Słowacja – Anglia 0:0 (koniec) | Rosja – Walia 0:3 (koniec)
Rosja
0:3 (0:2)
Walia
Poniedziałek 20.06.2016, 21:00 • Stadium Municipal, Tuluza • Mistrzostwa Europy • Grupa B
    Końcowa tabela grupy B

To już wszystko na dziś z Tuluzy. Dziękujemy, że byli Państwo z nami. Już jutro kolejne spotkania EURO i koniec zmagań w grupach C i D. Zapraszamy do śledzenia tych relacji na lajfy.com. Życzymy dobrej nocy. (22:59:01)
    Koniec spotkania w Tuluzie

Koniec spotkania na Stadium Municipal w Tuluzie. Druga połowa to potwierdzenie dominacji Walijczyków z pierwszej części gry. Rosjanie żegnają się z francuskim EURO po zaledwie trzech meczach i jednym zdobytym punktem.
    Walia zaś zajmuje pierwsze miejsce w grupie i już czeka na następnego rywala w 1/8 finału. Następny mecz rozegrają 25 czerwca z trzecią drużyną grupy A, C lub D w Paryżu.

90+2

90+2
    Napastnik Zenitu dochodzi do sytuacji strzeleckiej, ale ponownie nie udaje się mu celnie uderzyć.

90+1
    Arbiter doliczył dwie minuty.

90
    Samedov wrzuca z prawej strony, ale Dziuba nie ma szans z dobrze spisującą się defensywą z Walii.

89
    Po stałym fragmencie gry, najwyżej w polu karnym wyskoczył Williams, ale nie zdołał on oddać celnego uderzenia.

88
    Ramsey wpada w pole karne, decyduje się na strzał i Ignaszewicz wybija na rzut rożny.

87
    Wrzutka jednak trafia wprost w ręce Hennessey'a.

86
    Samedov powstrzymywany przez Kinga i będzie jeszcze jedna szansa na honorowe trafienie dla reprezentacji Rosji.
    85. Pudło Dziuby

85
    Pierwsza ładna akcja Rosjan. Szybkie podania na lewej stronie, piłkę ma Mamajev, który płasko wrzuca do Dziuby, a ten pudłuje z najbliższej odległości.

84
    Daje odpocząć swojej największej gwieździe Chris Coleman. Bale nagrodzony brawami z trybun za dzisiejszy występ.

83
    Zmiana w drużynie Walia: z boiska schodzi Gareth Bale, na boisku pojawia się Simon Church.

82
    Cały czas wymieniają podania, zmuszając Rosjan do biegania za futbolówką.

81
    Gromkie ole, ole na trybunach w Tuluzie. Bawią się z rywalami Walijczycy.

80
    Długo nie chcieli oddać piłki kibice. Możliwe, że Jonas Erikson weźmie to pod uwagę przy ustalaniu doliczonego czasu gry.

79
    Strzał wysoko ponad bramkę Hennessey'a ku radości walijskiej publiczności.

78
    Faul w okolicach 25 metra i do rzutu wolnego podejdzie Ignaszewicz.

77
    Dziuba zszedł na lewą stronę boiska i wrzucał w pole karne, gdzie nie była żadnego z jego partnerów.

76
    Zmiana w drużynie Walia: z boiska schodzi Joe Ledley, na boisku pojawia się Andy King.

75
    Smolnikov urywa się prawą stroną, ale umiejętnie blokuje go Taylor.

74
    Zmiana w drużynie Walia: z boiska schodzi Joe Allen, na boisku pojawia się David Edwards.

73
    Niefortunnie odskoczyła piłka Vokesowi, gdyby lepiej zagrał mógłby stworzyć dogodną okazję dla swojego kolegi.

72
    Ponownie usypiają grą rywali Walijczyków cofając się na swoją połowę i czekając na kontrę.

71
    Podopieczni Słuckiego mimo rezygnacji rozgrywają piłkę w okolicach koła środkowego.

70
    Zmiana w drużynie Rosja: z boiska schodzi Fjodor Smolov, na boisku pojawia się Aleksandr Samiedow.

69
    Szybko odzyskują posiadanie Walijczycy i dalej kontynuują swoją grę.

68
    Już jest niemal pewne, że Rosjanie mogą pakować walizki po tym spotkaniu.
    67. Gareth BALE - 0:3

67
    Gol dla Walii!

Dużo miejsca przed polem karnym miał Aaron Ramsey. Podbiegł z futbolówką kilka metrów, a następnie świetnie obsłużył GARETHA BALE'A, który zewnętrzną częścią stopy wpisuje się na listę strzelców. Dla niego to trzeci gol na tym turnieju w trzecim meczu.

66
    Osamotniony a ataku Dziuba traci piłkę.

65
    Duże zamieszanie w polu karnym Akinfiejewa, ale nie udał się oddać strzału.

64
    Brzydkie zachowanie Mamajeva, który uderza barkiem Allena. Oczywiście arbiter ukarał go żółtym kartonikiem.
    Tak do rzutu wolnego złożył się najlepszy strzelec swojej drużyny.

63
    Długo bawili się w narożniku boiska Ramsey z Gunterem. Aut dla Walii.

62
    Kolejny błąd Ignaszewicza i przed szansą na zdobycie bramki ponownie staje Bale. Tym razem wydaje się, że były zawodnik Tottenhamu mógł podać do lepiej ustawionego partnera.

61
    Dobre podłączenie się do ataku Smolnikova, a następnie wrzutka Golovina. Zmiennik w ekipie rosyjskiej zbyt mocno wrzucał w pole karne.

60
    Niewidoczny w ogóle dziś Dziuba również tym razem nie ma szans na powalczenie w powietrzu z Williamsem.

59
    Golovin wywalcza aut na wysokości pola karnego.

58
    Po chwili zostaje sfaulowany Allen. Do rzutu wolnego podchodzi Bale, niestety dla niego piłka przelatuje w znacznej odległości od prawego słupka.

57
    Świetne wybicie Hennessey'a do Ramsey'a, ale kontra zamienia się w atak pozycyjny.

56
    Faul Guntera na Smolovie. Od rzutu wolnego Rosja.
    55. Dogodna sytuacja Bale'a

55
    Ramsey'a świetnie podaje do Bale'a. Napastnik Realu podcina piłkę nad bramkarzem, ale Akinfiejew nogami odbija do boku.

54
    Dłużej w posiadaniu futbolówki utrzymują się teraz Rosjanie na połowie Walii.

53
    Na razie spokojnie tempo gry. Sędzia dużo razy używa gwizdka ze względu na przewinienia Sbornej w ofensywie.

52
    Zmiana w drużynie Rosja: z boiska schodzi Roman Szyrokow, na boisku pojawia się Alexandr Golovin.

51
    Złe zagranie Ramsey'a i kontra graczy w białych koszulkach. Smolov próbował sprytnie przerzucić piłkę nad Chesterem, ale ten nie dał się zaskoczyć.

50
    Gunter zapędził się pod pole karne przeciwnika zagrywa do środka i o mało Bieriezuckij nie skierował tego podania do własnej bramki.

49
    Niedokładne zagranie Taylora w środku pola, jednak po chwili Williams odzyskuje futbolówkę.

48
    Wyspiarze spokojnie rozgrywają piłkę w okolicach linii środkowej.

47
    Przedzierał się Bale, udało mu się uwolnić spod opieki obrońców i oddać celny strzał.

47
    Krótko rozegrany fragment gry nie przynosi oczekiwanego rezultatu, ale już z pressingiem Walia na połowie Rosji.

46
    Wprowadzony za swojego brata Aleksiej Bieriezuckij wybija na rzut rożny.

46
    Zmiana w drużynie Rosja: z boiska schodzi Wasilij Bieriezuckij, na boisku pojawia się Aleksiej Bieriezuckij.

46
    Dwie bramki przewagi na korzyść Walijczyków po pierwszej połowie

Koniec pierwszej bardzo ciekawej i emocjonującej połowy w Tuluzie. Do przerwy zasłużenie wygrywają Walijczycy po bramkach Ramsey'a i Taylora.
    To podopieczni Colemana nadają tempo gry i kontrolują wydarzenia na boisku. Teraz tylko cud może uchronić graczy Leonida Słuckiego od porażki. Druga połowa rozpocznie się za niecały kwadrans. Do usłyszenia.

45+1

45+1
    Po jednym strzale Ramsey'a i Kokorina na zakończenie pierwszej połowy na Stadium Municipal.

45
    Arbiter dorzuca minutę do regulaminowych czterdziestu pięciu.

44
    Faul Ignaszewicza na Bale'u.

43
    Cały czas kontrolują przebieg wydarzeń wyspiarze, chcący zabiegać rywala ze wschodu Europy.

42
    Nieco uspokoiło się tempo gry. Zawodnicy w czerwonych koszulkach wymieniają podania na własnej połowie.

41
    Wysoki pressing graczy Słuckiego, ale świetnie wyszli spod niego piłkarze Colemana.

40
    W odpowiedzi rywale. Dośrodkowanie z prawej strony Smolova zbyt wysokie dla kolegów.
    Tak cieszyli się Walijczycy ze zdobytych bramek

39
    Gwiazdor Realu Madryt znajduje się w sytuacji sam na dwóch obrońców. Mija ich i oddaje strzał w środek bramki, który bez problemów łapie bramkarz.

38
    Piłkarze z Moskwy starają się utrzymać przy piłce, lecz brak ruchu w przednich formacjach nie pozwala zbliżyć się do bramki Hennessey'a.

37
    Dużo miejsca na prawej stronie ma Bale. Ponownie popędził skrzydłem i sam kończył akcję, lecz bez większego zagrożenia.

36
    Dalekie zagranie do Dziuby, a napastnik Zenitu był na spalonym

35
    Świetne zawody w wykonaniu Ramsey. Jest go dzisiaj pełno na całej szerokości boiska. Nie dość, że stwarza zagrożenie pod bramką rywala to jeszcze świetnie wspomaga kolegów z defensywy.

34
    Stały fragment źle wykonany, zbyt mocne zagranie spod chorągiewki.

33
    Sędzia ze Szwecji poucza Ledley'a aby ten nieco spokojniej walczył o miejsce w polu karnym.

32
    A teraz bomba z dystansu Ramsey'a, Akinfiejew nie decyduje się łapać piłki i wybija na rzut rożny.

31
    Żywe tempo, dużo akcji podbramkowych to sprawia, że kibice zgromadzeni na trybunach nie mogą narzekać na brak emocji.
    30. Zmarnowana akcja Vokesa.

30
    W fantastycznej okazji znalazł się Vokes. Bale zostaje sfaulowany w okolicach pola karnego, lecz udało mu się jeszcze odegrać do Vokesa, a ten przegrywa pojedynek sam na sam.

29
    Walijczycy cały czas mają kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Umiejętnie wpuszczają rywali na swoją połowę i w miarę możliwości kontrują.

28
    Po tej akcji rzut rożny dla Rosjan. Ponownie Komabrov spod chorągiewki i pomimo drobnych problemów Hennessey'a Ramsey wybija na uwolnienie.
    27. Dobra sytuacja Dziuby.

27
    W odpowiedzi Rosja. Bramkarz CSKA zagrywa do Dziuby, a ten na wślizgu próbuje pokonać goalkeepera Crystal Palace.

26
    Kontra Walii. Dośrodkowanie Guntera do Vokesa, piłkarz Burnley uderzył zbyt lekko by zagrozić przeciwnikom.

25
    Dośrodkowanie Kombarowa wprost w ręce Hennessey'a.

24
    Teraz trochę dłużej na połowie rywala Rosjanie. Atak pozycyjny przynosi im rzut rożny.

23
    I ponownie prawą stroną mknie Bale. Zagrywa w pole karne, niestety dla jego kolegów zbyt mocno i od bramki rozpocznie Akinfiejew.

22
    Długa piłka w kierunku Ramsey'a, lecz sędzia liniowy sygnalizuje pozycję spaloną.

21
    Mocno otworzyli się gracze Sbornej co daje dużo wolnych przestrzeni i możliwości kontry dla piłkarzy z wysp.
    20. Neil TAYLOR - 0:2

20

Podopieczni Chrisa Colemana podwyższają prowadzenie!
    Gareth Bale otoczony przez pięciu graczy znajduje na lewej stronie aktywnego dziś Taylora. Ten na raty pokonuje rosyjskiego bramkarza i mamy 2:0.

19
    Rosjanie wymieniają podania na połowie rywala, jednak daleko od bramki Hennesessey'a.

18
    Bieriezuckij wraca na plac gry. Sędzia wznawia grę.

16
    Vokes ukarany żółtym kartonikiem za faul na Bieriezuckim

16
    Ucierpiał jeden z rosyjskich defensorów. Potrzebna będzie pomoc medyczna.

15
    Taki rezultat powoduje, że Rosjanie muszą pożegnać się z Euro, ale do końca zostało jeszcze ponad 70 minut.

14
    Jak pokazują powtórki Ramsey w momencie podania nie był na pozycji spalonej.
    W tym momencie Walia jest liderem grupy!

13
    Niedokładnie zagranie Ramsey'a na wolne pole do Vokesa, gdyby pomocnik Kanonierów lepiej obsłużył swojego kolegę, znalazłby się on w dogodnej pozycji do podwyższenia prowadzenia.
    Nie było spalonego w momencie podania

12
    Podopieczni Leonida Słuckiego szybko chcą zredukować starty na prawej stronie dryblował Mamajev, ale dobrze przeczytał jego zamiary Taylor.
    11. Aaron RAMSEY - 0:1

11

I dopięli swego Walijczycy. Złe zagranie Kokorina i strata w środku pola na rzecz Allena. Piłkarz Liverpoolu idealnie obsłużył AARONA RAMSEY'A, a ten w sytuacji sam na sam pokonuje Akinfiejewa i mamy 1:0 w Tuluzie.

10
    Cały czas posiadaniu piłki piłkarze w czerwonych trykotach. To oni przejęli inicjatywę w początkowych fragmentach tego spotkania.

9
    Ależ zaprzepaścili okazję gracze z Cardiff. Vokes, Ramsey oraz Bale wychodzili z kontrą dwóch na trzech, lecz piłkarz Arsenalu zbyt długo przetrzymywał w piłkę, co w rezultacie nie dało efektu w postaci sytuacji strzeleckiej.

8
    Tylko na chwilę, bo dobrze w środku pola przechwycił futbolówkę Ramsey. W ataku pozycjnym wyspiarze.

7
    Piękny przerzut na lewą stroną do Taylora, lecz ten nie zrozumiał się z Vokesem i piłka w posiadaniu Rosjan.

6
    Rosjanie próbowali wyjść z szybką kontrą, jednak czujnie w w obronie Chester.

5
    Pięknie w środku pola wymienili podania Ledley z Allenem i akcja przenosi się na prawą flankę.

4
    Walijczycy nie forsują tempa. Trwa wzajemne badanie sił.

3
    Walijczycy odzyskują posiadanie po niecelnym przerzucie Komabrowa.

2
    Starają się gracze Sbornej utrzymywać przy piłce wymieniając podania na własnej połowie.
    1. Pierwsze uderzenie Bale'a

1
    Pierwsza akcja piłkarzy Chrisa Colemana. Gareth Bale popędził prawym skrzydłem, zszedł do środka i oddał bardzo mocne uderzenie w kierunku bramki Akinfiejewa. Bramkarz CSKA poradził sobie z tym strzałem.

1
    Rozpoczęli Rosjanie ubrani dziś na biało, Walijczycy na czerwono.

1

Piłkarze obu drużyn, wychodzą na murawę. Za chwilę zaczynamy !
    Stadion w Tuluzie gotowy na mecz

Kto okaże się zwycięzcą, a kto pożegna się z EURO ? Aby się o tym przekonać, serdecznie zapraszamy już od godziny 21:00 na relację live. Mamy nadzieję na niezapomniany wieczór. Do usłyszenia na lajfy.com

Historia starć pomiędzy przemawia za naszymi sąsiadami, którzy nie przegrali jeszcze z Walią w oficjalnym meczu, a w dodatku trzy ostatnie mecze to zwycięstwa piłkarzy z Moskwy. Turniej we Francji niesie ze sobą wiele niespodzianek, więc to Walia jest stawiana w roli faworyta.
    Szykują się wielkie emocje na Stadium Municipal w Tuluzie!

Rosja:

Sborna jest w naprawdę kiepskiej sytuacji. Zaledwie jeden zdobyty punkt po dwóch spotkaniach to nie jest rezultat jaki oczekiwali rosyjscy kibice. W ostatnim meczu ze Słowacją głównym mankamentem piłkarzy z Moskwy było stwarzanie sobie sytuacji pod bramką rywala. Niewykluczone, że Leonid Słucki postawi dziś na innych w ataku, aby coś się zmieniło w porównaniu z poprzednimi grami.

Walia:

Piłkarze z wysp są jednym z zaskoczeń tego turnieju. W pierwszym meczu poradzili sobie ze Słowacją, a ostatnio w pechowych okolicznościach ulegli Anglikom. Walijczyków jednak nie należy skreślać, ponieważ ich gra może się podobać. Nie są to nieprzemyślane długie piłki na jednego z napastników, a starają się rozgrywać szukając błędu w defensywie rywala. Jeśli połączymy cierpliwość w budowaniu akcji oraz kunszt Garetha Bale to możemy być pewni, że podopieczni Colemana są naprawdę groźnym i niewygodnym rywalem.
    Czy Gareth Bale poprowadzi swoich kolegów do zwycięstwa ?

W poniedziałkowy wieczór przekonamy się o układzie tabeli w grupie B. Jedyną pewną rzeczą jest awans Anglików do kolejnej fazy rozgrywek, reszta rozstrzygnie się o godzinie 21:00. Zarówno Rosjanie jak i Walijczycy mają szanse na kwalifikacje do 1/8 finału. W lepszej sytuacji są piłkarze Chrisa Colemana, którym wystarczy remis, zaś gracze Leonida Słuckiego potrzebują tylko i wyłącznie zwycięstwa.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.