Słowacja – Anglia 0:0 (koniec) | Rosja – Walia 0:3 (koniec)
Słowacja
0:0 (0:0)
Anglia
Poniedziałek 20.06.2016, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard (Saint-Ètienne). • Mistrzostwa Europy • Grupa B

To już wszystko na dzisiaj. Dziękujemy Państwu za śledzenie relacji i zapraszamy na inne transmisje jedynie na lajfy.com! (23:02:39)
    Podsumowanie meczu Słowacji z Anglią.

Tym samym na pierwszy miejscu w grupie B zameldowali się Walijczycy, którzy nie dali dzisiaj szans Rosjanom. Anglicy awansują do 1/8 finału z drugiego miejsca. Słowacy z kolei jeszcze nie są pewni promocji do następnej rundy, ale ich szanse są bardzo wysokie!

Koniec spotkania w Saint-Etienne. Słowacy dopięli swego! Nasi południowi sąsiedzi wyszli z nastawieniem, że muszą w tym meczu wywalczyć remis i taki też rezultat uzyskali. Przez cały pojedynek przeważali Anglicy, którzy jednak nie stworzyli sobie wystarczająco wielu okazji, aby wpakować jedną, upragnioną bramkę.

90+5

90+5
    Jedna z ostatnich prób. Dośrodkowanie z prawego skrzydła Nathaniela Clyne'a. Udanie interweniuje jednak Matus Kozacik, który łapie futbolówkę!

90+4
    Przedziera się w pole karne Słowaków Wayne Rooney, ale nic z tego nie wynika. Piłka pada łupem Matusa Kozacika. Minuta do końca gry!

90+3
    Na próbę z dystansu pokusił się Dele Alli. Nie był to jednak udany strzał młodego reprezentanta Anglii. Futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

90+2
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła Nathaniela Clyne'a. Nikt nie sięga jednak futbolówki po jego wrzutce. Anglicy znów przy piłce.

90
    Aż pięć minut do podstawowego czasu gry doliczył Carlos Velasco!

90
    Przerwa w grze. Na boisku leży Martin Skrtel, który ucierpiał podczas interwencji w defensywie. Środkowy obrońca na chwilę będzie musiał opuścić boisko.

89
    Mnożą się próby Anglików. Wpierw zablokowane zostało uderzenie Dele Alliego, a potem Słowacy wybijają piłkę po dośrodkowaniu Nathaniela Clyne'a.

88
    Dobre dośrodkowanie Jordana Hendersona z prawego skrzydła. W polu karnym był Harry Kane, który zdołał jednak sięgnąć futbolówkę tylko czubkiem głowy. Zaczną Słowacy.

86
    Nathaniel Clyne podaje prostopadle do Jordana Hendersona, którego dośrodkowanie jest blokowane. Korner dla "Synów Albionu"!

84
    Tymczasem na boisku leży Robert Mak, który nie ucierpiał podczas starcia. Widzimy, że słowacki zawodnik ma jakieś problemy mięśniowe. Służby medyczne na boisku.

83
    Ładnie jednego rywala zwiódł przed polem karnym Wayne Rooney i zrobił sobie miejsce do strzału. Zawodnik Manchesteru United nie trafił jednak czysto w piłkę i uderzył obok słupka.

82
    Długo rozgrywali futbolówkę Anglicy, aż w końcu posłali ją w pole karne. Dwa uderzenia zostały zablokowane, a potem po strzale Erica Diera i rykoszecie wylądowała za linią końcową.

79
    Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Wayne'a Rooney'a, ale Słowacy wybijają futbolówkę. Dopada do niej Dele Alli, który również centruje. Tym razem piłka opuściła boisko.

78
    Zmiana w drużynie Słowacja: z boiska schodzi Vladimír Weiss, na boisku pojawia się Milan Škriniar.

77
    Słowacy chcą teraz zaoszczędzić cenne sekundy, może nawet minuty. Nasi południowi sąsiedzi utrzymują się w posiadaniu futbolówki na własnej połowie gry.

76
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Słowaków. Do piłki doszedł Gary Cahill, ale główkował zbyt lekko, aby mógł pokonać Kozacika.

76
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Daniel Sturridge, na boisku pojawia się Harry Kane.

74
    Miękkie zagranie w pole karne Słowaków. Był tam Daniel Sturridge'a, któremu zabrakło naprawdę niewiele, aby zdołał musnąć futbolówkę i zmienić jej lot.

73
    Anglikom zależy na zwycięstwie w tym pojedynku. Widzimy, że z ławki rezerwowych oderwał się Harry Kane. Kwestią czasu wydaje się, kiedy zobaczymy go na boisku.

71
    Tymczasem wydaje się, że w drugim meczu tej grupy wszystko zostało już rozstrzygnięte. Walijczycy prowadzą już 3:0!

70
    W ostatnich minutach Anglicy nie opuszczają połowy rywali. Słowacy jednak cały czas czujni w obronie nie popełniają błędów.
    Jedno z ujęć walki o piłkę.

68
    Ostre zagranie Erica Diera zza pola karnego. Być może był to nawet strzał. Trochę zabrakło Wayne'owi Rooney'owi, aby przejął piłkę.

67
    Zmiana w drużynie Słowacja: z boiska schodzi Viktor Pečovský, na boisku pojawia się Norbert Gyömbér.

66
    Słowacy pozostają kompletnie bez pomysłu na grę ofensywną. Długimi fragmentami jedynym rozwiązaniem jest długie zagranie futbolówki.

65
    Długie podanie Słowaków, ale... zupełnie do nikogo. Piłka pada łupem Joe Harta, który natychmiast ponownie wprowadził futbolówkę do gry.

63
    Podanie przed pole karne do Dele Alliego, który ładnie uwolnił się spod opieki i upadł na murawę. Arbiter zdecydował, że nie było przewinienia w tej sytuacji!
    61. Martin Škrtel uratował swój zespół od straty gola!

61
    Od razu po wejściu na boisko szansę miał Dele Alli! Dośrodkowanie z prawego skrzydła, a kompletnie niepilnowany był młody reprezentant Anglii, który zamykał akcję. Piłkę z linii bramkowej wybija jeden ze Słowaków!

60
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Adam Lallana, na boisku pojawia się Dele Alli.

59
    Po okresie gorącej gry mamy trochę spokojniejszy fragment. W posiadaniu futbolówki Anglicy, którzy szukają szans poprzez atak pozycyjny.
    Statystyki są dla Jacka Wilshere'a bezlitosne.

Dzisiejszy występ jest dwudziestym dla Wayne'a Rooney'a we wielkim turnieju!

57
    Zmiana w drużynie Słowacja: z boiska schodzi Ondrej Duda, na boisku pojawia się Dušan Švento.

56
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Jack Wilshere, na boisku pojawia się Wayne Rooney.
    55. Nathaniel Clyne był o krok od wyprowadzenia Anglików na prowadzenie!

55
    Rozkręcił się nam mecz! Marek Hamsik chciał zagrać piłkę na prawe skrzydło, ale futbolówka została zablokowana i trafiła przypadkowo na lewą flankę do Weissa! Uderzenie tego zawodnika po rykoszecie broni Joe Hart! Było niebezpiecznie!

53
    Odpowiadają Anglicy! Zagranie w pole karne do Nathaniela Clyne'a! Jego uderzenie z najbliższej odległości broni jednak Matus Kozacik! Świetna interwencja. Korner dla podopiecznych Roy'a Hodgsona.
    53. Róbert Mak nie wykorzystał błędu Chrisa Smallinga!

53
    Ależ to była szansa! Dośrodkowanie w pole karne Anglików. Chris Smalling zgrywa piłkę do Joe Harta, ale trochę za lekko! O włos od przecięcia lotu futbolówki był jeden ze Słowaków! Może odetchnąć z ulgą obrońca "Synów Albionu"!

52
    Przerzut piłki na prawe skrzydło do Petera Pekarika. Obrońca Słowacji ogry Ryana Bertranda, który musi ratować się faulem. Żółta kartka!

49
    Świetnie dwóch rywali w środkowej strefie boiska ograł Nathaniel Clyne, jednak na tym skończył się już jego rajd. Potem piłkę przejęli Słowacy.

48
    Warto podkreślić, że kompletnie niewidoczny podczas pierwszej połowy gry był Ondrej Duda. Liczmy, że uaktywni się jedyny przedstawiciel Ekstraklasy w tym meczu!

47
    Pojedynek na prawym skrzydle Roberta Maka z Ryanem Bertrandem. Lepszy defensor "Synów Albionu, który wygrywa tę walkę.
    Wyróżniający się zawodnik angielski w pierwszej połowie gry.

46
    Początek drugiej połowy, którą zaczynają Słowacy. Czekamy na lepsze widowisko!

46
    Statystyki po pierwszej połowie spotkania!

Pierwsza połowa gry za nami. Nie oglądaliśmy bramek w Saint-Etienne. Przeważają Anglicy, którzy jednak nie są w stanie udokumentować swojej przewagi trafieniem. Najlepszą okazję do tej pory zmarnował w siedemnastej minucie gry Jamie Vardy.

Zapraszamy Państwa ponownie za kilka chwil!

45+1

45
    Carlos Velasco zdecydował, że pierwsza połowa gry potrwa jedną minutę dłużej.

43
    Zdecydowana przewaga w posiadaniu futbolówki Anglików. "Synowie Albionu" utrzymywali się przy piłce aż 66% czasu gry.

42
    Głupie zabawy z piłką na własnej połowie Weissa, który poślizgnął się i stracił futbolówkę na rzecz Jamie Vardy'ego. Słowacki zawodnik musiał ratować się faulem i może cieszyć się, że nie obejrzał żółtego kartonika.

41
    Słowacy zepchnięci do defensywny. Przewaga Anglików cały czas się utrzymuje, jednak "Synowie Albionu" nie mogą sobie stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia gola.

39
    Tuż sprzed linii końcowej piłkę w pole karne rywali posłał Daniel Sturridge. Radzą sobie jednak Słowacy, którzy oddalają zagrożenie od własnej bramki.

38
    Powoli ku końcowi zmierza pierwsza połowa gry. W Saint-Etienne nie oglądaliśmy jeszcze bramek. Stroną przeważającą są Anglicy.

36
    Lekkie zamieszanie w polu karnym Słowaków. Piłka trafia pod nogi Daniela Sturridge'a, który znalazł się jednak na pozycji spalonej. Słowacy zaczynają od rzutu wolnego.

34
    Krótko rozegrany rzut rożny przez Anglików. Dośrodkowanie Jordana Hendersona, ale za głębokie. Od bramki wznowi grę Matus Kozacik.
    33. Matus Kozáčik popisał się instynktowną interwencją!

33
    Tym razem lepsza akcja Anglików! Podanie w pole karne na trzynasty metr do Adama Lallany, który mocno uderzył, ale praktycznie prosto w Matusa Kozacika. Golkiper Słowacji odbił przed siebie futbolówkę!

32
    Na strzał z dystansu zdecydował się Daniel Sturridge, ale była to bardzo lekka próba i Słowacy bez problemów zablokowali futbolówkę.

31
    Przerzut piłki na prawą flankę do Petera Pekarika. Obrońca Słowacji nie zdołał jednak dobiec do futbolówki. Od rzutu z autu zaczynają "Synowie Albionu".

29
    Tym razem dośrodkowanie Jordana Hendersona. Niepewnie interweniuje Matus Kozacik, jednak obrońcy Słowacji wybijają piłkę na aut.

27
    Próbował z prawej flanki centrować Nathaniel Clyne. Dośrodkowanie defensora Anglików zostało zablokowane. Korner dla "Synów Albionu".
    Najlepszą sytuację w tym meczu zmarnował Vardy!

24
    Rozpędził się z piłką Jamie Vardy. Napastnika Leicester taktycznie fauluje Viktor Pecovsky i słowacki zawodnik ujrzał od Carlosa Velasco żółty kartonik.

24
    Dobra akcja Słowaków! Dośrodkowanie po ziemi z prawego skrzydła Roberta Maka. Na posterunku był jednak Gary Cahill, który odcina jednego z rywali od podania.

23
    Zmienia się sytuacja w drugim meczu tej grupy! Walijczycy prowadzą już 2:0 i w tym momencie są liderami w stawce!

22
    Słowacy dalej w osłabieniu. Peter Pekarik jest wciąż opatrywany za linią boczną boiska. Widzimy, że prawy obrońca naszych południowych sąsiadów jest oblany krwią.
    Tak prezentowała się wyjściowa jedenastka "Synów Albionu".

19
    Oprócz Pekarika, który jest teraz opatrywany za linią boczną boiska na murawie leży także Gary Cahill. Środkowy defensor Anglików również na chwilę opuszcza plac gry.

18
    Leży teraz na murawie Peter Pekarik. Prawy obrońca Słowacji zgłasza protesty do arbitra liniowego i ma rację. Widzimy w powtórce, że został trafiony łokciem przez Ryana Bertranda!
    17. Jamie Vardy zmarnował sytuację sam na sam!

17
    Ależ teraz było groźnie! Długie podanie do Jamie Vardy'ego! Napastnik "Synów Albionu" znalazł się w sytuacji sam na sam z Matusem Kozacikiem. Lepszy golkiper reprezentacji Słowacji!

16
    Tymczasem mamy wieści z drugiego pojedynku tej grupy. Walijczycy objęli prowadzenie w starciu z Rosją, a gola otwierającego wynik meczu zdobył Aaron Ramsey.

15
    Tym razem akcja pod słowacką bramką! Dośrodkowanie Adama Lallany do Jordana Hendersona, który z problemami opanował piłkę i zdecydował się na strzał. Uderzenie zostało zablokowane i będziemy oglądać korner dla Anglików.

14
    Zakręcił na lewym skrzydle Marek Hamsik! Dośrodkowanie absolutnego gwiazdora naszych południowych sąsiadów, jednak odrobinę niecelne! Piłka opuszcza plac gry.

13
    Składna akcja Anglików! Wystawienie piłki na dwudziesty metr do Adama Lallany, jednak ofensywny zawodnik Liverpoolu uderzył futbolówkę obok bramki Słowaków.

12
    Warto podkreślić, że aż sześć zmian w składzie w porównaniu z pojedynkiem z Walią dokonał Roy Hodgson. Dzisiaj na ławce rezerwowych zasiadają: Rose, Walker, Sterling, Alli, Rooney oraz Kane.
    Różne osoby kibicują dzisiaj reprezentacji "Synów Albionu"!

10
    Ten mecz jest także ważny dla biało-czerwonych. Przypomnijmy, że jeżeli Słowacy przegrają dzisiejszy pojedynek, to podopieczni Adama Nawałki zapewnią sobie promocję do 1/8 finału!

9
    Akcja przenosi się na drugą stronę boiska! Po zgraniu piłki głową przez Adama Lallanę w dobrej okazji był Daniel Sturridge, ale jego uderzenie z bliskiej odległości zostało zablokowane. Potem faulowany był golkiper Słowaków.

8
    Podopieczni Jana Kozaka starali się długim zagraniem uruchomić Roberta Maka! Piłka odbija się jednak od głowy tego zawodnika i pada łupem Anglików.

7
    Odpowiedź Słowaków. Na uderzenie zza dwudziestego metra zdecydował się Viktor Pecovsky. Próba zawodnika słowackiej Żyliny nie okazała się jednak udana. Piłka wyraźnie minęła bramkę strzeżoną przez Joe Harta.
    5. Jamie Vardy uderzał nad poprzeczką.

5
    Groźna akcja Anglików. Dośrodkowani z prawego skrzydła w szesnastkę na około dziewiąty metr. Uprzedził tam obrońcę Jamie Vardy, jednak napastnik Leicester nie zdołał oddać celnego uderzenia.

3
    Niezła akcja "Synów Albionu". Podanie na lewe skrzydło do Ryana Bertranda, który próbował z kolei precyzyjnie grać futbolówkę w pole karne rywali. Piłka padła jednak łupem słowackiego obrońcy.

2
    Już podczas pierwszych sekund prost błąd Słowaków, którzy gubią się przy ataku pozycyjnym na własnej połowie i wybijają futbolówkę za linię boczną boiska.

1
    Pierwszy gwizdek Carolsa Velasco z Hiszpanii. Pojedynek zaczynają Anglicy.

1
    Zaczynamy!

Ujęcie prosto ze stadionu!

Ciekawa informacja. Jack Wilshere w tym sezonie rozegrał więcej spotkań dla reprezentacji Anglii niż dla Arsenalu.

Świetnie z Jordanem Hendersonem w składzie radzą sobie "Synowie Albionu".

Słowacja: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan – Kucka, Pečovský – Mak, Hamšík, Weiss – Duda.

Rezerwowi: Mucha, Novota – Gyömbér, Saláta, Greguš, Hrošovský, Stoch, Šesták, Škriniar, Švento, Ďuriš, Nemec.

Anglia: Hart – Clyne, Cahill, Smalling, Bertrand – Henderson, Dier, Wilshere – Lallana, Vardy, Sturridge.

Rezerwowi: Forster, Heaton – Rose, Stones, Walker, Alli, Barkley, Milner, Sterling, Kane, Rashford, Rooney.

Sędzia główny: Carlos Velasco (Hiszpania)
    Asystenci: Roberto Alonso Juan Yuste (Hiszpania)
    Czwarty sędzia: Antonio Damato (Włochy)
    .

Sytuacja w grupie B jest wciąż otwarta. Obie ekipy są bardzo bliskie awansu do 1/8 finału. Jaki wynik padnie na Stade Geoffroy-Guichard? Przekonamy się o tym już w poniedziałkową noc. Na relację live zapraszamy Państwa od godziny 21:00 jedynie na lajfy.com!

Sporo czasu minęło od ostatniego spotkania tych reprezentacji. Musimy cofnąć się do 2009 roku. Anglicy w meczu towarzyskim podejmowali na Wembley Słowaków. Nasi południowi sąsiedzi nie mogą dobrze wspominać tego pojedynku, ponieważ przegrali aż 0:4. Dwa gole zdobył wtedy Wayne Rooney. Warto dodać, że to jedyny obecny reprezentant "Synów Albionu", który brał udział w wyżej wspomnianym meczu.
    Czy szkoleniowiec Anglików dokona sześciu zmian w składzie? Przekonamy się o tym już w poniedziałek!

Słowacy z kolei meldują się na trzecim miejscu w grupie. Po dwóch kolejkach mają na swoim koncie trzy oczka, które zdobyli w drugiej serii spotkań. Podopieczni Jana Kozaka pokonali wtedy 2:1 Rosję po golach Wladimira Weissa oraz Marka Hamsika. Honorowe trafienie dla "Sbornej" uzyskał Dienis Głuszakow. W meczu inauguracyjnym nasi południowi sąsiedzi ulegli z kolei 1:2 Walii. Jedyną bramkę dla Słowaków w tamtym pojedynku zdobył dobrze znany z polskich boisk Ondrej Duda.

Anglicy po dwóch kolejkach są liderami w grupie B i posiadają na swoim koncie cztery oczka. "Synowie Albionu" mierzyli się do tej pory z Rosją oraz Walią. W meczu ze "Sborną" padł remis 1:1. Ekipę Roy'a Hodgson na prowadzenie wysforował Eric Dier, jednak rezultat w ostatniej minucie gry wyrównał Wasilij Bieriezuckij. W drugim turniejowym pojedynku karta się odwróciła. Anglicy po bramce z doliczonego czasu gry Daniela Sturridge'a pokonali 2:1 swoich rywali z Wysp, czyli Walijczyków.
    W 1/8 finału zameldowała się już Francja oraz Szwajcaria. Na rezultaty z innych grup oczekuje Albania.

Przed nami ostatnie pojedynki fazy grupowej. Niezwykle ciekawie zapowiada się mecz Słowacji z Anglią. Obie ekipy mają wielkie szanse na awans!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Tomek

Gole:

Kartki:   24. Pečovský (SVK) – 52. Bertrand (ENG)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 2:5. Strzały niecelne: 2:8. Rzuty rożne: 0:11. Spalone: 1:1. Foule: 7:12.
    Słowacja: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan – Kucka, Pečovský (67. Gyömbér) – Mak, Hamšík, Weiss (78. Škriniar) – Duda (57. Švento).
    Zmiany: Mucha, Novota – Gyömbér, Saláta, Greguš, Hrošovský, Stoch, Šesták, Škriniar, Švento, Ďuriš, Nemec.

Anglia: Hart – Clyne, Cahill, Smalling, Bertrand – Henderson, Dier, Wilshere (56. Rooney) – Lallana (60. Alli), Vardy, Sturridge (76. Kane).
    Zmiany: Forster, Heaton – Rose, Stones, Walker, Alli, Barkley, Milner, Sterling, Kane, Rashford, Rooney.