Zagłębie S. – Dolcan 3:0 (poz.) | GKS Bełchatów – Olimpia G. 1:2 (koniec) | Miedź – Rozwój 4:0 (koniec)
Pogoń Sdl. – Bytovia 0:0 (koniec) | GKS K. – Chrobry 0:0 (koniec) | Wigry – Sandecja 2:0 (koniec)
MKS Kluczbork – Stomil 3:0 (koniec)
GKS Katowice
0:0 (0:0)
Chrobry Głogów
Sobota 21.05.2016, 17:00 • Stadion Miejski, Katowice • Fortuna 1 Liga • Runda 32

Dzisiaj w Katowicach GKS remisuje z Chrobrym Głogów 0:0. Mogą mówić o szczęściu dzisiaj zawodnicy GieKSY, bo w końcówce mogli stracić bramkę. Dzisiaj GKS nie wypracował sobie żadnej klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Trner Brzęczek testuje, ale chyba zawodnicy z szerokiej kadry oblewają egzamin. Piłkarzom jednej i drugiej drużyny należą się brawa za walkę do końca. I na dzisiaj to już wszystko z Bukowej. dziękuje za uwagę. (18:56:32)

90+2

90+1
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Gąsior, na boisku pojawia się Malinowski.

90
    Wojciechowski zrobił zwód, strzelił i piłka niewiele obok słupka.

90
    Całą drużyną w końcówce ruszyli głogowianie.

89
    W porę wybił piłkę Szczepaniakowi zawodnik gospodarzy, bo mogło być 0:1.

88
    Wołkowicz ruszył do piłki, ale bliżej mieli zawodnicy z Głogowa.

87
    Piłka do Gąsiora, ale siła złego na jednego i nie dochodzi do tego podania.

86
    Mocny rogal z rogu, Dobroliński piąstkuje piłkę, jeszcze niecelnie ją dobija Gąsior. Coraz grożniej pod bramką gospodarzy.

85
    Tym razem Wojciechowski w polu karnym i tylko korner.

84
    Idealna piłka do Szczepaniaka i zawodnik Chrobrego uderza z 16 metrów piłka mija bramkę Dobrolińskiego. Najlepsza okazja dla zespołu gości.

83
    Kolejny korner dla gospodarzy. Piłka trafia na głowę Wołkowicza, jednak zawodnik nieczysto uderza głową.

82
    Mocna piłka z kornera i piłkę piąstkuje Janicki.

81
    Szymańksi w indywidualnej akcji i na koniec trafia w rywala tylko róg dla gospodarzy.

80
    Wojciechowski w dobrej sytuacji, ale w końcowym momencie za mocno wypuścił sobie piłkę.

79
    Frańczak z autu. Na krótko gospodarze przy piłce.

78
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Zahorski, na boisku pojawia się Szymanski.

76
    Kościelniak, Gąsior i Szczepaniak uderzali i piłka trafiała w nogi gospodarzy.

75
    Znów oba zespoły grają w środku boiska.

74
    Coraz bliżej ze swoją akcję posuwa się zespół gości. I jedno niecelne podanie niweczy wszystko.

73
    Goncerz wychodzi z piłką poza linię końcową boiska.

72
    Ruszyli z akcją goście i cofnęli się na własną połowę.

71
    Z rogu Duda do piłki dochodzi Zahorski, ale uderza za słabo głową.

70
    Janicki wybija piłkę na róg.

69
    Kościelniak w dryblingu, ale to ostatnie podanie było niecelne.

69
    Walka w środku boiska.

68
    Zahorski w polu karnym i piłkę spod nóg wybija ją Michalec.

67
    Rzut wolny dla GKS-u. Piłka wrzucona w pole karne. Głową wybija ją Szczepaniak.

67
    Agresywniej zaatakowali gospodarzy, goście.

66
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Szołtys, na boisku pojawia się Sawicki.

66
    Zablokowane uderzenie Kościelniaka.

64
    Z rogu Kościelniak, i piłke głową wybijają gospodarze.

64
    Korner po uderzeniu z dystansu Szczepaniaka.

63
    Próbuje zespół z Głogowa. Ale wszystkie akcje idą środkiem.

62
    Kościelniak wywalczył aut.

61
    Przy piłce zespół gości, wychodzi z własnej połowy.

60
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Hudyma, na boisku pojawia się Kościelniak.

59
    Z rogu z lewej strony Drewniak. Mocno wrzucona piłka ale nikt z parterów do niej nie dochodzi.

58
    Frańczak w polu karnym Chrobrego. Uderzył po ziemi i piłka minimalnie mija słupek bramki Janickiego.

56
    Kolejna przerwa w grze. Poturbowany zawodnik gospodarzy.

55
    Szołtys ni to próbował uderzyć tą piłkę, ni dośrodkować. On tylko chyba wie jaki miał zamiar.

55
    Frańczak wyjaśnia kolejną akcję głogowian.

54
    Ponowna piłka do Zahorskiego na 12 metr, ale obrońcy Chrobrego wybijają piłkę.

53
    Do podania w polu karnym nie dochodzi Zahorski.

52
    Z rogu Drewniak i dobra ale niecelna główka Michalca.

51
    Frańczak wybija piłkę na róg.

50
    Drewniak za lekko do partnera.

49
    Wojciechowski w pole karne i Kamiński wybija piłkę.

48
    Uderzenie Wojciechowskiego z narożnika pola karnego. Dobrze broni Dobroliński.

47
    Na początku II połowy dwie grożne akcje gospodarzy, zażegnane przez Janickiego.

46
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Sędziak, na boisku pojawia się Wojciechowski.

46

Zawodnicy już pojawili się na boisku, wraz z sędziami. Czekamy na początek II połowy. Z nadzieją że mecz zostanie rozegrany do końca.

W czasie przerwy małe zamieszanie na trybunach kibiców GKS-u i Chrobrego. Miejmy nadzieję że II połowa zacznie się normalnie.

Po pierwszych 45 minutach katowicki GKS remisuje z Chrobrym 0:0. Nie jesteśmy świadkami dzisiaj porywającego widowiska. Zespół z Głogowa nastawiony jest na kontry, które pod koniec I połowy były coraz grożniejsze. Zawodnicy GKS-u gdy zbliżą się już na przedpole bramki Janickiego, nie bardzo wiedzą co mają zrobić z piłką. Zapraszam na drugie 45 minut z nadzieją na lepszą grę obu zespołów i bramki.

45+2

45+2
    Szołtys n apozycji spalonej. I w tym momencie sędzia kończy I połowę.

45+1
    Ilków- Gołąb sprytnie po ziemi, ale Dobroliński wyczuł intencje zawodnika Chrobrego.

45
    Pierwsza połowa będzie przedłużona o 2 minuty.

45
    Szczepaniak chciał podawać do Hudymy ale we wszystko zamieszali się zawodnicy gospodarze.

44
    Teraz na stadionie przy Bukowej, pojawili się kibice z Głogowa.

43
    Drewniak w pole karne, ale do piłki nie dochodzi Ilków-Gołąb. Do piłki zdecydowanie bliżej miał Dobroliński.

42
    Od rzutu wolnego w środku boiska zaczyna Szczepaniak.

41
    Goncerz z dystansu obok lewego słupka.

40
    zupełnie nieudane wykonanie kornera przez Sołtysa.

40
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Flis, na boisku pojawia się Wołkowicz.

40
    Po uderzeniu głową Goncerza, róg dla gospodarzy.

39
    Tym razem głogowianie tracą piłkę. A walecznie o nią walczył Czerwiński.

38
    Hudyma w pole karne i Dobroliński piąstkuje. Goście utrzymują się przy piłce.

37
    Faulował swojego rywala Zahorski.

36
    Hudyma szaleje na lewej stronie i wywalczył rzut z autu.

34
    Rzut wolny dla gospodarzy z naroznika pola karnego. Flis po ziemi, piłka wraca do niego i fauluje swojego rywala. Zupełnie nieudane rozegranie tego stałego fragmentu gry.

33
    Podają te piłki zawodnicy gospodarzy do Goncerza. Ale praktycznie wszystkie są za mocne.

32
    Hodowany zaczyna grę swojego zespołu od rzutu z autu.

30
    Flis leży na boisku. Mała przerwa w grze. Zawodnik po opatrzeniu wraca do gry.

29
    Zarysowuje się mała przewaga gospodarzy. Ale nie mają pomysłu na zakończenie akcji strzałem. Do kolejnego podania nie dochodzi Goncerz.

28
    Kolejna wrzutka w pole karne nie wiadomo do kogo, i nieatakowany Janicki spokojnie łapie piłkę.

27
    Czerwiński na 16 metr i piłka laduje na nodze rywala.

26
    Od rzutu wolnego w środku boiska zaczyna zespół trenera Mamrota.

25
    Przycisnęli teraz głogowian gospodarze. Ale mnożą się niecelne podania z ich strony. Goncerz niecelne podaje do partnera i po kolejnej akcji.

24
    Goncerz otrzymał bardzo dobrą piłkę, podaje do Zahorskiego...i napastnik gospodarzy pozwala sobie tą piłkę wybić.

22
    Szołtys z wolnego, wprost na głowę Goncerza. Ale zawodnik gospodarzy posyła ppiłke obok słupka. Najlepsza sytuacja zespołu z Katowic.

21
    Jeszcze próba zaskoczenia Dobrolińskiego, ale bramkarz GKS-u na posterunku.

20
    Drewniak z rzutu wolnego, ale piłka ląduje na głowie zawodnika gospodarzy.

19
    Faulowany Gąsior tuż za linią środkową boiska.

18
    Szołtys podaje do Zahorskiego ale napastnik gospodarzy nie dochodzi do piłki.

18
    Faul w środku boiska dla gości.

17
    Piłka do Goncerza. Ale przy nim dwóch zawodników Głogowa. I szybko po akcji.

16
    Sędziak w polu karnym gospodarzy, ale katowiczanie zażegnują niebezpieczeństwo.

15
    Wrzutka w pole karne GieKSY, ale dobre wyjście Dobroliśkiego i piłka w jego rękach.

14
    Niedługo kwadrans za nami. A na boisku niewiele się dzieje.

13
    Wrzutka w pole karne Chrobrego. Janicki spokojnie łapie tą piłkę.

13
    Próbują katowiczanie atakować zawodników Chrobrego na własnej połowie.

12
    Mocno na środek boiska Dobroliński. Piłka wychodzi za linę boczną.

11
    Uderzenie z dystansu Goncerza. Piłka nad poprzeczką.

10
    Zahorski próbował atakować Janickiego, ale bramkarz Chrobrego wybija piłkę.

9
    Piłka do Górskiego ale zawodnik gości nie dochodzi do tego podania.

8
    Piłka do Szołtysa. Szołtys w pole karne. I obrońcy z Głogowa wybijają piłkę.

7
    Z autu Czerwiński.

6

5
    Piłka do Zahorskiego, ale piłkarze Chrobrego wybijają piłkę.

5
    Od bramki grę wznawia Dobroliński.

4
    Po dośrodkowaniu z rogu, mocne i niecelne uderzenie Gąsiora.

3
    Sędziak zatrzymany i róg. dla Chrobrego.

2
    Szołtys po raz kolejny z rogu. Piłka przy słupku, opuszcza boisko.

1
    Pierwszy korner dla GKS-u. Piłkę zagrywa Szołtys i kolejny róg.

1
    I ruszyli. Pierwszą połowę rozpoczeli gospodarze.

1

Zawodnicy już z trójką dzisiejszych rozjemców, pojawili się na murawie katowickiego stadionu. Gospodarze wystąpią dzisiaj w swoich tradycyjnych trójkolorowych strojach. Zespół z Głogowa na pomarańczowo. Trwa losowanie stron. Przywitanie drużyn. A my czekamy już na pierwszy gwizdek sędziego Pawła Pskita.

Zawodnicy zakończyli rozgrzewkę. I udali się do szatni. A my już czekamy, gdy obie drużyny wraz z trójką, dzisiejszych rozjemców pojawią się w tunelu prowadzących na boisko.

Witam z Bukowej. Za kilkanaście minut mecz w ramach 32 kolejki. Dzisiejszym przeciwnikiem katowickiego GKS-u jest Chrobry Głogów. Obecnie na murawie katowickiego stadionu oba zespoły przeprowadzają rozgrzewkę.

Głogowianie mają wahania formy. Potrafią zdecydowanie pokonać faworytów jak ostatnie zwycięstwo nad Wisłą Płock u siebie 2:0, tak jak i przegrać u siebie z Zawiszą Bydgoszcz czy Rozwojem Katowice. Dlatego też ciężko wskazać w sobotnim spotkaniu faworyta. Oba teamy mają swoje wzloty i upadki. W rundzie jesiennej w Głogowie oba zespoły zagrały na remis. A widzowie nie doczekali się bramek. W poprzednim zespole przy Bukowej, GKS rozegrał z Chrobrym dwa mecze. W Pucharze Polski GieKSA przegrała 1:2, w lidze zremisowała 1:1.

W zespole GKS-u trwa testowanie zawodników,pod względem przydatności do przyszłego sezonu. Ostatnie spotkania powinny dać odpowiedż, czy któryś z zawodników rokuje jakiekolwiek nadzieje. Na pewno zespół w obecnym kształcie, nie jest w stanie osiągnąć sukcesu. Zespół Chrobrego celuje w trzecie miejsce w tabeli. Jest prowadzony przez Ireneusza Mamrota, który prowadzi zespół z Dolnego Śląska już przez pięć i pół roku. Wprowadzając Chrobrego najpierw do III ligi, następnie do II ligi i prowadząc Chrobrego już drugi sezon w I lidze.

W ostatniej kolejce ligowej podopieczni Jerzego Brzęczka zainkasowali 3 punkty, po walkowerze z wycofanym z rozgrywek Dolcanem Ząbki. Chrobry Głogów pokonał u siebie Wisłę Płock po bramkach Górskiego i Lafrance zdobytych w II połowie spotkania.

Przed nami jedna z trzech ostatnich kolejek. Na Bukową zawita zespół Ireneusza Mamrota Chrobry Głogów. W sobotnie południe zmierzy się siódmy zespół I ligi czyli katowicki GKS, z czwartą drużyną Chrobrym Głogów. GieKSA w 31 spotkaniach zgromadziła 45 punktów. Zespół z Głogowa wywalczył o 4 "oczka " więcej.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Jacek Rebensztok

Gole:

GKS Katowice: Dobroliński – Flis (40. Wołkowicz) , Czerwiński, Kamiński, Frańczak – Duda, Pielorz, Leimonas, Szołtys (66. Sawicki) – Goncerz, Zahorski (78. Szymański)
    Zmiany: Kuchta – Witkowski, Wołkowicz, Sawicki, Szymański, Stanik

Chrobry Głogów: Janicki – Ilków-Gołąb, Michalec, Samiec, Drewniak, Hodowany – Sędziak (46. Wojciechowski0 , Gąsior (90+1Malinowski ) , Hudyma (60. Kościelniak) – Szczepaniak, Górski
    Zmiany: Szymański – Kościelniak, Machaj, Długołęcki, Pisarczuk, Wojciechowski

Sędziowie: Paweł Pskit – Marcin Hankiewicz, Krzysztof Stępień( Łódż)