Stal – Górnik 27:33 (koniec) | PGE Vive – Orlen Wisła 33:26 (koniec)
Handball Stal Mielec
27:33 (11:20)
Górnik Zabrze
Niedziela 22.05.2016, 15:05 • Hala Torwar, Warszawa • PGNIG Puchar Polski Mężczyzn • O 3. miejsce

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Zapraszam na relację z Pucharu Polski. Czas na mecz o trzecie miejsce. PGE Stal Mielec vs Górnik Zabrze

Mielczanie skazywani na porażkę w półfinale pokazali się z bardzo dobrej strony w starciu z Vive. Nawet przez większość spotkania prowadzili, ale w końcówce doświadczeni kielczanie pokazali swoją wyższość. Stal finalnie przegrała 25:31. Najwięcej bramek zapisał na swoim koncie obrotowy Damian Krzysztofik – 8

Zabrzanie także pokazali się z dobrej strony w półfinale. Zaczęli od prowadzenia 4:0 a później toczyli wyrównaną walkę z faworytem do końca pierwszej połowy. Tuż po przerwie zagrali nieco słabiej, który zadecydował w końcowym rozrachunku o porażce 27:29. Najwięcej goli zdobyli Mariusz Jurasik i Aleksander Tatarincew – 6

W niedawno zakończonym sezonie ligowym znacznie lepiej spisał się Górnik. Po sezonie zasadniczym zajął siódme miejsce, ale w walce o miejsca 5-8 pokonał Chrobrego Głogów i KPR RC Legionowo i ostatecznie zajął piątą lokatę. Stal zajęła siedemnastą, przedostatnią pozycję, która oznacza spadek z ligi

Faworytem tego pojedynku wydają się być zabrzanie, którzy w lidze dwukrotnie pokonali Stal. Najpierw w Mielcu było 39:30, a w rewanżu w Zabrzu 33:27. Jeśli Górnik wygra powtórzy sukces sprzed roku jakim było trzecie miejsce, dla Stali sam udział w Final Four już jest sukcesem, ale oczywiście nie zamierza łatwo odpuścić walki o podium, co pokazała chociażby w meczu z Vive

Na relację z tego spotkania zapraszam na godzinę 15:00. Bądźcie z nami na portal LAJFY.COM!

Już niedługo początek spotkania!

PGE Stal Mielec: Nikolić, Łukawski – Wilk, Krępa, Janyst, Wypych, M. Gasin, P. Gasin, Kłoda, Kirylenko, Dementiew, Kawka, Krygowski, Krzysztofik, Davidović, Kostrzewa

Górnik Zabrze: Kornecki, Witkowski – Niedośpiał, Tomczak, Kryński, Buszkow, Daćko, Gromyko, Piątek, Jurasik, Tatarincew, Twardo, Adamuszek, Gliński, Mogielnicki, Lukawski

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
    1
    Z czystej pozycji na kole trafia Krzysztofik (1:0)

2
    Kostrzewa faulowany w kontrze przy rzucie, rzut karny i żółta kartka dla Jurasika (1:0)
    2
    Janyst trafia z 7 metra (2:0)

2
    Upomnienie dla Krzysztofika (2:0)
    3
    Jurasik zdobywa pierwsza bramkę dla Górnika (2:1)

4
    Kawka rzuca w słupek, od autu zabrzanie (2:2)

5
    Nieudana akcja zabrzan (2:2)

5
    Żółta kartka dla Daćki (2:2)

6
    Kornecki broni rzut Kirylenki, w odpowiedzi obok bramki rzuca Tatarincew (2:2)

6
    Krygowski przekroczył linię na prawej flance (2:2)

7
    Kara dla Kłody i karny dla Górnika (2:2)
    7
    Tomczak trafia z 7 metra (2:3)
    7
    Buszkow kończy kontrę z prawej strony (2:4)
    8
    Kolejna kontra, trafia Jurasik (2:5)

8
    Upomnienie dla Niedośpiała (2:5)
    9
    Mocny rzut z biodra ze środka Kirylenki (3:5)

9
    Skutecznie w bramce Lipka (3:5)
    9
    Kostrzewa trafia z lewego skrzydła (4:5)
    10
    Skuteczny rzut Tomczaka (4:6)

11
    Krygowski ze środka rzuca nad bramką (4:6)
    11
    Daćko trafia z koła (4:7)
    12
    Kornecki broni rzut ze środka Kawki, z kontrą wychodzą zabrzanie i kończy ją Buszkow (4:8)

12
    Tomczak sam na sam w kontrze, broni Lipka, piłka jeszcze trafia w poprzeczkę! (4:8)

13
    Dwie minuty dla Niedośpiała (4:8)

13
    Janyst z prawej flanki rzucał w w krotki róg, odbija piłkę Kornecki, ta jeszcze trafia w słupek i wychodzi w pole! (4:8)

14
    Kornecki broni kontrę mielczan! (4:8)
    14
    Tatarincew trafia z szóstego metra (4:9)

14
    Timeout dla Stali
    15
    Krygowski trafia z prawej połówki w krótki róg (5:9)

15
    Zbyt mocne podanie do kontry do Kostrzewy, ponownie piłkę mają zabrzanie (5:9)
    16
    Skuteczna akcja Jurasika (5:10)

16
    Krzysztofik rzutem bieżnym trafia w słupek (5:10)
    16
    Mocny rzut ze środka Tatarincewa (5:11)

17
    Kara dla Buszkowa za faul na Kirylence (5:11)
    17
    Kostrzewa trafia z lewego skrzydła (6:11)

17
    Kara dla Ścigaja za faul na Dementiewie (6:11)
    18
    Jurasik najpierw został zablokowany, ale przy drugiej próbie już się nie pomylił (6:12)

18
    Szybki środek mielczan i obrona Korneckiego w sytuacji sam na sam z Kirylenką! (6:12)

18
    Timeout dla Górnika

19
    Żółta kartka dla Krepy (6:12)
    20
    Jurasik mocnym rzutem z biodra trafia pod poprzeczkę (6:13)

20
    Rzut karny dla Stali (6:13)
    20
    Celnie z 7 metra rzuca Janyst (7:13)
    21
    Kryński trafia z prawego skrzydła (7:14)

21
    Faul w ataku Stali (7:14)
    21
    Daćko zdobywa gola z koła (7:15)

22
    Kornecki broni rzut Janysta z prawej flanki (7:15)
    23
    Ponownie z koła trafia Daćko (7:16)
    23
    Kornecki broni rzut Kirylenki, szybko rozegrana kontra Górnika i bramka Kryńskiego (7:17)
    24
    Davidović trafia z czystej pozycji na prawej połówce (8:17)

25
    Niecelny rzut Mogielnickiego (8:17)

25
    Skuteczna interwencja Korneckiego (8:17)
    25
    Ścigaj trafia z szóstego metra (8:18)

26
    Kornecki odbija piłkę nad poprzeczkę po mocnym rzucie ze środka Davidovicia (8:18)
    27
    Mocny rzut Adamuszka z drugiej linii (8:19)
    27
    Kostrzewa znalazł się na kole, broni jego rzut Kornecki, ale po chwili już Kostrzewa nie myli się na lewej flance (9:19)
    28
    Wkrętka Kryńskiego z prawego skrzydła (9:20)
    29
    Ponownie z lewego skrzydła trafia Kostrzewa (10:20)

30
    Nikolić broni rzut z koła Gromyko (10:20)

30
    Kornecki broni rzut Davidovicia, od autu Stal (10:20)
    30
    Krygowski trafia po wrzutce, asysta Davidovicia! (11:20)

30
    Pierwsza połowa skończona. (11:20)

Do przerwy na wysokim prowadzeniu znajdują się zabrzanie i są na dobrej drodze do tego by obronić trzecie miejsce sprzed roku. Ciężkie zadanie przed Stalą by odrobić taką stratę. Zapraszam po przerwie

32
    Krzysztofik ukarany za faul na Tomczaku (12:21)
    32
    Potężny rzut z drugiej linii Adamuszka (12:22)

33
    Zablokowany Dementiew, wychodzi z kontrą Górnik i fauluje ofensywnie Mogielnicki (12:22)
    34
    Indywidualna akcja na lewej połówce Kawki (13:22)
    34
    Kostrzewa rzutem po koźle kończy kontrę (14:22)
    35
    Wkrętka z szóstego metra Jurasika! (14:23)

37
    Myli się Jurasik! Technicznym rzutem chciał zaskoczyć bramkarza, ale Nikolić broni nogą! (15:23)

38
    Skuteczna interwencja Witkowskiego, kontra Górnika i w sytuacji sam na sam zatrzymany Piątek! Świetnie obronił to Nikolić! (15:23)
    38
    Po kontrze ze środka trafia Piotr Gasin (16:23)

39

40
    Kłoda sam w kontrze oddaje rzut bieżny i jest zatrzymany przez Witkowskiego! (16:23)
    40
    Mocny rzut z drugiej linii Dementiewa (17:23)
    41
    Ładna bramka Piątka (17:24)
    41
    Skuteczna akcja Kawki na lewej połówce (18:24)

42
    Rzut karny dla Górnika (18:24)

42
    Nikolić broni rzut Tomczaka! (18:24)

43
    Witkowski broni rzut Krzysztofika (18:24)

45
    Kawka trafia ze środka rzutem bieznym (20:26)
    46
    Szybka akcja mielczan zakończona rzutem z lewego skrzydła Piotra Gasina (21:26)

47
    Tomczak wywalczył karnego (21:26)
    47
    Buszkow trafia z 7 metra (21:27)
    48
    Dementiew skutecznie rzuca z podłoża (22:27)

49
    Karny dla Górnika po faulu na Daćce (22:27)

49
    Nikolić broni rzut Buszkowa! (22:27)

49
    Witkowski broni rzut z prawej flanki Piotra Gasina (22:27)

50
    Rzut karny dla Górnika, kara dla Krępy (22:27)

50
    Nikolić broni rzut Jurasika! (22:27)
    51
    Jurasik trafia po kontrze (22:28)

52
    Kawka z lewego rozegrania rzuca nad poprzeczką (22:28)

53
    Buszkow zatrzymuje Krępę w kontrze i otrzymuje karę (22:28)

53
    Dementiew mocno rzuca, ale obok bramki (22:28)

54
    Za wysoko rzuca Adamuszek (22:28)
    54
    Davidović lobuje z lewego skrzydła! (23:28)
    55
    Skuteczna akcja zabrzan (23:29)
    55
    Szybkie wznowienie i gol Dementiewa (24:29)

56
    Kara dwóch minut dla Łukawskiego za faul na biegnącym do kontry Krępie (24:29)

56
    Daćko w kontrze w poprzeczkę, dobitka Buszkowa obroniona przez Nikolicia! (24:29)
    56
    Piotr Gasin trafia z prawej flanki (25:29)
    57
    Buszkow celnie z prawego skrzydla (25:30)
    57
    Szybka odpowiedź Kirylenki (26:30)

57
    57
    Indywidualna akcja środkiem Glińskiego (26:31)

58
    Krepa nadepnął na linię przy rzucie (26:31)

Koniec meczu. (27:33)

Górnik obronił trzecie miejsce sprzed roku. Ambitnie walcząca Stal zdołała odrobić tylko część strat, głównie dzięki świetnej postawie w bramce Nikolicia. Był to ostatni mecz w karierze Mariusza Jurasika!

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (16:41:46)

Jarosław Kowalski

Handball Stal Mielec: Nikolić, Łukawski – Wilk, Krępa, Janyst, Wypych, M. Gasin, P. Gasin, Kłoda, Kirylenko, Dementiew, Kawka, Krygowski, Krzysztofik, Davidović, Kostrzewa
    Górnik Zabrze: Kornecki, Witkowski – Niedośpiał, Tomczak, Kryński, Buszkow, Daćko, Gromyko, Piątek, Jurasik, Tatarincew, Twardo, Adamuszek, Gliński, Mogielnicki, Łukawski

Główni: Andrzej Chrzan, Michał Janas