Szirak – Spartak T. 1:1 (koniec) | Kajrat – Maccabi T.A. 1:1 (koniec) | Dinamo M. – St. Patrick's 1:1 (koniec)
Levadia – Slavia 3:1 (koniec) | Neftchi – Shkendija 0:0 (koniec) | Rovaniemi – Lokomotiva 1:1 (koniec)
Debreczyn – Żodzino 1:2 (koniec) | Midtjylland – FC Vaduz 3:0 (koniec) | Admira Wacker – Käpäz 1:0 (koniec)
AIK Solna – College Europa 1:0 (koniec) | Beitar – Omonia 1:0 (koniec) | Hacken – Cork City 1:1 (koniec)
Maccabi H. – Kalju 1:1 (koniec) | SønderjyskE – Strømsgodset 2:1 (koniec) | Zimbru – Osmanlispor 2:2 (koniec)
Beroe – HJK 1:1 (koniec) | Szachtior S. – Domzale 1:1 (koniec) | Genk – Buducnost 2:0 (koniec)
Vojvodina – Connah's Quay 1:0 (koniec) | CSMS Iasi – Hajduk 2:2 (koniec) | Maribor – Lewski 0:0 (koniec)
Giannina – Odds BK 3:0 (koniec) | Partizan – Zagłębie L. 0:0 (koniec) | Slovan – FK Jelgava 0:0 (koniec)
MTK Budapest – Qabala 1:2 (koniec) | Vidi FC – Cukaricki 2:0 (koniec) | Birkirkara – Hearts 0:0 (koniec)
Aberdeen – Ventspils 3:0 (koniec) | Cliftonville – Larnaka 2:3 (koniec) | Hibernian – Brøndby 0:1 (koniec)
Piast – Göteborg 0:3 (koniec) | Austria W. – Kukësi 1:0 (koniec) | KR Reykjavík – Grasshoppers 3:3 (koniec)
Partizan Belgrad
0:0 (0:0)
Zagłębie Lubin
Czwartek 14.07.2016, 20:15 • Stadion FK Partizan, Belgrad • Liga Europy (Runda Kwalifikacyjna) • 2 runda kwalifikacyjna

Możemy odetchnąć z ulgą! Arbiter zagwizdał po raz ostatni i Zagłębie może cieszyć się z bezbramkowego remisu. To nie był udany mecz Miedziowych, którym pomógł ogromny zapas szczęścia. Warto jednak dodać, że podopieczni Stokowca, odkąd grali w osłabieniu, również potrafili stworzyć ciekawe okazje strzeleckie. Rewanżowe spotkanie odbędzie się już za tydzień. Dziękuję za uwagę! (22:11:35)

90+4

90+3
    Spóźnione wejście Poźniaka na prawym skrzydle i gracz Zagłębia zostaje ukarany żółtą kartką.

90+2
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez Radovicia grę z piątego metra wznowi Polacek.

90+1
    Aż cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90
    Zablokowane uderzenie Mihajlovicia z obrębu pola karnego. Rośnie napór miejscowych.

90
    To była piłka meczowa! Bojinov otrzymał wyśmienite podanie w pole karne gości, ale fantastycznym wślizgiem piłkę na rzut rożny wybił Guldan.

89
    Po raz kolejny bardzo pewnie broni Polacek. Niezwykle spokojny i zdecydowany w swoich decyzjach jest bramkarza Zagłębia.

88
    Jeszcze jeden korner dla serbskiej drużyny. Muszą zachować Miedziowi czujność do samego końca!

87
    Dość słyszalny doping grupki fanów z Lubina.

86
    Poźniak fauluje rywala na połowie Partizana, arbiter błyskawicznie używa gwizdka.

84
    Zmiana w drużynie Partizan Belgrad: z boiska schodzi Janković, na boisku pojawia się Stevanović.

83
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Janoszka, na boisku pojawia się Vlasko.

82
    Na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu zdecydował się Marjanović, ale jego strzał pozostawił wiele do życzenia.

81
    Może być groźnie. Rzut wolny dla Partizana w odległości około osiemnastu metrów od bramki Zagłębia.

80
    Gracze Partizana spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

78
    Coraz lepiej wygląda gra lubinian. Do końca regulaminowego czasu gry pozostało dwanaście minut. Czy któraś z drużyn zdoła zaskoczyć rywala?

77
    Miedziowi wywalczyli swój pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny.
    76. Wyśmienita okazja gości:

76
    To powinien być gol dla Zagłębia! Idealne podanie za plecy obrońców do Łukasza Piątka, który jednak przeniósł piłkę ponad poprzeczkę!

75
    Zmiana w drużynie Partizan Belgrad: z boiska schodzi Brasanac, na boisku pojawia się Marjanović.

74
    Piłkę po dośrodkowaniu Jankovicia bez większych kłopotów wyłapał Polacek.

73
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Todorovski, na boisku pojawia się Tosik.

72
    Czeka nas przerwa w grze. W starciu z rywalem ucierpiał jeden z zawodników Zagłębia.

71
    Polacek pewnie wyłapuje piłkę po płaskim uderzeniu Mihajlovicia z obrębu pola karnego.

70
    Zmiana w drużynie Partizan Belgrad: z boiska schodzi Djurdjić, na boisku pojawia się Bojinov.

69
    Na szczęście dla przyjezdnych Djurdjić zwolnił akcję swojego zespołu. Chwilę później niecelnym podaniem nie popisał się Radović.

68
    Ucierpiał Todorovski w starciu na własnej połowie boiska. Od autu rozpoczną grę lubinianie.

66
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Rakowski, na boisku pojawia się Krzysztof Piątek.

65
    Po kornerze dla gospodarzy intuicyjną paradą popisał się Polacek. Bardzo dobra dyspozycja bramkarza polskiej drużyny.

64
    Poźniak trafiony piłką w twarz, na szczęście nic poważniejszego nie stało się defensorowi Zagłębia.
    62. Riposta Serbów:

62
    Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy! Janković oddawał strzał z dziesiątego metra, ale również minimalnie chybił!
    61.

61
    To była najlepsza okazja Zagłębia w tym spotkaniu! Kontra gości, Janoszka dośrodkowuje ze skrzydła, a strzał wślizgiem Rakowskiego minimalnie niecelny!

59
    Rakowski przewraca rywale na połowie Partizana. Chwilę później gospodarze łatwo utracili futbolówkę.
    57. Papadopulos (ZAG)

57
    Gra lubinian w porównaniu do rywali wyglądała mizernie. Teraz najprawdopodobniej będzie jeszcze gorzej. Miejmy nadzieję, że drużynę gości nie opuści szczęście.

55
    Niepotrzebne zachowanie Papadopoulosa. Druga żółta kartka i Zagłębie do końca meczu grać będzie w osłabieniu.

55
    Janoszka trafiony łokciem w twarz przez jednego z zawodników Partizana. Miedziowi od własnej połowy.

53
    Polacek czujnie sparował piłkę na rzut rożny po uderzeniu Radovicia. To już ósmy korner Partizana w tym spotkaniu.

52
    Podopieczni Piotra Stokowca wywalczyli wrzut z autu na połowie rywali. Niestety, kończy się to błyskawiczną stratą.
    50.

50
    Mihajlović uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a Zagłębie znów uratowała poprzeczka!

49
    Znów groźnie w szesnastce lubinian, ale w ostatniej chwili kapitalnym wślizgiem popisał się Łukasz Piątek.

48
    Papadopoulos nieprzepisowo pomagał sobie w walce o górną piłkę i arbiter podyktował rzut wolny dla rywali.

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Do przerwy bez bramek na stadionie w Belgradzie. O ogromnym szczęściu mogą mówić lubinianie, ponieważ rywale grają o co najmniej dwie klasy lepiej. Na drugą odsłonę tego spotkania wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+1

45
    Minutę dłużej potrwa bieżąca część spotkania.

44
    W walce o górną piłkę ucierpiał Milenković. Żółtym kartonikiem napomniany

43
    Dośrodkowanie w polu karne Zagłębia z rzutu wolnego, ale Djurdjić nie zdołał doskoczyć do futbolówki.

42
    Zamknięci we własnym polu karnym są goście. Czy Zagłębie zdoła wytrzymać do przerwy bez utraty gola?

41
    Pogubili się w defensywie przyjezdni, ale ostatecznie Poźniak zdołał wybić futbolówkę poza linię boczną.

39
    Radović wywalczył rzut wolny dla swojej drużyny na połowie rywali.

37
    Coś niesamowitego! Ogromne szczęście Zagłębie! Nieupilnowany Bogosavac znalazł się w wyśmienitej okazji, a po jego strzale gości przed utratą bramki uratowała poprzeczka!
    36.

36
    Znów niezwykle gorąco pod bramką Zagłębie! Z obrębu pola karnego uderzał Mihajlović, ale minimalnie chybił!

34
    Nieco lepiej zaczyna wyglądać gra gości. Zagłębie wreszcie zaczęło pojawiać się na połowie rywali, ale póki co to oni cały czas są stroną wyraźnie dominującą.

32
    Niezwykle groźnie zapowiadał się teraz kontratak miejscowych! Ostatecznie Radović wbiegł w pole karne i został zablokowany przez jednego z obrońców. Tylko korner dla Partizana!

31
    Lubinianie wywalczyli wrzut z autu na wysokości pola karnego rywali.

29
    Zamieszaniu w polu karnym Partizana, ale nie trafił czysto w piłkę Dabrowski. To pokazuje jednak, że Zagłębie powinno szukać swoich szans właśnie w stałych fragmentach.

28
    Luiz ostrym, spóźnionym wślizgiem zaatakował Woźniaka i arbiter w pełni zasłużenie pokazuje mu żółty kartonik.

27
    Janoszka przewracany na własnej połowie boiska. Zagłębie wytrzymało kolejny napór rywali.

26
    Mieli okazję do kontry goście, ale Papadopoulos niedokładnie odegrał futbolówkę do kolegi z zespołu.

24
    Z szesnastego metra uderzał Janoszka, ale zdecydowanie zabrakło dokładności. Nareszcie jednak Miedziowi stworzyli jakąś akcję.

23
    Póki co radzi sobie z atakami rywala defensywa Zagłębia. Wolelibyśmy jednak, aby zawodnicy z Dolnego Śląska zaczęli się pokazywać również w ofensywie.

22
    Partizan cały czas na połowie Miedziowych. Ogromna różnica w grze obydwu drużyn. Miejmy nadzieję, że nasz reprezentant w europejskich pucharach poprawi się jak najszybciej!

20
    Piłkarze z Belgradu cały czas w natarciu. Ogromne kłopoty z utrzymaniem się przy piłce mają podopieczni Piotra Stokowca.

18
    Zbyt mocne zagranie Radovicia do Djurdjicia, który nie zdołał utrzymać piłki na placu gry.

17
    Nieco ponad kwadrans gry za nami. Bardzo słabo wygląda jak na razie gra podopiecznych Piotra Stokowca. Miażdżąca przewaga Partizana.

16
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego faulowany we własnym polu karnym był jeden z defensorów gości. Chwila oddechu dla defensywy drużyny z Lubina.
    15.

15
    Muszą bardziej uważać piłkarze Zagłębia! Mihajlović znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, ale jego uderzenie z ostrego kąta wybronił Polacek!

13
    Janoszka pomagał sobie ręką przy odbiorze futbolówki na połowie rywali, co nie uszło uwadze arbitra.

12
    Luiz wbiegł z piłką w pole karne Zagłębia, ale pogubił się w dryblingu i w ogóle nie zdołał oddać strzału.

10
    Próbowali wyruszyć z kontratakiem lubinianie, ale Woźniak najpierw stracił futbolówkę, a chwilę później dopuścił się faulu.

9
    Jeden z defensorów polskiego zespołu głową podbił piłkę i ta ostatecznie wyszła poza linię końcową. Korner dla gospodarzy.

8
    Tym razem przepisy gry naruszył Piątek, kolejny rzut wolny dla rywali blisko pola karnego Miedziowych.

7
    Niecodzienne rozegranie stałego fragmentu gry przez Partizan, ale ostatecznie uderzenie Luiza nie było trudne do wybronienia.

6
    Janković powalony na murawę tuż przed polem karnym lubinian. To może być dobra okazja dla miejscowych!

5
    Woźniak nieprzepisowo walczył o futbolówkę na połowie rywali i izraelski arbiter słusznie odgwizduje przewinienie.

4
    Niebezpiecznie pod bramką Zagłębia. Najpierw groźna wrzutka, po której piłkę wybił Dąbrowski, a chwilę później niecelne uderzenie z dystansu.

3
    Zablokowana centra w szesnastkę gospodarzy i tym razem futbolówka pewnie ląduje w objęciach bramkarza Partizana.

2
    Od razu do przodu ruszyli miejscowi. Dośrodkowanie Bogosavacia nie było jednak najlepsze i Polacek spokojnie wyłapał piłkę.

1
    Od środka rozpoczęli przyjezdni. Zawodnicy Zagłębie tradycyjnie cali na pomarańczowo. Drużyna miejscowych w biało-czarnych strojach.

1

Piłkarze pojawili się już na murawie, zaraz zaczynamy!

20:05:

Z każdą minutą emocje narastają! Już niebawem piłkarze obu drużyn pojawią się na murawie i powalczą o jak najlepszy rezultat przed przyszłotygodniowym rewanżem. Przypomnijmy, że jutro odbędzie się losowanie potencjalnych rywali w trzeciej rundzie.

Protokół meczowy:

Partizan Belgrad: Saranov – Vulicević, Gogoua, Milenković, Bogosavać – Janković, Brasanac (C), Luiz, Radović, Mihajlović – Djurdjić

Rezerwowi: Kljajić – Bandalovski, Bojinov, Ilić, Marjanović, Ostojić, Stevanović

Trener: Ivan Tomić

Zagłębie Lubin: Polacek – Todorovski, Guldan, Dabrowski, Cotra (C) – Woźniak, Piątek, Kubicki, Janoszka – Rakowski, Papadopoulos

Rezerwowi: Forenc – Jach, Janus, Piątek, Tosik, Vlasko, Zbozień

Trener: Piotr Stokowiec

Sędzia główny: Eitan Schmuelevich
    Asystenci: Nisan Davidy, Mati Yacobov
    Sędzia techniczny: Ziv Adler.

19:25:

Witam Państwa serdecznie! Do pierwszego gwizdka arbitra z Izraela pozostało około 50 minut. Niebawem powinniśmy poznać podstawowe jedenastki obu drużyn. Zapraszam na relację!

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 20:15. Składy obydwu drużyn podamy z około piętnastominutowym wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Kto faworytem?

Większe szanse na awans do kolejnej rundy przyznaje się serbskiej drużynie. Partizan to zdecydowanie bardziej obyta na międzynarodowej arenie i doświadczona drużyna. Za miejscowymi przemawia również fakt, że rywale mają za sobą już dwumecz, który kosztował ich sporo sił.
    Zawodnicy z Dolnego Śląska w Serbii zameldowali się w przedzień meczu:

Zagłębie Lubin:

Miedziowi grę w europejskich pucharach zawdzięczają świetnemu finiszowi ligowemu. Lubinianie zwyciężyli pięć ostatnich spotkań i zajęli miejsce na najniższym stopniu podium. W pierwszej rundzie eliminacji Zagłębie nie bez kłopotów pokonało bułgarską Slavię Sofia (0:1, 3:0).

Partizan Belgrad:

Partizan to obecnie wicemistrz Serbii. Gospodarze czwartkowego starcia są ponadto zdobywcami krajowego pucharu. Piłkarze z Belgradu przed rozpoczęciem bieżącego sezonu rozegrali dwa sparingi. W pierwszym pojedynku Serbowie ulegli APOEL-owi Nikozja 0:1, po czym pokonali Lechię Gdańsk 3:0.

O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na relację meczu II rundy kwalifikacji Ligi Europy. W Belgradzie miejscowy Partizan zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Szykuje się ciekawe widowisko!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.

Gole:

Kartki:   28. Luiz (PAB) – 44. Papadopoulos (ZAG), 90+3. Poźniak (ZAG)   55. Papadopoulos (ZAG)

Saranov – Vulicević, Gogoua, Milenković, Bogosavac – Janković (84. Stevanović), Brasanac (C) (75. Marjanović), Luiz, Radović, Mihajlović – Djurdjić (70. Bojinov)

Zmiany: Kljajić – Bandalovski, Bojinov, Ilić, Marjanović, Ostojić, Stevanović

Polacek – Todorovski (73. Tosik), Guldan, Dabrowski, Cotra (C) – Woźniak, Ł. Piątek, Kubicki, Janoszka (83. Vlasko) – Rakowski (66. K. Piątek), Papadopoulos

Zmiany: Forenc – Jach, Janus, K. Piątek, Tosik, Vlasko, Zbozień

Sędzia techniczny: Ziv Adler