Legia – Lech P. 2:1 (koniec) | Pogoń – Jagiellonia 2:2 (koniec)
Legia Warszawa
2:1 (0:1)
Lech Poznań
Środa 25.05.2016, 17:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • Centralna Liga Juniorów • Półfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Czas na mecze półfinałowe w ramach Centralnej Ligi Juniorów! Podczas tej relacji gościć będziemy w stolicy naszego kraju, gdzie Legia Warszawa zmierzy się z poznańskim Lechem. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Emocji z pewnością nie zabraknie!

Pierwsze starcie pomiędzy tymi ekipami odbędzie się dziś, natomiast rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę we Wronkach. Konfrontacja w Wielkopolsce rozpocznie się o godzinie 13:00.

Obie ekipy przed rokiem rywalizowały o mistrzostwo Polski juniorów starszych w finale tych rozgrywek. Wtenczas z lepszej strony zaprezentowali się zawodnicy warszawskiej Legii. Zespół ze stolicy naszego kraju triumfował w dwumeczu 6:2. Czy w tym sezonie "Wojskowi" zdołają powtórzyć ten sukces? Czas pokaże.

W drugiej parze półfinałowej pojedynek stoczą Pogoń Szczecin oraz białostocka Jagiellonia. Podobnie jak przed rokiem, najlepsza drużyna w kraju będzie miała możliwość startu w młodzieżowej edycji Ligi Mistrzów.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia pierwszego spotkania półfinałowego w ramach CLJ. Przypomnijmy, że początek meczu Legia Warszawa – Lech Poznań wyznaczono na godzinę 17:00. Kilka chwil wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu ekip. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!
    Czy ekipa ze stolicy naszego kraju zdoła powtórzyć ten wyczyn?

Przy Łazienkowskiej zameldowali się już pierwsi kibice.

Znamy już składy obu ekip:

Legia Warszawa: Majecki – Skowron, Wieteska, Żyro, Hołownia, Małachowski, Waniek, Szymański, Nawotka, Leleno, Więdłocha.

Rezerwowi: Burta – Bondarenko, Karbowy, Szczepański, Cichocki, Michalak, Ryczkowski.

Lech Poznań: Mleczko – Andrzejewski, Wojdak, Nawrocki, Zagórski, Spychała, Moder, Mróz, Kaczmarek, Szubertowski, Kurminowski.

Rezerwowi: Makuchowski – Banaszak, Chodyna, Kwasigroch, Pawlicki, Tomczyk, Friska.

Sędziowie: Tomasz Radkiewicz.
    Czas na przedmeczowy rozruch!

1

1
    Zaczęli! Legioniści zagrają dziś w białych strojach, natomiast poznaniacy prezentować się będą w niebieskich kompletach. Początek rywalizacji bardzo zacięty, oglądamy sporo walki w środku pola.

2
    Na trybunach zasiadło sporo kibiców, biorąc pod uwagę fakt, iż są to jedynie rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów. Zgromadzeni fani prowadzą głośny doping, co zapewne jest budujące dla legionistów.

3
    Trzy minuty gry za nami. Póki co nie mieliśmy jakichś groźniejszych ataków. Obie strony badają się nawzajem. Trwają takie typowe piłkarskie szachy. Aktualnie w natarciu znajduje się poznańska Lokomotywa.

4
    Tymczasem ekipa przyjezdnych cofnęła się na własną połowę. Poznaniacy z wielkim spokojem wymieniają podania nieopodal bramki strzeżonej przez Mleczkę.

5
    Na razie oglądamy dość przeciętny pojedynek, nie mamy zbyt wielu groźnych ataków. Minimalnie lepiej prezentują się zawodnicy poznańskiego Kolejorza. Lechici częściej znajdują się w posiadaniu inicjatywy.

6
    Jeden z legionistów próbował odgrywać do Leleno, aczkolwiek ten został uprzedzony przez dobrze dysponowaną defensywę przyjezdnych. Potencjalne niebezpieczeństwo zażegnane.

7
    Lech próbował zaatakować lewą stroną, lecz zagranie Kaczmarka nie przyniosło pożądanego ataku. Legioniści zepchnięci pod własną bramkę, jednak niewiele z tego wynika.

8
    Zagórski nie patyczkował się, ekspediując piłkę daleko do przodu. Brakuje składnych ataków. Gospodarze próbują konstruować akcje pozycyjne, ale bezowocnie. Świetnie spisują się defensorzy Kolejorza.

10
    Od pierwszego gwizdka sędziego Radkiewicza minęło już dziesięć minut. W dalszym ciągu mamy bezbramkowy remis. Dotychczas nie odnotowaliśmy ani jednego klarownego ataku, który mógłby zakończyć się golem.
    11. Jak już wspominaliśmy, zawodnicy warszawskiej Legii mogą liczyć na doping.

12
    Mogło być groźnie, ale ponownie z bardzo dobrej strony zaprezentował się Zagórski. Gracz Kolejorza przeciął podanie adresowane do Leleno. Kapitalna interwencja w porę.

13
    Bardzo ładne uderzenie Modera! Lechita postanowił huknąć z dystansu, ale Majecki popisał się skuteczną interwencją. Pierwszy groźniejszy strzał w tym spotkaniu.

14
    A tymczasem zrobiło się groźnie pod bramką przyjezdnych! Mateusz Wieteska miał szansę na odnotowanie gola z najbliższej odległości, jednak minimalnie minął się z futbolówką!

15
    Legia znów cofnęła się na własną połowę. Aktualnie gospodarze wymieniają niezwykle precyzyjne podania. Lechici próbują grać wysokim pressingiem, ale nie przynosi to pożądanego rezultatu.

16
    Hołownia starał się odegrać w kierunku Wańka, lecz bezowocnie. Ostatecznie futbolówka poszybowała prosto w objęcia Mleczki. Poznaniacy od razu ruszyli z kontratakiem, który został szybko przerwany.

17
    Tymczasem piłki nie zdołał opanować Nawotka. Sporo szczęścia mieli lechici, bowiem był on kompletnie niepilnowany. Wielkopolanie odzyskali inicjatywę i ze spokojem wymieniają podania.

18
    Sędzia przerwał grę i udzielił słownej reprymendy jednemu z legionistów. Tempo rywalizacji diametralnie siadło. Aktualnie na murawie nie dzieje się kompletnie nic.

20
    Waniek faulował nieopodal własnego pola karnego. Za moment lechici będą egzekwować rzut wolny. Przy piłce jest Maciej Spychała, kręci się tam także Kamil Szubertowski.

21
    Spychała zdecydował się na oddanie bezpośredniego uderzenia ze stałego fragmentu gry. Kiepska próba. Futbolówka poszybowała dość wysoko ponad bramką strzeżoną przez Majeckiego.

22
    Utrzymuje się bezbramkowy remis. Notujemy coraz więcej nieregulaminowych zagrań. Sędzia musi być czujny. Trzeba jednak przyznać, że pan Radkiewicz wykonuje swoją pracę perfekcyjnie.

23
    Lechici znów postanowili powrócić na własną połowę, gdzie z wielkim spokojem wymieniają się podaniami. Ponownie mamy nieco nudniejszy okres rywalizacji. Na murawie nie dzieje się praktycznie nic.

24
    Nieco aktywniejsi są na razie zawodnicy poznańskiego Lecha. Goście śmielej przedostają się na połowę i częściej próbują sforsować zasieki obronne warszawskiej drużyny.

25
    Iskrzy na murawie! Przed momentem interweniować musiał arbiter główny, bowiem doszło do przepychanek słownych i fizycznych. Sprokurowane było to przewinieniem Mroza, który otrzymał żółtą kartkę.
    26. Z przymrużeniem oka ;)

27
    Więdłocha przytomnie odegrał do Leleno, aczkolwiek ten nie zdołał oddać uderzenia. Zawodnik warszawskiej Legii w porę został uprzedzony przez jednego z przeciwników.

28
    Spodziewaliśmy się zdecydowanie ciekawszej konfrontacji. Jesteśmy w końcu świadkami pojedynku ekip, które w zeszłym roku spotkały się w ramach finału Centralnej Ligi Juniorów.

29
    Dobrze pamiętamy, że przed rokiem zdecydowanie lepiej spisała się ekipa ze stolicy naszego kraju. Legioniści triumfowali w dwumeczu w stosunku 6:2. Czy w tym roku zdołają obronić tytuł? Czas pokaże.

30
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostał już tylko kwadrans. Brakuje groźniejszych ataków. Do tej pory odnotowaliśmy dwie, może trzy niebezpieczniejsze akcje.

31
    Gra toczy się głównie w okolicach linii środkowej. Aktualnie ani gospodarze, ani przyjezdni nie forsują tempa. Nieco częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się zawodnicy reprezentujący klub ze stolicy Wielkopolski.

32
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki DAWID KURMINOWSKI. Kaczmarek popisał się świetnym odegraniem do Modera, natomiast ten wybornie poszukał Kurminowskiego, który ze stoickim spokojem posłał piłkę do siatki. Goście na prowadzeniu!
    32. Dawid KURMINOWSKI - 0:1

34
    Trzeba przyznać, że lechici zasłużyli na tę bramkę. Wielkopolanie śmielej przedostawali się pod pole karne legionistów i częściej kreowali groźne ataki. Gospodarze póki co grają bardzo ospale.

35
    Kibice warszawskiej Legii dopingują coraz głośniej, mobilizując swych ulubieńców do wyprowadzenia częstszych ataków. Na niewiele się to zdaje, Legia wciąż nie potrafi zagrozić bramce Lecha.

36
    Spodziewaliśmy się, że być może pierwsza bramka troszeczkę otworzy ten pojedynek. Nic z tego. Przynajmniej na razie się tak nie dzieje. Aktualnie gra toczy się głównie w okolicach środka boiska.

37
    Do zakończenia pierwszej odsłony tego pojedynku pozostało zaledwie dziesięć minut. Przypomnijmy, że od kilku chwil prowadzą poznaniacy. Gola na koncie Wielkopolan zapisał Kurminowski.

38
    Lech znów próbował ładnie ruszyć, ale Spychała zagrywał na wolne pole. Jakieś nieporozumienie po stronie przyjezdnych. Nieźle zapowiadająca się akcja została przerwana przez szkoleniowy błąd.

40
    Tempo tej dzisiejszej rywalizacji pozostawia naprawdę sporo do życzenia. Raz po raz obserwujemy jakieś ataki, lecz niewiele z nich wynika. W chwili obecnej futbolówka często opuszcza boisko.

41
    Zgromadzeni kibice zapewne spodziewali się zdecydowanie lepszej gry w wykonaniu legionistów. Tymczasem wciąż przeważają goście. Przed momentem niecelny strzał głową odnotował Szubertowski.

42
    Co jakiś czas obserwujemy pojedyncze ataki, lecz niewiele z nich wynika. Obie ekipy nastawiają się w głównej mierze na walkę w środku pola. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Cóż tu więcej dodawać.

43
    Ładnie przyspieszyli teraz legioniści, ale Więdłocha nie zdołał dotrzeć do dośrodkowania. W ostatniej chwili uprzedził go goalkeeper poznańskiej Lokomotywy – Mleczko.

44
    Nawrocki bez problemu wybił piłkę spod nóg Wańka. Za moment legioniści będą egzekwować rzut rożny. To pierwszy korner w dzisiejszym spotkaniu. Kotłuje się w polu karnym Kolejorza!

45

Inauguracyjna odsłona dzisiejszego pojedynku w stolicy naszego kraju za nami! Póki co mamy jednobramkowe prowadzenie poznańskiej Lokomotywy. Przypomnijmy, że trafienie na koncie gości z Wielkopolski w 32. minucie zainkasował Kurminowski. Czas na kilka chwil wytchnienia. Zostańcie z nami!

46

46
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Nawotka, na boisku pojawia się Szczepański.

46
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Szymański, na boisku pojawia się Michalak.

46
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Mróz, na boisku pojawia się Pawlicki.

48
    Bardzo brzydkim wślizgiem w środku pola popisał się teraz Mateusz Wieteska. Sędzia bez chwili zawahania przerwał grę i upomniał legionistę żółtym kartonikiem.

49
    Legioniści bardzo mocno rozpoczęli tę drugą połowę. Przed momentem przyspieszyli również goście z Poznania. Uderzenie z dystansu oddał Spychała, ale mocno przestrzelił.

50
    Przyjezdni mogą sobie pozwolić na to, by rywale spokojnie rozgrywali piłkę w tak zwanym "trójkącie" – pomiędzy bramkarzem oraz defensorami. Przypomnijmy bowiem, że po pierwszej połowie Lech prowadzi 1:0.

50
    Moder brzydko wszedł w nogi Szczepańskiego. Lechita zasłużenie został ukarany żółtą kartką, to nie mogło się inaczej skończyć. Na razie pan Radkiewicz sędziuje perfekcyjnie.

51
    Cóż tu wiele się rozwodzić. Tempo rywalizacji minimalnie wzrosło, ale wiąże się to również z większą częstotliwością przewinień. Arbiter coraz częściej jest zmuszany do przerywania akcji.

52
    Teraz mamy trochę walki w środku pola. Częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się legioniści, ale nie jest to jakaś wielka przewaga. Lechici w dalszym ciągu grają dobry futbol.

53
    Warszawiacy próbują podkręcać tempo gry, ale rywale na zbyt wiele nie pozwalają. Poznaniacy trzymają miejscowych w sidłach. Kapitalnie prezentuje się dziś defensywa Kolejorza.

55
    Dziesięć minut rywalizacji w ramach drugiej połowy za nami. W dalszym ciągu mamy jednobramkowe prowadzenie poznańskiego Lecha. Przypomnijmy, że w 32. minucie gola zdobył Kurminowski.

55
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki MIŁOSZ SZCZEPAŃSKI. Ależ fatalnie zagapił się teraz Pawlicki! Goście stracili gola na własne życzenie. Gracz Lecha miał piłkę na wyciągnięcie nogi, ale nie zdołał jej wybić, co wykorzystał rywal.

56
    Strzelcem bramki MIŁOSZ SZCZEPAŃSKI. Lechici jeszcze nie zdołali się otrząsnąć, gdy rywale znów groźnie zaatakowali! Szczepański wykorzystał kapitalne dośrodkowanie w pole karne i bez problemu wprowadził futbolówkę do siatki.

57
    Lech dobrze rozpoczął drugą połowę, ale wystarczyły dwa proste błędy, by rywale wysforowali się na prowadzenie. Trener Tomaszewski szykuje już zmianę. Za kilka chwil na murawie pojawi się Tomczyk.

59
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Kurminowski, na boisku pojawia się Tomczyk.

60
    Przed momentem znów zrobiło się groźnie! Miłosz Szczepański postanowił oddać mocne uderzenie zza pola karnego. Piłka odbiła się od jednego z legionistów i poszybowała minimalnie obok słupka.
    61. Ci zawodnicy zrobili różnice.

62
    Za kilka chwil będziemy mieli kolejną zmianę, tym razem w szeregach warszawskiej Legii. Na boisku zamelduje się Adam Ryczkowski, który ma już za sobą debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej.

63
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Więdłocha, na boisku pojawia się Ryczkowski.

65
    Piłka wpadła do bramki warszawskiej Legii, ale gol nie został uznany. Słuszna sygnalizacja sędziego liniowego. Jeden z poznaniaków przebywał na pozycji spalonej.

66
    Michalak nieźle centrował w pole karne rywala, aczkolwiek defensorzy Lecha szybko oddalili potencjalne niebezpieczeństwo. Aktualnie gra toczy się w okolicach linii środkowej.

67
    Warszawiacy z wielkim spokojem wymienili kilka podań na własnej połowie, a następnie próbowali zaatakować. Ich starania zdały się jednak na nic. Inicjatywa szybko powróciła w posiadanie Kolejorza.

68
    Szykowana jest kolejna zmiana w szeregach poznańskiego Lecha. Do wejścia na murawę przygotowuje się już Chodyna. W chwili obecnej zawodnik ten odbiera ostatnie wskazówki od trenera Tomaszewskiego.

69
    Legioniści nieźle zaatakowali lewą flanką. Finalnie piłkę otrzymał Miłosz Szczepański, który popisał się minimalnie niecelnym strzałem. Sporo szczęścia miał teraz goalkeeper Kolejorza.

69
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Kaczmarek, na boisku pojawia się Chodyna.

70
    Do zakończenia dzisiejszego spotkania w stolicy naszego kraju pozostało już tylko dwadzieścia minut. W dalszym ciągu na prowadzeniu znajdują się gospodarze. Przypomnijmy, że dwa gole na koncie Legii zainkasował Szczepański.

71
    Wojdak bardzo dobrze zablokował centrę jednego z rywali. Za moment miejscowi będą egzekwować rzut rożny. Może być groźnie. Już teraz kotłuje się w polu karnym poznańskiego Lecha!

72
    Chodyna odważył się na indywidualny rajd, który został przerwany przez Wańka. Słaba próba lechity, cóż tu więcej dodawać. Mógł jeszcze chwilę poczekać. Tymczasem kontrują gospodarze.

73
    Spychała postanowił oddać uderzenie zza pola karnego. Futbolówka poszybowała daleko obok bramki strzeżonej przez Majeckiego. Bardzo kiepska próba. To nie mogło się udać.

74
    Tomczyk próbował centrować w pole karne warszawskiej Legii, ale bezowocnie. Zamiar może i był całkiem przyzwoity, jednak wysiłki gości spaliły na panewce. Inicjatywa w posiadaniu gospodarzy.

75
    Tomczyk został ukarany żółtym kartonikiem za faul w okolicach pola karnego warszawskiej Legii. Słuszna decyzja sędziego Radkiewicza. Kompletnie spóźniony wślizg lechity.

76
    Za około kwadrans arbiter zakończy ten pojedynek. W dalszym ciągu mamy jednobramkowe prowadzenie warszawskiej Legii. Dwa trafienia na koncie stołecznego klubu zainkasował Miłosz Szczepański.

77
    Jedynego gola w szeregach lechitów zainkasował Kurminowski, który już opuścił boisko. Aktualnie obserwujemy przewagę w wykonaniu gospodarzy. Goście nie potrafią groźniej zaatakować.

78
    Groźnie zapowiadająca akcja legionistów została przerwana, bowiem na pozycji spalonej przyłapany został Adam Ryczkowski. Właściwa sygnalizacja arbitra liniowego. Ewidentny offside.

79
    Szkoleniowiec Kolejorza szykuje kolejną modyfikację. Przed momentem na rozgrzewkę wysłany został Friska. Tymczasem uderzał Szubertowski, jednak piłka trafiła prosto w Wieteskę.

80
    Goście egzekwowali jeszcze rzut rożny, lecz nie przyniosło im to najmniejszych korzyści. Rywale w mgnieniu oka oddalili potencjalne niebezpieczeństwo. Gra toczy się w środku pola.

81
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Moder, na boisku pojawia się Friska.

82
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Skowron, na boisku pojawia się Bondarenko.

83
    Ryczkowski uderzał z ostrego kąta. Kiepska próba. Futbolówka poszybowała wysoko ponad bramką strzeżoną przez Mleczkę. Pozycja nie była wyborna, ale powinien się bardziej postarać.

84
    Beznadziejnie spisał się teraz Szubertowski, posyłając piłkę daleko obok bramki warszawskiej Legii. Gospodarze nastawiają się obecnie na długie piłki, nie spieszą się z konstruowaniem kolejnych ataków.

85
    Michalak przebywał na pozycji spalonej, jednak wcześniej faulowany był Wieteska. Inicjatywa pozostała w posiadaniu gospodarzy, którzy z wielkim spokojem wymieniają podania na własnej połowie.

86
    Do zakończenia rywalizacji pozostało niespełna pięć minut plus ewentualny doliczony czas gry. Wiele wskazuje na to, że dzisiejszy mecz w Warszawie zakończy się triumfem miejscowej Legii.

87
    Wojdak odgrywał do Hołowni, ale ten nie zdołał oddać celnego uderzenia. Mało tego, nie opanował nawet dobrze piłki, co wpłynęło na celność próby. Lechici jeszcze szukają jakiejś szansy na lepszy wynik.

88
    Waniek leży na murawie, na jego twarzy widoczny jest niemały grymas bólu. Potrzebna jest interwencja sztabu medycznego. Miejmy nadzieję, że gracz Legii szybko odzyska pełnię sił.

89
    Waniek podniósł się z boiska o własnych siłach i wiele wskazuje na to, że wkrótce powróci do rywalizacji. Aktualnie inicjatywa znajduje się w posiadaniu przeciwników Kolejorza.

89
    Chodyna miał bardzo dobrą szansę na odnotowanie gola, aczkolwiek nie zdołał tego wykorzystać. Świetnie dograł mu Tomczyk. Lechita nie trafił nawet w światło bramki. Kompletnie zaprzepaszczona okazja!

90
    Sędzia postanowił przedłużyć ten pojedynek o cztery minuty.

90+1
    Michalak ładnie poradził sobie z defensorami Lecha, następnie dośrodkował do Ryczkowskiego, lecz ten nie zdołał oddać celnego uderzenia głową.

90+2
    Lechici podkręcają tempo, próbują wszelkimi możliwymi sposobami przedrzeć się pod pole karne Legii, ale ich starania nie przynoszą wyczekiwanego rezultatu. Perfekcyjnie sprawuje się defensywa rywala.

90+3
    Kolejorz szuka jeszcze jakichś zagrań "na aferę", lecz bezowocnie. Już za moment, już za chwileczkę dzisiejszy pojedynek przy Łazienkowskiej zostanie zakończony. Tu już chyba nic się nie zmieni!

90+4

Lech Poznań przegrywa w pierwszym meczu półfinałowym Centralnej Ligi Juniorów z warszawską Legią 1:2. Kolejorz prowadził, ale dwa ciosy Miłosza Szczepańskiego okazały się zabójcze dla ekipy ze stolicy Wielkopolski. Rewanż już w najbliższą niedzielę we Wronkach. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (18:48:44)