Włochy – Francja 0:3 (koniec) | Serbia – Brazylia 3:0 (koniec)
0
22 22 21
Niedziela 17.07.2016, 20:30 • Tauron Arena, Kraków • Liga Światowa • Finał

0:0
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas w trakcie tegorocznych rozgrywek Ligi Światowej. Polska niestety zakończyła ten turniej nie wychodząc z grupy do finałowej czwórki, ale liczymy, że występ Polaków na Igrzyskach w Rio będzie już o wiele lepszy. Zapraszamy do śledzenia innych relacji w serwisie Lajfy.com! Dobrej nocy. (22:39:38)

0:0
    MVP Ligi Światowej 2016: Marko Ivović (Serbia, Asseco Resovia Rzeszów)

0:0
    Najlepszy atakujący: Wallace De Souza (Brazylia, Funvic/Taubaté)

0:0
    Najlepszy rozgrywający: Simone Giannelli (Włochy, Energy Trento Itas Diatec Trentino)

0:0
    Najlepszy libero: Jenia Grebennikov (Francja, Lube Banca Macerata)

0:0
    Drugi najlepszy środkowy: Srećko Lisinac (Serbia, PGE Skra Bełchatów)

0:0
    Najlepszy środkowy: Mauricio Souza (Brazylia, Brasil Kirin Campinas)

0:0
    Drugi najlepszy przyjmujący: Antonin Rouzier (Francja, Büyükşehir Belediyesi Stambuł)

Lekkie nieporozumienie, że zawodnik grający na pozycji atakującego zdobywa statuetkę drugiego najlepszego przyjmującego tych finałów.

0:0
    Najlepszy przyjmujący: Marko Ivović (Serbia, Asseco Resovia Rzeszów)

0:0
    Jeszcze raz gratulujemy Serbom zasłużonej pierwszej wygranej w rozgrywkach Ligi Światowej! Bernardo Rezende kontynuuje fatalna passę albowiem reprezentanci Brazylii od 6 lat nie wygrali żadnego trofeum przegrywając m.in w finałach Ligi Światowej oraz na Olimpiadach. Za moment zostaną rozdane indywidualne nagrody!
    0:0 Internet powoli rusza do gry i po tym finale pojawiają się memy z udziałem Brazylijczyków. Na początek Lucarelli zdziwiony przebiegiem spotkania! A no, jeśli popełnia się tyle błędów w finale to nie ma prawa się w nim wygrać!

0:0
    Serbowie tą wygraną zdobyli serca tysięcy kibiców, bo nikt tak po prostu nie wygrywa 3:0 w finale z reprezentacją Brazylii! Czy nadchodzi nowa epoka w siatkówce i przez najbliższe lata Serbowie będą walczyć o kolejne trofea?

0:0
    Przed meczem Marko Ivović mówił, że on i jego koledzy muszą wykrztusić z siebie ostatnie resztki sił. Jak się okazuje po finale mogę śmiało stwierdzić, że po Serbach nie widać aż tak dużego zmęczenia co pokazuje jak świetnie podopieczni Grbicia przygotowali się do tego turnieju.

0:0
    Dragan Stanković unosi trofeum, które Serbowie zdobywają w pełni zasłużenie. Ta reprezentacja była przygotowana do tych finałów wręcz fenomenalnie i pokazała w tym turnieju, że mogłaby namieszać w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Rio, gdzie właśnie siatkarska reprezentacja Serbii będzie wielkim nieobecnym!
    0:0 To będzie długa noc dla Serbów! 7. raz ta reprezentacja wzięła udział w finale Ligi Światowej i po nieduanych sześciu próbach w końcu wygrywają i to jak, bo pokonując w wielkim stylu 3:0 wielkich Brazylijczyków!

25:21
    Trzeci set skończony.

25:21
    Autowa zagrywka Edera. Co za radość! Serbowie po raz pierwszy w historii wygrywają Ligę Światową!

24:21
    Plasuje piłkę nad blokiem w aut Marko Ivović.

24:20
    Przekroczył Fonteles linię 9. metra przy swojej zagrywce i tym samym Serbowie mają piłkę meczową na wagę zwycięstwa Ligi Światowej 2016!

23:20
    Walczą jeszcze Brazylijczycy z nadzieją, że da się cokolwiek tutaj zmienić. Wallace na prawym skrzydle w boisko.

23:19
    Świetnie z lewego skrzydła w boisko trafił Marko Ivović.

22:19
    Wallace punktuje w polu serwisowym, a niepotrzebnie jego zagrywkę po drodze dotknął Ivović, bo ta leciała w aut. Czas dla Grbicia!

22:18
    Atak Edera na środku trafia w boisko.

22:17
    Atak Lisinaca w aut, ale Brazylijczycy dotykają siatki przy próbie bloku.

21:17
    Świetnie na prawym skrzydle w końcową strefę boiska trafia Wallace.

21:16
    Autowy serwis Lucarelliego.

20:16
    Nad blokiem w aut atakuje na lewym skrzydle Ivović.

20:15
    Podwójnym blokiem zatrzymany na prawej stronie Lucarelli.

19:15
    Ivović świetnie uderza po prostej w narożnik parkietu.

18:15
    Luburić blokowany przez Brazylijczyków na prawym skrzydle.

18:14
    Podrascanin kieruje serwis na aut.

18:13
    Złe odbicie piłki w wykonaniu Williama i o czas prosi Bernardo Rezende!

17:13
    Teraz już w aut kieruje zagrywkę Eder.

16:13
    As serwisowy Edera!

16:12
    Evandro na prawym skrzydle uderza po rękach Serbów w aut.

16:11
    Myli się Lucarelli i uderza w aut. W ciężkiej, ale jeszcze nie najgorszej sytuacji Brazylijczycy schodzą na drugą przerwę techniczną w secie trzecim przegrywając z Serbami różnicą pięciu punktów!

15:11
    Zatrzymuje Jovović na prawej flance próbę kiwki Lucarelliego.

14:11
    Marko Ivović plasuje piłkę nad blokiem Brazylijczyków i trafia idealnie w 9. metr.

13:11
    Uros Kovacević atakuje po przekątnej w sam narożnik parkietu.

12:11
    Mocny atak w boisko na prawej stronie zalicza Wallace.

12:10
    Po taśmie zaskakując tym samym rywali trafia w parkiet Podrascanin.

11:10
    Teraz już w siatkę kieruje zagrywkę Lisinac.

11:9
    As serwisowy Srećko Lisinaca!

10:9
    Świetnie na czystej siatce zza linii 3. metra atakuje Ivović.

9:9
    Dobra gra Felipe Fontelesa, który pewnie atakuje w narożnik boiska.

9:8
    Luburić obija na siatce ręce Mauricio Souzy i piłka spada na aut.

8:8
    Blokowany Ivović na lewej stronie przez Fontelesa.

8:7
    Huknął jak z armaty w linię boczną boiska Mauricio Souza.

8:6
    Po bloku w aut na środku uderza Srećko Lisinac i na pierwszej przerwie technicznej w trzecim secie prowadzenie 8:6 reprezentacji Serbii! Znów sporo błędów w grze Brazylijczyków.

7:6
    W końcu obudził się Wallace, który bardzo mocnym uderzeniem nie dał szans na obronę rywalowi.

7:5
    I jeszcze raz na lewej stronie punktuje Lucarelli.

7:4
    Podrascanin skutecznie kończy atak ze środka.

6:4
    Lucarelli dobrze na lewym skrzydle uderza w boisko.

6:3
    Wciska się na lewej stronie Ivović i zdobywa kolejny punkt dla swojej reprezentacji, a trener Bernando Rezende postanawia szybko reagować i prosi o pierwszy czas w tym secie!

5:3
    Drugi raz w tej partii Wallace uderza nad blokiem w aut.

4:3
    W aut kieruje zagrywkę Felipe Fonteles.

3:3
    Świetnie Eder blokuje uderzenie Ivovicia z drugiej linii.

3:2
    Atakuje w aut Drazen Luburić.

3:1
    Fatalnie Wallace uderza z prawego skrzydła, nad blokiem w aut.

2:1
    Odpowiada atakiem po bloku w aut Fonteles.

2:0
    I jeszcze raz Kovacević na lewej stronie przeciska się przez ręce blokujących.

1:0
    Na lewym skrzydle po bloku rywali Uros Kovacević.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:0
    Już za moment rozpocznie się trzecia partia. Czy to będzie decydujący, ostatni set w tym spotkaniu? Za około pół godziny dowiemy się czy gramy dalej czy to Serbia utrzyma świetny poziom i wygra gładko finał.
    0:0 Grają swoje Serbowie! Czy wielka Brazylia zdoła ich jeszcze powstrzymać!? Drugi set identyczny jak ten pierwszy. Serbowie od początku kontrolowali przebieg tej partii, a w połowie odskoczyli rywalom i mimo pogoni za wynikiem Canarinhos znów ulegli!

25:22
    Drugi set skończony.

25:22
    Świetnie trafia po skosie na prawej stronie Luburić i Serbowie prowadzą w wielkim finale już 2:0!

24:22
    Idealnie w linię boczną boiska trafia ze środka Lucas.

24:21
    Potrójny blok na lewym skrzydle zatrzymuje uderzenie Wallace i piłkę setową mają Serbowie!

23:21
    Wpada w siatkę Fonteles.

22:21
    Świetnie po prostej trafia Wallace.

22:20
    Drazen Luburić uderza na lewym skrzydle po bloku w aut, a na dodatek Mauricio Souza wpadł w siatkę.

21:20
    Blokuje Fonteles na lewej stronie atak Ivovicia i Brazylijczycy wracają do gry.

21:19
    Potężnie na prawym skrzydle huknął Lucarelli i trafił on tym uderzeniem Jovovicia.

21:18
    Po przerwie w siatkę kieruje zagrywkę Bruno.

20:18
    Świetny serwis Bruno Rezende i nie radzi sobie z przyjęciem Marko Ivović. O drugi czas w tej partii prosi Grbić!

20:17
    Podwójne odbicie Majstorovicia i darmowy punkt na koncie Brazylijczyków.

20:16
    Teraz po bardzo ostrym skosie trafia w boisko Lucarelli.

20:15
    Wallace uderza w aut na prawym skrzydle. Fatalna gra Canarinhos.

19:15
    Fatalna, bo autowa zagrywka Lucasa.

18:15
    Minimalnie w aut serwuje Uros Kovacević.

18:14
    Bezlitośnie obija na prawym skrzydle blok rywali Drazen Luburić i niezwykle wściekły Bernardo Rezende prosi o czas!

17:14
    Z ciężkiej pozycji po prostej trafia Ivović i Serbowie odskakują na trzy punkty.

16:14
    Akcję na środku kończy kiwką Podrascanin i na drugiej przerwie technicznej w secie drugim Serbowie prowadzą 16:14!

15:14
    Teraz już zagrywka Drazena Luburicia skierowana w aut.

15:13
    Niepotrzebnie próbuje bronić Mauricio autowy serwis Luburicia i dzięki temu na konto Serbów dopisujemy punktową zagrywkę!

14:13
    Popisowa akcja Serbów w której z drugiej linii idealnie w boisko trafia Marko Ivović.

13:13
    Zagrywka Srećko Lisinaca ląduje na aucie.

13:12
    Jovović na prawą stronę do Luburicia i ten pewnie trafia po prostej.

12:12
    Zatrzymali się w miejscu Serbowie. Kovacević zatrzymywany na lewej stronie przez Wallace i o czas prosi trener Nikola Grbić!

12:11
    Uderza na lewej stronie Mauricio po bloku Serbów i nie dają rady wybronić się podopieczni Grbicia.

12:10
    I po stronie Serbów także zagrywka autowa. Wykonywał ją Ivović.

12:9
    Autowy serwis dopisuje na swoje konto Lucarelli.

11:9
    I znów w akcji Wallace. Tym razem na prawym skrzydle kieruje piłkę na aut po rękach Lisinaca.

11:8
    Wallace skutecznie obija na lewym skrzydle ręce Luburicia.

11:7
    Dobry atak Drazena Luburicia, który atakuje na siłę i po bloku Brazylijczyków piłka spada daleko w aut. Pierwszą przerwę w tym secie wykorzystuje trener reprezentacji Brazylii!

10:7
    Myli się w ataku Lucarelli uderzając obok rąk Ivovicia.

9:7
    Zmieścił się na lewym skrzydle Marko Ivović uderzając po prostej obok bloku Brazylii.

8:7
    Pewnie uderzając po bloku Serbów na prawym skrzydle kończy akcję Wallace.

8:6
    Swobodnie ze środka trafia Mauricio Souza.

8:5
    Fatalnie w aut kiwa Lucarelli i tym samym odprowadza obie reprezentacje na pierwszą przerwę techniczną w secie drugim przy prowadzeniu Serbów 8:5. Wścieka się wręcz przy linii Bernardo Rezende!

7:5
    Ivović pewnie obija blok Brazylijczyków na lewej stronie.

6:5
    Ze środka w boisko trafia Lucas.

6:4
    Przeciska się na lewej stronie Marko Ivović i trafia w boisko.

5:4
    I bohater ostatniej akcji – Mauricio serwuje w aut.

4:4
    W odpowiedzi na lewej stronie po bloku rywali uderzył Mauricio.

4:3
    Sprytnie zagrał na lewym skrzydle Kovacević obijając potrójny blok Brazylii.

3:3
    Z drugiej linii w sam narożnik boiska wycelował Lucarelli.

3:2
    Teraz z kolei świetnie Wallace uderza w aut po rękach Kovacevicia.

3:1
    Kończy akcję na lewej stronie Uros Kovacević.

2:1
    Świetnie huknął w boisko pomiędzy blokującymi Wallace.

2:0
    As serwisowy na koncie Ivovicia!

1:0
    Nieczyste odbicie w wykonaniu Lucarelliego.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.
    0:0 Tak wygląda trofeum za wygraną w Lidze Światowej. Narazie bliżej tego osiągnięcia Serbowie, którzy wygrywają zasłużenie w pierwszym secie. Zagrywka, dobra gra środkiem i skuteczne ataki Ivovicia i Luburicia to przede wszystkim droga do sukcesu!

25:22
    Pierwszy set skończony.

25:22
    Psuje Mauricio swój serwis po tej przerwie i to Serbowie są górą w pierwszej partii tegorocznego finału Ligi Światowej!

24:22
    Ależ uderzenie Mauricio! Jego zagrywka była bez szans na obronę dla Majstorovicia. Ostatni czas wykorzystuje Nikola Grbić.

24:21
    Kapitalnie przeciska się między blokiem, a antenką Mauricio.

24:20
    Punktuje na zagrywce Drazen Luburić i Serbia ma piłkę setową! Druga przerwa na żądanie Bernardo Rezende.

23:20
    Fenomenalna akcja na środku zakończona punktowym atakiem Marko Podrascanina.

22:20
    Jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa Brazylijczycy. Lucarelli zza linii 3. metra pewnie trafia w parkiet.

22:19
    Zmieścił się w ataku po prostej na lewej stronie Mauricio.

22:18
    Marko Ivović atakuje z drugiej linii i obija tym samym blok rywali.

21:18
    Z wielkim trudem przyjęli zagrywkę rywali Brazylijczycy i Lucarelli świetnie uderzył z drugiej linii, nad blokiem w boisko.

21:17
    Pewnie Ivović obija teraz na prawym skrzydle blok Brazylijczyków.

20:17
    Lucarelli popisuje się asem serwisowym, a z kolei Nikola Grbić prosi o pierwszy czas w tym spotkaniu!

20:16
    Bardzo dobrym atakiem po przekątnej odpowiada Wallace.

20:15
    Fantastycznie omija na lewej stronie potrójny blok rywali Ivović i trafia w boczną linię boiska.

19:15
    Również Podrascanin kieruje zagrywkę w aut.

19:14
    A teraz Lucas psuje swój serwis.

18:14
    Świetnie zgubił blok brazylijski rozgrywający i dzięki temu Lucas na czystej siatce uderza pewnie w boisko.

18:13
    Uros Kovacević notuje as serwisowy i o przerwę prosi Bernardo Rezende!

17:13
    Kolejny błąd Brazylijczyków. Tym razem uderza w aut z prawej strony Wallace.

16:13
    Fatalny błąd na lewym skrzydle, gdzie Lucarelli bardzo mocno uderza nad blokiem Serbów. 16:13 prowadzą podopieczni Grbicia na drugiej przerwie technicznej i to oni są coraz bliżej zwycięstwa w pierwszej partii wielkiego finału!

15:13
    Świetnie pod górę obijając blok uderza na lewym skrzydle Marko Ivović, piłka spada w narożnik parkietu i Serbowie znów mają przewagę dwóch punktów

14:13
    Szybka akcja Serbów na środku i Podrascanin pewnie przymierzył w okolice linii 9. metra.

13:13
    Wybronili się Brazylijczycy, a wystawa Bruno skierowana do Lucarelliego odbija się od serbskiego bloku i spada w aut.

13:12
    Punktuje na środku Lucas.

13:11
    Punktuje teraz na lewej stronie Uros Kovacević uderzając po bloku w aut.

12:11
    Ależ teraz popis siły Wallace. Bardzo mocny atak na prawej stronie.

12:10
    Drazen Luburić świetnie uderzył nad blokiem w boisko.

11:10
    Myli się Lucas atakując minimalnie w aut.

10:10
    Lewe skrzydło i Lucarelli trafia po bardzo ostrym skosie.

10:9
    Świetnie kończy atak na środku Srećko Lisinac.

9:9
    Przedarł się przez serbski blok na lewym skrzydle Wallace.

9:8
    Wpada w siatkę Wallace.

8:8
    Ivović atakuje na lewej stronie i zostaje tam zatrzymywany przez brazylijski blok.

8:7
    Mocno huknął na lewej stronie Wallace i trafił w Podrascanina, a ten był bez szansy na obronę.

8:6
    Blokowany Wallace przy próbie ataku zza linii 3. metra przez Lisinaca. Pierwsza przerwa techniczna w tym finale na korzyść Serbów!

7:6
    Punktuje w polu zagrywki Marko Podrascanin!

6:6
    Teraz już skutecznie kończy akcję ze środka Podrascanin.

5:6
    Jeszcze raz Mauricio Souza zalicza udany blok. Tym razem ofiarą padł Marko Podrascanin.

5:5
    Souza świetnie zatrzymuje na lewym skrzydle ataku Luburicia.

5:4
    Skutecznie na lewym skrzydle Lucarelli.

5:3
    Skutecznie na środku Podrascanin.

4:3
    Pewnie na prawym skrzydle trafia po prostej Wallace.

4:2
    Świetnie na bloku Kovacević zatrzymuje atak z drugiej linii Mauricio.

3:2
    Na prawej stronie świetnie atakuje po przekątnej Luburić.

2:2
    Jeszcze raz na prawej stronie, ale tym razem z drugiej linii punktuje Wallace uderzając po bloku Serbów w aut.

2:1
    Mocny i zarazem punktowy atak po skosie wykonał Wallace.

2:0
    Punktowa zagrywka Srećko Lisinaca!

1:0
    Akcja na środku i Lisinac pewnie uderza w narożnik boiska.

0:0

0:0
    Za nami hymny obu państw i lada moment na parkiecie pojawią się obydwa zespoły. Serbowie jak i Brazylijczycy w najmocniejszych zestawieniach. Przypomnijmy, że trenerem reprezentacji Serbii jest Nikola Grbić, a szkoleniowcem reprezentacji Brazylii jest bez przerwy od 15 lat Bernardo Rezende.

0:0

Serbia: Okolić, Kovacević, Katić, Brdjović, Stanković (C), Ivović, Jovović, Nikić, Dokić, Luburić, Podrascanin, Lisinac. Libero: Majstorović, Rosić

Brazylia: Bruno (C), Isac, Eder, Wallace, William, Fonteles, M. Souza, D. Souza, Lucas, Evandro, Lucarelli, Mauricio. Libero: Brendle, Sergio.

Sędziowie: Juraj Mokry (Słowacja) – Andrey Zenovich (Rosja).

0:0
    To już ostatni mecz 27. edycji Ligi Światowej. W wielkim finale Serbia zagra z Brazylią. Za nami już dziś jedno spotkanie. W meczu o 3. miejsce Francja gładko pokonała reprezentację Włoch 3:0.

0:0
    Kto zostanie zwycięzcą tegorocznej edycji Ligi Światowej? Zawsze grająca na wysokim poziomie Brazylia czy niespodziewanie świetnie grająca reprezentacja Serbii? Na relację live ze spotkania Serbia – Brazylia zapraszamy do serwisu Lajfy.com już od godziny 20:30. Gwarantujemy, że emocji z pewnością nie zabraknie.

0:0
    Brazylia to reprezentacja, która zagrała 14 razy w finale Ligi Światowej i 9 razy triumfowała w tych rozgrywkach. Serbowie z kolei zagrali w takim finale 5 razy, a ani razu nie potrafili zwyciężyć w finale. W tej edycji Ligi Światowej Brazylia już raz spotkała na swojej drodze Serbów i co ciekawe uległa 1:3 podopiecznym Nikoli Grbicia.
    0:0 Ostatni raz Brazylijczycy grali w finale Ligi Światowej w 2014 roku kiedy to ulegli w finale we Florencji Stanom Zjednoczonym!

0:0
    Brazylijczycy w drugim sobotnim półfinale podejmowali Francję. Tam również działo się wiele, a przede wszystkim w czwartym secie kiedy to Francja prowadziła 16:10 na drugiej przerwie technicznej, a po kilku minutach mieliśmy już prowadzenie Brazylii 20:17 co z pewnością zaważyło o tym, że Francja uległa Brazylijczykom 1:3 (16:25, 25:23, 26:28, 31:33).
    0:0 Nikola Grbić - szkoleniowiec serbskiej kadry nie kryje zadowolenia z dobrej gry swoich podopiecznych!

0:0
    Pierwszy półfinał rozegrany został w sobotę o 17:30 i po pięciosetowym boju Serbowie pokonali 3:2 reprezentację Włoch (23:25, 25:21, 25:23, 18:25, 15:11). Mecz ten był bardzo wyrównany i do końca tego spotkania ważyły się losy tego kto w niedzielny wieczór zagra w wielkim finale. Świetna gra Serbów w końcówce tie-breaka zdecydowała o tym, że to właśnie oni byli pierwszym finalistą.

0:0
    Znamy dwóch finalistów tegorocznej edycji Ligi Światowej rozgrywanej w krakowskiej Tauron Arenie. Młoda, waleczna i głodna sukcesów reprezentacja Serbii stanie naprzeciw doświadczonej i nieobliczalnej siatkarskiej potęgi – reprezentacji Brazylii. Z pewnością Serbowie chcą pokazać się w tym meczu z jak najlepszej strony i wygrać tegoroczną Ligę Światową w zamian za brak awansu do Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.