Polonia P. - Wanda 49:41 (koniec) | Stal Rz. - Lokomotiv 47:43 (koniec)
Orzeł - KSM 59:31 (koniec) | Kolejarz - Wybrzeże 44:46 (koniec)
Włókniarz - Polonia B. 66:24 (koniec)
wydarzenie zakończone
Stal BETAD Leasing Rzeszów - Lokomotiv Daugavpils

47:43

Niedziela 10.07.2016, 15:00 • Stadion Miejski Stal, Rzeszów • Żużel - Metalkas 2. Ekstraliga • 13. kolejka

To wszystko z tego starcia. Dziękuje za uwagę. (17:07:01)

4. Kjastas Puodżuks 10 (1,3,1,2,3)
    5. Andrzej Lebiediew 12+2 (3,3,2,1,1*,2*)
    6. Jewgienij Kostygow 2 (0,W,D,D,2)
    7. Artiom Trofimow 2+1 (1,0,1*,0,W)

Po niezłym spotkaniu Stal Rzeszów pokonuje Lokomotiv Daugavpils 47:43. Kibice w Rzeszowie z pewnością liczyli na więcej. Po tym jak goście przyjechali na to spotkanie bez dwóch swoich liderów, spodziewano się odrobienia strat z pierwszego spotkania z nawiązką i zwycięstwa z bonusem. Zawiedli jednak Stalowcy i nie potrafili dobić osłabionego rywala. Ci walczyli dzielnie i ostatecznie przegrali ledwie 4 oczkami. Gdyby mieli swoich liderów zapewne nie tylko obroniliby bonusa, ale i jako pierwsi zwyciężyli w Rzeszowie.

Stan meczu: 47:43

Zeszło powietrze z rzeszowian. Drugi bieg nominowany również Lokomotiv zwycięża podwójnie. Po starcie prowadził Lampart, szybko go jednak minęli Łotysze i bez większych problemów dowieźli wygraną.

15
    Mamy nierówny start. Lampart ruszył zbyt szybko i otrzymuje ostrzeżenie.

Stan meczu: 46:38

W pierwszym biegu nominowanym goście zapewniają sobie bonus! Znakomicie ruszyli ze startu zamknęli Stalowców i dowieźli podwójną wygraną do mety! Tak więc mimo braków kadrowych Lokomotiw wywalcza bonus i pozostanie wiceliderem tabeli!

Karol Baran

Po biegu trzynastym czas na równanie toru. Czekamy również na obsadę biegów nominowanych.

13
    Karol Baran 3
    Kjastas Puodżuks 2
    Andrzej Lebiediew 1

Wynik biegu: 3:3
    Stan meczu: 45:33

Piękna walka na torze w tym biegu! Najpierw jadący na ostatniej pozycji Lebiediew minął Nichollsa, najlepsze mieliśmy zaś na ostatnim łuku. Baran nękający przez cały bieg Puodżuksa dopiął swego i minął Łotysza ostrym atakiem od krawężnika. Zawodnik Lokomotivu miał ogromne pretensje co do tego manewru, arbiter jednak zalicza wynik tego biegu.

Stan meczu: 42:30

Wydawało się, że Stalowcy bez problemu wygrają podwójnie. I tak było przez większą cześć wyścigu. Na ostatnim okrążeniu Kuciapa złapał jednak kapcia i minął go Kostygow. Goście bronią wciąż bonusa.

12
    Bieg 12
    Jewgienij Kostygow
    Maciej Kuciapa

12
    Trofimow ucierpiał podczas tego upadku. Opuszcza tor w karetce i prawdopodobnie zostanie odwieziony do szpitala. Jako sprawca przerwania tego wyścigu zostaje wykluczony z powtórki.

12
    Wyścig przerwany. Na dystansie upadł jadący na trzeciej pozycji Trofimow! Zrobił to bez kontaktu z rywalem i wydaje się, że będzie wykluczony.

Stan meczu: 38:28

Rezerwa taktyczna połowicznie udana. Goście wygrywają 4:2 w tym biegu. Świetnie ze startu Watt i dowozi zwycięstwo. Lebiediew był początkowo ostatni, na dystansie mija jednak Porsinga.