25 17 25 18 15
Kanada
2
18 25 21 25 9
Sobota 28.05.2016, 08:40 • Metropolitan Gymnasium, Tokio • Eliminacje Igrzysk Olimpijskich - mężczyźni

0:0
    Na dziś to już wszystko. Dziękujemy wszystkim, który w ten sobotni poranek towarzyszyli naszej relacji z tego meczu. My już zapraszamy na transmisje z pozostałych spotkań Polaków na tym turnieju do serwisu Lajfy.com! (10:53:28)
    0:0 Dosłownie. Pierwszy mały krok do Rio wykonany! Czas na kolejne.

0:0
    Świetna gra w piątym secie naszych reprezentantów. Duży wpływ na przebieg tie-breaka miała świetna dyspozycja na zagrywce Kurka, Miki i przede wszystkim Bieńka.

Każdy wiedział, że ten mecz nie będzie łatwy. Męczyliśmy się z Kanadą i po ponad dwóch godzinach gry to Polska cieszy się z wygranej. Jutro kolejny ciężki bój, a poprzeczka idzie jeszcze wyżej, bo rywalem reprezentacja Francji na czele z wielkimi gwiazdami siatkówki!

15:9

15:9
    Kończy w swoim stylu kiwką nad blokiem Mateusz Mika! Polska po bardzo zaciętym boju zdobywa dwa punkty, a Kanada musi cieszyć się tylko z jednego oczka.

14:9
    Trafia w sam narożnik po prostej Perrin.

14:8
    Verhoeff wchodzi na zagrywkę i ta ląduje na aucie. Piłka meczowa dla Polaków!

13:8
    Łomacz serwuje w aut.

13:7
    Fenomenalnie skręcił atak po prostej Kubiak i trafił w boisko.

12:7
    W siatkę kieruje serwis Karol Kłos.

12:6
    Świetnie na siatce Kubiak obija blok Kanadyjczyków.

11:6
    Znów blokowany Bartosz Kurek na prawej stronie przez Duffa. Pierwszy czas w tej partii dla Stephana Antigi!

11:5
    Hoag zatrzymuje na lewym skrzydle Kurka.

11:4
    Blokują Kanadyjczycy atak Kubiaka.

11:3
    Czwarty punkt w tym secie zdobyty przez Polaków zagrywką. Mateusz Mika tym razem!

10:3
    Pewnie na lewej stronie kiwa nad blokiem rywali Mika.

9:3
    Zmienił kierunek teraz Kurek i posłał piłkę daleko w aut.

9:2
    As serwisowy Bartosza Kurka! Znów ostrzeliwany Daniel Lewis!

8:2
    Perrin serwuje minimalnie w aut i chwila przerwy spowodowana zmianą stron!

7:2
    Teraz skutecznie zagrali Kanadyjczycy. Hoag z drugiej linii pewnie huknął w boisko.

7:1
    Znów Kurek na lewym skrzydle trafia swoim atakiem libero reprezentacji Kanady. Świetna gra Polaków w tie-breaku.

6:1
    Kurek mocno po skosie w boisko z lewej flanki! Czas dla Kanady!

5:1
    Świetne zaczekał na środku Karol Kłos na Daniela Vandoorna i pewnie go zatrzymał blokiem.

4:1
    I kolejny as Bieńka! Lewis nie radzi sobie w przyjęciu i o przerwę prosi Glenn Hoag – trener reprezentacji Kanady!

3:1
    Punktowy serwis Mateusza Bieńka!

2:1
    W aut kieruje Tyler Sanders swoją zagrywkę.

0:0
    Podobnie jak w trzeciej partii zagrali Kanadyjczycy tyle, że nie oddali oni już przewagi czteropunktowej Polakom i doprowadzili do piątego seta, który zadecyduje o tym kto dziś zgarnie dwa, a kto jedno oczko.

18:25
    Czwarty set skończony.

18:25
    Blokują rywale atak Mateusza Bieńka. Mamy tie-break!

18:24
    Perrin mocno na zagrywce i zdobywa punkt na wagę piłki setowej!

18:23
    Michał Kubiak z drugiej linii i blokiem zatrzymuje go Hoag. Bardzo trudna sytuacja Polaków. Wszystko wskazuje na piąty set.

18:22
    Ryzykownie, ale idealnie w linię 9. metra trafia Daniel Vandoorn.

18:21
    Łomacz rozgrywa jedną ręką do Bieńka i kolejne oczko dopisują Polacy.

17:21
    Bohater ostatniej akcji teraz myli się na zagrywce.

17:20
    Przecisnął się po prostej na prawej stronie Dawid Konarski.

16:20
    Ale wracają również i błędy. Bieniek kiwa na środku w aut.

16:19
    Serwis Karola Kłosa na aucie.

16:18
    Wraca to co działo się w secie trzecim! Kubiak blokuje Schmitta!

15:18
    Perrin zatrzymany blokiem przez Konarskiego.

14:18
    Autowy atak Michała Kubiaka. Czas dla Antigi!

14:17
    Teraz już nie myli się w ataku Gavin Schmitt i mocnym atakiem w boisko punktuje.

14:16
    Na czystej siatce w aut atakuje Schmitt.

13:16
    Serwis Gavina Schmitta na aucie.

12:16
    Serwis Bartosza Kurka w aut. Prowadzenie Kanady na drugiej przerwie technicznej w secie czwartym!

12:15
    Wyrzucony Mika, ale mimo wszystko kiwa dobrze nad blokiem.

11:15
    Schmitt blokuje Mikę. Uciekają znów nasi rywale.

11:14
    Przebija palcami piłkę Sanders i trafia on w wolne pole. Świetne zachowanie rozgrywającego Kanady.

11:13
    Bardzo mocno huknął Mika i rozbija on przyjęcie rywali.

10:13
    Bieniek blokowany na środku przez Vandoorna i mamy pierwszy czas w tej partii dla podopiecznych Stephana Antigi!

10:12
    Po skosie z prawego skrzydła w boisko trafia Perrin.

10:11
    Kiwa Kurek na lewym skrzydle i nie dają rady wybronić się z tego Kanadyjczycy.

9:11
    Nie radzi sobie w przyjęciu Mika i Sanders dopisuje na swoje konto punkt zdobyty na zagrywce!

9:10
    Walka punkt za punkt. Perrin na lewej stronie po bloku Polaków w aut.

9:9
    Teraz już Kurek po prostej po rękach Perrina.

8:9
    Z trudnej pozycji atakuje Kurek i w efekcie zostaje blokowany przez Kanadyjczyków.

8:8
    Po przerwie w aut serwuje Nicholas Hoag.

7:8
    Świetnie rozprowadzają nasz blok Kanadyjczycy i Perrin kończy atak z drugiej linii. Na pierwszej przerwie technicznej w secie czwartym prowadzą rywale!

7:7
    Zatrzymany Nicholas Hoag na lewym skrzydle przez potrójny blok Polaków.

7:6
    Teraz już w siatkę kieruje serwis Schmitt.

7:5
    Gavin Schmitt w polu zagrywki i trafia on w Mikę!

6:5
    Zerwał atak Mika. Zbyt wysoko nad blokiem rywali by piłka dotknęła rąk blokujących.

5:5
    Karol Kłos po raz pierwszy od dłuższego czasu kończy pewnie atak ze środka.

4:5
    Z lewego skrzydła trafia Mateusz Mika.

3:5
    Hoag odpowiada bardzo mocnym atakiem w parkiet.

1:3
    Kubiak posyła piłkę w aut z prawej flanki.

1:2
    Trafia w sam narożnik parkietu Daniel Vandoorn.

0:0
    Za nami świetna partia Polacy od stanu 15:19 doszli do prowadzenia 21:19 i nie oddali już tej końcówki trzeciego seta rywalowi. Przed nami arcyważny czwarty set.

25:21
    Trzeci set skończony.

25:21
    Atak Miki po bloku w aut i po świetnym boju wychodzimy na prowadzenie!

24:21
    Mika poradził sobie w walce ze Schmittem na siatce i mamy piłkę setową!

23:21
    Nakręceni Polacy! Kubiak świetnie z drugiej linii trafia w rywala i zdobywa kolejny ważny punkt.

22:21
    Świetnie na prawym skrzydle Perrin.

22:20
    Przebija się przez ręce Kanadyjczyków nasz środkowy Mateusz Bieniek.

21:20
    Vandoorn ze środka w boisko.

21:19
    Nicholas Hoag atakuje w aut.

20:19
    Atak Perrina w aut. Czwarty punkt z rzędu Polaków.

19:19
    Blok Bieńka na rywalu.

18:19
    Świetnie blokuje Kurek atak Schmitta! Po raz pierwszy w tym meczu potrafimy zatrzymać kanadyjskiego atakującego i to w dodatku w takim momencie.

17:19
    Fenomenalnie wykonujemy kolejną akcję. Bardzo mocno na środku Mateusz Bieniek. Czas dla trenera reprezentacji Kanady!

16:19
    Michał Kubiak szczęśliwie po bloku rywali w aut.

15:19
    Fatalnie nad blokiem uderza Kubiak i o czas prosi Antiga!

15:18
    Duff skutecznie ze środka w boisko.

15:17
    A teraz Kurek obija blok Duffa i piłka wypada na aut.

14:17
    Próba podwójnego bloku na atakującym reprezentacji Kanady, ale Schmitt bez problemu po prostej obijając blok w aut.

14:16
    Mocno, szybko i z agresją na lewej stronie w boisko uderza Kubiak.

13:16
    Kubiak na lewej stronie uderza w aut, wpada w siatkę i dotyka antenki. Nie za dobrze to wygląda. Kanada prowadzi na drugiej przerwie technicznej 16:13!

13:15
    Punktowy serwis Schmitta! Nie radzimy sobie z przyjęciem.

13:14
    Z drugiej linii w boisko Perrin.

13:13
    Zrehabilitował się teraz Bartosz Kurek uderzając po skosie w boisko.

12:13
    I co z tych zagrywek skoro Kurek zostaje teraz blokowany przez Hoaga.

12:12
    Ależ pech Polaków! Kurek uderza bezpośrednio na zagrywce i piłka po taśmie spada minimalnie w aut.

12:11
    Kolejny as Kurka! Nie daje rady przyjąć piłki doświadczony libero Daniel Lewis. Polacy na prowadzeniu i o czas prosi Glenn Hoag!

11:11
    As serwisowy Bartosza Kurka! Świetny moment na taką zagrywkę!

10:11
    Zagrywka Perrina w siatkę.

9:11
    Z bardzo ciężkiej pozycji nad blokiem Polaków w sam narożnik boiska trafia Hoag.

9:10
    Vandoorn rozgrywa dziś solidny mecz. Teraz kolejny raz punktuje na środku.

9:9
    Tyler Sanders myli się na zagrywce.

8:9
    Potężnie z prawej strony huknął Gavin Schmitt.

8:8
    Łomacz szybko rozgrywa do Kurka i ten pewnie atakuje w parkiet.

7:8
    Atak Bartosza Kurka w aut i prowadzenie Kanady na pierwszej przerwie technicznej w secie trzecim!

7:7
    Zatańczyła piłka na taśmie po zagrywce Justina Duffa i spadła w pole Polaków! As serwisowy Kanadyjczyka.

7:6
    Perrin po skosie w boisko.

7:5
    Hoag kieruje serwis w siatkę.

6:5
    Schmitt kolejny raz w tej partii bez problemu punktuje w ataku.

6:4
    Odpowiada na poprzednią akcję Michał Kubiak efektownie atakując po bloku Duffa w aut.

5:4
    Na lewej stronie Kubiak zatrzymany przez Duffa.

2:1
    Świetnie na lewej stronie w boisko uderza Mateusz Mika.

1:1
    Serwis Kubiaka w daleki aut.

1:0
    Mocnym atakiem ze środka rozpoczyna Bieniek.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:0
    Zmiażdżeni na samym początku przez rywali zostali Polacy co poskutkowało słabszą grą w dalszej części seta. Walczyli dzielnie nasi reprezentanci, ale to Kanada była w uprzywilejowanej sytuacji i spokojnie wygrała drugiego seta. Czas na zresetowanie głów i walkę o kolejne dwa sety i zwycięstwo za trzy punkty.

17:25
    Drugi set skończony.

17:25
    Mocno obok bloku na lewej stronie Perrin i to Kanada wygrywa partię numer dwa!

17:24
    Świetnie na siatce przeciska obok bloku rywala piłkę Dawid Konarski.

16:24
    Rwana akcja Polaków. Na raty broni Drzyzga i musi przebijać Buszek, ale piłka ląduje na aucie. Piłka setowa dla Kanady!

16:23
    Na lewej flance uderza Konarski i nie bronią rywale.

15:23
    Teraz już w kontrze Kanadyjczycy i Schmitt nie myli się.

15:22
    Bardzo dobry serwis Fabiana Drzyzgi w boisko!

14:22
    Po bloku w aut na lewej stronie atakuje Mateusz Mika.

13:22
    Huknął jak z armaty na prawej flance Gavin Schmitt. O drugą przerwę w tej partii prosi trener reprezentacji Polski – Stephane Antiga!

13:21
    Duff mocno ze środka i mało brakowało by Bieniek obronił ten atak.

13:20
    Dobrze w obronie Lewis, ale już w kolejnej akcji punktują Polacy po świetnej kiwce nad blokiem w wykonaniu Miki.

12:20
    Zepsuli zagrywkę Kanadyjczycy.

11:20
    Nie teraz! Nie w takich momentach. Punktowy atak Bieńka, ale młody środkowy dotyka siatki.

11:19
    Kolejny raz już w tym meczu Schmitt uderza na czystej siatce w boisko.

11:18
    Zza linii 3. metra w aut uderza Perrin. O pierwszy czas prosi Glenn Hoag!

10:18
    Świetnie w trudnej sytuacji zachował się Mateusz Mika. Uderzenie obok potrójnego bloku ląduje w boisku.

9:18
    Mocno ze środka między rękami blokujących Bieniek.

8:18
    Fatalny serwis Grzegorza Łomacza.

8:17
    Walczą nadal Polacy. Kurek po bloku w aut.

7:17
    Schmitt blokiem zatrzymuje Kubiaka.

7:16
    Po bloku mocno na aut uderza Vandoorn i bardzo duża przewaga Kanadyjczyków na drugiej przerwie technicznej w tej partii!

7:15
    Długa akcja i Sanders na środek do Vandoorna, który punktuje.

7:14
    Z lewego skrzydła w parkiet trafia Perrin.

7:13
    Świetnie po prostej idealnie w linię boczną boiska uderza Bartosz Kurek.

6:13
    I po stronie Polaków zagrywka Miki w aut.

6:12
    Nicholas Hoag zepsuł serwis.

5:12
    Z prawej strony na pojedynczym bloku Polaków w boisko uderza Schmitt.

5:11
    Nieczyste odbicie po stronie Kanadyjczyków.

4:11
    Bardzo mocny serwis Schmitta, który skierowany był na aut i mimo reakcji kolegów nie potrzebnie przyjmuje Mika w efekcie czego Hoag punktuje z przechodzącej piłki.

4:10
    W aut na zagrywce Mateusz Bieniek.

4:9
    Zrywa kolejny raz w tym meczu Justin Duff swój atak i mozolnie, ale odrabiamy straty do rywala.

3:9
    Trzeci punkt w tej partii i trzeci zdobyty przez Bartosza Kurka. Teraz nasz atakujący z prawego skrzydła obok bloku.

2:9
    W siatkę serwuje Michał Kubiak.

2:8
    Potężne uderzenie po ostrym skosie Kurka.

1:8
    Błąd w przyjęciu Polaków i kolejne oczko w polu serwisoym dla Perrina. Pierwsza przerwa techniczna i prowadzenie Kanady aż 8:1! Co się stało z naszą reprezentacją?

1:7
    As serwisowy Johna Gordona Perrina!

1:6
    Przedarł się na prawym skrzydle Schmitt.

1:5
    W końcu pierwsze oczko w tym secie. Kurek przeciska się przez ręce blokujących.

0:5
    Tyler Sanders mocno serwuje i nie radzą sobie z przyjęciem Polacy!

0:4
    Znów Perrin na lewym skrzydle w boisko.

0:3
    Ostro ruszyli reprezentanci Kanady. Na lewej stronie po rękach Łomacza uderza w aut Perrin. Reakcja Antigi, który prosi o pierwszy czas w tym secie!

0:2
    W kontrze Kanadyjczycy. Świetnie po bloku atakuje Gavin Schmitt.

0:1
    Zbyt wysoko na lewej stronie uderza Kubiak i piłka na aucie.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:0
    No cóż. Na początku tej partii nie spodziewaliśmy się łatwej przeprawy, ale z czasem gra Polaków ruszyła mocno do przodu i przypomniała nam swoją grę z niedawno rozgrywanego Pucharu Świata. Czekamy na to co przyniesie kolejna partia.

25:18
    Pierwszy set skończony.

25:18
    Kończy tą partię punktową zagrywką Mateusz Mika!

24:18
    Na lewej stronie w aut uderza Perrin. Jest pierwsza piłka setowa na tym turnieju dla reprezentacji Polski!

23:18
    Znakomicie gra dziś nasz środek. Kłos bardzo mocno w boisko.

22:18
    Kurek psuje zagrywkę.

22:17
    Kiwa wysoko nad blokiem Hoag, ale piłka zbyt mocno uderzona spada na aucie.

21:17
    Nicholas Hoag szybko atakuje z lewego skrzydła na pojedynczym bloku w boisko.

21:16
    Pierwsze dwie zagrywki nieudane, ale teraz już wyczuł piłkę Bieniek i zdobywa punkt bezpośrednio w polu serwisowym. Reaguje Glenn Hoag prosząc o drugą przerwę!

20:16
    Jeszcze mocniej uderza w tej akcji Bartosz Kurek na prawym skrzydle. Ależ mamy świetną siatkówkę w Tokio.

19:16
    W kontrze Kanadyjczycy i piekielnie mocno z drugiej linii na czystej siatce huknął Perrin.

19:15
    Znów długa akcja po świetnych obronach Polaków, którą kończy pewnym uderzeniem ze środka Bieniek! O pierwszy czas w tym meczu prosi Glenn Hoag – szkoleniowiec reprezentacji Kanady!

18:15
    John Gordon Perrin kieruje serwis w aut.

17:15
    Na raty z drugiej linii atakuje Mika i szczęśliwie zablokowali rywale podwójnym blokiem atak przyjmującego reprezentacji Polski.

17:14
    Bardzo mocny atak Kubiaka po rękach Schmitta.

16:14
    Sprytnie po bloku Polaków w aut uderza Perrin.

16:13
    Po raz pierwszy w dzisiejszym meczu Polacy zdobywają punkt blokiem. Bieniek wyczuł rywala i skutecznie zablokował Vigrassa. Na drugiej przerwie technicznej na prowadzeniu Polska!

15:13
    Mocny atak Kłosa w aut, ale po drodze piłka otarła o palce blokujących.

14:13
    Świetna akcja Kanadyjczyków i Schmitt na prawym skrzydle na zupełnie czystej siatce pewnie kończy atak.

14:12
    Jeszcze większy błąd rywali. Hoag nadepnął w polu zagrywki na linię 9. metra.

13:12
    Zaczynają Polacy coraz to częściej psuć zagrywki. Teraz popełnił błąd Bartosz Kurek.

13:11
    Silny serwis Gavina Schmitta ląduje jednak w siatce.

12:11
    Bardzo sprytnej zagrywki próbował Bieniek, ale jednak piłka zatrzymuje się na taśmie i spada w nasze boisko.

12:10
    Kolejny już skuteczny atak Mateusza Miki.

11:10
    Hoag na lewej flance atakuje po bloku Polaków.

11:9
    Mateusz Mika zbyt mocno po bardzo ostrym skosie w efekcie czego piłka ląduje na aucie.

11:8
    Technicznie atakuje Kurek i piłka odbija się od bloku i spada na aut.

10:8
    Perrin na prawym skrzydle po bloku w aut.

10:7
    Fenomenalnie Mika zza linii 3. metra. Doskonale bronimy dziś ataki Kanadyjczyków.

9:7
    Myli się na zagrywce Karol Kłos.

9:6
    Szybkie rozegranie Łomacza do Kłosa i punkt zdobyty na środku siatki.

8:6
    Po przerwie w aut zagrywa Mateusz Mika.

8:5
    Zerwany atak Hoaga i mamy prowadzenie reprezentacji Polski na pierwszej przerwie technicznej! Początek seta był ciężki, ale natychmiast Polacy wrócili do swojego stylu gry sprzed kilku miesięcy!

7:5
    I z drugiej linii w boisko Mika.

6:5
    Świetnie na prawym skrzydle ociera o blok rywali uderzając po prostej Kurek.

5:5
    Bardzo daleko w aut kieruje serwis Bartosz Kurek.

5:4
    I kolejny punkt w ataku zdobywa wracający po kontuzji Mateusz Mika.

4:4
    Bezpośrednio na zagrywce myli się Bieniek.

4:3
    Dobrze zagrali w obronie Polacy dzięki czemu szansa na zdobycie punktów dla Kubiaka i niezawodny kapitan naszej kadry po bloku w aut.

3:3
    Myli się w ataku Hoag.

2:3
    Bardzo długa wymiana. Atak Kubiaka z drugiej linii wybronili Kanadyjczycy, ale już kolejny atak Miki w boisku.

1:3
    Fatalnie z prawej strony w aut uderza Kurek.

1:2
    Również i Kanadyjczycy potrafią grać środkiem. Mocno w boisko Vigrass.

1:1
    W szybkiej odpowiedzi na środku Mateusz Bieniek.

0:1
    Nerwowa pierwsza akcja Polaków i Kubiak nad blokiem w aut na lewym skrzydle.

0:0

0:0
    Za nami hymny obu państw. Teraz czas na prezentację obu ekip i będziemy rozpoczynać emocje. Na trybunach hali Metropolitan Gymnasium w Tokio obecni polscy kibice!

0:0

Polska: Nowakowski, Konarski, Kurek, Kłos, Drzyzga, Łomacz, Kubiak (C), Możdżonek, Mika, Buszek, Bieniek, Szalpuk. Libero: Gacek, Zatorski

Kanada: Sanders, Perrin, Hoag, Verhoeff (C), Duff, Simac, van Lankvelt, Vandoorn, Schmitt, Vigrass, Blankenau, Smarshall. Libero: Lewis, Bann

Sędziowie: Paulo Turci (Brazylia) – Hernan Gonzalo Casamiquela (Argentyna).

0:0
    A kto w tym spotkaniu okaże się lepszy? Na transmisję zapraszamy już od 8:40 w sobotę!

0:0
    Ostatnie spotkanie z Kanadyjczykami rozegraliśmy w zeszłym roku. Wygraliśmy. W stosunku 3:1. Miejmy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie.

0:0
    Mimo to wszyscy są dobrej myśli. Na początek pojedynek z Kanadą. Trudny przeciwnik, ale do przejścia. Z naszych rodzimych boisk znamy kilku Kanadyjczyków. Solidni zawodnicy, jednak nie spełnili pokładanych w nich nadziei.

0:0
    Pierwsze spotkanie dla Polaków może być trudne. Po długim okresie przygotowawczym ciężko stwierdzić, w jakiej formie są nasi siatkarze. Po przegranych w Memoriale Huberta Wagnera czy też po porażce w sparingu z Iranem, w Polsce nastroje nie są zbyt dobre.

0:0
    Droga do Rio wiedzie przez Tokio. Czy Polakom się uda? Wszyscy w naszym kraju w to wierzą. Mimo wszystko szanse są spore. Rywale? Oprócz Francji i Iranu pozostali powinni być tłem, jednak ktoś może zaskoczyć.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 08:40.