatuje nad bramką Kanadyjczyków.

52:24
    Czekamy na jakąkolwiek dawkę sportowych emocji w tym spotkaniu. Niektóre kontry Francuzów są dobrze konstruowane, ale brakuje wykończenia.

52:58
    Na ofsajdzie Francuzi.

53:17
    Zatrzymują atak Kanadyjczyków rywale i wychodzą z kontratakiem.

53:38
    Przechwycili Kanadyjczycy krążek pod bramką rywali i próbują wykorzystać błąd.

54:33
    Utrzymują się wciąż przy gumie Kanadyjczycy pod bramką Francuzów.

54:45
    I doświadczony kapitan reprezentacji Kanady po dwójkowej akcji powyższa prowadzenie. Podanie COREYA PERRY'EGO do O'Reillyego ten oddaje natychmiast do doświadczonego kapitana i mamy 4:0.
    54:45 Corey PERRY - 4:0

55:50
    Zupełnie zrezygnowanie Francuzi. Ciągle pod bramką Quemenera przebywają Kanadyjczycy.

56:29
    Teraz próbowali chwilę atakować Francuzi, ale bez problemu ich atak zatrzymują reprezentanci Kanady.

56:58
    Już opadły emocje w tym meczu. Kanada zwycięża kolejne spotkanie.

57:39
    Dużo walki w środkowej strefie lodowiska.

58:08
    Z dystansu jeden z Kanadyjczyków i wybija na raty krążek Quemener.

59:00
    Ostatnia minuta spotkania przed nami.

59:23
    Bronią się ofiarnie reprezentanci Francji.

59:45
    Jeszcze Kanadyjczycy próbują atakować, ale bez napięcia.

Świetnie grająca reprezentacja Kanady wygrywa pewnie z Francuzami 4:0 i już jutro kolejny ważny mecz przed Kanadą o to z którego miejsca w grupie awansują do 1/4 Mistrzostw Świata Elity. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji w serwisie Lajfy.com! (17:20:40)

Adam Ka

Składy i statystyki: 9. Stone (Hall), 36. Duchene (Perry, Ellis), 44. Scheifele (Stone, Marchand), 55. Perry (O'Reilly)

Sędziowie: Główni: Antonin Jerabek, Linus Ohlund. Liniowi: Jon Kilian, Sakari Suominen