Czechy – Stany Zjednoczone 1:2 (0:1 po rz. karnych) | Finlandia – Dania 5:1 (koniec) | Rosja – Niemcy 4:1 (koniec)
Kanada – Szwecja 6:0 (koniec)
Rosja
4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Niemcy
Czwartek 19.05.2016, 19:15Mistrzostwa Świata • Ćwierćfinał

Koniec! Rosjanie zgodnie z przewidywaniami w kolejnej rundzie! Po sensacyjnym początku i prowadzeniu Niemców, w drugiej tercji wszystko wróciło do normy i ostatecznie to gospodarze bardzo pewnie wygrywają to spotkanie! (21:18:53)

58:59
    Ajjj! Tak blisko! Schipachyov wychodzi z kontrą i oddaje krążek koledze. Ten zamiast uderzać, oddaje go Vadimovi, a ten nie trafia w bramkę z czystej pozycji!

56:49
    Nieco ponad 3 minuty do końca. Coraz mniej się dzieje na lodowisku. Rosjanie próbują jeszcze w jakiś sposób zaskoczyć rywali.

54:15
    Tempo meczu nieco opadło. Rosjanie juz pewni swego. Niemcy za to próbują za wszelką cenę przedostać się z krążkiem pod bramkę rywali. Bezskutecznie.

52:29
    Kontra Rosjan i w końcu uderzenie z bliska, jednak nieco niecelne!

51:59
    Rosjanie raczej już mogą być pewni awansu. Pozwalają na nieco więcej Niemcom w ataku. Mimo wszystko rywale nie potrafią oddać uderzenia na bramką Boborvskija!

49:38
    I jeszcze raz gorąco pod bramką Greissa! Kolejną szansę na gola miał Oveckin, jednak kiedy minął jednego z rywali i miał przed sobą tylko bramkarza, trafia wprost w niego!

49:06
    Jeszcze jedna kontra przez środek Rosjan. Znów zakończona uderzeniem, ale po raz kolejny świetnie w bramce Greiss.

47:15
    I ponownie w natarciu Rosjanie, jednak tym razem uderzenie Oveckina wybronione przez Greissa!

44:59
    A Rosjanie nie odpuszczają. Kolejna ich akcja prawą stroną, jednak tym razem bez uderzenia na bramkę.
    42:45 OVECKIN - 4:1

42:45
    Bramka dla Rosji!
    No i juz pozamiatane! Kolejna szybka kontra Rosjan. Prawą stroną zmierza Kuznetsov. Oddaje po chwili krążek do nadbiegającego ALEXANDRA OVECKINA, który pewnym uderzeniem z dosyć ostrego kąta pokonuje Greissa!

41:09
    Rosjanie rozpoczęli bardzo agresywnie. Schipachyov uderza z ostrego kąta na bramkę, jednak pewnie interweniuje Greiss.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Strzały na bramkę: 29 – 15
    Kary: 2 min. – 4 min.

Kapitalna tercja w wykonaniu gospodarzy! Strzelili trzy bramki i już prowadzą z Niemcami 3:1! Jak tak dalej pójdzie to zanosi się na pogrom.